Hafızayı güçlendirmenin yolu

18.11.2018
30
Hafızayı güçlendirmenin yolu

Hafızayı güçlendirmenin yolu

Selam es selame canım hocam; İhtilaçları tam olarak anlamaya çalışıyorum. Olmadık zamanda ihtilaç olduğunda nasıl davranacağımı bilemiyorum. Dün gece sağ baldır bir kez, sol omzum bir kez attı. O arada oğlumu ders çalıştırıyordum. Aniden oğlum ne olduysa bağırdı, hatta el kaldırıp omuzlarıma vurdu. Sonra oğlum bir dur, sakin ol neden böyle yaptın, dediğimde. Ben de bilmiyorum dedi. Sizin verdiğiniz duayı içimden okuyorum. Bir sorum var size…

Zikrimizi salavatla kapattıktan sonra iş yaparken, çocuğumu okula bırakırken, yolda yürüRken ve yemek yaparken YA LÂTIFÜN zikrime devam etmemde bir sakınca var mı? Gönlüme sordum. Yok dedi. Lakin size de sorma gereği duydum.

Rüyamda, Eski çalıştığım iş yerimin eşi doğum yapmış, onu ziyaretine gidiyormuşum. Yanımda teyzem var. Teyzem hemen bebeği emzirmeye çalışıyor. Ben de teyzeme bunun uygun olmadığını söylüyorum. Başkasının bebeğini emziremezsin diyorum. Bir iki kız bebek bana bakıyor. Çok küçükler… Uzaktan onları seviyorum. Tekrar başka bir bebek yüzüme bakıyor. Benim de böyle bir bebeğim vardı ama onu üstüne yatarak öldürdüm diyorum. Bebeğin annesi, Faize neden iş çıkışı verdin diyor.

2.Rüyam ise; Üniversiteli bir genç delikanlı biz de kalmaya geliyor. Ben de evdeki uyması gereken kuralları anlatıyorum. Sonra telefonumu alıp tuvalete kaçıyor. İşte bu olmadı, kurallara uymadığını gösteriyorsun. Ve özel alanıma giriyorsun. Ayrıca şifremi nereden biliyorsun. Her şeyden önce dürüst olman lazım. Bu böyle olmaz diyorum. Eşim de beni haklı görüyor. Aşk ve dua ile selam es selam Hayırlı nurlu bereketli cumalar ????????????❤️

CUM 14:31

Selam es selame can hocam. Haftaya sınavım var. Benim için dua eder misin? Bu arada internetten bu duayı buldum. Okusam zikrime zarar verir mi? Zekâ ve sınav için… Bir şekere 36 defa “Bismillahirrahmanirrahim. La ilahe illallahu Ya Hayyul Galyum. Ya Âlim Ya Latiyf Ya Allah. Allâhumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.” Okunursa o kişinin zekâsında patlamalar olur, beyninde açılımlar yapar, zihninde şimşekler çaktırır. Allah’ın izni ile okuduğu herşeyi ezberler.diyor.

CUM 23:03

Esselamu Aleykûm hocam; Yatsıyı kıldım. Telefonum çaldı ve bir arkadaşım ağlayarak telefon açtı. Bu gün yaşadığı bir musallat olayını anlattı. Ben onlara yardıma gitmişim. Musallat olan kız kardeşi konuşuyormuş. Bizler geçmiş ve gelecekteki süfli gayrimüslimleri öldürüyormuşuz… Biz müslüman olanlara da ders veriyormuşuz. Dün geceki rüyamda anlaşılıyor ki bir üniversiteli gence ev kuralları ve dürüst olması gerektiğini anlatıyordum. Arkadaşım bu gece bunu anlatınca dün geceki rüyada çözülmüş oldu… O arkadaşıma şeytanı kahreden duayı okumasını, bol bol Ayetel kürsi okumasını söyledim. Sağ devri tavsiye ettim. Belki yararı olur bazı kardeşlerimize.

Arkadaşım Ta Ha suresindeki 18. Ayeti rüyasında okuya, okuya süflileri Hz. Musa’nın Asasıyla öldürmüş. Ruh Rabbim ‘in emrindedir. Rabbim hizmetimizi mübarek ve kolay eylesin. Hayırlı akşamlar selam es selam hocam????

