Doğru zikir doğru sonuç

22.10.2016
334
Doğru zikir doğru sonuç

Doğru zikir doğru sonuç

Hocam hayırlı günler hocam; Az önce namaz sonu olanları yazıyım dedim. Sol tarafımda biri wardı. Kahverengi büyük sikkesi ve sarığı wardı. Abdülkadir Geylani hz.ni temsilen çizilen resime çok benziyordu.

Sonra hemen önümde bir adam oturuyor, namaz kılıyordu. Evet, hatta sağa sola selam veriyordu. Ama sarığı siyah mıydı bilmiyorum. Ortası beyazdı ama kenarı siyahtı galiba. Ya da bana renk gösterilmedi. Bilemiyorum. Bu adam selam verirken hemen yönü sola dönmüş bir başka adam daha namaz kılıyordu. Yaşlıca. Beyazca. Seccade de vardı. Selam es selame

faviconMaşaallah barikallah, keşiflerin giderek daha açık hale geliyor. Zamanla görüntü ile birlikte sesli iletişim de kurulur inşaallah... Gördüğün gibi her emeğin karşılığında bir yemek var. Ruhlar âlemiyle iletişim kurmuşsun. Şimdilik belki kontrol sende değil. Zamanla dilediğin kişilerle dilediğin yerlerle teması da başarırsın inşaallah. Bu gelişme senin meraklarına, ilgi ile ihtiyaçlarına göre değişecek demektir. Buradan bir çıkarım yapalım mı?

Bu seviyeyi kaç ayda elde ettin…üç mü,dört mü…Kırk yıl kaynayıp pişmeynler aklına geldi mi…Doğru zikir, doğru hedeflere ve doğru emellere hizmet eder. Zikirlerinin içinde celali esmalar olsaydı, şimdi süflilerle boğuşuyor olurdun. Bir çıkarım daha yapalım, doğru ellerdesin, doğru yönlendiriliyorsun.

İnşaallah bu yeteneklerinden ilim irfan üreten, geleceğin rehberlerinden birisi olursun. Ümmeti Muhammed’e ve insanlığa hizmetin dokunur. Çağımızın Rabia hatunu olursun, onu da geçer kendine münhasır bir hizmet eri olur, arkanda gelecek nesillerin yaralanacağı özel eserler bırakırsın… Keramete ve dünyalığa meyledersen kazanımlarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalırsın. Yeteneklerini örtülü, gölgeli sadece insanlara hizmet için kullanmalısın. Unutma ihlâsın ve gayretlerin nedeniyle rabbimizin ikramlarına muhatapsın. Bunları ben yaptım der, nefsine atfedersen, allah korsun, her şeyi kaybedersin. ,Her namazın arkasından” La havle vela kuvvete illa billahül aliyyül azıym” Okuyarak işi Allah tealaya cc. hamlet, nefsine değil. Rabbimiz yar ve yardımcın olsun… Selam es selame…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. sevgi dedi ki:

    verdiğiniz link açılmıyor malesef

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      google yazın lütfen..