Nuh’un kılıcı / Hızır’ın kılıcı

31.12.2016
294
Nuh’un kılıcı / Hızır’ın kılıcı

Nuh’un kılıcı / Hızır’ın kılıcı

Selamlar Saygıdeğer Hocam. Cumanız mübarek, dilekleriniz kabul olsun, inşaALLAH. Hocam ben mücadeleye devam ediyorum. Fırtına ne zaman diner bilmiyorum. Celal son kozlarını oynuyor sanırım. Bu sürecin sona erdiğini, kutsandığımızı nasıl anlarız. Olumsuz olayların son bulması ile mi?

Hocam bir yazınızda rakamların Celal/Cemal oluşundan, sadece bir rakamla ilgili olarak bahsetmişsiniz. Daha geniş bilgi verebilir misiniz? Celal enerjiden temizlendiğimizde, evimizdeki, işimizdeki, tüm hayatımızdaki Celal enerjisi baskın kişiler ile ilişkilerimiz nasıl olur? Bize ters mi davranırlar? Boyun mu bükerler? Hocam Cemale giden yoldaki tecrübelerinizi, sürecin karşımıza neler getirebileceğini vb. paylaşabilirseniz çok sevinirim. İyi ki varsınız, iyi ki bu ilmi insanlar ile paylaşıyorsunuz. Sizin dışınızda bu ilimden bahseden kişi ve kaynak yok sanırım. Bu zorlu sürecimde, yaptığınız tüm yardımlar için teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selametle kalın.11 MART 15.53

—Selam es selame, sondan başlayalım, bu ilim bize öğretenlerin deyimi ile gizli bilimdir. Efendimiz dahi gizlemiştir. Biz de her şeyi sere serpe açık etmedik elbet. Ancak ucundan kıyısından insanların kolayca faydalanabileceği kadarından bahsettik.

Özellikle zikir konusunda çok büyük yanlışlara düşülmüş. Bu yüzden de İslam âlemi bu günkü zelil duruma düşmüş. Doğru zikir yöntemlerini anlatmak inşallah bazı önderler yetiştirmek istedik. Rabbimiz de izin verdi.

Doğru zikirin şartlarını anlatmak isterken birtakım geçmişte saklı tutulan sırlardan bahsettik ki zikri yapanlar yaşayarak gerçekliği anlasınlar, yakın çevrelerine anlatsınlar. Allah dostları çoğalsın biiznillah. Bu alanda istenilen kıvama gelenlere ulaştırmak üzere daha derin konuları anlatan eserler, sırlar da hazırladık. İnşallah öylesi kardeşlerimize bu sırları armağan etmeyi niyetimize aldık. Rabbimiz nasip ederse beklenen kemale erenlere elden ulaştıracağız. Bu ilimde aceleye yer yoktur. Zamanla meseleyi anlayacaksınız. Siz şimdilik rehberliğimizle ilerlemenizi devam ettirin. Herkes bu yolda mesafe alamaz. Musa as. bile üç merhale dayandı Hızır as. ma. Ömür boyu sürdürülecek bir faaliyet. Hizmet. Rabbimiz azminizi artırsın. İradenizi güçlendirsin. Ne kadar gayret ederseniz ve çalışırsanız o kadar yol alırsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun. Mektuplarda ve yayınladığımız yazılarda işinizi görecek cevaplar var. Selam es selame 1 NİSAN 11.29

*Selamlar Değerli Hocam. İnşaAllah iyisinizdir.

Ben zikirlerime elimden geldiği kadar devam ediyorum. Hayatım birkaç ay önceki karanlıktan aydınlığa doğru ilerliyor, çok şükür. Size tüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Eğer mümkünse; İşyerinde huzur, bolluk bereket arttırıcı alacakları tahsil etmede yardımcı birkaç Cemal dua gönderebilir misiniz?

Hocam son günlerde eşim ile problemler yaşamaya başladık. Yapılması sakıncalı hareketleri kendisine anlatmama rağmen inadına sol eliyle yemek yiyor. Sol eli ile sağ elini tutuyor vb. Uyardığımda çok sinirleniyor. Benim Cemalde kalmaya çalışmam, buna yönelik hareketlerim, onu çok rahatsız ediyor. İyice huzursuzdandı. Bir öneriniz olabilir mi?

Teşekkür ederim. Kendinize iyi bakın. Selamlar

Hocam bir de son 3–4 gündür sol göz kapağımda ihtilaç var. Sürekli bir şekilde değil. Günün değişik zamanlarında ara ara oluyor. Sabah akşam sağ devrine devam ediyorum. Birkaç kez devirden çıkmadan edilecek duayı (9 kez) okudum. İhtilaç henüz sonlanmadı. Yapılabilecek dua vb. önerebilir misiniz? Tekrar çok teşekkürler. Her şey gönlünüzce olsun.

