Mahşeri gördüm hesabım görüldü

16.10.2021
1.227
Mahşeri gördüm hesabım görüldü

Mahşeri gördüm, hesabım görüldü

Hocam hayırlı geceler olsun, henüz tanışmadık sizinle. İlk kez buradan mesaj atıyorum size. inşallah görürsünüz, adım Z….. k…., Rabbim nasip ederse tanışırız umarım. Mart ayının başından beri sitenizi her gün takip edip, birçok yazınızı okudum. Ve zikre başladım. Daha ilerledikten sonra yaşadığım tecellileri falan size yazmak istiyorum ama asıl anlatmak istediğim bu gece sizi gördüm rüyamda. o kadar canlıydınız ki bana ilim dersi veriyordunuz. Bire bir ledün ilmi, evkatlar, esmalar ve daha şuan bilemediğim çok şey anlattınız. Ben tekrar ediyordum. Yarı uyandığımda bir süre söylediğiniz her şeyi hatırladım. Nasip hocam tatbiki, Rabbim dilerse de yollarımız kesişir ama zaten burada yazdıklarınızla bile o kadar çok şey öğrendim ki bu 20 günde. Allah sizden o kadar razı olsun ki uzun sağlıklı hayırlı bir ömür versin de bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edin. Zahiri tanışmasak bile ben sizi hocam bildim ve sanki yıllardır tanıyor gibiyim. Dualarıma ekledim sizi. Rabbime emanetsiniz, ellerinizden öperim Sayın Hocam

Selam es selame Sevgili Z…… Rabbimizin izni keremiyle sayfama ve şu anda manen evime gönlüme hoş geldin. Safalar getirdin. Sizlere ulaşmak için yazıyoruz yazdıklarımızı ve o sayfayı açık tutuyoruz. Sayfa sen ve senin gibi Allah sevgililerinin başyazar olduğu sayfadır. Okuduklarından anlamışsındır. Yazarları senin gibi zikir ehlidir. Dilediğin zaman bize yaz lütfen. Madem rabbimiz bizi bize yar etti. Emir kabul ettik başımız üstüne dedik. Biz de seni öğrencimiz olarak kalbimizin bir köşesine nakşedip dualarımıza aldık. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Yolun ve bahtın açık olsun. Çok zikir ehline ihtiyaç var. Önce nefislerini eğitip sonra hem ümmet / millet için dua etmeye hem de çevresini aydınlatmaya çalışacak hakikat yolcularına ihtiyaç çok. Umarım bereketle gelirsin. Geç saatte yazıyorum. Kısa kesmek istiyorum. Kendini bize tanıt lütfen… Selam es selame. Sanırım aktifsin. Öyleyse şimdiden yazabilirsin. Yarım saat kadar daha makinede olacağım.

-Evet, hocam az önce rüyamda Alanya Antalya taraflarındaydım uyandım, baktım siz mesaj yazıyorsunuz. Teveccüh kılıp zikir çekmeye kalktım. Çok sağ olun cevap için

-MaşaALLAH. Alanya’da olduğumu biliyorsun değil min. Sen gerçekte de bize geldin demektir. adres doğru astral seyahat yapabiliyorsun demek ki.

-Hocam inşallah size sonra kendimi tanıtıp, sonra da sizin vaktiniz oldukça rüyalar, tecelliler anlatmak isterim ve ben hocam oraları gerçekte hiç görmedim. Demek ruhum şu an oradaymış.

-MaşaAllah Barikallah. Rabbimizin keremidir.

-İnşallah hocam yaşadığım çok şey var tecelliler anlamında nasip olursa sizden öğrenirim sizi sıkmadan, Rabbim bizi tanıştırdı inşallah da devamı gelir. Siz benim can hocamsınız. Ellerinizden öper selamlar söylerim size, duamdasınız hocam.

-Sen de rabbimin bize emanet ettiği can öğrencimsin. Dilerim çok hızlı yol alırsın.

