Düşünceler kaderi etkiler mi

Düşünceler kaderi etkiler mi

*Selamün aleykum hocam.

İnsanın çok korktuğu şey sürekli başına gelmesi ne ile alakalıdır. Düşünceler kaderi etkiler mi?

-Korktuğun şey aklına geldiği anda o olumsuzluk içeren düşünceden Allah’a sığınmalısın. O tecelli ezeli kaderin bir parçasıdır ki habir sıfatı olay olmadan kişiye his olarak bildirir. O his geldiği anda hemen Allah’a <bu olayı iptal et, bana ve çevreme zarar vermesine izin verme rabbim’’ diye dua edersen umulur ki rabbimiz duanı kabul ederek o gelişmeyi iptal eder. Bu konuda birkaç gün önce keşfedilen aşağıdaki yazıyı paylaştık, gurupta okumuş olmalıydın. Dikkatle oku lütfen. Selam es selame

“KULUM, GÖRDÜKLERİNE DUA EDERSEN KABUL EDERİM”

*İnşallah Hocam yorgunsunuz diye yazmadım. Gruba ne zaman tecelli edecek diye bekledim. Bugün Goncacan’ın mesajını görünce, size ve zülfikârlara bildirmekte fayda var diye düşündüm, yazıyorum.

*Tüm Zülfikarların düşündükleri, dillerindeki, kalplerindeki iyi yâda kötü düşünceler veya sözler kendilerine ve yakınlarına yâda düşündükleri kişilere tecelli ediyor.

*Bu özelliğimiz Rabbimin lütfu keremi maşallah barekallah. Fakat kötü düşünceler kızgınlıklar kıskançlıklar hasetlikler de kendimize ve etrafımıza zarar veriyor. O anda aklımızdan geçenler kısa zamanda tecelli ediyor.

Konuyu Rabbime sordum.

“Ya Rabbi! Aklımızdan geçen kötü düşünceler bize ve etrafımıza zarar veriyor, Ya Rabbi bana gösterdiğin düşünceler Ya Habir isminin tecellisi mi, yoksa benim düşündüklerim mi tecelli ediyor” diye sordum.

“Kulum gördüklerine dua edersen kabul ederim” dedi Rabbim.

Bende aklımdan her kötü düşünce geçtiğinde şöyle dua ettim. “Ya Rabbi! Aklımdan ve kalbimden geçen kötü düşüncelerin iptalini istiyorum.” veya ” Ya Rabbi! Aklımdan ve kalbimden geçen kötü düşüncelerin iptalini nasip eyle inşallah.”

Rabbim “Kabul oldu” dedi.

Daha sonra aklımdan her kötü düşünce geçtiğinde bu şekilde dua ettim. Tecelliler durdu. Yalnız an itibariyle kötü düşünce geçti mi hemen dua etmek gerekiyor, ertelemeye gelmiyor. Celali düşünceler hemen tecelliye (aceleyle) geçiyor. O nedenle hemen iptali için dua edilmesi gerekiyor.

Sonra Rabbime şunu sordum.

Tekrar sordum.

“Ya Rabbi bana gösterdiklerin gaybdan haber mi yoksa benim düşüncelerim mi”?

Rabbim “Gaybı Muhammedim bilir’’ dedi, ardından, “Zülfikarlarım Muhammedin hamurundandır’’ dedi.

Anladım ki bu düşünceler bizden değil, bize El Habir isminin tecellisi ile ezeli kaderden verilen haberlerdir.

Bu yüzden olumsuzluk içeren habere hemen bu şekilde dua ile karşılık vermek fayda sağlıyor, inşallah. Yüce Rabbime hamdolsun çok şükür. Selam es selame Hocam.

Hocam bugün 3 günlüğüne ailecek yola çıkacağız, dua edin inşallah. Sağ salim gidip gelelim. Rabbime emanet olun.

-Rabbimiz yol açıklığı versin, hayırlı uğurlu olsun yolculuğunuz Serincan…

*Âmin. Âmin. Âmin. İnşallah Hocam.

-Biz de şu anda Alanya’ya ulaştık. Hamd olsun, çok şükür. Hayırlı akşamlar.

*Şükür, Hayırlı aksamlar, Hocam.

-selam es selame. istersen bu yazıdan sonra gelişen ve yazıda verilen ilmin gerçekliğini tecrübe eden bir başka zülfikarın aşağıdaki keşfini de oku..duanın sonunda olumsuz düşüncelerin getirdiği kader nasıl camdan bir resim gibi yok olup mahviyete gitmiş ve kişi kendisini korumuş ..maşaallah barikallah.. Allah her şeye kadirdir. O duaları kabul eder.

*Eûzû billâhi mineşşeytanirracim. bismillahirrahmanirrahim. eşhedü enne la ilahe illAllah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûlühu.
Selam es selame imam Muhammed hocam.
Keşifler çok sık, ancak net olarak hatırlayabildiklerimi yazıyorum. Dün namaz kılarken birden kendimi gördüm karşımda oda namaz kılıyordu fakat ay’ın yada dünyanın dış yüzeyine beyaz bir seccade sermişim orada kılıyordum. Bazende namaz kılarken gökyüzünde kıldığımı görüyorum seccadem uçan halı gibi havada duruyor.

Abi bugün teheccüd te bir çift erkek eli (o hep arkamda duran koruyucu meleğin elleri olduğunu hissettim) bir gemiden uzatıp ellerini, ellerimi tutup gemiye aldı beni. Çok büyük beyaz bir gemi aşk gemisiymiş üzerinde kırmızı harflerle aşk yazıyordu, Allah aşkı uhrevi bir aşk, benim üstümde pudra rengi bir abiye elbise vardı.

Birde dün koruyucu meleğim ellerini göğsümün üstünden bağladı sol kolumu da bağladı galiba,biraz celali hal vardı ya üzerimde o yüzden hata yapmaman için. Çocuk gibi korunduğumu hissettim bir an güldüm. Komik geldi.

Birde namazda aklıma olumsuz düşünceler hücum etti yine, kendimle ilgili olumsuzluk, dünkü keşfimden dolayı vede serinserin kardeşimizin de dünkü yazısında aynı konuyu vurgulamış olmasından dolayı daha dikkatliyim artık hemen durdurdum aklımdan geçenleri, birden kaskatı bir görüntü gibi dondu düşüncem, sonra camdan bir levha gibi patladı, kırıldı, tuz buz oldu, şangırtıyla.

Değerlendir
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir