Büyük tufanı gördüm

22.04.2022
909
Büyük tufanı gördüm

Büyük tufanı gördüm

Erhan şahin yazdı 4. 3

Ama pirim sonradan gördüğümü size de yazdığım bu afetler celal denizinde oluyor. Ve orası kasırga fırtınaya döndü mü bir karar veriliyor… Bu sefer yüksekti, çok yüksek dalgaları, okyanusta fırtına kasırga çıktığını düşünün.
Her yer sakin sessizken, celal denizi bağırtıdan homurtudan çıkarttığı sesleri tarif etmem mümkün değil pirim. Karar verildi, hükmü kesildi bir yerlerin. Allah bilir her şeyin en doğrusunu. İşte birşey olacağını sezen, gören kimseler, buradan yürüyor pirim. Daha çok ekmek yememiz lazım ki okuyabilelim… Nerde ne oluyor, ne anlama geliyor.
Bu kıtlık mı, savaş mı, kan akması mı deprem mi, tusunami mi, yangın mı.
Istıraplar mı, inleyen bir gurup mu, nedir anlayamıyorum. Görünce öyle oraları hemen kaçıp kurtulma paniği başlıyor, dalgalar yutarsa diye, korkudan değil pirim, gücümün yetmemesinden endişem. Okuyamıyorum nerde ne olacak pirim, zatlar anlıyor, alıyor tertibini. Olan olduktan sonra anaaa diyorum. Oradan anlıyorlar pirim bu Marifetullah sırrı. Karar veriliyor, nerde ne olacaksa o bölgedeki zatlar olaya el koyuyor.
Celal celal diyorlar ya pirim, celale düşmüş felan… Okudukça gülesim geliyor, ahh koca pirim ahh. Ne zor işler bunlar…
Zikirdeyim…
Nur dağındayım..
Zikirdeyim Arafat’tayım…
Zikirdeyim Kudüs’teyim..
Zikirdeyim Medine’deyim..
Zikirdeyim kumların içindeyim,
Zikirdeyim göklerdeyim,
Zikirdeyim……
Zikirdeyim sizin yanınızdayım…
Zikirdeyim ders alıyorum bir yerden,
Zikirdeyim Arapça okuyup konuşuyorum, vs.vs.
Gökler, gök katları, melekut alemi, berzah, dergahlar…
Yazarım pirim sayfalarca yazarım.
Uzayda hayat var mı, kristal gezegenleri, evime gelen ….başlıklı dervişleri.
Hırka giymemi, sarığımın değişmesini, toplantıları, zikir meclislerini,
Şam’ı, Kudüs’ü, kutupları, kuzeyi güneyi, sırlar ordusunu,
ricaül gaybı, ks Abdulkadir geylaniyi, vs.vs.vs.
Yer altını, gezegenlerin içlerini, katmanlarını…
Yazarım pirim.
Rabbim izin verirse sayfalar dolusu yazabilirim..
En az 4 – 5 kere sizde eridim 1 – 2 sini size yazdım,…küçük …büyük tevhid yaşadım. Yeşil, sarı, yeşil, beyaz nurlarda eridim, siyah nurda bir şeyler oldu.. Ha bunlar çok önemli mi, herkesin bilmesi gerekli mi tabi ki hayır…
Verdiğiniz Üç büyük desturla ilerliyoruz.
Rabbim izin verdiği sürece..
Üç büyük destur, hayatın anlamı, bu yolun direği…
Ha bunlar iyileri güzelleri, bunları görmeden ne yaşandı neler korkuttu, nerelerde hatalar yapıldı, kimin dayanma gücü sınırı nereye kadar, kim delirir, kimler gelir, neler yapar kim nasıl dayanır, zor işler pirim çok zor.
Şeyma’yı hatırlarsınız, tevhid olmuştu kız, nurlar içinde namaz kılıyordu. Af edersiniz altına kaçırıyordu kız sürekli, size de bana da yazdı, ha buraya da yazdı çizdi tabi ki azarlandı, sen ne biliyorsun a getirildi bilmeyen boş boş yorum yaptı, her zamanki gibi. Kolay işler değil, buralarda sallayanların yazdığı gibi de değil oraları.
Bir şeyi ısrarla birileri söylüyorsa az susmak lazım..
Izdırapları anlatırım, nerde neler yapıldı….
Er meydanı adı üstünde, milyon katlı bir gökdelenin 1. Basamağına çıkamadık hala düşüyoruz, bir çık bir düş..
Herkes imtihan felan yok, kimse ben nerelerden geçtim yok, hopp hazır hemen melekler, peygamberler seni bekliyorlar. Geç hemen başa, hemen bir eş bul, nikah kıydır, imam ol. Hop başla hükmetmeye…. Edersin edersin kendine hükmedemeğin bir diyarda hükmedersin..
Pirim şimdi size ihtiyacımın olduğu ilk konu bölünme… Geçen anlattınız, biraz yoğunduk, yarım kaldı. Her şey tam, bölünen her şeyde tam. Güneş gibi örnek verirsek, güneş bir tam, ışınları ondan birer parça onlarda tam..
Ruhlar nasıl bölünüyor pirim, bunu biz isteğimizle mi yapıyoruz nasıl oluyor.
Medine’de saadette, efendimizin bir parçası hep orda gelenleri karşılıyor, hep gülüyor. Yüzünde tebessüm, nerde kaldınız der gibi, neler var neler yaşatıyor rabbim. İşte mahrum kalmasın kimse ne güzellikler var, yırtındığımız yer çok ayrı, oralarda tanıdık birileri denk gelse de boynuna atlasam sarılsam diye dört gözle bakıyorum her yere. Bu yolda kıskançlık olmaz, kıskançlık fesatlık edene de bu yol açılmaz. Birbirini gören tasdikleyen kategoride olamadık, kaç senedir. Bağırmaktan da sesimiz kısıldı…
Size dayanamıyorum, çok üzülüyorum, hasta oluyorsunuz, sürekli düşünmekten, polemik yaratmıyorum, okuyup üzülmeyin diye yoksa… Kimseye kulak asmayın, kimsenin lafına bakmayın, kendinizi parlatın. Hazine sizsiniz dedikçe de celalde oluyoruz, asabi oluyoruz, çok enteresanlar.. hakikaten umurumuzda olmasa bizden rahatı olmaz ama size öğrenci olduk..
Saat…
Zikirdeyim…belirtiler başladı,
Evet pirim bu belirtileri yazmadım yazmayacağım da.
Tayy yaparken belirti ayrı,
zamanda yolculukta belirti ayrı,
zikrullah halkasına girdiğinizde çok ayrı,
artık anlıyorum neyin olacağını pirim.
Anlık gidişlerde çok ayrı,
ruhani kısım öne çıktıkça, beden ona ayak uyduruyor, çok belli, besbelli şeyler oluyor vücutta.
Burada yazdığım pek çok şeyi ne tarikatlarda şeyhler ne uydurma dergahlarda pirler anlatıyor.
Neden bazı konuları detaylı yazıyorum pirim, herşeye kanmasınlar yemesinler diye.
Hisler, ilhamlar açılır, kulaklar hassaslaşır, gözlere bir şey olur.
Ha yazar yazan, ne yazar oradan da belli olur okuruz..
Önceki gidişlerim biraz uzundu pirim, önce koridordan, bazen solucanlardan, bazen de yazmadığım, gidenlerin yazmasını beklediğimiz yerlerden devam edip sonra düşüyordum gideceğim yere. Eksik yazdığımız yerlere de düşenleri gördük, beraber…
