Sonsuz şükür içindeyim

Sonsuz şükür içindeyim

Can Hocam afiyettesiniz inşaAllah
Biraz evvel kızımı yatırdım, oturma odasının ışıklarını söndürdüm, kırmızı büyüklü küçüklü bir sürü Nur, sonra sarıya döndü renkleri… Balkona geldim aynı nurların küçükleri, yine belirgin, 3 tane yuvarlak şeklinde, benimle hareket ediyorlar. Durdum izledim, sonunda beyaz ve aydınlık mavi gibi bir tonda birleşip, sağ ayağımın üstünden bedenime girdiler.
Bu arada zikrim ‘’salli ve selim ya âlimi ya basir, ala men yera min halfihi bi nuril basari.’’ Dikkatimi çeken şey, namazlarımda Fatiha suresinin ihtines sıratel mustakim sıratellezine en amte aleyhim gayrıl Mağdubi aleyhim veleddalliyn. Âmin kısmı. Bu kısma geldiğimde birden duraksayıp içimden Türkçesini söylüyorum. Ondan sonra devam ediyorum namazıma.

-O nurlar senin bedenine girdiler ya. İşte duanın insana kazandırdıkları. ’siz dilersiniz biz icabet ederiz’ ’buyuran rabbimiz bu zikrinle ve her zikrinle seni güçlendirmek üzere meleklerini görevlendirmeye devam ediyor.

*Sizin söylediğiniz gibi, size, zatıma ve tüm ümmeti Muhammed’e tecelli diliyorum. Zikre niyetimde ve duamda. Hatta devirlerimde de aynı niyetle devir yapıyorum.

-Allah razı olsun. Sen benim öz kızım gibisin biliyorsun, değil mi? Ruhum ruhunu kucakladı hissettin mi?
*Biliyorum ama duymak da bir o kadar iyi geldi, inanın Can Hocam. Ben ağlıyorum şu an.

-Ruhum ruhunu kucakladı, kendine kattı, hissettin mi?

*Hissettim bu kızınız sizi çok seviyor…

-Benim ruhumla bütünleştin. Bu sana Allah’ın bir lütfudur. Bana da haz verdi, şeref verdi elhamdülillah. Gözyaşların cennette inci gerdanlık olarak takılsın inşaallah.

*Rabbime hicretimi bana en muhteşem bir yol yaptınız, şimdiye kadar… Rabbimin bu lütfuna Hamd olsun. Ben çok şanslı bir kuluyum çok şükür, sonsuz şükürler olsun.

*Can Hocaammmm iyisinizdir inşaAllah… Bugün zikrinin son günü
-ya latiyfun ya Latif
-el kuddüsün el tahirun
-la ilahe illallah
-Allahümme ehated minel envari min külli canibin
-Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen
-Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena emrina raşeda. Ya raşid.
-Allahu veliyyüllezine amenu yühricühüm mimezzulumati ilen Nur.
-ya vasiel mülkü lima halaka min ataya fazlih.
-Hüvallâhüllezi la ilahe illa Hu Alimul gaybi veş-şehâdeh Hüverrahmanürrahim.
-Rabbeneftah beynena ve beyne kavmina bil Hakkı ve Ente hayrul fatihiyn.
-Ya Allah Ya Bismillah Allahu Ekber La ilahe İllallah.
-Ya latiyfun ya Latif bi lutfikel hafiyyü…
-Kevser Suresi
-Ya Hamidün Ya Mecid
-Ahkaf Suresi
-Naziat Suresi
-Allahümme salli ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali Muhammed.
-Amenerresulü…
-Salli ve sellim. Ya âlimi ya basir. Ala men yera min halfihi bi nuril basari.

20. Zikrimi heyecanla bekliyorum Can Hocam… Bu günleri gösteren Rabbime Hamd olsun.

-Selam es selame Azizem;
‘’İnnehum le humul mensûrûn(mensûrûn)’’…
Muhakkak onlara yardım edilecektir.
‘’Ve annehü hüve agna akna.’’
Ve muhakkak o (Allah)zengin eden varlıklı kılandır. Necim suresi 48.ayet. İlk ayet saffat 72. ayettir.

İki ayeti birleştiriyor, ”İnnehum le humul mensurun ve annehü hüve agna ve akna” şeklince okuyoruz, inşaallah.

Niyetine ekleme yapalım inşaallah. Normal niyete rabbim kâfirlerin bize ümmeti muhammeden ve ülkemize karşı uyguladığı ekonomik yaptırımlara karşı yardımını talep ediyorum. Senin herşey gücün yeter. Dersin.

Maşaallah barikallah, örnek teşkil edecek bir sadakat ve gayretle, Allah’ın divanında her müminin ömür boyu yapması şart olan işi yapıyorsun. Maalesef bu güzellik ne halkı yönlendirenlerce biliniyor ne de uygulayacak kadar samimi mümin var. İnşaallah rabbim sizleri çoğaltır da gelecek sayenizde daha güzel gelir. Seni tebrik ediyorum, rabbimin rahman rahiym ellerine emanet ediyorum…
Bu yazımızı da örneklik olsun diye yayınlıyorum. Baştan buyana cemalde, kemalde sürdürdüğümüz bu çabayı ZİKRE İLK ADIM adlı yazımızı okuyarak başlayıp, kendi kendine, sırası ile bu zikirlerin her birini kırkar gün, her müslüman mümin yapabilir. Ben zikir yapmak, Allah’a yakın olmak, milletime, ümmete yardımcı olmak istiyorum; Hayatımı allah ve resulünün rızasında geçirmek istiyorum dünyamı ve ahiretimi mamur etmek istiyorum diyen her mümin kardeşimi davet etmek istiyorum. Resulullah’ı rehber/şeyh/lider kabul ederek devam edebilir. Rabbim rızanı arıyorum rehber olarak resulullahı zikir olarak kuranı tercih ediyorum diyerek yola çıkar ve inşaallah ömrünce ulu divanda ihtiyacı olan her güzelliğe kavuşur. Yaptığımız bu zikirlere ekleme yapılacak o kadar ayet ve peygamber duası var ki kendimiz de zikir sayımızı sürekli bunlardan seçerek artırabiliriz. Allah yar ve yardımcımızdır. Nurlar içinde kalp gözü açık olarak net keşiflerle iki cihanını cennete çevirebilirler. Celali esma ve ayetler katmadıkça asla yolu sarpa sarmaz engellenmez. Allah’ın yardımı her an kendisi ile olur. Resulullah keşiflerle ve sadık rüyalarla sürekli uyarıcımız olur. İhtilaçname zaten her zikirin hizmetindedir.

*Can Hocam ben nedenin nereye geldiğimin birebir şahidiyim Elhamdulillah. Bana neler neler kattığınızı en iyi bilenlerdenim Elhamdulillah. Sonsuz şükür içindeyim Elhamdulillah. Rabbime sonsuz Hamd olsun bunu yaşayanlardanım Elhamdulillah.

*Benim sadakatimin sizin sadakatiniz olduğunu, benim öğrenme isteğimin sizin öğretme isteğiniz olduğunu, benim çabamın sizin çabanız olduğu bilenlerdenim Elhamdulillah. Ellerinizden saygıyla, sevgiyle öpenlerdenim, dizinizin dibinden ayrılmayanlardanım Elhamdulillah. Benim en çok dikkatimi ne çekti biliyor musunuz Hocam?

*Hayatımda hangi dönem neye ihtiyaç var ise; siz, ona uygun bir zikir verdiniz bana. İşte bu kalp sizin kalbinize iyiden iyiye, sımsıkı bağlandı size… Ben hayatıma ihtilaçname ile yol verir oldum zaten… Her verdiğiniz zikir hayatımın her alanını sırasıyla şahlandırdı, arındırdı, zenginleştirdi. Buna tanığım… Ve siz beni, ben sizi tanımaz iken bunu gerçekleştirdiniz… Ben de iyi bir öğrenci olmaya çalıştım ve çalışıyorum. Allah razı olsun.

-O güzellik senin eserin. Beklentilerin dua yerine geçti. Allah kabul etti ve bize zikir verirken senin dileklerin doğrultusunda seçim yapmamızı sağladı. Bütün kalpler Allah’ın kudret elinde değil mi. Bu keramet sanadır. Bu fakirin marifeti değil, Allah’ımın sana kerametidir. Mucizeler allah katındandır. Kullar Allah’ın elinde bir gölgeden ibarettir. Her birimize hayat veren ve kaderimizi tayin edip yöneten, geliştiren veya ceza veren bir ve tek olan Allah’tır.

*Sizin ve tüm sevdiklerinizin bu dünyası ve ahireti cennet olsun. Aminnnnn. Evet, Hocam aynen öyle, çok şükür bunu bilenlerden oldum.

-Allah bütün ümmet ile birlikte dünyanın neresinde olursa olsun iyilerle birlikte razı olsun. Müminlere yardımı iki cihanda daimdir. Daim olacaktır. Bize düşen mutluluğun, her türden kazanımın, Allah’ı cc. Doğru zikir ile anmakta olduğunu bilerek, yedi vakit namazdan ve iki vakit sağ devrine sadakat göstererek devamlı ulu divanda olmaktır. Duadan kalmamaktır. Kadere şeksiz şüphesiz inanmak olup biten hayır şer her ne varsa Allah’ın kontrolünde olduğunu, bir atom ağırlığınca haksızlık yapılmadığını bilerek yaşamaktır. Allahtan kork çünkü o hak olanı yapar, yaratır. Allah’ı sev çünkü o sevdiklerini sayısız melekle destekleyerek sıratı müstakimde yürütür. Sıratı müstakim buradadır. Ahirete intikal edildiği anda amel defteri adı verilen kişiye özel kitaplar tamam olur ve içeriği mutlak uygulanır.

