Sen Affedilenlerdensin

27.12.2016
267
Sen Affedilenlerdensin

Sen Affedilenlerdensin

Selam es selame sevgili hocam. Çok vaktinizi almak istemediğim için hemen konuya giriyorum. Bu aralar biraz Üzgünüm çünkü bir dükkân aldık ancak paramız yetişmediği için bir miktar bankadan kredi çektik. Olay çok ani oldu ve ben birden fark ettim ki işin içine faiz girdi. Üzüntümü sevgili Rabbime dile getirdim. Af Diledim. O esnada daha önce yaşadığım gibi bir adam bana yardımcı oldu ve gökyüzüne yükseldim ve Peygamber Efendimize gittim. Hep ağlıyor ve af diliyordum. Bir yandan da Ona sarılmak istiyordum. Ona sordum. Suçum af edilir mi ne yapmam gerekir diye. Dedi ki sağ devrini muhakkak sabah akşam yap. Hocan ile irtibatı kesme. Namazlarını 7 vakit kıl.  Peki, af edildim mi nasıl bu günahtan kurtulabilirim dedim. O da sen af edilenlerdensin dedi. Sarıldım kokusunu almak istedim Rabbim bu yaşadığım benim zihnimin bir kurgusu diye korkuyorum. Vehimlerimden sana sığınıyorum diye ağladım. O esnada gözümün önüne bir göz göründü ve o göz giderek yaklaştı ve o göz gözüme değdi ve bana Sen göz bebeğimsin denildi. Bu söz çok kereler tekrar edildi ve ben o gözün göz bebeğine ulaştım.

Hocam bu bankadan kredi çekme konusunda siz ne dersiniz. Ne yapmalıyım. Sizi rahatsız ettiysem Özür dilerim.

—Selam es selame; Yaşadıklarından sonra hala ikna olmaman Allah korusun rabbine itimat etmemen gibidir. Rüyada efendimizi gören gerçekte de görmüş gibidir. Şeytan asla onun cismi latifini taklit edemez, suretine giremez. Asla hocana itimat et, sağ devrini iki kere yapmaya devam et namazlarını yedi vakit kılmaya devam et demez. Ve ”sen affedilenlerdensin ” cümlesi herkese söylenecek müjde değildir.

Dahası var keşfinde, onları da rabbim sana seninle anlatsın…

Hükümetin meşru faizi, kuranda bahsedilen riba asla değildir. Haram olan ribadır. Riba ise iki kişi arasında bedeli belirlenen paradır, tefeciliktir.

Para dediğin emeğin konsantre edilmiş halidir. Emeğin bir değeri varsa, paranın da bir bedeli olur. Bu bedel ekonominin arz talep kuralları ile enflasyonun bileşkesi olan resmi nema(bedel) değeridir. Yani sen mal sahibi olmak için aldığın krediye ödediğin gelir nedeniyle (hakikatte) harama girmedin. O nedenle de sana <sen affedilenlerdensin> denildi. ”ey inananlar Allaha resulüne ve ululemre itaat edin ”ayetini aç oku… Ululemre itaat, kurulu (cari) düzene uymaktır. Bütün şartlar Allah’ın kaderinin dikte(cebr) ettikleridir... Hakikat Allah’tan ayrı değildir. Aldığın kredi helaldir. Meraklanma. Yeter ki aldığın emaneti vaktinde öde. Selam es selam e

*Çok sağ olun hocam Allah sizden razı olsun. Kredi çekmek ile ilgili o kadar çok yazı okudum o yüzden çok korktum ve üzüldüm. Ben de size anlatmaya bile çekindim. Rabbime anlatayım dedim. Bu şekilde yaşayınca sonunda size açılabildim. Tekrar çok teşekkür ederim. Sağlığınıza duacıyım. Rabbim sizi başımızda daim eylesin inşaallah.

Çok uzak olmayan zamanda Hz Mehdi zahir olacak bütün bu ve benzeri yanlışlarımızı silip atacak Allah’ın izniyle… Yaşadığımız şeriat kuran şeriatı değil maalesef… Sayısız yanlışlarla yaşıyoruz. Bunlardan sadece birisidir bu faiz tartışması… Ekonominin şartları Allah’ın cari şartlarıdır. Ve kuran asla gerçeklerle çatışmaz. İlimle çatışmaz. Selam es selam e

*Selam es selame sevgili hocam.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.