Sadece verilenle yetinin

14.09.2018
61
Sadece verilenle yetinin

Selamun aleykûm hocam şimdi nuru tevhid yazısını içime sindirerek okudum. Çok güzel anlatmışsınız. Allah Razı olsun. Daha sonrada merhamet ve artık nefret etmiyorum yazılarınızı okudum. Benim de hayatımı mahveden ve ömrümü uğurlarında harcadığım nankör insanlar oldu ve hala varlar. Ama ben hala katlanıyorum ancak eskisi kadar üzülmüyorum. Çünkü beni eskisi kadar etkileyemiyorlar. Hani krizim var demiştim ona kızgınım ama umursamıyorum. Hala beni kırmak için elinden geleni yapıyor ama ben sineye çekiyorum. Diğer benim ömrümü heba ettiğim kişi ve diğerleri halen hayatımdalar. Bazı günlerim onlara isyanla geçiyor. Dayanamıyorum. Ama hemen toparlanıp hepsi benim pişip yanmam ve Rabbimin huzuruna hazırlanmam içindi diyorum. İmtihan olduğunu idrak ediyorum. Sürekli zikir ve devri alamı yapıyorum. Bazen genelde yüzümde hatta bugün sağ şakağımda ihtilaçlarım oluyor. Namazlarımda seccademde, üstümde, örtümde yıldızlar bir görünüp bir kayboluyorlar. Bir kaç sefer gözümü kapattığımda sanki parlament mavisi ve gökkuşağı renginde yıldızlar gördüm.

Ve ben bugün akşam namazımı kılarken öyle bir daldım ki sureleri okurken, sadece sureleri işittim. Ses sanki benim sesim değil. Baktığım yerde, gözümün önünde sanki bir boşluk var. Neresi olduğunu bile bilmiyorum. Kalbim nasıl huzurlu, sanki durdu zaman zaman. Sureler bitinceye kadar zaman durdu mekânımı kaybettim. Bitince kendime geliyordum.

Ben size asıl gerginlik yaşadığım olaydan sonra büyük tevafuk yazılarınızı okudum. Bu yazılar bana yol gösterdi, birden rahatladım. İçim çok serin, bir ara nefsimin oyununa geliyordum az daha, beddua gibi… Recep ayında olduğumu hatırladım sustum. Sanırım Rabbim izin vermedi, şükürler olsun, binler milyonlar kere hamdolsun. Çok uzun yazdım galiba affedin kusurumu. Sizin hürmetle ellerinizden öpüyorum. Rabbim sağlıklı uzun ömürler versin. Selam es selame.

Hocam bir şey daha söyleyecektim. Ben biliyorsunuz 59 yaşındayım. Dizlerimde kireçleme var sav dizimi kıramadığımdan bacaklarımı uzatıp üstüne bir seccade sererek yerde ima ile namazlarımı kılıyorum. Bu beni çok üzüyor ama çaresizim. Hep dua ediyorum şifa için Rabbime hiç içilmede sinmiyor. Bunun ibadetlerimde sevap eksikliğime bir etkisi olur mu selam es selame

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam es selame… Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Benden zikir alıyor musunuz? Çok yoğunum. Aklımda tutmam imkânsız. Alıyorsanız hangi zikirdesiniz.

*Alıyorum hocam. ya latif zikri ve sağ devrindeyim su an. 7 Şubattan beri arada çok kısa bir kaç gün eksikliklerim oldu. hastalıktan dolayı. Belimde kemik kaymasına bağlı platinlerim var bu yüzden rahatsızlanıyorum.