Hızlandım pirim, tarif edilemeyecek kadar, daha önce yazdıklarım giderken sağı solu seyrederken olanlardan bazılarıydı. Şimdilerde gözünü kapat, az bekle… Aç, ordayım pirim. Çok hızlıyım. Hepsi bir alıştırmaymış demek ki… Ses ışık oradaki hıza yetişemez bambaşka bir sürat bu pirim..
Ravzadayım, yeşil kubbe karşımda, ferahlıyorum orda. Çok ayrı bir duygu bu. İlerleyip geçiyorum. Yürüme su üstünde gider gibi, ağırlığınız yok pirim, yere basmıyor gibi, sanki parmak uçlarımda süzülüyorum çok garip çok güzel. Yerçekimsiz hayalet gibi, vırt orda cırt burada. Sıkılıyorum dünyada pirim, ve insanlar beni çok yoruyor, beynimi enerjimi emip tüketiyorlar. Bunu da ilerleyen zamanlarda anladım, ilk çok hata yaptım, anlatıyorum anlamıyorlar. Nasıl diyorum nasıl anlamazsın. Evet anlamıyor pirim, beyninle beraber ruhun da düşünmeye ve sana yol göstermeye başlıyor artık. Yalnızken, uzlette benden mutlusu olamaz. Suud kralı benim kadar zengin, benim kadar huzurlu değildir. Seyri sülükte tek kalmaya çabalamanın, anlamı ,bence sakinlik ve kocaman bir huzur..
Efendimize geriden bakıyorum, hep gerilerden bakıyorum, daha yanına gidecek kadar temiz ve hazır hissetmiyorum kendimi, göz göze geldik çokça, yanıma da geldi…. Yanımdan da geçti…….ay gibi parlıyor efendimiz….saçları ….başı kapalı çoğu zaman, pirim ne tarafa bakarsa baksın sanki 100 tane gözü varmış gibi, herkesin gözüne bakıyor döndüğü tarafta, yani herkes kendine bakılmış gibi hissediyor. Çok değişik bir ruh haliyle gidip dönüyorum orda..
Daha uzakta olsa da dibimde gibi , pirim oralarda uzaklık kavramı da yok. Kâbe’den Arafat’ı görebiliyorsunuz. Tepede toplananları, dua edenleri, gelenleri. Net, bir de flu gözükenler var. pirim, mum ışığı gibi titrek, herhalde benden kaynaklanıyordur görmede… Uzaktaki birinin suratını tarif edebilecek gibi görüyorsunuz. Pirim bir de birşey dikkatimi çekti, ruhaniyatta herkes çok heybetli, efendimizin nöbetçileri var, yazmıycam bunu detaylı, şeytan cin ıvır zıvır semtine uğrayamaz oraların. elini kaldıracan imam olacan oralarda imamlık yapacan tövbe estağfirullah… Şeytanın olduğu yerde kaos bitmez, kavga zırıltı bitmez. Cenabı Allah’ta gözde yerlerini korur gözetir, gözde sevdiklerini koruduğu gibi..
Geçen gece sesiniz geldi yine zikirdeyken, yorgunluktan yarı uyur bir şeyler yapmaya çalışıyordum, gene kızıyordunuz bana birşey anlattınız, önce fırça yedik sonra, yavaş yavaş tatlı tatlı anlatıyordunuz,
Vallahi tallahi yorgunluktan unuttum ne dediniz.. Kesin birşey yapmışımdır dedim yine, eğildim az başımı koyuyum diye, secdede alnım yerde uyumuşum..
Neyse soruma geleyim pirim,
Şimdi pirim, Kâbe’de önümdeki birinin birden …e bölünüp her bir tarafa ayrı ayrı gittiğine diyim denk geldim, çok açık yazamıyorum, başka yerde birinin de bişey yaparken birden vücuduna birilerinin girdiğini gördüm, nasıl ve ne şekilde olduğunu açık yazmıycam pirim, merkez vücut mudur, yani her biri mutlaka vucuda dönmek zorunda mı. Bu her zaman gördüğüm bişey değil, 2 – 3 kere denk geldi. Başım ağrıyor düşünmekten pirim… Şimdi hepsinin ayrı aklı fikri kabiliyeti var, birbirlerinden haberleri var mıdır. Kolay soruyum, çocuğa anlatır gibi anlatın lütfen, akıl işi değil bunlar. Kaça nasıl ne şekilde bölünebiliyoruz. İsteğimizle mi oluyor, yoksa zaten birden çokuz birliyor muyuz..
Kendimden bir örnek veriyim pirim, gündüz …defalarca anlık tayyla biryerlere gittim geldim, gündüz işte çok kendimi veremiyorum, gitmem gelmem an ve an içerisinde ve bir şeyler yapıp dönüyorum ,biliyorsunuz siz, ne yaptığımı az çok, birisinde geldiğimde birşey anlatıyormuşum beni dinliyordu, 2 – 3 arkadaş, döndüm bedenime eee abi yarım kaldı devam et dediler ne anlattım bilmiyorum ama, ya başıma ağrı girdi dedim kalktım..
Şimdi pirim bölündüysem, ben gittiğim yerdeyim kalandan haberim yok. Biriyle başa çıkamıyoruz nasıl oluyor bu. Efendimiz hem Kâbe’de, hem Medine’de belki yüzden çok yerde, pirim her parçanın yaptığını nasıl takip edicez onu anlayamıyorum..
Pirim bunu çözmemde yardım edin lütfen. Bir yerde tökezliyecem diye biraz endişe duyuyorum. Ne olduğumu biliyorum demeyim, ne ilerisini ne gerisini istiyorum, her anım şükürde. Tembih ettiğiniz gibi.. ,kimseye de birşey sormuyorum artık söz verdim size. O şaşkınlık gitti artık, gereksiz soru yok. Çıtım çıkmıyor, sorarlarsa en kestirme cevapla dönüyorum hemen işin içinden..
makam deyince sizin makamınızı gören anlatan oldu mu hiç pirim. keşif ehli çok maşallah, yerde misiniz, gökte misiniz, nerde oturuyorsunuz, kaçıncı kattasınız….kimseyi beğenmeyen komşularınız var mı…
Gece gitmelerinde sıkıntım yok pirim, nereye ne şekilde gideceksem rahatım. Gidip dönüyorum, tek ve huzurluyum çok şükür…
Kehf suresi insanı anlatır, yedi uyur nefsdir, uyurlar uyanırlar, mağarada insanın iç dünyasıdır, kapıdaki kıtmir sadakattir. Bu kapıda sadık olmayı gerektirir. Köpek dediğimiz, it diye tekmeledikleri hayvan kurana girmiş, huyuyla. Pirim ve işte onlar benim dilsiz yarattıklarımdır ayeti, adamı hırpalar. Kıtmirle örnek verir, sadakat olmadan olmaz bu yol. Allah’a onun yoluna ve tuttuğun kapıya. Defalarca yazdığım kimseye kulak asmayın tutun kapının kulpunu işinize bakın. Medet Allahtan kulundan değil, düşen sizin elinizle düşüyor. Benim, onun, bunun elinden değil… Boş vaktimde bu zamana kadar yazdığım her satırı ayetlerle hadislerle tek tek açıklarım, kim nerden okumuş biz ne demişiz anlarlar her satırı sayfalarca açıklayabilirim. Bir de özellikle şunu yazıyım pirim, efendimize yazmaktan haya duyarım, maho diye lakap takmışlar aşa yukarı, Allaha ağza alınmayacak küfürler sataşmalar var. Ee küfür et dedi, alan alacağı yeri alıyor, Allah’ı peygamberi bilmeyene