-İnşallah hocam, Sizi daha fazla sıkmadan Allah’a emanet edeyim hocam. Tekrar görüşmek dileğimle…


Ben de gözlerinden öper rabbimin rahmet bereket ve dost eline seni emanet ederim. dualarımda hep olacaksın. Yüzlerce kardeşinin arasında yerini alacaksın inşaallah. Görüşmek üzere selam es selame

Hocam ben Z…. K…, salı gecesi sizinle yazışmıştık, kendimi size tanıtmak amacıyla bir yazı yazdım. Uzun oldu ama inşallah sıkılmadan, vaktiniz oldukça okursanız beni de çok mutlu etmiş olursunuz. Değerli vaktinizi aldığım için çok özür diler, çok teşekkür eder, Sizi Rabbime emanet ederim. Sağlık ve afiyette olun inşallah, ellerinizden öperim Can hocam. Yazımı dosya olarak ekledim.

SEVGİLİ HACI ALİ HOCAM; Nasılsınız? İnşAllah çok çok iyisinizdir, Can Hocam. Rabbimin, Peygamber Efendimizin ve Rabbimin Sevdiği Tüm Kulların Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun diye sizi selamlayarak söze başlamak istedim. İki gün önce Salı gecesi sizinle yazışmıştık, beni yaklaşık olarak tanımanız için bu yazımı biraz uzun tutacağım ama inşallah sıkılmadan okuma fırsatınız olur. Adım Z…., bir devlet üniversitesinde akademisyenim, ama şuan çalışmıyorum ve xxxxx’da ailemin yanında yaşıyorum.

Hocam bir insanı yüzüne karşı övmek doğru değil ve bende bunu yapmayı sevmem ama bunları söylemek istiyorum ki, siz sanki size değil de bir başkası için söylüyormuşum gibi dinleyin lütfen.

Hocam, yaklaşık altı yaşından beri ettiğim “Rabbim bana bir rehber, bir yol gösteren, bir öğretmen ver ondan ilim öğreneyim” duamın karşılığı olduğunuza inanıyorum. İnşallah da öyledir. İnşallah Rabbim nasip eder de kendi kanatlarımla uçmayı öğrenene kadar sizinle birlikte yol alırız, birçok öğrenciniz gibi benimde rehberim olursunuz bu kutlu yolda ve Allah’ta yol alırken elimden tutarsınız. İnşallah taklidi imandan tahkiki imana geçmeme vesile olursunuz, duam bu yönde, gayret benden takdir Allah’tan olacak, Her dua nasibine, her nasip vaktine esirdir.

Bir mart günü sitenizi keşfettim, sizi bulduran Rabbime şükürler olsun diyorum, o günden beri bir sürü yazınızı okudum ki, o kadar çok kitap okumama rağmen yıllarca alamadığım ilmi bu 20 gün içinde aldım ve bir sürü yeni şey öğrendim, en güzeli de okur okumaz hayatıma geçirmeye başlamam oldu. Yazdıklarınız beni o kadar etkiliyor ki hocam, diyorum hocam yazsa ben okusam, okusam da öğrensem ve uygulayıp bende bütün Müslüman ve mümin kardeşlerime ilmimle faydalı olsam ve dünyadaki bütün Müslüman kardeşlerime ben de zikirlerimle, dualarımla katkı sağlasam ve dua ordusuna bende katılsam, dualarım bu yönde.

Yazdıklarınız o kadar hikmetli ki, kelimelerinizi teker teker ve tekrar tekrar okuyorum, içinde o kadar sırlar ve bilgiler saklı ki eminim ki birçoğunu da hakkıyla anlayamıyorum. Bildiğimiz bazı konuları bile o kadar farklı bakış açılarıyla açıklıyorsunuz ki, bende bu 20 günlük süre zarfında yepyeni pencereler açıldı ve hedefler belirledim kendime. Hergün birkaç yazınızı okumadan rahat edemiyorum. Sanki siz bir üniversitede amfide ders veriyorsunuz bende dinliyor gibiyim. Siz yıllardır tanıyor gibi hissediyorum hocam, sizi göremesem de ruhum o kadar yakın, her gün aklımdasınız acaba bugün hocamdan ne öğreneceğim diye düşünüyorum, benim bu hissiyatım bir ilkokul öğrencisinin öğretmenine olan aşkı gibi, zaten siz bu duyguya çok aşinasınız hocam. Siz de Allah’ın ilminden bir yansıma, o hikmetli sözlerde, şiirlerde Allah’tan bir parça buldum Sayın Hocam. Yunus Emre’nin de dediği gibi,

Ballar balını buldum Kovanım yağma olsun.

Sevgili Hocam, zikir geçmişimden de kısaca bahsetmek gerekirse, 2016 21 Nisan’dan beri günde iki kez olmak üzere 100 tövbe, 1800 salavat, en az 100 tevhit her gün düzenli çekiyordum. Liseden beri namazlarımı düzenli kılarım. Üniversiteden beri beş vaktime teceddüt, son beş altı yıldır ebvabin namazı, son bir yıldır şükür namazı ekleyerek bu yaşıma geldim. Bi tek sabahları kuşluk kılma alışkanlığım yoktu, onu da sizin zikrinizle beraber eklemiş oldum, namazlar konusunda zorlanmadım.

Ne kadar ibadet edersem edeyim 11 ayda zikir çekerken yaşadıklarımı hayatımın hiçbir döneminde bu derece yoğun ve büyük bir haz alarak yaşamadım. Çok kısa olarak bu 11 aylık süreçte neler yaşadığımdan bahsetmek gerekirse, sizde bir fikir oluşması için,

 • Sabah namazında zikir çekerken bir karga pencereme geldi iki kez Hak Hak deyip gitti.
 • Rüyamda dolunayda Hz. Mevlana’yı gördüm, sonra annem bana gelinlik dikti giydim, bende semazenlerle Allah Allah diyerek sema etmeye başladım. (sıkılmayın diye bütün rüyalarımın ana kısmını yazıyorum hocam)
 • Bediüzzaman hz.’lerini iki kez rüyamda gördüm, uzun ve ayrıntılı gelecekle ilgili rüyalardı.
 • 4.Veysel Karan’e Hz.lerini gördüm ve bana güvercinler uçurdu.
 • Namaz kılarken keşif oldu ve yeşil bir kuş gördüm rükuya giderken.
 • İki kez bulutlarda aniden bir gözün beni seyrettiğini gördüm.
 • Dışarda yürürken kimse farketmiyordu ama ben ayın çevresinde mosmor bir dairenin kuşattığını gördüm, galiba onlar nurdu.
 • Birgün ellerim yarım saat kadar gül kokusuyla kaplandı, koklayıp durdum.
 • Rüyalarımda gül kokuları farklı kokular alıyorum, gerçek hayatta da nadiren kına kokusu, vanilya kokusu gibi kokular aldım ki bunları kimse farketmiyordu.
 • Hz. Alinin Zülfikar kılıcını nupnurlu rüyamda gördüm.
 • Peygamber efendimizi (sav.) nupnurlu olarak gördüm, zatını yüzünü göremedim.
 • Rüyamda camilerde ibadet eden nurlu insanlar, yüzleri nurlu evliyalar görüyorum ve konuşuyorum.
 • Rüyamda Kevser suyu içtim.
 • Rüyamda bana peygamberlik değil ama zamanı gelince çok büyük bir makam verileceğini gördüm makamın adını da söylediler ama uyandığımda unuttum.
 • En ilginç olanı emin olduğum için yazıyorum 4 Mart günü zikir çekerken sağ şahadet parmağımdan üç damla su çıktı, terleme ya da ıslaklık falan değildi.
 • Yakaza halinde bana adımın Z…… değil Sebile olduğunu söylediler, kalkıp nette baktım anlamı Allah yolunda giden hayırlı kadın demekmiş.
 • Rüyamda melek gördüm, kendi ruhumu gördüm, kendimi genç ve çok güzel olarak görüyorum.
 • En ilginç olanı, Rüyamda görüntüyü ve ne konuştuğumuzu hatırlayamasam da Allah’la konuştum, uyandığımda ben Rabbimle konuştum onu gördüm deyip dolaştım birkaç gün.
 • Rüyamda mahşeri gördüm, hesabım görüldü ve cennetliklerden oldum.
 • Dua ederken, zikir çekerken, ibadet ederken, titremeler, içimin ürpermesi, karıncalanmalar, çok yoğun ihtilaçlar, ağlamalar, kalbimin atışlarının hızlanması yaşıyorum çok yoğun.
 • Küçüklüğümden beri ve şimdi de daha çok arttı, rüyamda gelecekten haberler almalar, keşifler, görüntüler, konuşmalar ve bunların ya hemen ya da yıllar sonra aynen gördüğüm gibi çıkması.
 • Bazen geceleri uyandığımda dilimin değil kalbimin La ilahe İllallah diyerek kendi kendine çarpması.
 • Kalp atışlarım bazen o kadar hızlanıyor ki deli gibi yerinden fırlayacak zannediyorum bir süre sonra sakinleşiyor, yalnız kalma isteklerim, insanlardan kaçmam, dünyalık konuşmaların artık beni boğuyor olması ve eski zevklerimin eski hayallerimin eskisi kadar bana zevk vermiyor olması.
 • Rüyalarımda, bataklıktan insanları kurtarıp onları yeşil alanlara götürmem, peşimden bir sürü insanın gelmesi, insanlara ders verirken görmem.
 • Rüyalarımda gökyüzünde, uzayda uçmalarım, denizler, sular görmelerim, sürekli çok güzel evlerimin olması, sürekli ağaçlar dikmem, dünyada hiç görmediğim ve tatmadığım yiyecekler yemem, gökyüzünde eve bir merdivenle tırmanmam o kadar çok ki hocam hepsini kısaltarak yazdım.

Hocam 11 Martta yazılarınızı okuduktan sonra düzenli bir şekilde günde 7 ve daha fazla vakit namazla Ya latıfün zikrime ve günde 2 kez sağ devrime başladım. Büyük bir zevk, istek, huzurla, inşallah da hiç bırakmayarak.

Zikri çekmeye başladığımın altıncı günü, Rüyamda bir kitapçıya gittim bir kitap aldım bana verdikleri kitabın bazı sayfaları su dökülmüş kabarmış gibi, bazı sayfa uçları yırtıktı, onlara kitabı değiştirmelerini söyledim ve yeni düzgün kitap aldım. (Beratımı almaya yaklaşmış mı oluyorum hocam? sizin değerli yorumunuzu bekliyorum.) Zikri 41 gün yapmaya devam edeceğim inşallah yeni zikirlerde sizden isteyeceğim.

 • İlk kez çok net bir şekilde uyanıkken duvarda boydan boya geniş mavi ve beyaz ışıklar gördüm ve bir dakika boyunca seyrettim, Ya Rabbi diye zikrederek.
 • 2 gün önce rüyamda sizin bana ilim dersi verdiğinizi gördüm, size mesaj yazdım sonra tekrar uyuduğumda kendimi Antalya taraflarında gördüm, uyandım baktım siz mesajıma tam o anda cevap yazıyorsunuz. Astra seyahat yaptığımı söylemiştiniz.

Hocam değerli vaktinizi aldığım için çok çok özür diler, size çok teşekkür eder, dualarımda olduğunuzu belirterek ellerinizden öper, sizi Rabbime emanet ederim.

Sevgili Z…..kızım…doğrusunu yazmalıydım SEBİLE HANIM demeliydim. Allah’ın selamı bereketi üzerinizde Maşaallah. Bir de şimdi yeniden üzerinize olsun. Gözüm dolu dolu okudum yazdıklarını. MaşaAllah Barikallah senin gibiler bu milletin içinden milyonlarca çıkar inşaallah. Ne güzel bir dil ile yazmışsın maşaAllah. Pek alışık değilim böyle edebi, akıcı ve imlasını düzeltmeye gerek duyulmayan anlatımlara. Bazı şimdilik yayınlanmayacak kadar sırlı iletişimlerimiz var sevgili öğrencilerimizle. Saklanmalı ama edit edilmeli. Nasıl hakkından geleceğim derken aklıma dua etmek geldi. Rabbim bana sırlarına ortak, daha ileri sırları hazmedecek, dili sade ve kurallı bir editör göndersen demiştim. Yazdıklarını okurken duam kabul olmuş gibi geldi. Bilemem kabul eder misin, edit edecek kadar vaktin var mıdır? Ancak ben hazine keşfetmiş gibi oldum yazını okurken. Ya latıfün zikrinin etkisini görmüşsün hemen sana bir kitap verilmiş. Ama sen yine de o zikiri kırk güne tamamla inşaallah. Hikmette aceleye yer yoktur derdi efendim rahmetli hocam ve aramızda uzaklık olmaz demişti. Kendisinden yüz atmış km uzağa, yetmişli yıllarda nahak yere sürüldüğüm zaman. Gerçekten de yokmuş. Üç yıl o ücra yerde kaldım, hocamdan kalben bir dakika bile ayrı olmadım. Hatta gurbette duaların daha çabuk kabul edildiğini öğrendim sonraları. Meğer rabbim beni üveysi eğitmek istemişti de o yüzden sürgüne uğramıştım. Bağrım yana yana çekmiştim zikirlerimi. Rabbime hasret, efendimize hasret, hocam rahmetliye hasret, hasret üzerine hasretle zikir çekerken yeni evlendiğim eşimin yatağına gitmeyi unuttuğum geceler olmuştur. Kendisinden özür dilemek zorunda kalırdım sık sık.

Ne güzel bir yazı yazdın o güzel hayatına dair. Tekrar hoş geldin bize. Umarım birlikteliğimizden hızla yol almak gibi bir mucize çıkarırsın. Zikre ve namaza yatkın, çok lütuflara muhatap olmuş olarak doğru zikirle cemal kemali daha seri hayatına aksettirirsin.

İzninle isminizi ve adres belirleyen kısımları nokta ile geçerek yazdığın tanıtım yazınızı kardeşlerinle paylaşmak, onları da umutlandırmak, heveslendirmek, bilgilendirmek, Allah yolunun kolaylığından haberdar etmek isterim.

Rabbimiz ya rab ya Allah ya Mevla’m ya Kudüs ya rahim ya malik el mülk dediğimizde; ‘’buyur kulum, iste iste iste ne dilersen vereyim’’ dediğini hissettirmek isterim. İzin verir misin? Kardeşlerin için istiyorum. Altına bu ricamı da yazarak yayınlayacağım eğer izin verirsen.

Umarım uzun uzun zamanlar beraber olmamızı nasip eder rabbimiz.  Aman dikkat demeye bile gerek duymuyor, onca büyük hak ehlinin öptüğü gönlünün bir köşesinden de ben öperek rabbimin rahman ve rahim sıfatlarına seni emanet ediyorum. Selam es selame

-Hocam tatbiki yayınlayın, şimdi okuyacağım yazdıklarınızı. Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için Rabbim çok çok razı olsun sizden, değerli büyüğüm ellerinizden öptüm

-Teşekkür ederim. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Can hocama 🌹 dedi ki:

  MaşaAllah barikkkkkAllah helal olsun ♥️♥️♥️

 2. Zeynep dedi ki:

  Çok güzel maşallah subhanallah elhamdülillah maşallah.. Rabbimin ne güzel kulları var şükürler olsun inşallah dünya ahiret kardeş arkadaş yapsın rabbim :)… Ağlayarak aşkla okudum Allah razı olsun pirimden de öğrencisinden de bu duyguları yaşattıkları için..

tr Turkish
X