Selam ve selam /selam es selame

Selam ve selam /selam es selame

human46-1Selamün aleyküm hocam

Uzun süredir görmüş olduğum bir rüya vesilesiyle sizinle tanışmıştım.

Rüyamı yorumlamıştınız. O günden beri sitenizi takip ediyorum. Kendimi size tanıtmamıştım. 41 yaşında 2 kız çocuğu annesiyim.7 aydır çalışmıyorum. Elimden geldiğince ibadetlerimi yerine getirmeye çalışıyordum.

Ama sizi takip etmeye başlayınca her şey değişti.7 ay önce iflas ettik. Çok zor günler geçirdim. Elimizde ne varsa kaybettik. Eşimle birlikte çalışıyordum. Bu süreci eşimle birlikte yaşadım. İyi ki çalışıyormuşum hocam, yoksa olanlar için istemeden eşimi suçlayabilirdim. Birlikte çok çabaladık. O kadar dualar ettim ki anlatamam. Ama kaderimizde bunu yaşamak varmış. Hocam bu sıkıntılar yaptığımız bir yanlıştan mıdır yoksa imtihan mıdır?

Harama hiç el uzatmadık. Kul hakkına çok dikkat ettik. Ne düşüneceğimi bilemiyorum. Neyse hocam fazla uzatmayayım. Herkesin bir derdi var ne de olsa.

Nasuh tövbemi yaptıktan sonra ya latifun ya latif… Zikrine başladım. Günde 7 vakit namazımı kılıyorum. Bugün 11.günüm. Hocam Allah’ıma şükürler olsun sizin de yorumladığınız rüyamda olduğu gibi bir günahım varmış.

Rabbim rüyamda bana o(günahımı)nu gösterdi. Günahımı terk ettim.

Daha diğer arkadaşlarım gibi mucizelerim olmadı henüz. Sanırım ben nefsimi arındırıyorum şu an. İki kere rüya gördüm ayrıca. Kalben kırık olduğum insanlarla hesaplaştım rüyamda. Ama bu beni hiç mutlu etmedi hocam.

Anladım ki kırıklığı, kini bırakmak gerek. Böyle şeylere takılmanın anlamsız olduğunu anlamaya başladım. İnşallah daha da iyi olacak her şey. Beni de dualarınıza katın hocam. Allah’a emanet olun…

faviconSelam es selame Aylin Hanım; yeni yolun kutlu olsun. Rabbimiz bize ne sürprizler hazırladı, nereden bilebiliriz ki. Kimleri kırdık, kimleri sevindirdik, dünya telaşı içinde, bilir miyiz hiç. Vardır bir hikmeti demek ne güzeldir. Ve düştüğün yerden kalmak ne güzeldir. Düştüğümüzde ve kalktığımızda da Allah tealayı hatırlamak ne güzeldir.

Ayağına taş değdiğinde allahtan bilmek, kuş başımıza ettiğinde lanet olsun demek yerine kısmettir demek ne güzeldir.

Ne güzeldir; tanımadığın insana bile  Allah için selam vermek, ne güzeldir bildiğini DİLEYENE öğretmek.

Öğrettiğini kabullenip uyguladığını ve sevindiğini öğrenmek ne güzeldir. Ve Allah’a yol alırken dua almak, dua hediye etmek ne güzeldir. Sevinçten ağlayanlarla mesafesi bilinmeyen uzaklılardan ağlayarak karşılık vermek ne güzeldir.

Bu da geçer demek, başa gelene Allah rızası için razı olmak ne güzeldir.

Selam yedi vakit Allah’ın divanına duranların üzerine olsun.

Selam rabbimizi zikrederken ürperenlere olsun.

Kimsenin olmadığı mekânda Allah aşkı ile ağlayanların üzerine olsun.

Rüyanızı yorumlarken çok açık konuşmuştum… Dualarımdasınız. Siz de dualarınıza alın bizi. Rabbim yar ve yardımcınız olsun… Selam ve selam…

Paylaş

Selam ve selam /selam es selame” için 3 yorum

 • 17 Temmuz 2017 tarihinde, saat 02:16
  Permalink

  “Daha diğer arkadaşlarım gibi mucizelerim olmadı henüz” ne demek. haşa peygamber misin sen.

  Yanıtla
  • 20 Temmuz 2017 tarihinde, saat 03:47
   Permalink

   mehmet bey bu cümleyi hangi yazıdan aldınız..lütfen bildirir misiniz..elbette ne kerametimiz sözkonusu ne de mucize.

   Yanıtla
  • 20 Temmuz 2017 tarihinde, saat 03:52
   Permalink


   mehmet bey bu cümleler bir zikir ehlinin cümleleri. ve ne demek sitediği çok açık..sorduğunuz soru ile ne alakası var anlayamadık. elbette kardeşimiz mucize veya keramet denilecek cinsten bir şey yaşamadım demek istemiş.biraz daha dikkat lütfen..selam es selame

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir