Zikrimiz Değişti

27.07.2020
120
Zikrimiz Değişti

Zikrimiz Değişti

‘’Beraber kılıyoruz namazı’
*Selam es selame hocam.
Hayırlı geceler hocam.
*YAZ. Dedi Rabbim .
-Eş şekür rabbenâ lekel hamd..
*Bugün namaza durmadan önce. Seccademin önüne geldiniz . ‘’Beraber kılıyoruz namazı’’ dediniz. Siyah giysiler vardı, ikimizin üzerinde. Namazı sizinle kıldık. Huzur doluyduk ikimiz de.
-Maşaallah barikallah. Şükür elhamdülillah. Sanırım celalın baskısı hafifleyerek üzerimizden kalkıyor. inşaallah hayra gelir.
*Namazın sonunda zikre başladık. Yunus suresi 14. ayeti okuyor, yeni zikrimiz budur, diyorsunuz.
-Maşaallah barikallah. Ayeti bulayım, inşaallah hemen başlayalım.
*Sonra elinize bir dürbün aldınız gökyüzünün her yerini incelemeye başladınız. Hiç bir nokta kalmadan tüm gökyüzünü incelediniz. Hilal seklinde AY’ lar sıralanmıştı gökyüzünde rengarenk.

-Yunus Suresi 14. ayet ve meali;
<Śümme ce’alnâkum ḣalâ-ife fî-l-ardi min ba’dihim linenzura keyfe ta’melûn(e) >
‘’Sonra onların ardından sizi yeryüzünde halifeler yaptık (imkânlarla donattık, iktidara taşıdık) ki, nasıl davranacağınıza (ve neler yapacağınıza) nazar edip bakalım’’… Abdullah-Ahmet Akgül Meali
İnşaallah İlmi ledün Marifetullah’ın icabı olarak yerlerde ve göklerde tevhidimizin hükmü iktidara geliyor, demektir. Hangi esmalarla tevhit olduğumuzu daha önce yazmış olmalıyım ..
Besmele ile tevhit oldum demiştim, hatırlarsın umarım. Ulu divanda söylenen yegane söz <bismillahirrahmanirrahiym> cümlesi (ayeti) idi. Bu cümleyi ben zikrediyordum ve vuslat gerçekleşiyordu.
Gerçekleşen tecelli hocamın ve onun hocasının anlattığına uygundu. Bir ayet okunuyor, içindeki esmalar, tevhidin rengini belirliyor, sınırlıyordu.
Hafız Hüseyin ks. hazretleri Ayetel kürsi ile tevhit olduğunu yazmış kitabına. Rahmetli hocam ise esmalarını söylemedi. Çok ketum idi rahmetli. Biliyorsunuz ki kuran Fatiha’dan, fatiha da besmeleden ibarettir, buyurdu resulullah. Yani Allah’ın bütün sıfatları, isimleri besmelede cem edilmiştir buyurmuşlardır. Şimdi her Müslümanın dilinden düşürmediği besmele biiznillah iki cihanda iktidara gelecek demektir.
Yani iktidar, kuranın kerimin iktidarı olacak, nur tamamlanacaktır, inşaallah. Bize de izin verilirse yapıtlığımız hizmetlerin zahire çıkışını hep beraber izlemek, gözlemek, şükretmek, hamdetmek nasip olacaktır inşaallah. Teşekkür ederim, veren Allah, alan Allah’tır derdi, muhterem hocam. Kendimizden kendimize emanet teslim alındı, hükmü yerine getirilecek, biiznillah. Bu andan itibaren bu ayet zikir edinilecektir. Zülfikarlara da bu gece haber vereceğim inşaallah.

O sıralanan rengarenk Hilal şeklindeki Ay lar, dünyadaki devletleri simgeledi. Müslüman olacaklar. Ancak yine de rengarenk olacaklar. Yani her topluma ayrı ayrı kolaylık gösterecek olan rabbimiz hepsinin dinini kabul edecek. Din ahlaktır, yaşam biçimidir. Her milletin bir örfü vardır ki sayısız çokluktaki örf coğrafyanın üzerinde yaşayanlara dayattığıdır. O yüzden ince ayrıntılar nedeniyle devletlerin dinleri özde islam olmakla birlikte küçük değişiklikler içerecek demektir. Rabbim geleceğimizi mübarek kıldığının müjdesini inşaallah bu zikir ile bize bildirdi. Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.