Odaların içinde kimler yoktu ki

12.09.2020
75
Odaların içinde kimler yoktu ki

Odaların içinde kimler yoktu ki

*Selam es selame hocam, hayırlı günler .. Gökyüzünün ortasında koskocaman bir elma bahçesi vardı… Ağaçlardan toplanan yeşil elmalar bir alanda toplanmıştı. Tonlarca elma yığılmıştı … Elmaları ısırıp yiyorduk, biz yedikçe elmalar çoğalıyordu.

*Gökyüzünün güneyinde, beyaz şeffaf bir piramitin içine girmiştim… bütün vücudum piramitin içinde ağaç dalları gibi oluştu, ahtapot kolları gibi ağaç dallarından uzantılarla kaplanmış. Ağaç dalları gökyüzüne, yeryüzüne ,sağa, sola her yöne uzanmıştı.

*Gökyüzünde bulutların içine giriyordum. Bulutların içinde sıra sıra konaklama evleri vardı. Tüm odaların içine giriyordum. Odaların içinde kimler yoktu ki….. Hz. Musa as…. Hz. İbrahim as … tüm güzelliğiyle Yusuf as….. İmam Şibli Hz.. hocanız İsmail Fidan Hz.leri ve daha kimler kimler…. ve eşiniz Sevgi hanım. İmam Şibli hz lerinin odasının kapısındaydı…. Ben de inandım diyordu.

*Bir hayalet yada hafif bir tüy gibiydim, ağırlığım yoktu, hacmim de yoktu bir yer kaplamıyordum. Sadece nefesimi hissediyordum. Aralıklarla nefesimle hohluyordum. Hohlamak da istemedim bir zaman sonra. ‘’İsa as. ın nefesini verdik’’ diyordu bir ses . 12 saat önce. Allah’a emanet olun hocam Selam Es selame

-Selam es selame AzizeM, Alperenbacım. Maşaallah, barikallah, keşiflerin mübarek olsun. Yeşil elmalar sevgi demek, aşk demek. Muhabbetin simgesidir. Bundan böyle inşaallah acı çekmek yerine aşk ile yaşamak nasip olur ümmete, insanlığa, sana bana herkese. Yeri göğü dolduran bir hayat ağacı olarak; Sevginle, merhametinle bütün yerleri gökleri tecellilerinle kalkındırıyorsun demektir. Her duan bütün evrende yankılanıyor ve rahmete merhamete adalete ve aşka davet yapıyor maşaallah. İnsan olmaktan maksat bu eriştiğin mertebedir. Allahın izni ile kaderinin kalemlerinden birisi oldun demektir. Rabbimiz ol demek istediği zaman sana dedirtiyor zikir yolu ile dua ile kaderin katibi oluyorsun demektir. Allah’ın dinine hizmet etmektir, kullarına Marifetullah ilmi ledün ile hizmetkar olmaktır. Kısaca efendimizin mirasçısı olmaktır. Yaratılmışa (alemlere) rahmet okumaktır. Seni bir kez daha tebrik ediyor bütün zülfikârlara örnek olarak takdim ediyorum inşaallah. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.