—Ural; şu andaki dua ve zikirlerine devam et. Bunu tecelli ettirince birçok şey yoluna girecek. Hikmette aceleye yer yoktur. Bu ilaç iyi geldi, birkaç ilaç da şu şu iş için deyip hepsini yutmak olmaz. Kirlenme nasıl zamanla olduysa arınma da zaman ihtiyaç duyar. Selam ve dua ile.

Zamana bırak… Eşinle olan davranışlarını anlayış ve sabır ayaklarına bağla. Sen düzelince o da düzelir. Şeytan her açıktan yararlanır. Aydınlık, karanlığı rahatsız eder. Sen namazlarına

Ve zikirlerine ciddiyetle özen göster. Her zamandan daha uysal ol. Allah için. Eşinin hoşuna gitmek için değil. Allahın rızası için eşine anlayış göster. O sana emanettir.

Sen Allaha yaklaştıkça ihtilaçların artar. Çok yönlü haberler alamaya başlarsın. Uzun süreli ve tehlikeli ihtilaçları savun. Selam es selame 21 NİSAN 15.53

*Selamlar Saygıdeğer Hocam. İnşaAllah iyisinizdir. Hocam sizi meşgul etmemek için sürekli mesaj atmamaya çalışıyorum. Hakkınızı lütfen helal ediniz. Daha önce belirttiğim gibi 5–6 aydır, sizin önerilerinize uymaya çalışıyorum. Merak ettiğim konu şu; Tam her şey düzeliyor derken ara ara birden bozulmalar yaşıyorum. Bu normal midir?

Ayrıca bir rüyamı sizinle paylaşmak istiyorum. Dehşet içinde gökyüzünün yarıldığını ve simsiyah sonsuz uçurumlar oluştuğunu görüyorum. Bu yarılmalar hızla devam ediyor ve kara deliğe doğru çeken şiddetli bir rüzgâr var. Ben yüksek sesle besmele ile birlikte Ayetel kürsiyi okumaya başlıyorum. Ben okudukça gökyüzündeki bütün yarıklar aniden yok oldu. Normal mavi gökyüzü ve güneş gözükmeye başladı.

Bu rüyamın sonrasındaki 3–5 gün uyumaya korktum. Bir enerjinin beni takip ettiği, yok etmeye çalıştığı duygusuna kapıldım. Bu durum şu anda geçti. Ancak birkaç gündür, gece sürekli uyanıyorum. Uyandığımda tavanda eskilerin damga olarak kullandığı kırmızı renkli maddeye benzer birşey görüyorum. Ben kendime geldiğimde kayboluyor. Bu durumlarda sabah akşam yaptığım sağ devri ve Ya Kuddusûn, zikri, salâvat ve istiğfar dışında bir öneriniz olabilir mi? Şimdiden sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Kendinize iyi bakınız.

22 NİSAN 00.21

—Selam es selame, kirlenmek nasıl zaman alırsa, arınmakta öylece zaman alır. Tam düzeldim derken yeniden zora girmek, geçmişteki dosyalardan birini temizlemişken bir başka dosyanın devreye girmesi gibidir. Davanın birisinden berat etmeniz, bir başka mahkemeye çağrılmanız gibi düşünün. Gün gelecek bütün dosyalar beratla sonuçlanacak, yeni durumunuz nedeniyle taltif edilme döneminiz de başlayacaktır inşallah.

<Ben yüksek sesle besmele ile birlikte Ayetel Kürsiyi okumaya başlıyorum> rüyanız hayırdır. İşte yolunuzu hakka doğrultmanın faydasını apaçık gördünüz… O kara deliğe gidiyordunuz. İnşallah bundan böyle sürekli ak deliğe yol alacak inşallah ümmetin ağzı dualı bir velisi olacaksınız.

Kırmızı nur görmeniz demek henüz cemale geçemediğinizin işaretidir. Maşallah nur görmeye başlamanız Âlemi melekûta terfi ettiğiniz anlamına gelir. Bir diğer anlamı ise velayet makamına terfi etmişsiniz. Ancak celalde bir Allah dostusunuz ki kırmızı nurlar görmektesiniz. İnşallah siz yapmakta olduğunuzu ihlâsla yapmayı sürdürün, zikirde mümkün olduğunca sayılarınızı artırın. Beyaz ve yeşil nurlara da şahit olacaksınız. Ha gayret azizim. Sizi tebrik ediyor gözlerinizden öpüyorum. Bize dua ediniz. Biz size duadayız. Aramızdaki bağın güçlenmesi için birbirimize dua etmeliyiz. Selam es selame. Hacı 3 MAYIS 14.29

*Selamlar Saygıdeğer Hocam. Miraç Kandiliniz kutlu, dilekleriniz kabul olsun. Umarım her şey istediğiniz gibidir. Hocam benim mücadele devam ediyor. İstediğim maddi manevi zaferler henüz gerçekleşmedi. Cemal’e geçiş yapamadım bir türlü. İnşaAllah Rabbim tez zamanda Cemal enerjisine dâhil ettiklerinden eyler. Hocam, ben bazen uykudan kalktığımda kendimi çeşitli ayetler, dualar okurken bulurum. En son geçen gün okuduklarımı araştırdığımda Fetih suresinin 15.ayeti ‘’(Savaştan) geri kalanlar, ganimetlerin (bulunduğu yere) onları almak için gittiğiniz zaman: “Bizi bırakın (bize izin verin), size tâbi olalım.” diyecekler. (Onlar) Allah’ın kelâmını değiştirmek istiyorlar. (Onlara) de ki: “Siz asla bize tâbi olamazsınız. Allahû Tealâ daha önce böyle buyurdu.” O zaman (onlar da): “Hayır, siz bize haset ediyorsunuz (bizi kıskanıyorsunuz).” diyecekler. Hayır, onlar pek azı hariç, fıkıh (idrak) edemiyorlar (anlayamıyorlar).)’’ olduğunu gördüm. Sizin yorumunuzu çok merak ediyorum. Üzerimdeki, hayatımdaki kabz halinin devam etmesinde Celal’in peşimi bırakmak istememesi olabilir mi? Biliyorum acele yok. Ama gerçekten çok yoruldum. Rabbim yardımcımız olsun. Başka yapmam gerekenler olduğunu düşünürseniz lütfen paylaşınız. Kendinize iyi bakın. Her şey gönlünüzce olsun. Teşekkürler

—Selam es selame… Miraç kandilin mübarek olsun… Celalin elinden yakayı kurtarmak demek cennete girmektir. Bu o kadar kolay olmayabilir. Her nefsin bir esma terkibi vardır. Bazıları gerçekten doğuştan şanslıdırlar. Cemal ağırlıklı esmalarla doğmuşlardır ve az bir gayretle hemen hidayete erer ve gerekli işlemelerle hızlı yol alırlar. Bazıları ise celal ağırlıklı esmalarla dünyaya gelirler ve kendilerini eğitmeleri ve istikrarlı yaşamaları zor olur. Mesele mücadele ile Allah rızasını kazanmaktır. Kazanıldığında kimin hangi gayretlerle zafere ulaştığını en iyi bilen rabbimiz karşılığını da derece derece bu mücadeleye orantılı verir. Zikirlerine devam et. Uyandığında ayetler okuyor olmandan anla ki uykuda da eğitiliyorsun. Allahın yardımını alıyorsun. Selam es selame. Hacı Ali Bayram gönderdi 31 MAYIS 14.18

*Selamlar Hocam. Nasılsınız? Her şey gönlünüzce olsun inşallah, Rabbimin izni ile. Saygıdeğer Hocam, sanırım sıkıntılı dönemin sonuna geldim. Olumsuzluklar son buldu, çok şükür. Ufak tefek normal karşılanabileceklerin dışında bir sorun yok. Ancak son düzlükte tarafsız bir hal aldı her şey. Hiçbir konuda yaprak kıpırdamıyor. Sanki her şey durdu. Olumlu ya da olumsuz bir durum gerçekleşmiyor. Her konudaki bu durgunluğu (sinir bozacak şekilde, donmuş gibi) harekete dönüştürmek için ne yapabilirim. Günde 1 kez sağ devri ve salâvat, istiğfar ile Ya kuddusün zikrine devam ediyorum. Bu donma noktasındaki durgunluk normal mi? Önerilerinizi bekliyorum. İyi ki varsınız. Sizi rahatsız etmemek için sürekli mesaj göndermemeye çalışsam da sürekli aklımda, dualarımdasınız. Her şey için sonsuz teşekkürler. Kendinize iyi bakın. Hayırlı günler.

—Aleykümselâm aziz arkadaşım; yaşadıkların elbette normal. Dertlerle savaşın vardı. Aklın fikrin bedenin o savaşa göre ritm kazanmıştı… Barış geldi, huzur geldi, kavga edecek alanlar sükûnete erdi… Olamaz sandığın oldu. Bu kadar hayret izin ver de olsun. Dinlen ve yeni rotada planlama yap, yol haritası çiz ve inşaallah sıratı müstakimde gitmenin lezzetine kendini hazırla. Mümin dünyayı da cennete çeviren kişidir. Allahın hakkı Allaha kulun hakkı kula ve nefsin hakkı nefse verilince her yer cennet olur. Selam es selame 7 HAZİRAN 14.34

*Selamlar Saygıdeğer Hocam, umarım çok iyisinizdir. Umarım her şey istediğiniz gibi oluyordur. Sevgili Hocam; dün gece bence çok ilginç bir rüya gördüm. Yorumunuzu bağışlarsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim. Kendinize iyi bakınız. Hayırdır hayr olsun.

Bana devasa yaklaşık 2–3 metre uzunluğunda ve oldukça geniş bir kılıç veriyorlar.

Kılıcın (kınında) örtüsünde bir takım Arapça yazılar var. Bir de benim adım yazılı.

Ben kılıcı görünce çok şaşırıp, seviniyorum. Diyorum ki bu Nuh’un kılıcı/Hızır’ın kılıcı. Aynı anda diğer tarafta cumhurbaşkanlığı forsu olduğu söylenen küçük rozetler görüyorum. Bir tanesini satın alıp, yakama takmak istiyorum. Bedelini sorduğumda 3 diyorlar. Kendi kendime 3000 mi acaba diye düşünürken, sadece 3 TL olduğunu öğrenip alıyorum. Çok ucuz bulup, şaşırıyorum. İyi günler. Saygılarımla. 7 HAZİRAN 18.02

—İnşaallah hikmet ilmi öğrenecek milletimize ve ümmeti muhammede hizmet edeceksin. Kılıcın uzun olması uzak uzak insanlara mekânlara ilmin / hükmün ulaşacak ve bunun sevaplarına nail olacaksın. Bu hizmetin karşılığında üç yıldızlı bir mertebenin sahibi olarak yaşayacaksın inşallah. Yazılarımızı iyi takip et. Namazlarına ve zikirlerine dikkatle sarıl. Gördüklerini yâd ellere anlatma. Selam es selame. Hacı Ali Bayram gönderdi 3 AĞUSTOS

*Selamlar Saygıdeğer Hocam. Nasılsınız? Allah sizden razı olsun. Bizlere çok farklı bakış açıları kazandırdınız. Büyük yanlışlardan, bilmeden negatif enerjiye çalışmaktan kurtardınız. Ne kadar teşekkür etsek az. Hocam sizi rahatsız etmek, zamanınızı almak istemiyorum. Ancak akıl danışacak, fikir alacak kimse olmayınca mecbur kalıyorum. Hakkınızı helal ediniz lütfen. Hocam yıllardır tavanda kıpır kıpır hareket eden gölge gibi akrep/örümcek şekilli bir şeyler görüyorum. Olumsuz enerjiler olduklarını düşünerek koruma dualarını okuyorum. Bir süredir görmüyordum.

Ancak birkaç gün önce tavanda alenen somut, boyutu olmayan ancak hareket eden yine aynı şekilde gölgeler gördüm. Yürüyüp tavanın köşelerinde yok oldular. Okumalar yaptım. Gülsuları döktüm. Sirkeli su ile her yeri temizlettim. Bunlar nedir? Tamamen nasıl kurtulabilirim. Hocam ayrıca 15 Temmuzdan birkaç gün önce rüyamda 15 Temmuzda yaşadıklarımıza yakın olaylar görmüştüm. Bu hafta yine rüyamda İstanbul’un boşaltılması emrinin verildiğini, herkesin trenler ile sevk edileceğini, uzun tren bileti kuyruklarının oluştuğunu vb. gördüm. Kendimce ülkemiz adına da sağ devri yapıyor, dualar ediyorum. Fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Hayırlı günler 3 AĞUSTOS 21.13

—Çalışmaların devam ettikçe, okuduklarının neticesi tecelli ettikçe bütün süfliyat senden uzak olacaktır inşaallah. Önceden de görürdüm demesen, keşiflerin açılıyordur diyecektim. Rüyaların hayırlara gelsin, inşallah kâfirler bir çılgınlık yapmaz. Doğrusu her tehdidi ciddiye alacağımız, her müjde ile umutlanacağımız, çetin bir savaşın tam göbeğindeyiz. Bütün kâfirler birleşmiş üzerimize geliyorlar. Ancak her gelişlerinde biz biraz daha kendimize gelirken onlar bir miktar daha ezilmiş, yenilmiş olarak geri çekilecekler. Sağ devirlerini düzenli olarak yap. Ayetel kürsiden sonra kafirun suresini de okuyarak sağ devirlerini yaparsın. Selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi 4 AĞUSTOS 14.51

*Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Rüyamla ilgili önemli bir ayrıntıyı yazmayı unutmuşum. Belki hepimize faydası olur diye önemsiyorum. Yoksa vaktinizi almaktan dolayı gerçekten üzgünüm. 15 Temmuzdan önce gördüğüm rüyamda halk büyük bir panik halinde çok büyük bir meydandaydı. Bu arada ben ve beraberimdeki birkaç kişi meydanda bulunan üzerinde bir takım tılsımlar, semboller olan devasa (futbol topundan büyük) yumurtaları, kumaş parçalarını vb. birşeyleri imha ediyoruz. Ben bir ara bu tılsımları bir yere not etsek daha iyi olur diye düşünüyorum. Sonra özlerimizin bildiğini düşünüp vazgeçiyorum. Biz bu imhaları yaparken, bizi görüp engellemesinler diye bir de gözcülük yapan yardımcımız var. Bu imhalardan sonra bolluk bereket ve isteklerin gerçekleşmesi olacakmış. Gerçekten bu rüyadan çok etkilendim. Bir uyarı mıdır? Yapmamız gereken birşeyler mi var bilmiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Tüm güzellikler sizinle olsun. Hürmetler 4 AĞUSTOS 17.14

