Rasulullah’ın Emri İle Zikrimiz Değişti

06.01.2021
168
Rasulullah’ın Emri İle Zikrimiz Değişti

Rasulullah’ın Emri İle Zikrimiz Değişti

Hz Musa as. duası YENİ zikrimizdir, şükür “Rabbi innî limâ enzelte ileyye min hayrin fakîr.” Anlamı : “Ey Rabbim! Ben, senin bana indireceğin hayra muhtacım.” Selamen kavlen min rabbin rahîm babacığım, eûzû bikelatillahi’ttammeti min şerri ma halak Resulullah efendimize diyor ki ‘’yaptığınız hamdler, şükürler yeterli, çektiğiniz zikirde tecelli etti’’ ’’Artık kardeşim Musa as şu duasını okusunlar zülfikârlar.’’ ‘’hatta dillerine yapışsın, çünkü tamamen cemaldir’’ dedi.

Resulullah sa. bunları söylerken, çok uzaklardan resulullah efendimize celal, iblis sesleniyor: ‘’ne olur ya Resulullah verme o zikri. Resul Musa as bu dua ile beni kendinden, kavminden uzaklaştırmıştı, yalvarıyorum vermeyin’’ dedi. Resulullah hiç oralı olmadı. ‘’Bu zikri zülfikârlara bizzat ben veriyorum. Hayırlı mübarek olsun zülfikârlara, ümmeti Muhammed’e, alemlere’’ dedi. Meleklerde amin dediler, pirim. “Rabbi innî limâ enzelte ileyye min hayrin fakîr.” Anlamı : “Ey Rabbim! Ben, senin bana indireceğin hayra muhtacım.”

-Selam es selame Aziz kardeşim imam Muhammed. Rabbimize hamdolsun. Selam efendimize ehlibeytine ve ashabı ile birlikte bütün mürsellere nebilere velilere alimlere şehitlere gazilere abidlere mümin ve müslimlere ve on sekizbin aleme olsun. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X