dur yapma diyemezsin dinlemez. Ha canından çok seveceğin ve anandan babandan çok sevmezsen iman etmiş olmayacağın efendimize laf söyletebiliyorsan etme kardeşim, ben püri pakım, edebim el vermiyor diyorsan etme, trafikte yada alışverişte çıkarımıza ters düşen bişey oldu mu bas bas bağırıyoruz. Edeceksen de et günahını bana yolla yazdım, ne için yaşıyoruz ona sus buna ses çıkarma. Efendimizden bahsediyoruz….küfürden kastları baya küfürse ben onu kastetmedim, kötü sözde küfürdür, ha ben ederim her türlüsünü sıkıntı yok. Elimden geldiğince başka bir şeylerde yaparım, ama kimseyi günaha vebale zorlamam. Belindeki kılıcı yerine göre çekeceksin, bir işi celalde yapman gerekiyorsa onunla, cemalde yapman gerekiyorsa onunla, garibe düşmüşe, kızıp birşey yapıyor musun tabii ki hayır. Allah’ın merhametiyle yanaşıyorsun. Gidip tekmeliyor musun, tabii ki hayır…İlerde birilerini tekmeleyeceğin zamanda gelecek anlaşılır o zaman ne dediğimiz. faizi anlattım anlayan oldu mu, parayla oynamayın diye kırk dereden hikaye anlatıyoruz, haram sokmayın kazancınıza diye.
Ayrıca Zamanında burda bayanların şehveti cinselliği felan yazılırken konuşulurken herkes okuyordu, göremedik bu nasıl bir üsluptur diyeni de. Yazı yazdık sen kimsin pire laf söylüyor diyende olmadı onu da bekledik. Alemi cihan olsak biz kimiz ki. Kimse kendini çok zeki sanmasın. Her şeyde gözüktüğü gibi değildir..
Yazdığım birçok şeyin kuranla ayetle hadisle açıklaması da vardır, kuranı anlayan dediğimi anlar. İmam dedim, her imamım diyene aldanmayın dedim. Ben içime sinmiyor kılmıyorum arkasında dedim. Bakara 81,,tevbe 34 lokman 33tevbe 31 camide bile olsa önüne alacağın adamı seçeceksin, din adamını ruhban sınıfını kabul etmez kuran, hikayesi uzundur hz isa ve havarileri felan,.. Fatiha’nın anlamını bilmez, gider camiye hoca anlatsın diye beklersen, ömrün geçer. Dinini bilmek farzdır… Benim uydurma imamlarla işim olmaz, benim dinim bana oku dedi seç dedi, git oraya buraya kan kapıl demedi.
Seçerim aldanmam. Allah bana akıl fikir vermiş pirim. Okurum bakarım aslı var mı araştırırım. Ben imamım diyene koşmam. Seni bildim imam seni tanırım başka kimseyi tanımam. Sizin bana dediğinizi yaparım başka kimsenin bir şeyini dinlemem yapmam. Sizi tanırım başka kimseyi tanımam. Nefsim en büyük düşmanımken düşman mı arayım. Camideki görevlidir, açıp kapatacak illaki oranın ihtiyaçlarını karşılayacak birileri lazım. Ben allah için kılıyorsam bu namazı, uyduğum adamda Allah için kılacak, vazifeli olduğu için değil. Sizin neden geceniz gündüzünüz yok himmet mi yatırıyoruz pirim hesabınıza. Var mı bu devirde Parasız iş yapan, ölünüze selayı parayla okuyan adamın arkasında namaza durmam, din satıp video tıklatan para kazanan adamları dinlemem, kimsenin bilmediği gizli şeyleri biliyormuş gibi yapıp ahkam kesenlerle işim olmaz. Benim dinim bana, bu kitap bana geldi, bu din bana geldi. Anam babam hikayelerini dinlemem.
Gelelim manevi imamlığa..
Hırka giyeceksin, bişeyler yapacaksın olacaksın ki çok sonra, çokkk sonra herşey anlatılmaz. Siz herşeyi bilirken yazmıyorsunuz siz biliyorsunuz pirim, siz kim nereye gider kim nereye yol alır çok iyi biliyorsunuz, sınıfta kalanı da geçeni de. Aklı olan başa geçmez, aklı olanda herkesin ardına düşmez. Bir zaman gelir emir demiri keser…
Kemale ermiş, bilginin kuranın zirvesinde, Gerçek Allah dostları imamlık yapar, efendimizden sonrada böyle devam etmiştir. ilim aramak bulmak farzdır. İlmi vereni de aramak…
Efendimizin açlığını anlatıp, para kazanıp, baklava börekle karnını dolduranlara yazıklar olsun. Vallahi tallahi millet kapı kapı gezip imam arıyor. Kendini teslim edecek yer arıyor, kime nasip kime kısmet, kızdığım yırtındığım yeri anlamayanlar hala, başka iş başka adam başka işler peşinde…
Pirim enerjiyle ilgili bişeyler yazıyım eksiğim çok tamamlayın beni, bazen öyle bir türbilansa giriyorum ki, sürekli aynı kutup yüklen yüklen boşaltamıyorum kendimi şişiyorum nerdeyse. Kafam kazana dönüyor. Yüklendiğim enerji itiyor birşeyleri… Selam es selam. öperim nur ellerinizden nur yüzünüzden canpirim.
— Selam es selame Aziz Kardeşimiz Erhancan; Maşaallah barikallah keşiflerine ve emek emek yazıp bizlere ulaştıran cömert gönlüne ehil kalemine. Ham ve şükür alemlerin rabbi rahman rahiym Allah’a mahsustur. Razı oluncaya kadar şükürler olsun ki yaşanmasına ve yazılıp geleceğe hediye edilmesine izin vermiştir… Günümüzün deccaliyet çağı olduğunu, zor zamanlardan geçtiğimizi defalarca belirttik. Bu cömertlik seçkinlere yardım içindir, rahmettendir, merhametin tezahüründen başka değildir. Yazdıklarının bir cümlesinin karşılığını yazmaya kalkışsak senin yazdığından uzun emek ister.. Şu yazdığın sırlardan bu fakir ne kadar çok faydalandım bir bilsen. Öyleyse her okuyan en derin şekilde rabbimizin kendisine ayırdığı nasipleri aldılar demektir. Uzun uzun yeniden yormayalım kardeşlerimizi. Sen de bize sorduğun soruların cevabını yakında rabbimizden alacağını bilerek durma yoluna devam et. Sonsuzluk denizinden faydalanmayı sürdür ve bizleri de maceralarından mahrum bırakma inşaallah. Rabbime emanetimsin. İlmullah Hz Musa’nın önce olmazsa olmaz şekilde muhtaç olduğu, rabbinin nasip etmesi ve lütfu sayesinde emek emek yollar gidip bulduğu Hz Hızır’a dayanamayıp eli boş döndüğü, kabullenilmesi zor ilimdir. Sabredemeyip terk edenleri hoş görmek ilmin şanındandır. Havvas ilmi diye biline kitapların yazıp dizdikleri ile hiç ilgisi yoktur. Ticaret için kullanılacak meta değildir. Ücreti allah katındandır. Selam es selame.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Selam dedi ki:

