Eyyy Türk Yüksel Dediniz

14.01.2022
127
Eyyy Türk Yüksel Dediniz

Eyyy Türk Yüksel Dediniz

şehit olmuş Türk askerleri akın akın gelmeye başladılar.
*Euzü bikelimetillahi’t tammeti min şerri ma halak, Selamen kavlem min rabbin rahim. Selam es selame canım hocam, rabbimin afiyeti bereketi helalinden tüm güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun amin.
Hocam bir kaç gün önce uzayda oluyor, dünyanın üzerinde duruyordum. Siz beni dünyadan kaldırıp attınız. Karşımda bulunan beyaz ay’ ın üzerinde duruyordum.
Bugün ise,
İkindi öncesi sağ devri yapıyordum. O an karşımdasınız. Sağ bileğime tamamı inci olan bir bileklik taktınız. ‘’Mübarek olsun goncam’’ dediniz ve sarıldık. Sonra sağ ellerimiz birleşti, siz benim sağ elimi ben de sizin sağ elinizi öpüyorduk.
Sonra başka bir an’a geçtik, sizinle yuvarlanmaya başladık. Yuvarlandıkça ben sizde bir oldum, yok olmak gibi.
Sonra ayağa kalktık, bir merdiven var önümüzde, benim üzerimde kabarık bir elbise var, elimden tuttunuz, merdivenleri çıkmaya başladık. O an karanlık uzay boşluğunda olduğumuzu görüyorum, uzay boşluğuna kurulmuş bir merdivendi burası. ‘’Merdivenleri çıkarken korkma ben yanındayım’’ dediniz.
O an elbisemi tutuyorum ve beyaz nurlu ayakkabılarımı görüyordum, hiç dünya da örneğini görmediğim bir ayakkabım vardı. Yüzüm tebessüm etti, ayakkabıların güzelliğini gördüğümde.
Merdiven saf beyaz nurdu. Merdiveni çıktıkça kapı göründü, bir sürü bekçi gibi giyimli melekler göründüler, bizi karşıladılar. Kapının sağında birisi duruyordu, yüzü çok güzeldi. Bu kim dedim, hz yusuf denildi, şaşırdım, hz Yusuf mu diyorum, ama edepten dolayı bir hayranlık duymadım, kendisi de öyleydi, sadece size bakıyordu, elinde hz yusuf yazılı kağıdı gösterdi.
Ve O an elinde Türk bayrağı belirdi size verdi. Sizde alıp bana verdiniz, ben de eğilip aldım.
Hocam sonra bir tur sağ devri yönünde dönüyoruz, siz sağ eliniz ile Eyyy Türk yüksel diyorsunuz, tüm evrene sesleniyorsunuz. Bir sürü ruhani, şehit olmuş Türk askerleri, akın akın diğer alemden gelmeye başladılar. Hepsinin üzerinde asker üniformaları vardı. Sonra o an keşif bitti ,gözlerimi açtım. Gözyaşlarım akıyordu, boş boş baktım öylece.
Sizi rabbimin güzel selamı ile selamlıyorum, selam es selame güzelim Ali’m 
-Aleykümselam azizem Goncacan, keşiflerine maşaallah barikallah. Tevhidin miracın mübarek olsun. Böyle bir güzelliği hangi cümlelere sığdırabilirim ki. Herkese kendi kalbi ile ulaştırsın rabbim. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah.. Vesselam 
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. . dedi ki:

    ❤️❤️❤️

tr Turkish
X