İdrakini Açacağım, İlmini ve İmanını Arttıracağım

09.07.2020
58
İdrakini Açacağım, İlmini ve İmanını Arttıracağım

İdrakini Açacağım, İlmini ve İmanını Arttıracağım

*Selam es selame hocam. İbadetlerimin düzensizliği yüzünden Rabbimin lütuflarını hak etmediğimi ve bu yaşadıklarımın kendi düşüncelerim, hatta şeytanın oyunu olduğu vesvesesini atlatamıyorum. Bu yüzden de sürekli kehf süresi 104. Ayeti düşünüyorum. Ya onlar gibi ben de iyi işler yaptığımı zannedip dünya hayatındaki bütün amelleri boşa gitmiş olanlardan olursam. Ya bu lütuf sandığım şeyler şeytanın sözleri ise ve ben şeytanın oyuncağı olmuşsam. Hocam bugün yazdırılanları yazayım ki siz bana yol gösterin. Siz Celal mi Cemal mi olduğunu bilirsiniz, hocam.
-Güzel kızım, Evren’im, canımın içi seni çok seviyorum. (Bazı yazdırılanlar sorularımın cevabı olduğu için cümlenin gelişi mantıksız olabilir, hatırladığım soruları yazmaya çalışacağım)
*Rabbim beni affet ben çok günahkarım bağışla ya Rabbi.
-Merak etme aşkım, canım, ben seni eğiteceğim. Seni kendi haline bırakmam. Sen benim en özelimsin. (Bu söylenenlerden çekiniyorum hakketmediğimi düşünüyorum nefsim mi konuşuyor diyorum), sana aşığım. Ben kulun hata yapıp af dileyenini severim, sen bilmez misin? Günahlarınız olmasa ne işe yarardınız? (Tövbe edeni severim) çokça tövbe et ki bana yaklaşasın. Günahları terk et, edemediklerim için çokça tövbe et. Umulur ki ilerde tüm günahları bırakırsın. Benim hidayetim sana yetişir. Rabbinin izniyle kurtuluşa erişirsin. Senin istediğin ve dilediğin “ölmeden önce ölmeyi” sana bu dünyada yaşatacağım. Daha doğrusu bunu sana idrak ettireceğim. Çünkü sen Tevhidi yaşamana rağmen algılayamayanlardansın. (Bunlar yazdırılırken, hatta şu anda da kalbim yerinde çıkacakmışçasına çarpıntım vardı) İdrakini açacağım, ilmini ve imanını artıracağım. O zaman her var da ki beni görüp her varlığı benim rızam için sevecek, her halde beni göreceksin. Her şeyin benim dilemem ile olduğunu yaşayarak anlayacaksın. Benden gayrı bir şeyin olmadığına şahitlik edeceksin. Tüm Zülfikarlar bu hallere şahit olacaklar. Herkes beni sizde görecek. Siz özellerim , canlarımsınız. Merak etme ben seni eğitiyorum. Bu hallerden korkma, kendini bırak, tam teslim ol. Biz göğsünü açıp genişletmedik mi? Bu korkunun sebebi ne? Sen bana güvenmiyor musun? (Burada Google ’den inşirah suresinin mealine baktırılıp Ahmet tekin mealini okuduğumda: ”biz senin iyiliğin için göğsünü İslam’a , ilme, hikmete, Sabra, tahammüle açmadık mı, gönlünü ferahlatmadık mi?” Bu okuduğum meal yukarıda yazdırılan ilim ve iman için hazırlandığım idrakini yaşattı en doğrusunu Rabbim bilir.) Her şeye hazır ol, artık benim istediğim doğrultuda hareket edeceksin. Senin iraden yok artık, senin iraden benim iradem olacak. Bu yüzden kendini bana tam teslim et. Yapılan hiçbir şeyi sorgulama, uygula. Kendini yetersiz görüp vesveseye düşme. Bana güven “Allah bana yeter “ de ve yaşananları sorgusuz sualsiz kabul et. Merak etme, ben seni Celalden çekip aldım. Cemalimde huzur da ol. Yeter ki sorgulamadan teslim ol. Teslimiyet çok önemli, yol almak istiyorsan teslim ol. “Ol” deyince olduran Allah’a , bana güven her şey benim dileğimle olur, bilirsin. Bundan sonra yaşayacaklarını aklın ile anlamaya çalışma. Kalbini dinle, en doğrusunu o bilir. Ben oradayım, ona güven, seni asla yalnız bırakmayacağım. Sen yanlış düşünüyorsun, sen uçup-kaçıp kerametler yaşayınca Allah’a (bana) yakın olunacağını zannediyorsun ama öyle değil. Benim öyle kullarım (velilerim) vardır ki kendileri dahi Veli olduklarının farkında değildirler, kendini ispatlamak için keramete ihtiyacın yok, beni bilmek için de keramete ihtiyacın yok. Algının açılması olaylara daha derin ve farkındalıklı bakabilmen bana olan yakınlığındandır. Ancak sen farkında değilsin. Çünkü aklınla düşünüyorsun halen, daha kalbini devreye sokamadın. Oysa aklı bırakıp kalple görmeye başlasan beni göreceksin (her var da ki beni)
-Selam es selame sevgili Evrencan ve cümle zülfikârlar. BU yukarıdaki yazıyı defalarca ve pür dikkat okumanızı içselleştirmenizi bütün kalbinizle inanmanızı ve yaşamanızı dilerim. Şimdiye kadar bildiğiniz Allah ‘ı unutun buyurmuştu bir zamanlar rabbimiz. Allah sadece peygamberlerle konuşur zannından kurtulun. Peygamberler mesaj taşırlar, şeriat getirirler. Umumu ilgilendirir. Ancak arıya vahy’eden allah bütün varlığa kendi dilinde vahy’eder. ilham yahut vahiy fark etmez. Her ikisi de rabbimizdendir. En yakını ise kardeşinizin yaşadığıdır. Rabbimiz kişi ile doğrudan konuşur. İlle Cebrail’i aracı kılması şart değildir. Esasen Cebrail de kendisidir. Mikail de diğer bütün melekler de kendisidir. Sözü uzatmayalım rabbimin izni ile bu paylaşımı dönün dünün yeniden okuyun, lütfen .Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Yazıda bahsedildiği gibi nuru tevhide ulaşıp ta farkında olmayan kardeşlerimiz var. Bu tür paylaşımlarla rabbimiz bizi eğitiyor, farkında olun artık. Ve yazıdaki ifadeler sana konuşulmuş gibi düşün. Lütfen. Selam es selame.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.