  Selam es selame hocam Erhan bey faizi anlattim anlayan oliyormu yazmiş neler anlatti faiz hakkinda bu yazida yok, yazarmisiniz riza etsem

 2. Garip Derviş dedi ki:

  Ya Hu!
  İşte hacı ali bayram abiciğim sizin sınavınız…
  Kimsenin elinde iman ölçer yokki kimin ne kadar imanı olduğuna bakabilelim?değilmi…
  Mesela bu arkadaş sağa sola saldırmış lafını eksik etmemiş.
  Peki kendisinin bu ilme vakıf olduğu ne malum?
  Herkez Seyru süluk yazıları okuyarak bunları yazamazmı?
  Eski bir öğrenciniz var idi Adı Muhammed bakınız ne oldu ona?
  Bu arkadaşın sonunu biliyormusunuz?
  Namaz kıldığını biliyormusunuz?
  Veya içinde taşıdığı karanlığı?
  Sizin sinavınız bu işte güzel abiciğim…
  En zayıf noktanızdan vuruluyorsunuz.
  Veli ile Sahtekarı ayırt edemiyorsunuz.
  Buda Hz Peygambere olan sevginizden…
  Size bir sürü insan yazıyordur bilirim.
  Ancak bunlara inanın demek yerine “yazı budur dileyen inanır dileyen inanmaz” diyerek sorumluluğu okuyucuya bırakın.
  Bir keşifte ilk önce islami neşriyata bakılır.
  Getirdiği kanıtlara bakılır.
  Sünnete,ayete,hadise bakılır.
  Bu arkadaşın karanlığı kendine yeter hatta yeterde artar.
  Unutmayınızki bizi yaratan yüce Allah başı boş mu bırakacak?
  Sizin bir haberciniz var güzel abiciğim.
  Ona bu arkadaşı sorun
  Sorun ki bir daha aynı yanlışlarda boğulmayın
  Ben bir garip dervişim gelir giderim
  Bazen yüreklere dokunur
  Bazen rüya olur geçerim
  Ancak rabbimin hükmettiği gibi yanlızca doğruları söylerim…
  Bu yük ağırdır hele mevzu bahis imanlar olunca dahada ağırdır
  107 kişinin vebali vardır
  Ve sonra binlerin
  En güzele emanetsiniz

  1. admin dedi ki:

   kalpleri açıp bakma yeteneğim yok. Kimseye ben bir yazı paylaşıyorum, buna kefilim demedim. Bana yazılandan bir harf çıkarmadım eklemedim. sadece imla düzeltmesi noktalama işaretleriyle ilgilendim. Herkesi kendim gibi bilmek kusur ise ben allah adını anarak besmele çekerek yazanlara inandım. Bizi önce doğrularla ikna edip güven verip sonra nefsi şeylerle aldatanlar varsa allah ile başbaşalar. Grubumuzda olduğun veya grupta belli bir süre kalıp çıktığın anlaşılıyor.Gruba hangi evrelerden geçenleri aldığımızı ve zaman içinde ayakları kaydığından çıkarılan ne kadar kişi olduğunu biliyorsunuz demektir. Binlerce kişiye emek verdim. Allah için efendimiz için ve ümmet millet için yaptım. Yüzlerini gözlerini görmedim. nereden geldiklerine bakmadım. sorduklarına cevap verdim bildiğimle amel ettim. Kandıran kendisini kandırır. Şimdi sen aziz kardeşim bu yazıyı yazanın kalbine eriştin de mi yazdın bunları. Korkuta neler oldu.
   diğer çıkarılanlara neler oldu. sen de çıkarılanlardan mısın yoksa kendin mi çıktın. bu kadar çok şey biliyorsun da neden hocam falan kişi sizi allah ile aldatıyor haberiniz olsun demedin. Herkes mehdilik derdinde. bize gelenlerin hangi niyetle geldiğini bilemem. niyet okumayı bilmiyorum. insan ateştir ne zaman ısıtacağı ne zaman yakacağı belli olmaz. düm kafir olan bu gün imana gelir şimdi evliya olan yarın kafir olur. Ben hizmet ederim sonu kimin ne olur bilemem . Allah senin benim ve herkesin yolunu açık etsin cennet cemalıyla tanıştırsın. Garip derviş yüz yedi kişi değiliz. yayınladığımız yazıları ancak 80 kişi okuyor.. Ben hocamın dört öğrencisinden birisiydim. yerine bizi bıraktığını söyleyerek gitti. en çalışkanı ben misim sanırım :ancak ben kendimi çok yetersiz görüyordum. hocamdan uzaktım . diğerleri her gün sohbetinde olanlardı. Kim alır bilmem bizim tezgahımızda samimiyet var. teşvik var. ilim sonsuz .. ve google her kitabı kişinin evine getiriyor. dileyen mevlasını dileyen belasını kolay buluyor. Dileyen inansın dileyn inkar etsin.. cennete giden cemalullaha ulaşır cehenneme gi
   den celalullaha ulaşır. allahtan geldik/ allahlayız ve allaha döneceğiz. VEsselaM

