Gönüllü Ölenlere Cennettir Dünya

04.04.2020
50
Gönüllü Ölenlere Cennettir Dünya

Gönüllü Ölenlere Cennettir Dünya

*Selam es selam canpirim. Ayrılık felan nedir, hep bana kızıyordunuz, şimdi ben size kaşlarımı çatıyorum. Kızamam çünkü dayanamam. Ağzınızdan yel alsın götürsün, atsın bir yere. Dün gece işteydim, sabaha kadar yorulduk, sabah eve geldim, namazı kılmadan yatmayayım dedim kıldım okudum. Gözüm yastıkta, okumam bitti yatağa uzanırken vücudum yatağa ben havaya zıpladık. 1800 km felan uzakta anam ağaç suluyor, yazlıkta. Gittim arkasından sarıldım. Çok özlemişim, kokladım bir geri döndüm. Bu oluyor ama bu seferki pirim gitmek istediğim yeri kendim istedim. Aklımdan o an geçti pat oradayım. Keşke eşimin yanına gitseydim diye sonradan az hayıflandım, anamı gördüm ya o da iyi. Artık istediğim yere her zaman olmasa da gidebiliyorum. Seccadede gidiş anımı artık anlıyorum ve okuduğum şeyde beni yolculuğa hazırlıyor. Can babam size söyledim, çoğunu tanıyorum gurubun. Zülfikarları toplu görüyorum. Oda da masada, arada görüştüğüm oldu. Ama çok net olmadığı için size yazmadım. Özellikle merak ettiğim 4- 5 kişiyi çağırıyorum bakalım ne olacak sonucu, yazarım size detaylı.

Pirim size geceleri görev veriliyor demiştim ya hatırlamıyorum çoğunu, yarım yamalak, unutturuyorlar diye, şunu fark ettim ben ne kadar yorgun olursam olayım dönüşüm o kadar dinç ki. Sanki saatlerce yatmış uykuyu almış gibiyim. Bakıyorum saate gidip gelmem belki 2,3 dk. Pirim uzaya çıkıp gelmem 1 dk. Sürmüyor, geçen gidişimde hiç olmayan bir şey oldu. Sanki brifing verir gibi birisi anlattı yapacağım işi. Bunu size özel bir zamanda yazıcam inşallah az toparlanayım. Sesi ne erkek ne bayan. Arkamdaydı, yüzünü göstermedi. Hep kendim yapıyordum yapacağımı o anda aklıma getiriyorlardı saniyelik, ilk oldu hayırlara gelsin. Bu kırklar sofrasının özelliği nedir pirim, sofraya dua ettiriliyorum. Öperim nur ellerinizden, nur yüzlerinizden. Kâbe’ye gideceğiz daha, valiziniz hazır olsun.

*Şimdi rütbe aldım pirim, sağ yüzük seğirdi. Siz yazdınız.

-Maşaallah barikallah… Yaşadıkların kardeşlerine yol verecek, umut olacak, örneklik edecek. Sen özel bir alan yaratıyorsun maşaallah, barikallah. Rabbim diline kuvvet, rahmet ve hikmet yüklesin. Her yazdığın zülfikârlara bir işaret fişeği olsun inşaallah

*Gizliyken daha mı iyiydi babam. Çok ulu orta gibiyim. Saklanırken kendimi daha da güvende hissettim her zaman, göz olur elimden gider diye çok korkuyorum, rabbim biliyor.

-Umulur ki ileride bütün zülfikârlar bu rütbelerin de sahibi olacaklar.

*İnşallah pirim. Gerçi rabbim verdi ismimi siz sakladınız hep.

-Maşaallah barikAllah o dönem geride kaldı. Artık bir kılavuzsun, evrende zaman ve mekân yolculuğunu kardeşlerine sen aşılayacaksın, biiznillah. Sana bu alanda önderlik lütfetti rabbimiz.

*Şükür elhamdülillah. Garibin biriyim, o ne isterse o oluyor. İltifatlar, şükürler rabbime. Tutmayım sizi işiniz çok, bir kucak sarılayım size müsaadeniz olursa. Size bir gelmek için çabalasam inşallah. Kovmayın beni.

-Hepimiz öyleyiz azizim. Hepimiz rabbimizin mucizelerini, kerametlerini yaşıyoruz. Sarılır kaçarım hemen babam olur mu, müsaade var mı? Korurlar sizi gelebilir miyim gücüm yetermiş bilmiyorum ama rabbime yalvaracağım.

-Tabii… Manada buluşmalar serbest. Ruhlara sınır yok, O keyf senin.

*Tamam, Can babam aslan babam.

-Rabbimin sana sınırsız ikramıdır. Bunu yapmaya izinli olanlar var.

*İnşallah çok gördüm sizi ama hep mesafe vardı aramızda

-O izin de benden değil, rabbimizdendir, O hükmünde muhtar rabbimizin çok sevenlerimize ikramıdır.

*Tamam, pirim inşallah verir bu garibe de izin rabbim. Zaten mutluyum daha ne isterim.

-Katıksız sevginin önünde perde yok. Bir kızımız vardı. Öyle öyle öyle sevmişti ki, rabbimiz bizim cismi latifimizde onun istediği her şeye izin veriyordu. Şok olmuştum. Ben de sizlerle birlikte çok çok çok öğreniyorum. Yaşadıklarımızın hangi kitapta kaydı var ki. Ya yaşamamışlar yahut yazmamışlar. Bizim kerametlerimizi rabbim büsbütün kayda geçiriyor, internet denilen nimet sayesinde. Sanırım gelecektekilere bir kılavuz olacak Allah’u âlem. Gelişmelere sınır yok maşaallah.

*Maşallah. Babam rabbimin sınırı hududu yok. Siz anlattıkça derdim ki benden olmaz ya, şimdi bakıyorum okuyorum. Gavs uçtu Mürid kovaladı zırvalarla geçirmiş yemişler milleti. Ben kimim ki rabbim neleri bahşediyor. Ben hala eksiğim, hala edepsizim, hala yetersizim. İlk gün nasıl başladıysam namaza şimdide öyleyim sayenizde doymuyorum

-Mucizeler ancak Allah’ın gerçekleştirdiği olaylardır. Kulun bu alanda nasibi yoktur. Gösteren Rabb gören mürittir.

*Evet, pirim, az okumaları gerek bizimkilerin de. Nasip eden unutuluyor, çoğu zaman. Öptüm kalbinizden, Can babam. Gözbebeğimsin duamdasın, duanızda olmak her zaman gurur verir bana. Sizi tanımak lütfunu bana veren rabbime şükürler olsun. Hafız Hüseyin kemal gs. Hazretleri ben kendimi tekdir edemem, hakkıyla bilemem, beni ancak rabbim takdir eder buyurmuş kitabında. Yeterince yaptıklarını anlatıp yazdıktan sonra. Şu anda sizlere daha fazla ilim vermemem için kitabını kucağında taşıyor. O yüzden ben bile bir süredir açıp bakamıyorum. Vakti var diyor. Olgunlaşmadan daha fazla açma ilmi diyor.

*Ne uçmak ne kaçmak pirim. Her şeyin tadını alıyor, eksikliğini hissedebiliyorsam sayenizde. Yeminle zerre bir beklentim yok cenneti yaşıyorum çok şükür. Aha mezarın deseler atlar girerim örtün derim üstümü, bitti dünya işi bende.

-İşte böyle gönüllü ölenlerin cennetidir bu dünya. Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.