Rabbim: “Sana Verileni Kabul Et”

01.01.2022
138
Rabbim: “Sana Verileni Kabul Et”

Rabbim: “Sana Verileni Kabul Et”

Nefsine de zulmetme
*Hocam selam es selame. Fabrikada dinlenme aramda yine transa benzer olan duruma geçtim. Dilim dursa kalbim zikrediyor rabbimi sürekli. Keşif kapım kısa sureli açıldı. Bana hizmet için ahirette verilen, ismi bana mine diye koydurulan Huri/ insan ‘ın ruhu kabz edildi. Artık yok. Oradaki yerim de artık boş, sadece ben ve rabbim varız. Hamd-ü senalar olsun rabbime. İstediğim oldu hocam.
*Keşif çok kısa surdu ama gösterildi. Artık istediğim tek şey rabbimin bana vereceği tüm vazifeleri yerine getirip ona kavuşmak. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selame. Hocam birde bir şey sormak istiyorum. Özgül yazısında ondan ayrıldığım için celale geçmiş yazmış. Ben bu istememe olayında celale mi geçmiş oluyorum? Celal yanını duydum, anladım rabbimin sesindeki şiddetten hala ürperiyorum.
-Selam es selame Azizim, Allah Teala hazretleri için Celle Celâluhu sıfatı ile anıldığını biliyorsunuz değil mi. Cennetten cemalinden geçip sadece seni isterim diyen ilk sen değilsin. Keşiflerin ve diğer gelişmelerin şahidi sensin. Allah teâlânın senin her dileğini şu ana kadar nasıl kabul ettiyse, bundan sonra da duaların düzenli kabul olacaktır. Dualar her zaman kabuldür, beddualar ise seçilerek kabul edilir veya geri çevrilir buyurdu değil mi rabbimiz.
*Anladım hocam çok teşekkürler.
Selam es selame canım hocam. Bugün biraz geç yazdım affedin. Üzerimdeki ağırlık hala geçmedi. Kalp sancısı ve kaburga ağrısı.
Dün geceki kesifimde; Trans haline geçişe takiben hoş geldin ilhan sesleri yükseldi. ‘’İzzet, şeref ve gururla hoş geldin’’ denildi. Anlam veremedim ama gülümsedim.
Sonra ses duymaya başladım. O şefkatli, benim yüreğimi teskin eden, beni kucaklayan ses…
Rabbim: -“hoş geldin İlhan. Kafandakileri görüyorum, hepsini anlayacaksın. Seni bu yola sokan, tüm bu olanları gösteren, seni doğru yola ulaştıran benim. Bir sürü sınavdan geçtin. Herşeyi elinin tersiyle ittin. Beni seçtin. Özellikle sana sunduğum dünyalıkları seçerdi yol ayrımında çoğu insan. Sen de seçseydin isteklerinin hepsi verilecek, dünyada mutlu, sıradan biri olacaktın. Sen neden beni seçtin?” Dedi.
Ben: -“rabbim ta çocukluğumdan bugüne size karşı olan hürmetimi, inancımı, sevgimi ancak siz bilebilirsiniz. Verilen her nimet bir gün bitiyor. Ama benim kalbim sizi istiyor, sevgim sizi istiyor. Bana siz gereksiniz. Biliyorum bu yol zor, nicelerinin ayakları kaymış, kaybetmiş. Benim sonum nice olur bilmiyorum. Bildiğim şey size olan sevgim ve ebedi bağlılığım. Sizin de yardımınızla size kavuşabilirim” dedim.
Rabbim: -“Elbette sınavların olacak, oluyor da. Kalbine güzel olarak gösterilen ama senin için şer olan şeylerden kaçıyorsun. Bugün de bunun için buradasın, sınavını güzel verdin. Bu yolda nefsine de zulmetme. Onun da üzerinde hakkı olduğunu unutma. Bana yönelen kalplere ben de yönelirim. İnsan başıboş değildir. Tercihlerini ve dualarını kabul ettim hep, biliyorsun. Nice olmazları bana ettiğin dualar ile oldurdum, dile benden vereyim. Unutma karar senin hüküm benimdir.” Dedi.
Ben: -“rabbim sizden sizi istemekten ve sevdiğiniz, razı olduğunuz kullar arasında olmaktan başka dileğim yoktur” dedim.
Rabbim: -“sana verileni kabul et” dedi.
O esnada bir varlık elinde su ile geldi, hocam. Bardağı verdi elime gitti. Tereddütsüz “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek içtim. Zemzem suyuna benziyordu.
Rabbim: -“Bu sana iyi gelecek. İçindeki sıkıntıları giderecek. Ben senin henüz düşünmediklerini bile bilirim” dedi.
Daha sonra bir yoldaş verildi yanıma.
Benim emsalim gibi, yakın zamanda vefat etmiş erkek. Beni bi yere götürdü. Seyret ama müdahale etme dedi.
Bir adam yerde para buldu, hocam. Siyah bir duman yaklaştı adama. Adam bizi göremiyordu. Ama biz onu seslerini de duyarak izliyorduk.
Siyah duman adama: -“al o parayı, ihtiyacın var. korkma bişey olmaz, kimse görmedi” gibi günaha yönlendiren sözler söylüyordu.
Adamın içindeki ayrı ses te; -“Kimse görmese bile Allah görüyor” diyordu. Adam ne yaptı bilmiyorum. Yoldaş bana şeytanın ve yardımcılarının insanın kulağına vesveseyi nasıl üflediğini anlattı. Şeytan sadece nifak ve fitneyi üflüyor, karar insana bırakılıyor. Nefse nasıl da hoş gösteriliyor kötülük… Sonra bir yere geldik. Ben buradan öteye geçemem dedi. Vedalaştık ayrıldık.
Ben devam ettim.
“Secde et” diye çok şefkatli, yumuşak, huzur dolu ses geldi.
Hemen secdeye kapandım. Şu şu şu ayetleri oku dendi. Hafızmışım gibi ezberimden okudum hocam secdede. Amin denildi.
Kafamda kalan, ayetlerden bazıları; “Rabbenâ ve lâ tuhammilnâ mâ lâ tâkatelenâ bih (bihî), va’fu annâ, vagfir lenâ, verhamnâ, ente mevlânâ fensurnâ alel kavmil kâfirîn. “Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Ayetleriydi. En doğrusunu Rabbim bilir. Ordan da başladığım noktaya alındım. Bir bardak daha su verildi. İçtim. Ve keşif sonlandı.
Daha iyiyim bugün düne göre hocam. Sizi çok seviyorum. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selame.
-Selam es selame İlhancan; Maşaallah barikallah keşiflerle ilahi eğitim devam ediyor. Okurlarımız ve zülfikârlar adına rabbimize razı olacağı kadar şükürler olsun, hamdolsun. Hayatın geçici hazlarından geçerek yaratanın rızasını aramaktan üstün bir dilek olmadığını anlamış oluyoruz, değil mi? Dilerim her okur bu keşif / kerametlerden en verimli, hayırlı, helal hisseyi çıkarır da geleceğine azık edinir, hedef tayin eder. Sayfalarca yazsam değerini yeterince açmak mümkün olur mu bilmem. Selam es selame.
*Evet hocam. Hayatin tüm zevklerinden, hazlarından uzaklaşıp rabbe kendini teslim etmek bunları yaşatıyor insana. Ancak nefse de fazla zulmetmemekle alakalı uyarı yaptı rabbim. Onunda üzerimiz de hakki varmış. Sınavlardan geçiyormuşum hocam.
Başarılı oluyormuşum fakat bu beni heyecana sokmuyor. Heyecan gaflete, gaflet te hataya sürükler diye çok korkuyorum. O sebeple sürekli rabbime sığınıyorum. İyi ki varsınız hocam, dualarımdasınız. İyi ki ışığımızsınız. Her daim dilimdesiniz kalbimdesiniz. Rabbim razı olsun sizden. Ellerinizden öpüyorum.
– İlhancan ; < nefse de fazla zulmetmemekle alakalı uyarı yaptı rabbim. Onun da üzerimizde hakkı varmış> ifadesi ayetlerle de sabit biliyorsun. Gözlerinden öperim. Selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. a dedi ki:

  يَٓا اَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُࣗ ﴿٢٧﴾
  اِرْجِعٖٓي اِلٰى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَرْضِيَّةًۚ ﴿٢٨﴾
  فَادْخُلٖي فٖي عِبَادٖيۙ ﴿٢٩﴾
  وَادْخُلٖي جَنَّتٖي ﴿٣٠﴾
  fecr 27-30
  ﴾27﴿ Ey imanın huzuruna kavuşmuş insan!(nefsül mudmainneh)
  ﴾28﴿ Sen O’ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak rabbine dön.
  ﴾29﴿ Böylece has kullarımın arasına sen de katıl.
  ﴾30﴿ Cennetime gir!

  Hacı Ali Bayram Hocam’ın, dediği ayetlerden; nefsi mudmeinne olarak ayetlerde geçen kısmı paylaşmak istedim.s elam esseleme

tr Turkish
X