   1. Garip Derviş dedi ki:

    Ya Hu!
    Ben grubunuza girmedim
    Girmeyide düşünmedim
    Keramet nerdedir bilirmisiniz güzel abiciğim kalplerdedir,ruhtadır
    Rabbimiz bazı insanlara birşeyler verir bazısından alır
    Kimisini evlatlarıyla dener,kimisini malıyla,kimisini canıyla.
    Ben size sadece zaafınızı söyledim
    Merak etmeyin fazlada kalıcı değilim
    Ancak içinizden biri seçilecek benim kurduğum bu cümleleri size söylecek.
    Bazı karanlıkları görmek için fenere,güneşe,ay ışığına ihtiyaç yoktur.
    Bu arkadaşın keşif diye paylaştığı şey Nefsi Emmare kaynaklı hayalleri.
    Gerçek bir İmam sağa sola ona buna sataşmaz.o bunu şunu yaptı demez.
    Rabbinden bilgi gelirse söyler.
    Doğru yolu gösterir tıpkı sizin gibi.
    Size zamanında insanlar söyledi “hocam bunlar Aldatıyor yalancı” diye
    Gerekeni yaptınız bakınız Korkut ne halde ve niceleri.
    Nefs denen kavramı benden iyi bilirsiniz
    Keza terbiye ettiniz kendinizide yıllarca
    O soğuk odada,o sandalye üstünde,o bilgisayarın başında ne yardımlar etmeye çalıştınız.hicret ettiniz memleketinizden şuan olduğunuz yere.bunu pek az insan bilir.sebebinide söylerim isterseniz?
    Siz seçildiniz Ali hocam.(sebebini şuan beşerlerin bilmesine lüzum görmediğim için yazmıyorum)

    Bu adam siyah uyarıyorum kendide sarığı ile cübbesinin siyah olduğunu zaten söylemiş.

    Siz bir Alim siniz.
    Ve dediğiniz gibi Allah’tan geldik ve Allah’a döneceğiz
    Siz beni tanıyorsunuz
    Ben bir garip dervişim
    Geldiysem eger ve size dokunduysam ne güzel ki rabbimiz bizi çok seviyor
    En güzele emanetsiniz

  2. admin dedi ki:

   Ancak bunlara inanın demek yerine “yazı budur dileyen inanır dileyen inanmaz” diyerek sorumluluğu okuyucuya bırakmıyor muyuz. yazıların altına şunlar doğru şünlar yanlış diye yazmamız mı gerekiyor. biri bize bunları yazdı biz de sizlerle paylaşıyoruz diyoruz sünnetullahı sünneti resulullahı takip ediyoruz. herkes sözünü ispat mı ediyor.ispat da söz değil mi söz inanılan veya inkar edilen şey değil mi

   1. Garip Derviş dedi ki:

    Ya Hu!
    Gerçekten güzel cevap verdiniz.
    İnsanlar keser gibidir hep kendine yontar.
    Testere gibi olanı daha görmedim…
    Sizin ne olduğunuzu biliyorum hemde çok iyi kıymetli abicigim.
    Komüne rejimin yıkılmasından ve dünyadan silinmesine kadar aynı zamanda şuanda deniz kıyısındaki vazifenize kadar,ülkemiz için yaptıklarınıza kadar biliyorum
    Bunu çoğu kalp,normal insan bilmez bilemez
    Bunlarıda burda aşikar etmeye gerek yoktur
    Bir gece keşifte gördüm sizi
    Bana tanıtıldınız
    Ve geldim
    Maksadım nifak,fitne değil bir daha üzülmenizi engellemek
    Unutmayın sizinde dediğiniz gibi “ok atmayı sizden öğrenen herkezin ilk işi size ok atmak oldu”
    Ama üveysi birtane geldi size
    Derdini anlatamadı
    Dinlemediler
    Bir siz anladınız.
    Oda gitti zaten
    Onun vazifeside bütün insanlık oldu
    Herkez mehdilik derdinde evet.
    Ancak kabağında bir sahibi var değilmi?
    Sizin çapaklı gözlerinizi melekütün sildiği gibi…
    Çabanız boşa gitmeyecek merak etmeyin.
    Emeklerinize üzülmeyin.
    Üveysi olan kardeş sizden uzaklaşsada kalbi sizinle,duaları sizinle.
    Onun duasıdır beni getiren.
    Onun korkusudur beni getiren.
    O belki sizden ilim almadı,ama kalbi sevginizle dolu.
    Artık üzülmeyeceksiniz size kimsenin zarar vermesine,güveninizin örselenmesine izin verilmeyecek işte şimdi olduğu gibi.
    Bu yazıda birşey sifrelendi sadece sizin anlayabileceğiniz,sadece sizin görebileceginiz.
    Her zaman sizin üzerinizde yardımınızı esirgemeyen güç yine devrede.
    Alim = Ali’m
    En güzele emanetsiniz

   2. Öğrenci dedi ki:

    Ne oldu da yanıldın, yok değilim ben Erhan… sen de Mustafa değilsin 🙂 Erhan dediğinde prim der başkası ile de muhatap olmaz bekleme boşuna. Bense aklını işleten, dersinin peşinde sıradan bir öğrencisiyim hocamın oda yetiyor Elhamdülillah, kulluktan ala makam mı var, biz onun peşindeyiz…

    1. Garip Derviş dedi ki:

     Ya Hu!
     Yok öyle kıvırmak
     Hırkadan bahsedince işler karıştı degil mi?
     Ben Hatice oğlu Mustafa.
     İstersen konum atayım da hırkanla daha kolay tayy yaparsın.
     Gezegenlerin içine gireceğine gel evime çay içelim
     Aklını farklı şeylere işlet
     Hey halt…
     Zeki sanıyorsun kendini ama bir okadarda zavallısın.
     Daha fazla uzatmayacağım ki hocamız ilim konuşun demiş
     Sende ilim olmadığına göre?
     Cahille konuşulmaz

