Keşiflerim 2

07.08.2020
171
Keşiflerim 2

Keşiflerim 2

Zülfikarların bir günah işlediğinde hemen, an içinde cezalandırıldığını gördüm, azap melekleri yanıbaşımızda.
*Selam es selame canım hocam hayırlı akşamlar. Rabbimizin afiyeti ve helalinden olan bütün güzellikleri üzerinize olsun İnşaAllah. iyisinizdir umarım, grubumuzda da bir sorun yoktur İnşaAllah. Paylaşım yapılmamasının nedeni herhangi bir olumsuzluk değildir, İnşaAllah.
*Hocam yaşananları iletiyorum; öncelikle dün belimi yarıp çıkardığınız şeyden sonrası yoktu keşifte, fakat akşam bildirildi ki, sonrasında dikişle kapatmışsınız o kesiği.
*Bugün ise gün içinde bir keşifte neşterle bu defa göğsümü yardınız hocam, göbeğime kadar kestiniz, herhangi bir şey hissetmedim o anlarda, ve hocam bundan sonrasını görüntü olarak değil hissen yaşadım, göğsümden yine siyah bir şeyler çıkardınız.
*Sonraki keşifte hastanede yatıyordum, kalp ameliyatı olmuştum, ameliyat kesiğim ise sizin açtığınız kesikti. Sargı bezi ile sarılmıştı, ancak yine acı yoktu, sadece uyuşukluk hissediyordum o bölgede.
*Hocam konu dağınık oluyor biraz ama sırasıyla yazı yorum keşifleri.
*İkindinin sünnetini kılarken keşifte bayrağımızı taşıyordum hocam. Karnıma dayamıştım direğini, kemerini de boynumdan geçirmiştim. Göklere uzanıyordu bayrağın yüksekliği hocam, başım yukarıdaydı, zevkle izliyordum bayrağımızı. Daha sonra namazın farzına geçince bu defa sağ elimde yanan meşale tutuyordum hocam.
*Zikirde ise keşifte tatile gitmek isterken ayağımın kırıldığını, sonra iyileştiğini, artık sağlam olduğunu anlatıyordu birisi. Lacivert bir bluz vardı üzerimde, altımda ise beyaz ve lacivert çizgili bir pantolon vardı.
*Hocam başka bir keşifte, kocaman bir su Ark’ının içindeydim. Duvarları bina kadar yüksek ve beyaz renkteydi. Su yoktu henüz, fakat gelecekti o yüzden hazırlık yapıyordum, suyun önünü açıyordum.
*Akşam namazını kıldım, sonrasında dua ediyordum hocam, aklıma gelen günahlarım için tövbe ediyordum, birden perdelerin kalktığını gördüm. Sağımda solumda melekler vardı, kollarımdan tutmuşlar, birisi de arkamdaydı, elleri sırtımda. Temizleme işlemi yapıyorlardı hocam, o sırada kustum. Zaman zaman ibadet sırasında bulantı yaşıyordum. Son olarak iki gün önce sağ devri yaparken, sizinle fotoğraf çekildiğimiz keşfin hemen öncesinde anlık güçlü bir bulantı yaşamıştım. Hocam perdelerin kalkmasını daha öncede yaşadım, o an ne dilersen anında kabul olduğu gösteriliyor elhamdülillah.
*Hocam yatsının zikirinde ise, doğumum gösterildi. Yani doğumdan sonra ismim konusunda çok anlaşmazlığa düşmüşler, herkes farklı bir şey söylemiş, onu yaşadım hocam. Fakat babam …. diye tutturunca onun istediği olmuş tabi. Bir de dedem ölmeden önce bir isim koymuş bana, eğer kızımın kızı olursa adı şehriban olsun demiş. Keşfimde bayrama denk gelmiş benim doğumum, rahmetli anneannem “şu bayram geçsin, gidip halledicem şu isim meselesini” diyordu, Şehriban’da kararlıydı yani. bize gelip annemi babamı ikna etmeyi düşünüyordu. Ben küçücüktüm beyaz giysilerle yatıyordum, saçlarım siyahtı yanımda da babam vardı.
*Unutulanlar da var arada hocam, rabbim affetsin inşaAllah. Canım hocam Selam es selame
*Selam es selame hocam… Zülfikarların bir günah işlediğinde hemen, an içinde cezalandırıldığını gördüm, azap melekleri yanıbaşımızda.
*Gece keşfimde bir Zülfikar’ın yanıbaşında bekleyen sıradan bir insan (bir erkek vardı) yoldan geçen herhangi biri gibi davranıyordu. Zülfikar hata yapınca birden insan görüntüsünden sıyrılıp, goril suretinde azap etmeye başladı hocam. Azap ederken de Hakk bu sana diyordu. Allah hepimizin yardımcısı olsun İnşaAllah. Amin. Hâlbuki Allah hemen cezalandırmaz bekler, değil mi canım hocam. Fakat zülfikârlara bu tolerans tanınmıyor. Eee sizin gibi bir rehber göndermiş elbette sıradan olmamızı beklemiyor rabbimiz…
*Daha sonra yine gece balkona oturdum, Dolunay’a karşı salavat çekiyordum, efendimizin yanında mescit-i Nebevî de olmayı arzuladım bir an. Hocammm efendimiz, gül peygamberimiz elinde gül ile geldi kulağıma taktı gülü, ‘’Alim’in gonca gülü’’ dedi. Sonra elimden tutarak kendi etrafımda sağ devri yönünde döndürdü beni. Hocam önceden olsa gördüğüm halde inanamazdım, efendimiz kim, ben kimim ki bana gül versin derdim. Ama artık inanıyorum, her şeye kadir olan mevlamız var elhamdülillah, layık eylesin bizi inşaallah… Bunları yazarken dün gece rüyamda efendimizi gördüğümü hatırladım, fakat rüyanın içeriği unutturuldu yine.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.