—Rüyanız hayırlara gelsin. On beş temmuz gecesi halkımız deccalın büyülerini bozdu elhamdülillah. Pek tabii ki bu büyüler geçmişteki ümmetçe edilen dualarımızla göklerde bozulmuştu, beşeriyete intikalinde halkımız görevlendirildi ve elhamdülillah hakkiyle görevini yaptı. Yine gelirlerse yine yapacağından hiç şüphemiz yoktur. Kâfirin eli üzerimizden çekilince bolluk bereket gelmesi doğaldır. Yüzlerce yıldır kâfirlere haraç veriyoruz. Tam bağımsızlık sağlandığında haraçtan kurtulmanın zenginliğini yaşayacağız. Selam es selame Hacı Ali Bayram gönderdi 12 ARALIK 15.29

*İyi günler Sevgili Hocam ben Ural. Hocam nasılsınız? Hep sizden taleplerde bulunuyoruz. Siz bir başınıza ne yapıyorsunuz. Yardımcılarınız, sizin ile aynı dilden konuşan fikir alışverişinde bulunduğunuz dostlarınız var mı? Nedense bunları düşündüm? Hocam bir yakaza mı paylaşmak istiyorum. Fikrinizi beyan ederseniz ne ala, etmezseniz yoğunluğunuzu bildiğimden sorun etmem.

Hocam kıyamet kopmuştu. Herkes kıyam halindeydi. Tüm dünya ayakta, mahşer yerinde derin bir sessizlik. Kimse yanındakine bile bakmıyor. İnsanlardan biraz daha yüksek platformda duran insan görünümlü ancak buz gibi duygularını belli etmeyen varlıklar var. Birden derin sessizlik şu talep ile bozuluyor. ‘’Kuranı Kerimi bilenler (Kurandan bir ayet bile okumuş olanlar) tarafımızdan ayrı bir bölüme alınacak, onlar kurtulanlardır. Kimsenin birşey söylemesine gerek yok. Biz Kuranı Kerimi bilenleri yaydıkları ışıklardan anlayıp, ayıracağız.’’ Ben birden çocuklarımı, eşimi düşünüyorum. Onlar da biliyor muydu? diye. Birden içim rahatlıyor. Evet, diyorum. Tamamını bilmeseler bile onlara Kurandan sureler öğretmiştim, diye seviniyorum. Sağlıklı, mutlu günler dilerim. Hürmetle Hocam.14 ARALIK

—İyi günler… Ural.44 yıldır yapayalnızım. Çevremde bu konuları konuşacak tek insan yok. Sizlerle konuşmuş oluyorum. Ucundan ucundan ilim zahir oluyor. Yüzyıllardır gizlenmiş şeylerdir bunlar.

*Selam Hocam mesajınızı görünce çok sevindim.  Birkaç gündür facebookça paylaşım yapmıyorsunuz, sizi merek ettim.

—Maşaallah… İşte Ural Bey, bir ayet bir sure öğretmek bile bir can kurtarmaktır. O duygularını belli etmeyenler meleklerdir. Onlar duygudan yoksundurlar. Sadece verilen görevi ifa ederler. Kimsenin birşey demesine gerek yok. Herkesin hali malumdur. Seçilecekler ve gereken yerlere yönlendirilecekler. Tasavvufta kıyameti görmek bir mertebedir. Maşallah sen o mertebeye erişmişsin.

Evden ayrılmıştım. Çok mesaj birikmiş. Kısa kısa cevaplamaya çalışıyorum. Merak herkeste var. Bir süre yeni yazı paylaşamayabilirim. İlgili genç uzaklara gitti. Benim bilgisayarı o götürmüş. Ben onun makinesinden gönderiyorum.

*Hocam siz iyi olun da gerisi önemli değil. Dualarımdasınız. Hocam sadece şu sofumu cevaplarsanız çok sevineceğim. Günde sayısız salâvat çekebilir miyiz? Sanırım Ferda da sormuş, aynı soruyu. İçimden sürekli sayısız salâvat çekmek geliyor.

—Evet. Salâvat yaşayan ümmete de selamdır. Selamete çıkmak için sebeptir. Pek güzel olur.

14 ARALIK 18.19

*Selamlar Hocam. İnanın şu anda çok üzgün, şaşkın ve çaresizim. Ne yapacağımı nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum. Geçmişin maddi manevi yaralarını sarmaya çalışırken, hiç yol alamadığım gibi, daha da geriye gidiyorum. Borçları ödeyebilmek için sağdan soldan toparladığım toplu bir para da birkaç saat önce çalındı. Zaten yıllardı, büyük emeklerle kazandığımız her şeye birileri tarafından el kondu. Hiçbir alacağımı alamıyorum. Bu çırpınışların için de bir de bugün bu hırsızlık olayı yaşandı. Neden? Ne yapmam gerekiyor? 1 yılı aşkın süredir, doğru şeyler yapmaya çalışıyorum. Geçmişte de kimseye bir zararımız olmamıştır. Maddi manevi tüm zararlar bizde toplanmıştır. Şu anda çok büyük acı içindeyim. Görüşlerinizi bekliyorum. Ural

Hocam, geçmişte, çok fazla Celal esmaları da çekmedim. Her zaman zikirli, doğruları yapmaya çalışan bir insan oldum. Sadece arasıra da olsa içinde celal esmaları olan duaları ayakta zikretmiş olabilirim. Bildiğiniz gibi 13–14 aydır sizden öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum. Ergün mutlaka sağ devri yapıyorum. Neden hala bu kayıplar. Düğümler neden çözülmüyor? Kilitler neden açılmıyor? Nerede hata yapıyorum. Kimsenin kalbini kırmam, herkese faydalı olmaya çalışırım, kalbimi hep temiz tutma çabasındayım. Buna rağmen onca emeklerim neden başkalarının elinde, neden ben hep alacaklarımın peşinde millete yalvarıyorum? Neden yeni kayıplar ekleniyor sürekli? Hep dayanmaya çalıştım, yine dayanıyorum. Asla isyana gitmedim. Ama sorgulamadan da edemiyorum. Neden? Benim göremediğim nedir? Neyi eksik? Neyi fazla yapıyorum. Bu karanlık ne zaman aydınlanacak? Tam her şey düzeliyor diye sevinmeye başlıyorum, hemen ardından bir olumsuzlukla karşılaşıyorum. Bu sıkıntının dağılması hatta hırsızın ortaya çıkması için öneriniz olabilir mi? Allah’tan sonra ancak size danışabilirim. Başka da yok. Acil paylaşacağınız fikirlerinizi bekliyorum. Hürmetle. Ural 15 ARALIK 16.53

Selam Hocam,  ne olduysa pazartesi gününden beri hayatımdaki her şey allak bullak oldu. Anlam vermediğim şekilde üst üste birçok aksilik kayıp zarar haberleri alıyorum. Çok sıkıntı içindeyim. Birden ne olmuş olabilir. Her şey iyiye doğru gidiyordu.  Neden birden yerden yere vuruluyorum. Hocam lütfen acil olarak fikirlerinizi bildiriniz. Lütfen olayların daha büyümemesi durdurulması için ne yapayım. Değişik hiçbir şey yapmadım. Birden bir karabulut geldi. Her şeyi dağıttı. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Ural.15 ARALIK 20.28

—Selam es selame Ural Bey, meşhur bir sözümüz var bilirsin.”hikmetinden sual olunmaz ” neden sual olunmaz, bu gün yaşadıklarımız geçmişin tecellileridir… Kuranı kerim buyurur ki; eğer yaptıklarınızdan ötürü hemen ceza verseydik kimse yaşamaya fırsat bulmazdı. Mealinde anlatımlar demek ister ki yaptıklarınız ister Allah rızası için olsun isterse hakikate muhalif hatalı davranışlar olsun, bir muhasebeden geçirilir ve sizin önünüze gelecekte gelir. ahirette demek öldükten sonra demek değildir. ahiret gelecek demektir. Evet, ölüm sonrası ahirettir âmâm iki yıl veya bir ay veya beş yıl sonrası da ahirdir. Gelecektir. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste denilir neden çünkü tecrübe edilmiş. Pekiyi geçmişte ne gibi kusurlar yaptık hangisi küçük kusurdu hangisi büyük bilir miyiz? Bilemeyiz. Kim kırıldı beddua etti. Kim haksız yere büyü sihir benzeri iğrençlikleri yaptı bilir miyiz, bilemeyiz. İmtihan mıdır, ceza mıdır bilir miyiz? Bilemeyiz.

Öyleyse birkaç atasözü daha; başa gelen çekilir. Her şeyde vardır bir hayır… Başa gelen şerde hayır olabilir, hayırda şer gizlenebilir. vb.sabır acıdır meyvesi tatlıdır. Bizim verdiğimiz zikir ve tedbirleri senin geleceğine etki eder. An içinde mucize ancak peygamberlere hastır. İnanılması zor hükümleri yerleştirmek içindir.

Kuranın hükmünce rabbimize sığınarak sabırla dua ile sıkıntıları savmak insan için tek çözümüdür. Yanıp yakılmak çözüm değildir. Selam es selame.Hacı Ali Bayram gönderdi