 3. Gizli dedi ki:

  Daha Celal ne demek anlamını bilmeyen birinin yazdıklarının keşif diye anlatılmasına ne denebilir
  Celal diye suçladığınız kim?
  Cemal diye sığındığınız kim?
  Bu vatandaş kim?
  Ya bırakın Allah aşkına hocam
  Alimsiniz eyvallah
  Ancak buna dikkat edelim

  1. admin dedi ki:

   Celal allah cemal allah kemal allah. Bütün isimlerle müsemma olan allah. O var başkası yok. senden bu sözleri söyleyen ve söyleten de allah. ne yapalım konuşmayalım mı. celal esmaları celali tecelliler zuhura getirir, her etki bir tepki yaratır demeyecek miyiz. cehennem celalındandır. cennet cemalındandır celalından cemalına sığının demeyeceksek ne diyeceğiz. Bırakalım bu işleri mi diyorsun. peygamberler veliler neden yazmış çizmiş. mevlana neden yazmış onca kitabı. kütüphaneleri kim niye doldurmuş. gizli gizli. neden gizlisin çık sana meydana kim olduğunu bilelim . bak biz açıktan yazıyoruz. sen neden siperden ahkam kestin. Celal nedir anlamayana özetle celalı anlatır mısın. öğret ki peygamber sünnetini yerine getir de sevap olsun. Hadi celalı cemalı bir güzel anlat lütfen. O bilmeyenle birlikten nice bilmeyen sayende bilsin inşaallah.

   1. Garip Derviş dedi ki:

    Ya Hu!
    Gizli arkadaşa ben yanıt vermek isterim.
    Biz insanlara cemal’den ve celal’den önce Allah’ı tanıtmalıyız.bunu başaramadıkki.
    Rabbimizin merhametli (cemal) sıfatı olduğu gibi öfkesini,gazabını temsil eden sıfatıda (celal) vardır.
    Ancak Allah zalim değildir.
    Çok merhametlidir ve affetmeyi sever.
    Örneklendirelim:
    Rabbimiz kuluna rızık olarak üzüm verdi.
    Kul bunu kaynatıyor.
    Şarap olursa günah,haram.
    Şıra yaparsa faydalı ve helal…
    Şimdi çoğu insan şarap yapana celal de diyecek.
    Hayır o özgür irade.
    Şıra yapan?
    Oda özgür irade.

    Rabbimizin celal sıfatını hak etmek içinde çok uğraşmak gerek…
    Azgınlık celali getirir.ve kulun dünyasında El Adl tecelli eder keser,biçer ve kainatın en güzel dersi verilir.
    Kuran-ı kerim dede böyle değilmi?
    Suç anlatılır ayette.cezası belirtilir.
    Ancak tövbe edenler müstesna diyerek Cemal’e kapı açılır…
    Bazısı okadar ileri giderki kalbi kilitlenir(mühürlenir) ebu leheb gibi imanda ettirilmez tövbede…
    İşte Celal’e en güzel örnek Ebu Leheb’dir.
    Cemal ve Celal derken kasıt edilen rabbimizin sıfatlarıdır.
    Biz kullar olarak cemali dileriz her daim
    Ancak Celal’i hak edeni rabbimiz şeytanın,pisliğin içine atmaz.
    Tövbe etmesini bekler
    Etmez ve azgınlığa devam ederse bedelini ödetir.
    Bazısınada ödetmez bir zümrenin sınavı olur bu kişi.
    Biz bilemeyiz ama rabbimiz herşeyi bilendir.
    Cemal de o Celal de o…O en güzel olandır

  2. Selam dedi ki:

   Hocam cahil cahil yorum yapmışlar, sizide uzuyolar. Bu keşiflerin onda birini bari yaşasalar yorum yapmak kolay tabii,

 4. Öğrenci dedi ki:

  Sevgili öğretmenim selam es selame, izninizle garip derviş rumuzlu şahsa iki sözüm olacak;
  Ya sen nikahlı eşini de alıp daha hayırlı bir zümreye hizmete gitmemiş miydin? Şimdi ne oldu şakşakçılarını mı özledin, başkasını alkışlıyorlar artık diye pişman mı oldun? Hikayelerini kimse okumuyor da buradan mı nasiplenirim diyorsun? Gizemcilik, kahincilik, Hızırcılık, dervişçilik, üveysicilik mi oynayalım? Ne istiyorsun tam olarak burdan mı atıp tutucan artık, bu iyi bu tükaka diye burdan mı etiketliycen… buradan mı yetçen sen şimdi? Sahi yaa, sen nerenin imamıydın çok var da karışıyor tabi kafamız! Neyse bana da yaz emri geldi demek ki yazdım bunları, çok kısa oldu ama bazı şifreler mesajlar sırlar gizli içinde sadece sen anlarmışsın! ben bile ne yazıyorum anlamadım… bir de isim verildi, sol yanımdan ilhannnn İlhan diye seslendiler, İlhan sirkeli sularda yıkansın dediler, hayır olsun.

  1. admin dedi ki:

   Teşekkür ederim öğrenci…Her söz değerini bulur merciine geri döner. Allah ecrini mutlak verecektir. Sende kalanları da yazabilirdin. Maksat allah rızası değil mi. neden eksik kalsın ki. Selam es selame

  2. Garip Derviş dedi ki:

   Ya Hu!

   Yalan nasılda fışkırdı
   İsmim mustafa ve evliyim fakat ilhan denen kişiyi burda okuduklarımdan fazlasını tanımam
   Kast ettiğim kişide o değildi
   Sirkeli sularda yıkanması gereken sensin
   Anladığım bişey var artık
   Herkez hak ettiğini yaşıyor
   Hak ettiği başına geliyor
   İmam Muhammed,tansel,serkan,ilhan ve şimdi sen erhan
   Unutma izin verilen kadar sürersin sefanı
   İzin verilen kadar gezersin hayal aleminde
   Kendine faydan olmadığını hatırla
   Ha birde geylani nin hırkası vardı sende değilmi?
   Uçup dolaşıyordun onla
   Keramet sende değil hırkada
   Buyurup gelsene hırkanla yanıma?
   İstemen yetmiyormuydu?
   Bak bakalım ben kimmişim?
   Gel de iki sohbet edelim bırak uzayı yeraltını…

   Herkez hak ettiğini yaşar ve hak edilen kişiler gelir

   1. admin dedi ki:

    Her söz değerini bulur, merciine geri döner. Allah cezasını yani ecrini veya karşılığını mutlak verecektir. Allah rızasının arandığı yerde yalan nasıl söylenir nasıl gizlenir veya ortaya saçılır . Hangi cesaret bunu kişiye yaptırır.Rüya uydurur veya keşif uydurur. İnsan kendi derdini unutur da nasıl bir başka kulun peşine düşer. aşağılar yalancılıkla itham eder. lütfen kuru iddalar yerine birazcık ilim konuşun yazın. selam es selame

 5. Korkutovski dedi ki:

  Arkadaş demiş (Ne olduğumu biliyorum demeyim, ne ilerisini ne gerisini istiyorum, her anım şükürde.)
  Nesin kardeşim sen?
  Mehdimisin?
  Ona buna laf sokacağına kendine bak
  Herkezin dediği yalan bir senmisin doğru olan?
  Sayfalarca anlatırım demiş bide

  1. admin dedi ki:

   Ver dersini .. hadi yaz ..doğruları döktür..lütfet. haddini bildir. Korkut şu keratayı da bir daha böyle şeyler yaşamasın yazmasın. senin gibi davaransın. Hadi al eline kalemi yaz lütfen. biraz korkut.

