Bismillahirrahmânirrahîm ile tevhid oldu

28.07.2020
125
Bismillahirrahmânirrahîm ile tevhid oldu

Bismillahirrahmânirrahîm ile tevhid oldu

Babacığım, artık sana bir müjde… Dünyada **Bismillahirrahmânirrahîm** tecelli etti, kesinlikle inşallah. Ben bunu yaşayarak öğrendim, iman ettim. Babacığım, rahim ile bütünleştim. Tam olarak normal evli bir erkeğin eşi ile kavuşması misali, bu olayı yaşarken rahim Allah’la rahman Allah kavuştu, bir oldu dedim. Peşinden Allah’la seviştim dedim, kendimle seviştim dedim. Babacığım rahim Allah bunun farkında değildir. Çünkü o benlik varlık sahasında gezinir, ben ise Allah denizinde kaybolmuşum. Öyle huzurlu idim ki ben böyle bir huzuru ilk defa yaşadım. Bitiminde Bismillahirrahmânirrahîm dünyada tecelli etti alenen dedim. Vallahi ve billahi cinsel ilişkide kadın erkek yok, kadında rahim, erkekte rahman Allah var… Bunların kavuşması ise Allah esmasını doğuruyor (yaratıyor)… Seçkinler de seçilmişler de sadece burasını iyi algılayın. Örnek verirsek herkesin peygamber, imam olmadığı gibi… Diğer kullar ise hayvanlar gibi cinsellik yaşar. Üreme ümmeti muhammedin çoğalması, onların bu makamda da yeri yok.
Rahman karşısında rahim hangi konum da ise erkek karşısında da kadın o konumdadır. Rahim sözcüğü Rahman’ın türevi (dalı, budağı) olduğu gibi kadın da erkeğin dalı budağıdır. Havva Âdem’in bir türevi olduğu için aralarında sevgi ve merhamet vardır (Rum Suresi/30:21). Bu, Rahman (Allah) la rahim (ana) arasındaki sevgiye ve merhamete işaret eder. Bundan dolayı “sılayı rahmi” yani aynı rahimden meydana gelenlerin “sıla-i rahim” yapmaları emredilmiştir.
Sevgi, doğum sonucunu getiren nikâh sebebidir. Rahmet, eşlerin birbirine duydukları özlemdir, birlikte olma arzusudur. Kadın açısından parçanın bütüne, dalın köküne, garibin vatanına duyduğu hasret ve özlemdir bu.
Erkek açısından ise bütünün parçasını, kökün dalını arzulaması ve ona kavuşma isteğidir. Kök dalını arzular, zira onunla devam eder, onunla tamam olur. Erkek de ancak kadınla tamam olur. Aksi halde eksik kalır. Sevgi ve rahmet sayesinde bütün parçayı, parça bütünü arar, bulur, onunla bütünleşir, kaynaşır. Bu kaynaşma erkeğe babalık, kadına annelik vasfını kazandırır”.

Muhyiddîn Arabî, kadını Allah’ın “ibda ve icat” yani yoktan var etme sıfatının mazharı olarak görür. “ Çocuk dünyaya getirince kadın, Allah’ın yaratıcılık sıfatı onda tecelli eder” der. “Kadının değerini, ondaki sırrı ve hikmeti bilen kemale erişir” der. “Dikkat ediniz, Hz. Peygamber “kadınlar bana sevdirildi” diyor. Sevdiren kim? Sevdirilmek sevmenin ilerisinde bir şeydir ve sevmeyi içerir. Sevmek beşeri, sevdirilmek ilahi kaynaklıdır. Yüce Allah peygamberine, onu kendisinden uzaklaştıran şeyleri değil, yaklaştıran şeyleri sevdirir ve kadın sevgisi erkeği Allah’a yaklaştırır.
Çok mutluyum babacığım. Ben bunu ilmen biliyordum, 38 yaşında nasip oldu rahim Allah’la kavuşmak. Daha önceleri de yaşıyordum da bu kadar net değildi. imanım vardı kesinlikle ama yaşamak başka.
Allah dilediğini seçer. Babacığım Allah dedi ki imam Ali’m Bismillahirrahmânirrahîm ile tevhid oldu. Artık **Bismillahirrahmânirrahîm** rahman ve rahimin, kadın ile erkeğin birbirlerine aşkla, sevgi ile bütünleşmesi, sevişmesi dunya’ya hükümdar olması mukadder olmuştur. Şüphesiz imam-ı Muhammed’ime bunu dünyada yaşatmışımdır. 
Rahim Allah gizledim, ismin cismini. Çünkü Allah peygambere emretmiş insanların akil seviyesine göre konuşun diye. Gizlenmesinin sebebi benlik, varlık iddiasında bulunmasıdır. Babacığım, İnsanlar bu bizim sırrımızı, gerçekliğimizi ruhları bedenlerini terk ettiğinde, hakiki ölüm gerçekleştiğinde öğrenecekler. **Ölmeden önce ölün** hadisini yaşayan azdan azdır, azın da azıdır. Babacığım ben cemalde-cemale vuslat ihtilacını daha önde hiç bu kadar almadım, sürekli cemalde vuslat alıyorum. Maşallah barikallah.
-Selam es selame .teşekkür ederim aziz kardeşim imam muhammed. Selam üzerimize olsun inşaallah..selam es selame
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.