Selam es selam hocam; Dünkü size gönderdiğim zekâ ve sınav için izin çıkmadı. Nasıl mı? Bu sabah namazdan sonra zülfikârlar grubumuzu okumak için baktım. Çok mutlu oldum. Şeyma kardeşim için, sanki ben yaşamışım gibi mutlu ve gözyaşlarıma boğuldum. Yorum yazmam için Euzü yazarken tam da o sırada aşağıdaki yazı oraya yazıldı. Cebim kapandı. Tekrar açtım yine yorumu yazacağım tekrar bu yazı belirdi. Telefonum tekrar kapandı. Kendi kendime şaşırdım. Cebimi yine açtım ve yine yorum kısmına yazacağım, yine bu yazı belirdi. Rabbim! Anladım sana şükürler olsun, derslerime çalışmam için bu salavatı okumam gerekiyor, deyince içimden, bütün azalarım titredi. Kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş. Rabbime sonsuz şükürler olsun. Size soru sordum ve siz müsait olmayınca Tek elden Rabbim ‘den tez cevap geldi. Rabbimi çoook seviyorum hocamm????????Gerçekten her halimiz her an gözlem altında… Rabbim! Bütün olumsuzluklarımızı şerre kilitlesin. Âmin

Dersler, İmtihan, Ezberleme Hafıza İçin

Hâfız EBU Hasan İbn-i Mahmut Şaseli Rahmetullah buyurmuştur ki; Şeyh-ül Meşeyi Ebu Abdullah Hüseynî Harran bana Kur’ân-ı Kerîm’ in ezberimde olup olmadığını sorduktan sonra, her Kur’an-ı Kerim’i okuyuşum sonrasında şu şekilde salavat getirmemi tavsiye ettiler.

<Allahümme Salli Âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlihi ve sahbihi vessellim. Biadedi mâ fî cemîil Kur’ân-ı harfen Ve biadedi külli harfin elfen.> Bu güzel keramete ihtiyacım vardı. Ya Rabbim ya Rabbim Ya Rabbim sonsuz şükürler olsun sana.

Selam es selame. O şekeri ye. Zihninde patlamalar olursa haber ver inşaallah. Patlamaya muhtaç çok zihin var. Maşaallah barikallah... Bu yazdıklarını yayınlayarak rabbimizin izniyle ihtiyacı ve nasibi olan kulların hizmetine sunacağım. Mübarek olsun. Zor bir şey değilmiş, her şeyin ilmi var, kişi hak ederse ulaşıyor, aksi halde kitaplarda okunmayı uygulanmayı bekliyor. Selam es selame

Ya latıfün zikri her temiz yerde yürürken otururken iş yaparken okunabilir. Bunu birkaç kere yazdık. Hatta zikre ilk adım yazımızda dahi bildirdik.

Konuşma Sonu

NOT;DENEDİM

Euzibillahimine şeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.

Can babam sizi ilk tanıdığım yıllarda zeka şekeri diye (zihinde patlamalar olur, her okuduğunu anlar diye) paylaşımınızı telefonuma kaydetmiştim. Hatta 21 gün yapmak gerektiğini de yazmıştınız. Tecrübemi paylaşmak isterim. Oğlumun ders notları vasattı. Zeki çocuk fakat hiç ders çalışmaz. Zorla 5 dk. anca tekrar yaptırabiliyorduk.

Geçen ay bu zikirİ çocuğum için yapmaya niyetlendim.                                                    21 güne tamamlayamadım 10 gün anca yapmışımdır. Her sabah 1 küp şekere okudum ve okula gitmeden önce kahvaltısında yedirdim. Kendisinde biliyordu okunmuş şeker olduğunu. Derste dinlediklerini unutmamam için dedim. İtiraz etmedi. Tecellisini hemen gördüm. 10 gün anca yapmama rağmen şu an ders ortalaması 90 a çıktı. Devam etsem ne olurdu bilmiyorum. Rabbim büyük nasibimizde varsa karşımıza çıkartıyor. Ayın 15 inde kendim sınava gireceğim. Şu an yaptığımız zikire ek olarak kendim için okusam olurmu diye sormayı bile düşünmüştüm. Olmaz dediğim bir haberle gündemim değişti ve sormayı unuttum. O konuyu özelden yazarım babam. Ama tam bir mucize hatta hala alışmış değilim aldığım habere. Selam es selama.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.