   1. Korkutovski dedi ki:

    Neden korkutayım
    Korkutması gereken kişi sizsiniz

 6. Bazen Deli Bazen Veli dedi ki:

  Selamun Aleyküm
  Ben uzun zamandır sizi takip eden ve sitedeki (zikirde gelişmelerdeki) aynı zamanda facebook sayfanızda keşif/görülerin nerdeyse tamamını okudum.

  Kafamı karıştıran okadar şey varki?
  Hangi birini sorayım?

  •Bildiğim birşey varsa bu tarikatlarda veyahut şeyhinin dizinin dibinde eğilip,eğitim gören talebelerde keşif/görü yaşandığında İmam/şeyh/öğretmen(hitap artık neyse) öğrencinin keşiften ne getirdiğine bakar.
  İlim getirdiyse başka,
  Söz getirdiyse başka,
  Dua getirdiyse başka,
  Sadece gördüyse başka…
  Bunlar içerisinde Cin,Nefs,Kişisel Şeytan vb. Gibi insanı hataya sürükleyen şeyleri şeyh ayıklayabilme yeteneğine sahiptir.

  Herkez bişeyler görebilir bu ahmet,mehmet,hasan,hüseyin için geçerlidir.

  Diğer kendini imam ilan eden arkadaşların keşiflerinde gördüğüm şey ile bu arkadaşdaki şey aynı.

  Nasıl derseniz?
  Hep bi bencilik var.
  Ben gördüm,ben şunu aldım,ben şunu ettim,bunu ettim yok makamınızı gördüm…
  Yaşarken cennetle müjdelenenler kimlerdi?
  Peygamber kendi kızına bile torpil yapamıyorken maşallah arkadaşlar birbirlerinin makamlarını görüyor cennet ile müjdeliyor.

  Kimseyle manayla denk gelemedik demiş arkadaş.peki kendisi gerçekten manadamı?
  Hani ne getirdi oradan?
  Onu gördüm bunu gördüm..
  Biraz ona laf sok biraz buna giydir..
  Birazda şeyhini yağla oh ne ala…

  Buyrun size bir keşif anlatayım.
  “Zikirdeyim maşallah.
  Uçuyorum.
  Denizler,gökyüzü…
  Uzaya ulaştım.
  Onunda üstüne çıktım.
  Maşallah Hz ibrahim karşılıyor beni.
  Hoş geldin evladım diyor.
  Gel seni gezdireyim.
  Uçuyoruz beraber.
  Evladım bu yolda yürümek zordur,her an düşebilirsin.
  Sen imamsın
  Zikre devam ediyorum.
  Hooop Hz Salih karşılıyor bizi.
  Ve devesi.
  Beraber devesine ot veriyoruz
  Hay maşallah hocam makamınız,köşkünüzü görüyorum incilerden mercanlardan”

  Daha fazla uzatabilirim.
  Ama buna ne vicdanım ne imanım ne nefsim izin vermez.

  Herkez bir mehdilik,imamlık derdinde.
  Biri birine sataşıyor,diğeri ona.

  Benim gördüğüm manada ise bu adam için Erhan için sahtekar,nefsani diyor görevliler.haydi buyrun cenaze namazına?
  Buyrun burdan yakalım.

  Birisi çıkıyor,parlatılıyor,yok oluyor.
  İşkembede sınır yok yaz babam yaz…

  Hz İsa ya hamile olduğunu sanan bayanı gördü okudu goncagül diye hitap edildiğini gördü bu gözler…

  Kendini ehlibeytten sananları,
  Yağmur yağdıranları,
  Savaşları durduranları,
  Köprü yaptıranları,
  Ona laf edilirse celal ile kaç kişiyi öldürmekle tehdit edeni,
  Harem kuranları,
  Uçanları,
  Hırkalar giyenleri,
  Yer altında hazine,altın şehirler kovalayanları,

  Daha sayabilirim yalanda söylemiyorum hepsi hocanın facebook sayfasında aşağılarda var ve nasıl yıldız yapıldıkları.
  Altında işittik iman ettik diyenler…
  Maşallah barekallahlar…

  Vallahi hocanın facebook sayfasında var.

  Kendini mehdi ilan edenler…
  Daha durun kadınlara kızlara sarkıntılık edenler
  Ve daha bir sürü şey.

  Kendini Allah olarak görende var…
  Adam yazmış bunu hocanın facebook sayfasında mevcut.

  Ey güzel Rabbim!

  Herkez birşeyler görür bunların ayrımını yapmak şeyh’e hoca’ya kalmıştır.
  Keramet hoca’dadır kısaca
  İlim veren olarak kendini görüyorsa kesilecek ver cezanın ve girilecek her vebalin bedelinin bir zinciri hocanın boynuna geçirilir.
  Bu zinciri Çıkar çıkarabilirsen

  1. admin dedi ki:

   Çok güzel… lütfen siz seçin bu anlatılanların iyisini kötüsünü, bize haber verin kötüleri silelim iyileri bıraklım. Nasılsa hz ibrahim rehberiniz. Lütfedin bize şefaat edin. eksiklerimizi tamamlayın lütfen. Veli zamanınızı deli zamanızdan ayırarak yazın lütfen..

   1. Bazen Deli BazenVeli dedi ki:

    Onca yazdığım şeyden anladığınız şey bu olmamalı abi.
    Ben rehberim Hz ibrahim demedim orda size iki dakikada kesif uydurarak ironi yaptım.
    Yani birşeyleri uydurmak bu kolay babında.
    Ve altına ekledim daha fazlasını yapamıyorum nefsim,imanım izin vermiyor diye.

    Bana doğruyu yanlışı ayırt et demişsiniz.
    Ben şeyh değilimki.
    Tesadüfi sitenize girmiştim facebooktada yıllardır sizi takip eden sade vatandaşım.

