Ürperme duan kabul demektir

27.01.2021
2.521
Ürperme duan kabul demektir

Ürperme duan kabul demektir

Selam es selam hocam bir şey sormak isterim. Güzel halis bir düşüncem var. Zikir çekerken acaba bana nasip olur mu diye düşünürken ürperme geliyor. Bu bana nasip olacağı anlamına mı geliyor. Hocam birde iki gün önce dışarıdaydım, market alış verişi için, akşam ezanı okunmuştu eve gelirken gökyüzünde uçağa benzeyen iki şey vardı, ama uçak değillerdi.

Böyle kayan yıldızlarda ki gibi kuyrukları vardı. İlkönce uçak zannettim ama uçakların dumanı dağılıyor ya bunların ki dağılmadı. Biri büyük, diğeri büyük olanın sağında, biraz altında, yatay bir şekilde gidiyorlardı. Ama uçak gibi değildi hareketleri. Oğlanı eve bırakıp cama çıktığımda yoktular. Yanımda kimse de yoktu soramadım, siz de görüyoruz musunuz diye, ama kesin olarak uçak değillerdi… Uçağa hiç benzemiyorlardı.

Hocam birde bir rüyam var. Onu da yazayım. Eşimle ben oğlumuzu doktora. Ama benim kadın doğum doktoruna götürmüşüz. O da oğlumun tek kulağında hafif duyma sorunu var dedi. Ben oğlum bütün testlerden geçti öyle bir şey olamaz dedim, uyandım. Ama bir yandan da hafifmiş, duyma sorunu diye sevinerek bu rüyanın rabbim kabul ederse sadakasını versem iyi midir, kötü müdür.

Selam es selam hocam çok rahatsız etmek istemiyorum sizi lakın bir rüya daha gördüm. Evimizdeyim. Ama evimize ek odalar eklenmiş. Büyükçe bir banyo var. Çamaşır kurutmalığı felan. Ama çok farklı. Evimize ek olarak misafir odası eklenmiş. Bende bu oda güzelmiş, kışın burada oturalım, burası daha sıcak olur, diyorum kendi kendime. O misafir odasında benim oğlan kusuyor yere. Temizlemek için banyoya gidiyorum. Ev o kadar büyümüş ki apartman içinden banyoya gidiyorum. Kusmuğu temizleyemeden uyanıyorum. Hakkınızı helal edin. Canım hocam öperim ellerinizden.

-Ürperme duanın kabulü anlamına gelir. Uçağa benzeyen şeylerle ilgili açıklamalarını detaylandır. Havada iz mi bırakıyorlardı. İzler nasıldı vb. açıklama yapmaya devam et

-Hocam iz bırakmıyorlardı. Uçağın izleri gibi değildi. Aynı seviyede ışıkları vardı ve baş kısmı daha parlaktı. Yani belirli bir şekilde her yeri aynı tonda kaybolan bir ışık değildi. Uçaklardaki gibi bulutlanma olmuyordu dağılmıyordu.

Selam es selam Çok çok değerli hocam fazla vaktinizi almadan bir şey anlatmak isterim. Oğlum rahatsızdı biraz. Yemek bile yediremiyordum. Ben de eşimle konuşurken 2 gün önce oğlan iyileşsin de ben hasta olmaya razıyım, dedim annelik refleksiyle. Üzerinden 5 dakika geçmeden sağ kolumun iç tarafı seyirdi.(dua kabul işareti aldım). Dün oğlum iyileşti, yemek yemeye başladı. Bugün ben hastayım hocam. Hasta olduğum için üzülemiyorum bile.

Rabbim bana ‘’kulum ağzından çıkan laflara dikkat et’’ demek istedi. Daha hayırlı dualar mı et demek istedi hocam. İliklerime kadar hissettim bir kez daha rabbimin büyüklüğünü. Hocam hani ‘’nur gören insanlar ağızlarından çıkan her söze dikkat etsin’’ diyorsunuz ya… Ne demek istediğinizi çok daha net anladım. Hocam üzülemiyorum, hastayım diye ama çok garip bir şekilde çok mutluyum. Rabbim ben hep seninleyim, hep yanındayım demedi mi şimdi bana hocam. Yazmak istediğim çok şey var ama kendimi nasıl ifade etmem gerektiğini bilmiyorum.