Yazının uzamasından beri olmak için bu kadarla yetinmek istiyorum. Seninle sabahlara kadar sohbet etsek azdır. Benim canım kızım. Gözlerinden öpüyorum. Seninle gurur duyuyorum. Bir kırktan çıkıp diğerine girerek yirmi kırkını tamamlamış olmandan ötürü yakında olsaydım saçını sırtını sağ elimle sıvazlardım kucaklar başını göğsüme yazlar rabbime iki damla gözyaşı ile şahit ol yarabbi bu kızım sadıklardandır izzetini yücelt. Refiki alada habibine komşu yap onu derdim ve o pak nur alnından öperdim selam es selame.

*Yine sonunda ağlattınız beni Canım Hocammmm..Rabbimi , Efendimizi , sizi çok seviyorum her vakitte dualarımdasınız…selam es selame..
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

Paylaş

Sonsuz şükür içindeyim” için 13 yorum

 • 7 Ağustos 2018 tarihinde, saat 10:08
  Permalink

  SELAM ES SELAME EY SEVGILI ❤ RABBIM BANA NUR UZUNUZU GORMEYI NASIB ETSIN.ELLERINIZDEN OPMEYI NESIB ETSIN. BUNU COX ISTEYIREM. DUALARIM QEBUL OLUR HEMISE. WUKURLER OLSUN RABBIME. BILIREMKI BU DUAMDA QEBUL OLACAQ ZAMANI GELINCE.RABBIM MUCIB VEHHAB SEMI LATIFDIR. ALLAH SIZE CAN SAGLIQI COX UZUN COX XEYIRLI OMUR VERSIN SEVDIKLERINIZLE BAHEM.AMIN.! SIZIN VARLIGINIZ NE GUZEL… EY SEVGILI❤ BU YAZI MENI COX KOVRELTDI…

  Yanıtla
  • 8 Ağustos 2018 tarihinde, saat 14:30
   Permalink

   selam es selame..sevgilerimle..sağlık afiyet dileklerim le ..ey sevgili..zaman bize yetmez oldu.kısa kesmek zorunlu ..selam ve dua ile.

   Yanıtla
 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 09:22
  Permalink

  Selam es selame EY SEVGILI❤ IYISI
  NIZDIR INSAALLAH. KAC GUNDUR YAZI PAYLASMADINIZ MERAK ETDIM? SIZI COX SEVEN AZERI HEYRANINIZ☺

  Yanıtla
  • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 12:24
   Permalink

   SELAM ES SELAME EY sevgili,en sevgili..iyiyiz elhamdülillah..umarım siz de iyisinizdir..paylaşılacak o kadar çok gönderi var ki yetişemiyoruz..vakit darlığımız var. selam es selame

   Yanıtla
 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:07
  Permalink

  EY SEVGILI❤ iyi olmaniza sevindim. Birde mene yazdiginiz en sevgili sozunuze sevindim hemde cox sevindim☺ SUKURLER OLSUN REBBIME. CAN HOCAM HER SEY HAYRINIZA OLSUN INSAALLAH. ZAMANDA … ZAMAN ICINDE YASANANLARDA… AMIN ! RABBIM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. DOSTUNUZA DOST DUSMANINIZA DUSMAN OLSUN. AMIN. SIZI COX SEVIREM EY SEVGILI❤

  Yanıtla
  • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 17:39
   Permalink

   amin ey sevgili amin amin amin.bilmukabele..selam es selame

   Yanıtla
 • 11 Ağustos 2018 tarihinde, saat 13:09
  Permalink

  CAN HOCAM BU ARADA DENDE IYIYIM ELHAMDULILLAH. TESEKKUR EDERIM????????????

  Yanıtla
 • 12 Ağustos 2018 tarihinde, saat 23:30
  Permalink

  ❤DUALARIMDASINIZ EY SEVGILI❤
  ❤SIZI COOX SEVIREM❤

  Yanıtla
  • 13 Ağustos 2018 tarihinde, saat 03:02
   Permalink

   Bilmukabele..selam es selame

   Yanıtla
 • 7 Mart 2019 tarihinde, saat 18:31
  Permalink

  Celal içermeyen ayetler dediniz hocam. Ayet el kürsi celal içeriyor mu.? Çünkü Allah cc. Celaldir diye okumuştum.
  Ayet el kürsi : Allahü la ilahe illa… Diye başlıyor

  Yanıtla
  • 7 Mart 2019 tarihinde, saat 22:24
   Permalink

   ayetelkürsi kemalde bir ayettir.celal da var cemal da.ayaklar hareket ederken okuma..

   Yanıtla
   • 10 Mart 2019 tarihinde, saat 16:35
    Permalink

    Hocam peki kişi dışarda ise bir yere oturup kurallar çerçevesinde ayak hareket ettirmeden mesela bir bankta oturup abdestsiz ayetel kürsi ezbere okunabilir mi? Zor zamanlarda

    Yanıtla
    • 11 Mart 2019 tarihinde, saat 01:06
     Permalink

     elbette okur..mesele ayakların sabit olmasından ibaret.bu soru sorulmamalıydı

     Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir