Ben 1 ‘im / sen 9 ‘sun

17.06.2020
46
Ben 1 ‘im / sen 9 ‘sun

Ben 1 ‘im / sen 9 ‘sun

Minik mucizeler.1 Tevhid oluyorum
*Hocam selam es selame. Gece tövbemden sonra bir idrake daha ulaştırıldım. Biliyorsunuz bana daha önce 9 rakamı verilmişti. Mumunun suresinin ilk 19 ayetine gözüm takıldı. Rabb’in bana ”ben 1 ‘im sen 9 ‘sun” dedi. ”topla ikimizi” dedi. 1+9=10 ”Rabb’in sen 1 sin ben 0 ‘ım (hiçim)” dedim.” İşte bu” dedi. Öpüyorum ellerinizden.

*Hocam şu an Facebook ta gezerken koca bir 9 rakamı çıktı karşıma. tesadüf değil deyip girdim sayfaya.  9 rakamı en yüce manevi güçmüş ve altında bir yorum; Müsaviye mertebesi yazıyor. Musa as mertebesi 9 ‘ muş. Ve 19 rakamının sırrı da var.

9. Mertebe, Tevhid-i Esma olarak geçiyor. Siz tabii daha iyi bilirsiniz ama karşıma bu şekilde çıktı, paylaşmak istedim. Selam es selame. Tevhid oluyorum dersini çıkarttım.

-İnşaallah, inşaallah, inşaallah,inşaallah. Minik mucizem benim. Maşaallah barikallah… 
madem ki rabbimiz 1 dir ve kemale eren nefis 9 dur… 1ve9 tevhide erip bile yazılınca adın ile adım 19. değil mi. Cehennemin meleklerinin sayısı da 19 dur. Başlarındaki meleğin adı MALİKTİR. Mülke sahip olandır. Öyleyse ne diyelim rabbimizin izniyle, Tevhide ulaşan nefis Malikelmülk; mülke hükmeden ruh olur. kün fe yekün,ol dediği hemen oluverir.Öyleyse anladık mı Zülfikarlar doğru zikir nedir..yanlış zikir ne anlama gelir..Kişi cemalullah’ı davet ederse cemal ile müşerref yaşar,hayatı cennet olarak kemale erdirir. Celalullah’ı zikrederse celaliyle müşerref olur..Yanarak cennetine ulaşır. Talebena vecedena..siz talep edersiniz,(zat olarak),sıfatı celal veya cemal de icabet (itaat) ederek size sıfat olur. İti anarsan sopayı al eline> çünkü gelecektir. Yunus Emre’m burada imdada yetişir, sırrı aleni kılar,ifşa(açık) eder. ‘’Ete kemiğe büründüm, Yunus Ahmed Muhammed diye göründüm’’. Öyleyse resule itaat hakka, Allah’a itaattir. Sahih hadislerin, hadis olarak kitaptan dışarıda kalması, kuranı kerime dâhil edilmemesi, kuranın hacmini kısa tutmak, okunurluğunu sürekli kılmak içindir. Bu arada Kuran yüzyıllar boyu kitap olarak yaygınlaşamadığını,ezberlenerek faydalanıldığını da unutmamak gerekir.Vesselam.

*Hocam namazdayım sünneti Yen’i bitirdim. hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Rabb’ im diye diye…

-Maşaallah barikallah.

*Hocam bu arada Erol (Erhan)arkadaşımın eriştiği yağmur (su) bana gelen bilgilerdendi. Doğru ilerliyor MaşaAllah. Kutluyorum kendisini.

-Maşaallah barikallah.

*Hocam;  Rabb’im buyurdu ki; “biz, seninle Zülfikarlara görüş aydınlığı vermek istedi” şimdi ulaşan mesaj.
Elhamdulillah nurlanıyor gözümüz, gönlümüz. olaylara, kişilere, yaratılana, okuduğumuza bakışımız aydınlanıyor..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.