Şimdi yüzleşme zamanıdır. (çok korkuyorum)

14.11.2016
288
Şimdi yüzleşme zamanıdır. (çok korkuyorum)

Şimdi yüzleşme zamanıdır. (çok korkuyorum)

human46-1Selamün aleyküm hocam, bi kaç gündür geceleri uyuyamıyorum çok korkuyorum. Ne yapmam lazım?

faviconAllah’a sığınacaksın. Bildiğin duaları okuyup yatacaksın… İşte insan bu kadar acizdir. Rabbinden başka sığınacak merci-i yoktur. Sevinç ve mutluluklarını nasıl benimsedin de alınması gereken dersleri çıkardıysan, şimdi de korkularınla yüzleşeceksin. Öldüğünde yapayalnız karakabire konacak, sadece allahla muhatap olacaksın.
Varsay ki şu anda öldün ve rabbinle başbaşasın. Özür dilemen şeyler varsa kendinden bile sakladığın, şimdi tövbe ve istiğfar zamanıdır. Varsa haksızlık yaptığın birileri, helalleşmenin barışmanın vaktidir. Ve düzenli allah’a sığınmanın vakti gelmiştir. Selam es selam e

human46-1Peki, hocam, sağolun. Allaha emanet olun. Aslında sürekli böyle olmasından, çok korkuyorum hocam. Her ne kadar dua edip uyusam da, bir şekilde tekrar uyanmış, korkuyla etrafa bakıyorum.

faviconHakikat ilminin ilk kapısı korku kapısıdır. Allah’la olmaya devam edersen zamanla dost olur huzura kavuşursun. Allah tealayı idrak etmeye başlayınca nefis korkar. Allah seni her yaptığında gözledi, her şeyini kayıt altına aldı. Sen korkarken de seninle. Onu yok sayıp dilediğini sınır tanımadan yaşarken de seninleydi. ‘’Bir yerde iki kişi varsa üçüncüsü allahtır, beş kişi varsa altıncısı allahtır’’ hadisi şerifini duymadın mı?
O sen uyurken de seninledir. O hiç bir yarattığını terk etmedi.
Emirlerini tutanlarla dost oldu, tutmayanları şeytanı uzaklaştırdığı gibi rahmetinden uzaklaştırdı.
Şimdi geçmişinle yüzleşeme zamanıdır.
Allah göklerde, uzaklarda değildir. Gördüklerin (ezzahir) de görmediklerin de (elbatın-görünmeyen-henüz zahir olmayanlar )allahtandır. O ne yerde ne gökte, ne önde ne arkada, ne sağda ne solda, her yerde hazır ve nazır olan ilah (el allah) tır.
Sen herhangi bir şeyi düşünmeden ne düşüneceğini biliyor, söylediklerini senden önce söyleyendir.
Sana dua etme isteği ve şansı veriyorsa duanı kabul edecektir de o nedenle o iradeyi vermiştir.”Allah dilemeden siz dileyemezsiniz.” ayetini okumuş olmalısın. Okumadıysan hemen kuranı kerimin mealini hatmetmelisin.

”Kuran okumak allah’la konuşmaktır,                                hakk dilinden hakikatle tanışmaktır.”

günde birkaç sayfa kuran okuyarak Allahla konuş. Allah’ın vermediğini sana hiç kimse veremez.
Kul yaratanından korkar. Korkmak ilahi emirdir. Korku doğru korkuysa rahmettir.
Korkmanın yanında kul kulluk bilincine erdiyse aynı zamanda umut içindedir. Umut eder ki rabbi özür dilediğinde özrünü kabul edecektir.
Mademki tövbe kapısı kapanmadı, ecel gelip boğaza kadar sıkmadı öyleyse çıkmamış canda umut vardır.
Aldığın zikire sıkı sarıl sana allah inşaallah lütfedecek, geçmişinden geçerek sana temiz bir sayfa açarak düzgün yaşama şansı verecek. Binlerce kişi senden önce o zikr ile kendisini kurtardı maşaallah. Şimdi nurlar içinde huzurla umutla hayatlarını yaşıyor, yeni zikirlerle kendilerini dünya ve ahiretlerine hazırlıyorlar.
Tamama mı Vildan. Yedi vakit namaz kıl, zikirlerini yap, günde iki kere [button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”http://www.hacialibayram.com/makaleler/yitik-bilgiler/sag-devri.html”]sağ devri[/button]ni ihmal etme. Nefsine namaz ve zikir zor geliyorsa hemen o kör nefsini yenmek için Oruç tutmaya başla. Göreceksin kuzu kuzu seccadesine gidecektir. Ben öyle yapardım. Aklımın dediğine hayır diyen nefsimi oruçla cezalandırırdım. Bu işlere başladığımda 25 yaşımdaydım.
Yazdıklarımı bir daha bir daha oku. Öyle kulak arkası yapma… Bu emeği emek /yemek karşılığı vermedik; Allah rızasına söyledik. Senin cennet yahut cehenneme gitmen Allah için artı yahut eksi bir şey ifade etmez. Cennette Allah’ın bir sıfatı, cehennem de. Dilediğine gitme hakkın var.
Hangisine gitsen Allah’la olacaksın… Ondan geldik, onunlayız, O’na döneceğiz. (inna lillahi ve inna ileyhi raciun)
İster Allah’a dost ol huzurla yaşa, ister şeytanın dediklerine itaat et korkularla, pişmanlıklarla, dünya / ahiret ateşlerde yat, seni senden başkası ilgilendirmez, kurtaramaz.
Acılar seninle, sevinçler seninledir… Bizimkisi sünnete uymak, tebliğ etmektir.
‘’Sen kendini değiştirmedikçe kimse seni değiştirecek değildir.’’ Selam es selame.

human46-1Yazdıklarınızı okudukça daha çok ibadet etmem gerektiğini anladım. İnşallah da yapmaya çalışıcam. Hocammm Allah razı olsun okudukça rahatladım. Tekrar, tekrar okuyacağım yazdıklarınızı, inşallah oruç tutmaya da başlayacağım.
İlgilendiğiniz için çook sağ olun hocam. Kendinize iyi bakın allaha emanet olun.

faviconSenden de allah razı olsun. Sen de kendine iyi bak. Boş şeyler ardınca koşma. İnsan Allah’ın halifesi olarak ahiretini kazanmaya(cennetini veya cehennemini inşa etmeye) geldi buraya. Burası zevk-ü sefa yeri değil, çalışıp çabalama, imtihan sahasıdır. Zevkler cennette yaşanacak, buradaki bir eğlencene ibarettir. Dön geçmişine bak elde ne kadı. Bin zevkin veya acının kaçta kaçı hatırında. Sadece oyalandık. Defterler doldu, biz hala dünyalığı artırdıkça artırmakla meşgul olduysak vah bize vahlar bize. Akranlarımızın birçoğu ötelere geçti bile. Selam es selame…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.