-Selam es selame, öncelikle geçmiş olsun Azizem… Allah senin de evladının da şifanızı versin, cümle hasta kulları ile birlikte. Meseleyi söze gerek duymayacak kadar net anlamış, anlatmışsın…Nur görenlere meleki âlemler açıktır, duaları kabuldür, o nedenle dillerine sahip olmalılar, diye neredeyse her yazımızda uyarıyoruz.

‘’Rabbim bütün ümmetin, milletin çocukları ile birlikte evladıma şifalar ver’’ deseydin ya. O hasta iken çektiğin yetmedi mi de kendin hasta olmayı diledin. Allah Teâlâ sen daha bir duayı yapmadan önce bilir ne isteyeceğini ve madem istedin al, buyur der… Bu nedenle etraflarına beddua edenler, battıkça batarlar, hayır dua edenler ise sadaka vermiş, büyük iyilikler yapmış gibi mutlu olurlar.

Her dua önce duayı edende tecelli eder. İster beddua olsun isterse dua. Hikmetullahın kuruluşu bu sistem üzeredir. ‘’Eğer dillerinize sahip olursanız cennetinize kefil olurum’’ buyuran efendimizin sav. Hayatını yeterince bilseydik, kuran ayetlerinden doğrudan hayatımızı ilgilendirenleri olsun aklımızda tutsaydık, muasır medeniyeti biz Müslümanlar temsil ederdik. Çok cahiliz ve çok tembeliz. Kuranı Kerimin ilk ayeti OKU olduğu halde en az okuyan en çok konuşan insanlar haline geldik. Huzurlu hayatın üç önemli şartı; az yemek, az uyumak, az konuşmaktır.

Az uyuyarak çok okumamız, düşünmemiz ve ibadet önerilmiş. Az yiyerek sağlıklı kalmamız istenmiş ve az konuşarak da boş ve hatalı cümlelerden uzak durmamız bu sebeple istenmiştir. Ki her söylediğimiz melekler tarafından kabul edilerek ileri bir zamanda önümüze getirilir. Kaderimiz olur. Daha fazla yazmak isterdim de zamanım yok… Selam es selame

-Hocam o kadar haklısınız ki işte hata önce de yazdığım gibi annelik refleksiyle çıkıverdi ağzımdan. Bununla beraber ne demek istediğinizi çok çok iyi anlamış oldum hocam. Hasta olduğuma bile üzülemiyorum. Tabi rabbimden şifamı istiyorum, orası ayrı ama ben o sözle birçok şeyi görmüş idrak etmiş oldum elhamdülillah.

Dinimizde keşke ‘ye yer yok biliyorum ama keşke sizin de dediğiniz gibi şifa dileseymişim. Ben o sözümle, yaşadıklarım hakkında çok büyük hikmetler gördüm. Şükürler olsun ki insan yaşamadan tam anlayamıyormuş demek ki. Söylediğiniz çoğu şeye uymaya çalışıyorum. Öğrencilik hayatımdan beri iki öğün yemek yerdim zaten.

Yapı itibari ile de çok konuşan biri değilim elhamdülillah. Okumayı da çok severim. Lakin bunca zaman boş şeyler okumuşum. En büyük pişmanlığım oğlum doğmadan önceki boş zamanlarım. Rabbim sizi keşke daha önce çıkarsaymış karşıma demekten kendimi alamıyorum. Hocam rabbim binlerce kez razı olsun sizden. Selam es selam.

-Allah cümlemizden razı olsun. Selam es selame

Yayınlanma tarihi: 7 Kas 2017, 17:01

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Cigdem Sari dedi ki:

  Selam es selam sayin hocam,
  Duse kalka yolda yurumeye calisan aciz bir kulum. Tevafuk buldum sizin sayfanizi hayirlara vesile olur insaAllah . Sizin gibi bir deryadan ogrendigim her harfi ilim sayarim sayin hocam. Musade ederseniz size bir durumumu danismak isterim hicbir kaynakta bir sonuca varamadim. Sayin hocam dua ederken avuc iclerimde yanma oluyor, bazende avuclarimda birsey varmis gibi agirlik. Mesela bugun dua ederken sag avuc icim cok isindi, hala o sicakligin yerini hissediyorum. Bazen sol kulagim siddetle yaniyor. Bunlarin anlami nedir hocam yardici olursaniz cok sevinirim

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame rabbimiz seninle konuşuyor. ben seni duydum gördüm seninleyim dualarına devam et.daha da çok yaklaş bana diyor..yırt perdeleri daha hızlı gel diyor.selam es selame

 2. ........ dedi ki:

  Selam es Selame hocam. Size anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki… Rabbim çıkardı sizi karşıma :'( ruhen ve bedenen gerçekten zor durumdayım. 2 yıldan fazladır vücudumun her yerinde seğirme var çok kez doktora gittim çok şükür bişey çıkmadı.Lakin bu seğirmeler sizi çıkardı karşıma bunda da vardır bir hikmet. 1 haftadır sitenizden kendimi alamıyorum 3 gündür “Ya Latiyfül Ya Latif.” zikrine başladım, ve dualarımdasınız Hocam. Geçenlerde vakit namazını kılarken bir dua etmiştim “Rabbim beni sana yaklaştıracak bir sebep ver, razı olduğun gibi sana gelmek istiyorum.” demiştim Rabbim inşallah duamı kabul buyurdu. Hocam lütfen bu aciz kula dua edin, rehber olun gerçekten çok ihtiyacım var. Çok garip rüyalar görüyorum. Seğirmelerle yazıları karşılaştırdığımda yaşananlara şaşırıyorum birbiri ile bağlantısı olduğuna şahit oluyorum. uzun yazmak istemedim yoğunluğunuzdan dolayı hocam hakkınız helal edin. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..zikirlerine devam et..iktilaçları takip et..ve savunman gerekenleri tarif edildiği gibi yap..rehberimiz resulullah ve rabbimizdir. biz bigi veriyoruz.öğretmenlik yapıyoruz..rabıta ihtiyacın olduğunda efendimiz düşün..sakın bana rabıta yapma.rabbimiz hepimize yeter.kitabını sağ önünden alınca yeni zikir iste.selam es selame

 3. Btl dedi ki:

  Selamün aleyküm iyi günler.. yazılarınızı okuyup size bişey danışmak istedim hocam. Geçenlerde hayırlı bı ise kalkisip sozlendim. Bundan bı kaç gün önce bı aile dostumuzu ziyaret etmek için evden çıktım yolda elim boş gitmeyeyim diye de markete meyve almaya uğradım, ben meyve seçerken yaşlı teyzemin biri bu aldıklarından benim torunlarım da istiyor ama ben alamıyorum bana da alır mısın Allah razı için bu mübarek cuma gününde dedi onun içinde aldim kendime aldiklarimdan dışarı çıkıp eline verdim teşekkür ederken teyzem evlenmeye çalışıyorum hayırlısıyla bana dua et yeter dedim oda bir sürü dua etti gülümseyip arkamı döndüm yürümeye başladığım an kulağımın altından başlayıp bütün sırtım urpermeye başladı sanki biri sırtıma dokunup sivazliyormus gibi arkamı dönüp baktığımda kimse yoktu bu his 5 10 dakika kadar gitmedi benden. Bunun bir hikmeti var mıdır ilk defa böyle bişey yaşadım ve danışmak istedim araştırma yaparken bu siteyle karşılaştım eğer cevap verirseniz çok sevinirim.. şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Selam es selame.masaah barikallah.mucizegibi bir tecelli yasamissiniz.
   Sadakanın ve duanın kerametini yaşamış yazmakla bizlere de ibretlik bir örnek olmuşsun.
   Teşekkür ederim.
   Ňe zaman bir duaya ihtiyaç duyarsanız bir ihtiyaç sahibini sevindirip duasını alın inşaallah
   Sadaka kazayı belayı önler ömrü uzatır.hz.muhammed
   Selâm es selame

   1. Btl dedi ki:

    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun..

   2. Btl dedi ki:

    Çevremden bı kaç kişiye bu olayı anlattığımda Hızır as gelmiş olabileceğini söylediler bu doğru olabilir mi hocam affınıza sığınarak sormak istiyorum size..

    1. admin dedi ki:

     Kim Bilebilir Allahtan başka. Ama rahmani güzel bir olay olduğu açıkça belli.