20 ARALIK 18.01

—Selamlar Hocam. Nasılsınız?  Dua ile sıkıntıları savmaya çalışıyorum. Hocam, her şey tam rayına oturmuşken neden birden allak bullak oluyor diye düşünüp duruyorum. Olayların başlama tarihi ve o arada yaşadıklarımı düşününce genel olarak bazı insanlar ile irtibatta olduğum dönemlere denk geldiğini fark ettim. Bu şahıslar Celal çalışanları. Hal ve hareketleri ve zikirleri ile Celal’in en iyi hizmetçileri. Bakıyorum ki tam da bizim ile ilgili iyi gelişmeleri bu kişiler öğrendikten hemen sonra bizim hayatımızda ciddi köklü zararlar oluşmuş. Hocam bu bir tesadüf olabilir mi? Celal’in bize gönderdikleri askerleri midir yoksa bunlar. Sizin ile bu çalışmalara başlamadan önce de bu durumun sürekli bunlarla eşzamanlı yaşandığını fark ettim. Onlar hangi olumlu olayı fark ettilerse, o olaylar mahvolmuş, yok olmuş. Bu nazar mıdır? Negatif enerjiyi bilinçli bir şekilde bize göndermelerinin sonucu mudur? Anlayamadım. Ama inanın tarih incelediğimde bu gerçekle karşılaştım. Son 2–3 gündür bir şekilde bana gönderilmiş yâda benim geçmişte fark etmeden oluşturmuş olduğum celali enerjilerin (oldukça fazla sayıda) etrafımda olduklarını ama bana ulaşamadıklarını görüyorum. Tavanda siyah gölgeler şeklinde, yuvarlak küçük top boyutunda bir sürü gördüm. Bana gelen his ise etrafımda dolanıyorlar ama temas edemiyorlar. Hocam bir de zamanında bana zikirleri veren hoca da beni arayıp, neden kendisine uğramadığımı, benim oraya gitmem için o kadar çok okuduğunu benim icabet etmediğimi söyledi. Hocam sağ devrini yaparken zatımızı ve sıfatlarımızı dâhil ediyoruz. Eve nasıl girdiler? Nasıl sürekli hayatımda birçok düğüme neden olabiliyorlar. Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen zikrimin dışında oluşturulan bu düğümlerin engellerin kalkması, koruma zırhının güçlendirilmesi için artı önerileriniz olursa beni çok mutlu edersiniz. Bu arada gördüğüm bir rüyada karanlık kişilerin evime girmeye çalıştıklarını görüyorum. Kapıyı falan kapatmaya çalışırken, kapının tahtadan, kolay ulaşılabilir, bir kapı olduğunu fark ediyorum. Hava karanlık, ortada yardım edecek kimse yok ve ben tahta sürgülü kapının tahta çok kalın olmasına rağmen kolayca itilerek açılabileceğini fark ediyorum. Bu rüyamdan sonra sizden artı önerilerinizi öğrenmek istedim. Çok teşekkür ederim Hocam. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, müjdeler, mucizeler yağdırsın size. Kendinize iyi bakınız. Selamlar. Ural

Selamlar Hocam, müsait olduğunuzda cevap verirsiniz umuduyla mesajlarımı göndermeye devam ediyorum. Diğer mesajlarıma ilave olarak dün gece rüyamı da sizinle paylaşmak istedim. Bir adamın boynunda sütlü kahverenginde deriye sarılmış kurşun şeklinde bir muska görüyorum. Bu kişiyi o anda yanımda olan ablam tanıyormuş. Ablama diyorum ki abla bu muskanın fotokopisini alabilirsen çok sevinirim diyorum. Ablam da böyle birşey yapamayacağını söylüyor. Bir süre sonra bakıyorum ki muskanın sahibi delikanlı muskanın fotokopisini çektirmiş bana veriyor. 4 sayfa Arapça yazılı kâğıtları sevinerek alıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Hürmetlerimle. Ural. Hocam bu arada arkadaşım Ferda’nın hiçbir mesajına cevap vermediğiniz için size mesaj göndermeyecek. Sadece zikirleri bitince benim aracılığımla yeni zikir vermenizi rica edeceğiz. Kolaylıklar dilerim.

CUM 14.39

Yeniden sonsuz selamlar Hocam. Allah’ım güzelliklerini nasip etsin size. Mesajlarıma yoğunluğunuzdan dolayı cevap alamadığım için, zikrimin 41 gününün dolmasına birkaç gün kalmasına rağmen şimdiden yazıyorum. Hocam Zidni ilmen ve fehmen ve imanen zikrimin günü dolmak üzere. Uygun gördüğünüz yeni zikirimi bekliyorum. Birkaç gündür uyandığımda; inna fetahna leke fethan mübina ve yensurekallahu nasran aziza derken buluyorum kendimi. Bu zikirin bir sakıncası var mı? Hocam sizi rahatsız etmekten dolayı inanın çok üzgünüm. Ama Allah’ın izni ile bir yola çıktık ve bu yolda sizden başka kimse yok sorularımızın cevabını alacak. Hakkınızı helal ediniz lütfen. Her şeyi içeren bir kitap yazabilseniz de sadece çok daraldığımız zamanlarda size başvursak, ne iyi olurdu. Rabbim inşaallah size bu kitabı yazmayı nasip eder. Ve bu ilim sizinle beraber, halkın bilinçlenmesine açılır. Her şey için teşekkür ederim Hocam. Kendinize iyi bakınız.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam es selame Ural; Rabbimizin selamı bereketi üzerine olsun İkinci zikirini tamamlaman ne güzel… Bak nasıl da hemen tecelli etti de uykularında neyi zikretmen gerektiğini rabbimiz bildirdi maşaallah.

—zikirin tamam olduysa hemen aynı usul ile bu ayetleri okumaya başla inşaallah… Rabbim sana zatında ve sıfatında zaferler nasip etsin. Her namazdan sonra yüz defa okuyabilirsin.

‘*İnna fetahna leke fethan mübina. Ve yensurekallahu nasran aziza.( Fetih suresi 1–3. ayetleri)

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُّبِينًا(İnnâ fetahnâ leke fethan mübînâ(mubînen).)

“Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik.”

وَيَنصُرَكَ اللَّهُ نَصْرًا عَزِيزًا(Ve yensurekallâhu nasran azîzâ(azîzen).

“Ve Allah, sana aziz bir zaferle yardım etsin.”

Rabbimiz sana bu ayeti okumayı nasip etmiş maşaallah. Zamanımız dar olsa da sen yine de yaz. Ben her yazdığını okuyoruz. Cevap yazmaya vaktim olmadığında kusuruma bakma. Önemli bir şey olsa mutlaka sana bildiririm. Selam es selame. Hacı Ali Bayram gönderdi

15.48

*Selamlar saygıdeğer Hocam. Nasılsınız? Dualarımdasınız. İnşaAllah her şey dilediğiniz gibi gerçekleşir. Hocam geçen gün rüyamda bana aktarılan durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi; inna fetahna leke fethan mübina ve yensurekallahu nasran aziza zikrine başladım. Zikire başladığımın 3. günü idi sanırım. Rüyamda; masada bir şehrin maketi vardı. Göremediğim bir zat, nihayet doğru zikire başladığımı, bu zikiri asla bırakmamam gerektiğini, bundan sonraki inşalarda çok ihtiyacım olacağını, sadece bu zikirin değil yanına mutlaka 2. bir zikir de yapmam gerektiğini belirtti. Artı olarak salâvatların bu boyutta çok az çekildiğini, çok fazla sayıda çekmem gerektiğini, dünya gezegeninin evrendeki fotoğrafının Hz. Muhammede ait olduğunu, bu yüksek enerjinin aktive olarak dünyada kullanılabilmesinin anahtarının salâvat olduğunu belirtti. Aynı zikirin sürekli çekilmesi sakıncalı olur mu? Yanına hangi zikirler yapılmalı, Zaman bulursanız, önerilerinizi bekliyorum. Kolaylıklar dilerim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sonsuz teşekkürler. 19.49

—Selam es selame Ural Bey… Salâvatın sayısına asla kısıtlama getirilemez. Salâvat ümmete yapılabilecek en büyük duadır. Başka yazılarımızda belirttik… Salâvatta bahsi geçen âli  (ev halkı) ifadesine şu andaki yaşayan ve gelecekteki ümmeti de dâhildir. Öyleyse bu ayetlere ek olarak okuman için zikir verebilmem için şu anan kadar verdiğimiz zikirleri bildirmelisin. Selam es selame

*Selamlar Hocam, 1) ya Latifun. 2) 1 hafta ver zukna ente hayrur razakın 3) Rabbi zidni ilmen. .4) Yeni başladığım inna fetahna fethan mübina ve yensurekallahu nasran aziza. Hocam bu son zikirim de uyandığımda kendimi okurken bulduğum için siz uygun gördünüz ve başladım. Bu zikirle beraber yapamadığım birçok ibadeti yapar hale geldim. Sabah namazlarından sonra kuran okumaya başladım. Ayrıca celale boyun eğmemek, aslında Cemalin Celal karşısında daha sağlam ve güçlü olduğu, Cemal enerjisinin tam anlamıyla oluşturulması durumunda yakıcı konumunda olan Celal enerjisinin kolayca eriyerek yok olacağını vb. Düşünceler doldu içime. Size bahsettiğim rüyamda da karşılıklı sohbet şeklinde ömür boyu bu zikiri çekmem gerektiğini, Celal enerjisinin en çok çekindiği zikir olduğu vb. talimatlar verildi. Rüyamda bile aynı zikirin uzun süre yapılamayacağını düşünüp nasıl yapacağım diye endişeleniyordum. En büyük muciplerimden birisiniz saygıdeğer hocam. İyi ki varsınız. Sonsuz teşekkürlerimi hürmetle sunarım. İyi akşamlar.22.20

—Bu zikir ve daha önce çektiğin zikirler dâhil gelecekteki çekeceklerini de günlük belli bir sayıda okumayı sürdürmelisin. Son zikirinize ise yüklenircesine çok sayı ile çekmelisin. Hayatta olduğumuz sürece ibadet ve zikirlere devam edeceğiz. Çünkü ihtiyaçlar ölünceye kadardır. Bu şekilde belli bir olgunluğa erdikten sonra düzenli olarak kuran okuyarak ayda yahut onbeş günde bir hatim yaparak mücadele sürdürülebilir. Gerçek zikir kuranı kerimin düzenli ve sürekli okumaktır. Kurandaki her hikmete ihtiyacımız var… Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.