ŞanlıUrfa’ya Gittim Geldim

24.07.2021
52
ŞanlıUrfa’ya Gittim Geldim

ŞanlıUrfa’ya Gittim Geldim

Selam es selame canım hocam hayırlı akşamlar olsun kurban arefeniz de mübarek olsun, canım hocam Hocam ben rabbimin izni keremi ile Şanlıurfa’ya gittim geldim, elhamdulillah. Planlanmış bir şey değildi. Bir anda gelişti her şey. İkilemde kaldığım konu buydu, sonra teslim oldum. Yazmıştım bu konuyu. Detaylarına girmeyeyim yazı çok fazla uzar. Dün sabah erkenden kalkıp Balıklı göle gittim, Hz İbrahim Efendimizin doğduğu mağaraya girdim. Girer girmez bir etrafıma baktım, mağaranın altından su akıyordu, çok değişik bir histi, o an rabbim diyor ki ‘’namazını kıl sonra şifalı sudan iç.’’ Hemen kuşluk namazımı kılmaya başladım,

Kıyamdayken, tam o anda göbeğim hareket etmeye başladı ve büyüyordu, normal hamilelikte olduğu gibi, bebeğin hareketlerinin hissedildiği gibi, o an göbeğimin içini görüyorum, yaklaşık iki yıl önce henüz Avusturya’da yaşarken bir keşif yaşamıştım. Televizyon ekranında bir bebek görüyordum, Allah cemal bebeğimiz doğdu diyordu, ve ruhuma bilgiler veriyordu, aynı o bebeği gördüm. Göbeğimin içinde bir nurun içindeydi. (normal kesede yatan bebek gibi) hissettiğim bir erkek bebek ama cinsiyetini hiç görmedim.

Önceden de şimdi de. Ve bu esnada normal namaz kılmaya çalıştım, etrafımdakiler fark etmemesi için. Hissettiğime göre daha pek çok şey oldu orada ama ben yazıya dökemiyorum. Hem o anları yaşamak hem de insanların çevremde olması, bir yandan görevli memurun kalabalık olmayın diyerek anons yapması…Yani manevi olarak odaklanamadım. En doğrusunu Allah bilir, en son hatırımda kalan, rabbimden kendim ve Zülfikâr kardeşlerim için selamet dilediğim, bizleri muzaffer eylemesi için dua ettirildiğim.

Bunları orada yaşadım. Bugün aklıma evimde öğle namazı kılarken orada yaşananlar hatırlatıldı ve ben yine duygulandım. Çünkü o zaman yine aynı hisleri yaşamış oldum, ağladım. Bir de siz uzandığımda yanıma gelip bana sarılıyordunuz.

Canım Hocammm yukarıda ki mesajı size akşam yazmıştım ama iletemedim. Kendimi kaptırmış yazıyorken meşgul edildim. Daha önce öğle namazından sonra yazacaktım, sağ elim göbeğim de zikir çektiriliyordum. Şimdi yazıyım dedim, hayır diye ilham geldi, yine yazamamıştım. Sonra bekleyeyim Allah bilir dedim. Az önce vitr namazımı kılıyordum. İlk başta sağ devri yönünde döndürüldüm. Kendi eksenim etrafımda, la ilahe illallahu vahde hu la şerikeleh duasını okurken.

Sonra ikinci rekatı kıldım oturuşa geçtim. Bir anda sanki beynimde bir kilit açıldı. Açıklamalar karşısında şaşırdım kaldım. Ağzım açık kaldı desem yeridir. Bana böyle ilham geldi, Hem keşif yeniden gösteriliyor hem söyleniyor. Geçen haftalarda bir mağarada seccademde oturmuşum, öncesinde dağların arasından geçip bir denize çıkıyordum, içim ferahlıyordu, bunları yazmıştım, şifalı su içmiştim. Hepsi gözümün önünden geçti, kucağımda çocuk olması vesaire. Şimdi bu yaşadıklarım buraya bağlandı.

Gerçekten de gerçek oldu. Urfa’ya plansız gidişim, Halfeti ilçesinde misafir edilişim ve oradaki batık şehir’e hayran kalıp içimin rahatlaması, bambaşka duygular yaşamış olmam… Tıpkı İstanbul’a gittiğimde bilinçsiz olduğum, sonradan yaşadıklarımın idrak ettirilmesi gibi. Her şey bir bir yerine oturuyor, Allah’ın iradesi planları ne kadar güçlü hocam. Bunları yaşarken farkında olmayıp sonradan fark ettiren, gösteren rabbimize hamd olsun. Ve bahsettiğim gibi, ben Hz İbrahim efendimizin doğduğu mağara da namaz kılarken bana göre bir çok şey oldu, sadece odaklanamadım. Çünkü manevi ameliyatımı insanların görmesini istemediğimden. Çünkü normalde normal namaz kıldırılmıyoruz. En güzelini rabbim bilir, hayal meyal hatırladığım siz de vardınız yanımda, bana bir şey verdiğinizi hatırlıyorum, ama net değil. Bir kitap olabilir veya kuranı kerim olabilir.

-Selam es selame Azizem; Goncan.. Maşaallah, barikallah keşiflerine. Pazılın bütün parçaları birleşmeden ,rabbimizin muradı tem zahir olmadan kerametlerin değerlendirmelerini he okurun kendi inanç ve bilgi idrak düzeyine bırakalım inşaallah. Rabbim diğer kardeşlerimizin keşiflerinin de katkısı ile her Zülfikar’a ayrı bir açılım verir. şartlandırma sınırlama yapmayalım inşaallah. rabbimize hamdolsun razı oluncaya kadar şükürler olsun. Geçmişteki keşiflerinin devamı olduğunu belli eden çok şey yazdın maşaallah.. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. En emine emanetimsin. selam es selame

*Canım hocam dualarınıza kalpten aminler olsun. Rabbim razı olacağın kadar şükürler olsun, hayretimiz devam ediyor, elhamdulillah. O neylerse güzel eyler. Sizi seviyorum. Hayırlı bayramlar dilerim. selam es selame

-Hayırlı bayramlar azizem . selam es selame

19.07.2021

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.