    Bazen deliyim bazen veli.bunun hesabını yapamıyorumki.
    Siz kendinize ben imam’ım diyorsanız (ki yukardaki keşfi size yazan kişi imam olarak sizi seçmiş) doğruyu yanlışı ayırt etme yeteneği sizde vardır demektir.

    Dersenizki ben yapamıyorum,anlayamıyorum,ayırt edemiyorum ozamanda sizde yetenek yok demektir.buda sizin sorununuz demektir.

    Şefaat hususuna gelince bunu ancak Rabbinizin yapabileceği hususunda bilgi ve birikime sahipsiniz diye düşünüyorum eğer birike sahip değilseniz de peşinizden gelenlerin vay haline…
    Ki ben şefaat edebiliyorum diye birşey yazmadım hakkımada girdiniz bu arada…

    Ben bana yanlış gelenleri yazdım size sadece aldığım terbiye ile.
    Herkez hata,yanlış yapabilir.
    Herkezin kendi kişisel şeytanı vardır.
    Bunu birtek kim yenebilmiştir bilirsiniz?

    Doğru tektir abi
    Senin doğrun benim doğrum diye birşey yoktur.
    Sayfanızda aşağılara indiğimde adamın ehlibeyttenim diye keşfi var.

    Noldu o adama?nerde şimdi?
    Hz. İsa ya hamile olan nerde?
    Kendini Allah sanan nerde?
    Evli olduğu halde kadınlara kızlara asılan ve bunuda hanımının uyuma saatlerine denk getiren vatandaş nerde?
    Vakit tamam vakit tamam (sitenizde keşfi bulunan) kişi nerde?

    Herkezin ayağı kayıyorda birileri nasıl sabit kalıyor anlayabilmiş değilim.

    Hırsızın hiçmi suçu yok?

    Demek istediğim bu.

    Adam uçmuş arkadaş,ona laf atmış buna bulaşmış hay maşallah mübarek yaşayan geylani!
    Yarın gelipte size ben bu zamanın gavsıyım derse şaşırmayın

    1. admin dedi ki:

     Adam uçmuş ona buna laf atmış da siz ne yaptınız şimdi. siz ak kaşık mısınız. Haddiniz kadar mı söz ettiniz. kötü zandan yanılgıdan yanlıştan sakındınız mı. Yoksa alemleri hizaya mı getirmiş oldunuz… Ah be dilim, sen ettin beni dilim dilim.

   2. Bazen Deli Bazen Deli dedi ki:

    Bişeyi daha anlayamadım.

    Neden eleştri kabul etmiyorsunuz?
    Neden hemen “buyur sen yap” tavrı varki.

    Yanlışlar nasıl düzeltilecek insanlar susarsa hiç düşündünüzmü?

    Şimdi ögrenci rumuzlu arkadaş hemen banamı saldıracak?
    Yok sen şusun busun diye?
    Buyursun saldırsın.
    Ben sıradan sade meraklı bir vatandaşım
    Koşulsuz imanmı bekleniyor yoksa bu yazılanlara?

    Sahi bu arkadaşların hangisinin gördükleri gerçekte ortaya çıktı?
    Bunları açıklamalısınız sitenizde bence.

    Örneğin: bu kişi şu tarihte şunu gördü ve tamamen gerçek olarak yaşandı.
    İşte o gerçeğe dökülen kişi var ise doğru olan odur.

    Mesela ben size bir keşif daha uydurayım şimdi

    Selam
    Maşallah uçuyorum yine
    Kulaklarım kafam çınlıyor
    Lut kavmine gittim nasıl helak olduklarını gördüm
    Nasıl bir yok edilme
    Ordan Hz Zülkarneyn alıyor beni
    Yecüc ve mecüc e nasıl set çektiğini gösteriyor
    Ordan uçuyorum Hz Musa nın yanındayım deniz yarılmış

    Tövbe yarabbi!daha fazla yapamıyorum

    Bu kadar kolay olmamalı

    Demek istediğim bu

    Klavye bu kemiği yok
    Hz İsayıda doğururlar yoksa,Yağmurda yağdırırlar,Adamda öldürürler

    1. Öğrenci dedi ki:

     Canım öğretmenim izin vermiştiniz yazıyorum🌸

     Bu cinli, bu Çinli, bu yalancı, bu sahtekâr diye ayırmadan paylaşıyor işte ayrılık yok zaten neden ayırsın. Eğitiliyoruz işte her yönden. Yaşanılanlar bir zorunluluk gereği yaşanıyor ama bizim yaşananlara tavrımız bizim seçimimiz. Herkes bir tarafa hizmetini yapıyor işte! Sen neye hizmet ettiğinin farkında mısın? Korkutovski, bayan talebe, bazen deli bazen veli, bazen garip derviş… istediğin kadar isim değiştir yazını okurken kokun geliyor buram buram hem de ne fena bir bilsen. Bununla yüzleşmekte senin bugünkü sınavın demek ki, bunun ardından Tevbe etmek ya da başka bir isimle yazmaya koyulmakta senin tercihin… Ben seni yargılamıyorum sadece seyrediyorum en baştan beri İlhan. Burada da oyunlara devam ediyorsun ama perdenin arkasını görenler var şükür o yüzden alkış yok sana … Netice de sen de vazifelisin oyna bakalım, biz de seyretmeye devam ediyoruz ama alkış yok hadi şeytanın bol olsun…

     1. admin dedi ki:

      Burada da oyunlara devam ediyorsun ama perdenin arkasını görenler var şükür o yüzden alkış yok sana … Netice de sen de vazifelisin oyna bakalım, biz de seyretmeye devam ediyoruz ama alkış yok hadi şeytanın bol olsun…

 7. Bayan Talebe dedi ki:

  Selamlar
  Bence hocamızın üstüne fazla gitmeyin
  Oda bir insan elbetteki oda hata yapabilir
  Ne güzel demiş kendisi kalpleri açıp bakamam diye?
  Herkez bir mehdilik derdinde
  Bir yükselme derdinde
  Bu keşifte yazılanlar banada abartı geldi ne yalan söyleyeyim?
  Sağa sola atıp tutmuş da ya kendi gördükleri yalansa?ordan oraya uçmuş maşaallah ki benim gibi bilgisi az insana bile farazi geliyorsa,yüreğine dogru gelmiyorsa varsın kendisi düşünsün

  Ama yinede yalan-gerçek ayrımını biz nasıl yapabilirizki?
  Madem okadar kerameti var bu arkadaşın vatana millete bi hayrı dokunsun diyeceğimde kendine hayrı yoktur büyük ihtimalle sağa sola uçmaktan.

  Hocamızı üzmeyelim.kendinizi birde onun yerine koyun?sonra elinizi vicdanınıza.
  İyi bayramlar

tr Turkish
X