İnsan Kaderi Değiştirdiğini Sanır

23.11.2021
184
İnsan Kaderi Değiştirdiğini Sanır

İnsan Kaderi Değiştirdiğini Sanır

ya seçtiği yazılmış kaderiyse”
-Hocam selam es selame..
Yeni bir keşif yaşadım, hemen bildiriyorum size. Keza dün akşam yârim kalmıştı, bu akşam tamamlandı.
Adı ‘’Makam-ı tevhid’’ olan bir yere götürüldüm. Karşıma bir kapı geldi ve o kapı açıldı. İçeri adım attıktan sonra ayrı bir dünya, ayrı bir güzellik, ayrı bir doğa karşıladı beni.
Biraz ilerde bir masa vardı. Sari renk, ahşaptan bir masa. Sade olmasına rağmen çok güzeldi. Bu masanın sağında, bembeyaz giyimli, elleri önünde bağlı, yüzleri beyaz ışıktan dolayı görünmeyen 3 varlık vardı. İp gibi dizilmişlerdi. Ayni şekilde masanın solunda da bu 3 kişinin aynısından vardı. Onlar oranın koruyucusu, hizmetlisi gibilerdi.
Yürüyerek masanın başına geldim. Üstü deri kılıflı kitap seklinde bir şey vardı ve Türkçe harflerle ‘’Levh-i Mahfuz’’ yazıyordu. İçimden bir ses ‘’ kitabi aç ‘’ dedi. Açtım. Sayfaları bomboştu. Yine içimden bir ses ‘’bir isim söyle ‘’ dedi… Falan, falan kişi dedim. (ismi hatırlamıyorum veya unutturuldu) O kişinin tamamen hayatı hakkında yazılar çıkmaya başladı. Doğumundan itibaren sona (ölümüne) kadar bütün hayatı, tüm seçimleri ve sonuçları.
Başka bir isim söyledim; o da ayni şekilde defterde belirdi. Bu değişik isim söyleyip izlemeler baya sürdü. Kimisinin hikayeleri ( ömürleri) kısa, kimisinin ki uzun. Ve bana birşey söylendi bu izlemelerden sonra; “insan kaderi değiştirdiğini sanır, ya seçtiği yazılmış kaderiyse?” denildi.
Bu sözü ta çocukluğumdan beri herkesle tartışırım aslında. Özellikle kaderi değiştirdiğini, seçim yaparak ayrı bir yol açtığını sanan kişilere karsı söylerdim…Ve o söz Tevhit makamında Levh-i mahfuz açılıp yeterince okutulduktan sonra, orda bana tekrar işittirildi…
Sonra defteri kapadım. Etrafı seyrettim. Bambaşka bir alem, bambaşka bir güzellik. Bizim dünyamızda o şekilde güzel bir nokta, öyle bir huzur yok.
Akabinde gökyüzüne baktım, yine. Kocaman dolunay kadar bembeyaz bir nur vardı. Hocam o tertemiz gökyüzünün ortasındaki nura bakarken arkasından o kocaman siluet yine hareket etti ve benim keşfim sonlandırıldı.
Bu gördüğüm siluet o kadar büyük ki masmavi gökyüzünü kaplıyor ve çok silik şekilde beyaz çizgiler hareket edince O’nun ordan gittiğini anlıyorum ve keşfim sonlanıyor. Şimdilik, gördüklerim bunlar hocam. Ellerinizden öper saygılarımı sunarım. Hayırlı aksamlar. Selam es selame. İlhan M… tarafından 00:05 itibariyle görüldü.
Selam es selame Aziz Zülfikâr İlhancan, bu keşfin ve bütün keşiflerin için maşaallah barikallah. Bu kerametler ile zülfikârların eksik bilgilerini tamamlayan imanlarını pekiştiren rabbimize hamdolsun. Razı oluncaya kadar şükrederiz. Herkesin ve herşeyin kaderinin levh-i mahfuzda yazılı olduğunu defalarca bildiren Kuranı Kerimi tasdik eden bu keşfi kardeşlerimiz inşaallah tefekkür ederek yeniden yeniden okurlar, kirletilen zihinlerini temizlerler. İnançlarını tazelerler. Tedbirlerde kaderdendir hükmünü düzenli akleder, unutmazlar. Beyin – akıl dediğimiz hazinemizin çalışma sistemi komutanları inançlardır. Doğru inanlarla donatılmayan akıllar doğru sonuçlar üretemezler. O nedenle herkes, her alandaki inançlarını düzenli sorgulasın; ayetlerin, keşiflerin, sürekli gelişen ilmin ve tecrübelerinin ışığında yanışı anlaşılan inançları doğruları ile değiştirsin inşaallah. Bütün alemler bir kader ile yaratılmış ve ilim ile yaşatılmaktadır. (Allahın yaratılışında bir değişiklik göremezsin_ Ayet) Tabiat ilmi ahiret ilmi diye ayrım yaparken bütün ilimlerin Allah’ın ilmi olduğunu, kutsallığını, mutlak uyulması gerektiğini aklından çıkarmasın inşaallah…Tevhit demek birlik demektir. Şeytan Allah’tan ayrı, güç kudret sahibi ilah değildir. Allah’ın celalıdır. Vesselam.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X