Şerifsiniz

16.01.2019
11
Şerifsiniz

Şerifsiniz

Euzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiyn.

Selam es selame hocam. 3.zikrim ya basıtun ya nur zikrinde 25. günündeyim. Rüyamda bilmediğim bir evdeyim. Boş bir arazi var. Balkonda abimle birlikteyiz. Bir kamyonetin arkasında bir sürü beyaz köpek var. Kızım çok sever köpekleri diye onu çağırıyoruz. Kızım gelimce bakıyoruz köpekler yok. Gökyüzünde bir sürü beyaz güvercin uçuyor.  Güvercinlerden bir grup Türk bayrağını soldan sağ tarafa doğru geçiriyorlar. Onları izlerken başka bir grup beyaz güvercin benim önüme geliyorlar. Gökten bana bir mektup açıyorlar, havada. Alıp okuyorum, sizden geliyormuş. Oğlunuzun düğün davetiyesiymiş. Mektupta erkek kardeşiniz ve eşi ve onun 2 çocuğu ile birlikte aynı evde yaşadığınız, ayrı bir odada kaldığınız, odada 2 divan ve bir masa olduğu, fakir olduğunuz ama misafire karşı gönlünüzün açık olduğunu açıklıyorsunuz. Sizin eve geliyorum, oğlunuz ve gelininiz zihinsel engelli bireyler, ama çok neşeli ve sıcakkanlı kişiler. Yengenizle konuşuyorum bana odanızı gösteriyor ve sizinle benim amca çocuğu olduğumuzu söylüyor, çok seviniyorum. Ama buna kardeşlerimi inandıramıyorum.                                    

Sonra bana bir görüntü geliyor. Siz bir odada oturup daktiloda bana bireyler yazmak için uğraşıyorsunuz. Daktilonun telleri atıp karışıyor. Ne yazsam bu kıza acaba, yanlış anlar mı diye düşünüyorsunuz. Ben sizin düşüncelerinizi de okuyorum. Şaşırıyorum kendi halime. Az önce bu rüyayla uyandım. Selam es selame hocam

11:05

-Selam es selame banucan… Rabbimiz rüyalarını hayra çıkarsın. Çok ilginç haberler var. Zamanım yeterli olmadığından sadece bir işareti yorumlayarak kısa kesmek isterim. Türk bayrağını soldan sağa alan güvercinlerle rabbimiz, yakın zamanda Türk ordusu kâfirler üzerine yürüyecek diyor. Beyaz güvercinlerce bu işin görülmesi demek, bu savaşın hakk üzere olduğuna ve inşaallah zaferle sonuçlanacağına işarettir.

*Şükürler olsun hocam. Bildiren rabbime şükürler olsun

-Arabanızın arkasından gelen köpekler ise sizin aldığınız yolu engellemeye çalışan, düşük huylu insanların olduğuna, ancak sizi yolunuzdan ayıramadıklarına, istedikleri ölçüde etki edemediklerine, yakın zamanda sizinle uğraşmaktan, dedikodudan vazgeçeceklerine işaret. Sizin onları sevmeniz ise dünya menfaatleri kaygısı ile o kişilerle henüz ilişkinizi kesmediğinize işarettir. Siz onları halen seviyor olsanız da zamanla onlar sizden uzaklaşacaklar.

*İnşallah hocam bunlar benim öz kardeşlerim da üveys zikrindeydi benim bırakmama çok bozuldu epey gönlümü kırdı.

-Sizinle amca çocuğu olmamız simgesi ise ceddimizde kan bağımız olduğu (allah bilir doğrusunu) evladı resul olduğunuza, Hz. Hasan efendimizin torunlarından, yani şeriflerden olduğunuza işarettir. Kalbe geleni yazdım. Rabbimin rahmetine sığınırım. En doğrusunu allah bilir. Durmak yok yola devam. Rüya senin değil mi yani.

*Rüya benim hocam bu sabah gördüm.

-Bunlar benim öz kardeşlerim dediğin kimler. Arabanın arkasındaki köpeklerden mi bahsediyorsun

*Benimle uğraşan, gönül bağım olan kişiler.

-Onların nefisleri henüz nefsi emaredir. Köpek olarak simgelenir rüyalarda.

*Evet, köpeklerin temsil ettiği kişileri yorumladınız ya o kişiler kardeşlerim.

-Zamanla seni öteleyebilir, uygun nefisler olarak ortak hareket edebilirler. Allah hidayet versin. Kardeşi kardeş yaratan rabbimiz her bakımdan rızıklarımız karakterlerimizi ayrı yaratmıştır. Kabil haili öldürdü, sebep hasettir. Kardeş katiline sebep dünyalık değil kalp hastalığı olan hasettir.

*Rabbim size sağlıklı uzun ömürler nasip etsin sizin rehberliğinizde inşallah yol almamı nasip etsin. Haklısınız hocam ona da tavsiye etmiştim ama deyim yerindeyse bana köpek gibi saldırdı kurandan ayrıldığımı allah için namaz kılmadığımı bile söyledi

-Haset kin vb. gibi kalp hastalıkları, dünya kavgalarının derinlere gizlenmiş gerçek nedenleridir. Onlara sizin dininiz size benimki bana deyiver. Herkesi ayrı mezara koyarlar, hesaplarını ayrı ayrı sorarlar.

*Ben de bu konuları onunla konuşmuyorum artık hocam. Rabbim hidayet etsin inşallah. Aynen öyle hocam.

-Doğru yapıyorsun. Kimsenin seni paçandan tutup, yolundan etmesine izin vermemelisin. Herkes kendi nefsinden sorumludur. Dinde zorlama yoktur. Selam es selame

Banu… Tarafından 11:22 itibariyle görüldü

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.