Zafer Bizimdir

04.01.2022
99
Zafer Bizimdir

Zafer Bizimdir

düşmanı yok ettik maşaallah
*Hocam selam es selame.
Zafer kazandık Mana ‘da, elhamdulillah!
Kaç gündür bir şeyler hissettiriliyor, vücudumda işlemler yapılıyordu. Keza dün akşam da kalbime yapılan işlemi, o bayanın bana ettiği duayı, herşeyi daha iyi anlıyorum. Bu ilhamlar ve hazırlık bu akşam içinmiş. “Edep ilhan edep” keşfimde yaşadıklarımdan ötürü asla size tamamlanmamış bir keşfi, kalbe gelen ilhamı yazmıyorum yazamam.
Bu akşamki zikirlerimden sonra kendimi hava şartları gece ve açık, yıldızlı olan bir meydanda buldum. Siz dahil 16 kişiydik. 9 erkek 6 bayan zülfikâr kardeşlerimle karşınızda hazır ol duruşuyla bekliyorduk. Konuşmamız yasaklanmıştı. Sadece siz konuşuyordunuz.
Hacı Ali Bayram: -“evlatlarım bugün burada vuku bulacak savaşta sizden beklentim üstün cesaret ile düşmana aman vermemeniz.”
Hep beraber kalbimizden “HAZIRIZ” dedik. Akabinde arkamızdan 300 kişi kadar yeşil sarıklı, yeşil cübbeli insanlar geldi. Başlarındaki imam önünüzde durdu. Sarıldınız birbirinize.
Hacı Ali Bayram: -“hoş geldiniz kardeşim, bugün bizi burada yalnız bırakmadınız” diyerek tekrar sarıldınız.
Yeşil Sarık ve Cübbelilerin İmamı: -:Hoş gördük bayram kardeşim. Çanakkale’de mümin kardeşlerimizi nasıl yalnız bırakmadıysak burada da sizi bırakmayacağız” dedi. Ve tekrar sarıldınız.
Akabinde yine arkamızdan Halid bin Velid Hz.leri ve 3000 kadar askeriyle geldiler, önünüzde durdular. Mübarek, atından indi elinizi öptü.
Halid Bin Velid: -” Siz burada çarpışırken ben yerimde duramazdım “dedi. Sizin gözleriniz doldu.
Hacı Ali Bayram: -“hoş geldiniz Halid Bin Velid ve askerleri kardeşlerim hoş geldiniz. Rabbim hepimizden razı olsun” dediniz.
Akabinde parça parça bir sürü insan geldi, başlarında imamlarıyla. Hepsi talebelerini almış bizim gibi Zülfikarlardı. Hepsiyle sarıldınız ve hepsiyle selamlaştınız. Herkes geldikten sonra bir kayaya çıktınız, bize dönerek:
Hacı Ali Bayram: -“Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased. Velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim. Zül Cemali vel ikram, Zül Kemali vel ikram” diye dua ederek üzerimize nefesinizi üflediniz.
Düşman bizden sayıca çok çok kalabalık, siyah giyimli (Mescidi Aksa’da gördüğüm) kişilerden oluşuyordu. Hiç korkmadık. Korku vücudumuza değemiyordu bile. Siz tek tek silahlarımızı dağıttınız. Ve
Hacı Ali Bayram: -“Gazamızı mübarek eyle ya rabbi” dediniz.
Hücuma geçtik. Çok kanlı savaş oldu hocam. Oluk oluk kanlar akıyordu. Kesilen kafalar, kesilen kollar, bacaklar… Bir ara kaybeder gibi olduk. Semaya açtınız ellerinizi. Fetih süresini okudunuz ve peşinden rabbimizden yardım dilediniz. Ebabil kuşları geldi hocam. Sürülerle hem de. Ayaklarından taşları bırakıyorlardı yine küffarın üzerine. Hepsi delindi, telef oldular. O arada düşman okçuları bize doğru ok attılar. Nurullah kardeşim ve adını bilmediğim bir bayan zülfikar kardeşim vuruldu. Yere düştüler.
Savaşa devam ettik. Son kalan 2.kişiyi yakaladınız ve kafasını kestiniz. Onların lideri kaldı bir tek.
O da kaçarken: -“Manada siz kazandınız ama dünyada görüşeceğiz” diyerek kaçtı, kayboldu gözden. Siz ellerinizi açtınız; -“La galibe illallah” dediniz ve Teşrik tekbiri getirmeye başladınız.
Sonra; Hemen yaralılarına koştu tüm imamlar ve siz. Zülfikar kardeşlerimizden olan bayan ve Nurullah Kardeşimiz orda Şehit oldular.
Çok ağladınız ama bağırmadan, sessiz sesiz…”Evlatlarım” dediniz başka bir şey demediniz. Şehit olan Bayan kardeşimizi bayan zülfikar kardeşlerimiz hazırladılar. Nurullah kardeşimizi de siz üstündeki tüm kanı, tozu, toprağı ellerinizde sildiniz, siz yıkadınız onu. Kabrini de siz kazdınız iki şehidimizin. Siz mezara koydunuz ikisini de. Biz tahtalarını koyduk. Ve gömdük.
Siz ellerinizi açtınız Dua ettiniz: -“Ya rabbi bu iki evladımı sana emanet ediyorum. İkisi de senin yolunda canlarını verdiler. Ve ikisini de en sevgili olan sana emanet ediyorum” dediniz. Biz sadece “amin” dedik. Arkamıza döndük. Tekrar mezarlara bakmak için geriye döndük ve iki mezarda da bir sürü çiçek açmıştı.
Sonra bizim teker teker yaralarımızı sardınız. Hepimizi alnımızdan öptünüz. Sıra bana geldi, beni de alnımdan öptünüz ve keşif sonlandı.
Kıymetli hocam dün gece kalbime dökülen sularla korkular alındı. Tamamen cesaret verildi. O harp meydanında kaçmak, geriye kalmak asla aklımın ucundan geçmedi. Zafer bizimdir inşallah. Hepsini yok ettik biiznillah!
Ellerinizden hürmetle saygıyla öpüyorum. Talebeniz ilhan. Selam es selame.
– Selam es selame İlhancan. Maşaallah barikallah. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah… Ne yazsam bu zaferin karşılığı olur ki rabbim. La galibe illallah. Ya Allah, bismillah, Allahu ekber. La ilahe illallah Muhammeden resulullah. Razı olacağın kadar hamd ve şükürler ederim rabbim. O meydanda savaşan bütün mücahitlere ve resulullaha selam olsun. Selam olsun Adem atamızdan günümüze kadar gelmiş geçmiş cümle mümin müslim ruhlara ve arşın görevlilerinin cümlesine. Selam olsun Her devrin zülfikarlarına, selam olsun şehitlerimize ve gazilerimize. Vesselam
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X