*Selamun aleykûm hocam sağlık ve afiyettesinizdir inşaAllah. Ben bir rüya gördüm. Yıllardır düzenle uyku uyuyamayan biriyim. En fazla uç saattir uykularım. Dolayışı ile vücudum hep yorgun ve güçsüz. Sürekli araştırıyorum uyku meditasyonlarına rastladım ve akşam onunla yattım… sabah namaz vaktinde uyandım. ben yıllardır böyle güzel uyku uyumadım. Namazımı kildim zikir ve sağ devrimi yaptım. vücudum o kadar dinç ki kendimi çok iyi hissediyorum. Saat onda yine yattım ve bir rüya gördüm. Birde bu zaman zarfında Seyyid Mustafa Altın Hz. nin tevhid yazılarını okudum içime sindirerek.                                                                                                                                                                             Rüyamda arzı ve Rabbimi gördüm. onun mavi, çok büyük bir nur topu ve bir sınıfta ders alacakmışım. Giriyorum, çok kalabalık ve bütün öğrenciler tesettürlü. karsı çıkan bir yetişkin erkek eleştiriyor. Ben de orada okuduğum tevhid derslerinden bahsediyorum. Sınıf benim rahmetli ilkokul öğretmenimin sınıfı ama kendisi derse gelmemiş. bu arada elimde bebek bisküvileri var. Onları yerken Seyyid Hz.  görüyorum. Başında fötr şapkası, beyaz takım elbise, bana sen ona bakma dersine çalış diyor. Ben iki genç hanıma tevhidi anlatırken, kendimi uzayda, önümde dünyayı çok büyük bir şekilde arkasında da Allahu tealayı insan siluetinde, çok büyük, ama yüzü azaları yok görüyorum. Sanki bana kızmış. sonra çok büyük bir ateş topu gibi, bir nur, ama mavi, dünyanın üstüne düşüyor. Fakat öyle korkutucu değil. Ben hayret ve sevinçle seyrediyorum.

Hocam, ben yedi sekiz yaslarında, rüyamda Rabbimi görmüştüm. ama sadece sesini duymuştum. kıyamet meydanında alevler, insanlar falan toplanmış, hiç unutmam. Birde bundan sekiz on sene öncesiydi sanırım, peygamberimi s.a.v. i gördüm. Bana çok yakın, yüzü beyaz, pir sakal, başında beyaz sarık, hiç konuşmadan, bana hafif gülümsüyor, fakat sanki teessüf ederim der gibi.. sonra iri, uzun boylu, yürüyor, arkasından gölgesinden onu takip ediyorum. yine mahşer, yine göğe yükselen alevler arasında insan toplulukları ve çığlıklar duyuyorum. Bu rüyalar hala hatırımda. Ama bugün gördüğüm Rabbimin c.c. nün olduğu rüya müthişti. Çok uzun yazdım sizi yordum affınıza siliniyorum. Selam es selam.

-Selam es selame Fahriye can. Rüyaların hayırlara gelsin. Hangi zikirde olduğunu yazarsan rüyalarını okumak ve sana açıklamak daha kolay olacak. Hemen bana zikirlerini ilkinden sonuncuya yaz. Lütfen.

*Hocam ben yedi şubatta başladım. daha ya latif zikirlerimi çekiyorum. Bir de ayriyeten salavat ve kelime tevhit, suphanallah, elhamdulillah, Allahüekber.. namaz sonrası periyodik olarak çekiyorum. Hocam ben bu arada nerde tevhit ilmi veya eski grubumdaki itikat derslerini nefsin mertebeleri konularında yazıları bulursam okuyorum. Seyyid Hz.inde sizin sayfanızdan buldum takipteyim. Hatta kendisinin itikat tevhit kitabini temine çalışıyorum. Bana yardımcı olacaklarını söylediler. Kitaplar hususun da sizden bilgi rica etsem.

-Selam es selame. Bütün yaptıklarını terk ediyor, sadece benim verdiğim usulü uyguluyorsun. inşaallah. Arınmaya çok yakınsın. Sakın dediğimden ayrılma. ZİKRE İLK ADIM yazımı yeniden oku. Sağ devirlerini düzenli yap… Gelişmeleri bana yaz. Haftanın birkaç gününü oruçla geçir. Düzenli olarak abdestli gez. İnsanlardan biraz kendini soyutla. Tv izleme. Dikkatin zikrinde olsun. Dedikodu ortamında asla durma. Kimseyi yargılama. Kendi ibadet ve taatınla asla övünme. Gördüklerini bandan başkasına asla anlatma. Kurtuluşa ramak kalmış, sağ önünden bir kitap alıncaya kadar veya bir temiz defter, kâğıt alıncaya kadar yola devam. Selam es selame.

Fahriye… Tarafından 14:41 itibariyle görüldü

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.