Kafana göre takılma hikmet eğlence değildir.

Kafana göre takılma hikmet eğlence değildir.

human46-1Hocam müsait misiniz?                                                                                                       Dün boynumun solu seğirdi ve baktım zühreye 45 dakika var sol devri yaptım, şu anda burayı sular seller götürüyor.

faviconSelam es selame Ali Bey, büyük tecrübe kazandın demektir.

O mesajı yeniden bulup göndereyim sana.

human46-1Hocam selam esselame, Bahse konu olan arkadaş kendisini haddinden fazla dinliyor.

Koruması olmadığı için süfli tayfa bununla oyun oynuyor. Şahıs da bu olaya zemin hazırlıyor.

Zira devamlı suretle seğirme ve çınlama ya da herhangi bir alamet için pürdikkat beklemede.

Böyle olunca yem oluyor.>

faviconYeterince yağmur yağdıysa bir sağ devri yap ki seller veya yıldırımlarla zarar hâsıl olmasın. O mesajı sana gönderen kardeşimiz; Acele etmesin süfliler onun alıcılarını bozamaya, idrakini etkilemeye çalışıyorlar diyor. Seninle yaptığımız yazının sonunda bunları söylüyor. Biliyorsun herhalde yayınlamıştım.

human46-1Zührede sağ devri yaptım ama demekti sol devrini yaparken çok yoğunlaşmışım durmadı.

faviconSol devri zühre dışında herhangi bir saatte yapılmaz. Özellikle kamerde hiç yapılmaz. Ancak rahmet yağmakta zorlandığında ki ehli bunu iyi bilir, yapılır. Başka asla ve kat’a yapılmaz. Celala yardım eder.

human46-1Şimdi anladım, siz benimle yaptığınız yazışmayı yayınladınız, o zat okudu ve buna binaen suflilerin benimle uğraştığını söyledi.

faviconEvet. Herkesle uğraşırlar. Çok gayretlilerle daha çok uğraşırlar. En çok da mürseller ile nebilerle uğraşırlar. Savaşımız süfliyat iledir.

human46-1Bu arada ben dün gece şemste sol devri yaptım, zührede ‘’La ihtilacı üngul yesari fil hayati’’ okudum ve sağ devri yaptım, bugün öğlen tekrar sağ devri yaptım.

faviconTamam, o zaman. Sen fazla aktifsin. Biraz sakin ol. Seni tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

Şeytanın işi seni seninle avlamaktır.

human46-1Hocam sabah rüyada elimde mor ya da mavimsi dörtgen bir küçük leğen vardı ve birileri bana bir parmak su koy ve barbunya ıslat diyordu. Benim bağırsağımda polip var. Nette baktım barbunya kolon kanserini engelliyor, diyor. Sizin yorumunuz nedir

faviconKafana göre takılma, hikmetullah eğlence değildir. Bir anda çıkılmaz derinliklere atarlar allah korusun. Kendine biraz zaman tanı. Olgunlaş. Keşiflerin artsın. En yükseklere çıksan bile asla celal esması ve celal efali yapma. Biz âlemlere rahmet resulün ümmetiyiz onun ilmiyle amel ediyoruz. Onun ve rabbimizin rıza göstermediği hiç bir işe girişmeyiz. Böylece hem kendimize hem milletimiz gelecek zararlardan korunuruz. Sakınırız. Cehennemin merhameti yoktur. Ateşle oynayan yanar. Velidir demez. Peygamberdir demez. Öldürülen peygamberleri, eza cefa çeken velileri, derisi yüzülen Nesimi’yi, idam edilen Muhiddin-i Arabîci hatırla.

İşte keşif budur. Derdinin dermanını doğrudan Allahtan almaktır. Ve bunu insanlığın hizmetine sunmaktır.

Paylaş

Kafana göre takılma hikmet eğlence değildir.” için 2 yorum

  • 27 Mayıs 2017 tarihinde, saat 10:27
    Permalink

    Merhaba hocam 2 gündü yazılarınızı okuyorum .inan çok etkili.bende rastgele zikir yapdım. Ama az yapdım .banada yardım edermisiniz teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir