Selam’ın hikmeti

21.05.2022
431
Selam’ın hikmeti

*Selame es selame, es selame, selame, es selam olsun. Kalplerdeki nurun ala nur ile selame ondan ona, hamd ondan onadır. Selame Muhammed’imin, Ali’min, ehlibeytinin üzerine olsun. Rahman ve rahime ne kadar hamd etsek azdır. Rabbimin o muhabbeti, esenliği üzerimize olsun.
Akşam ve ikindim kazaya kalmış yatsı namazımı kılıp işe gitmek için evden çıkmıştım. Evden çıkmadan eşime bağırmıştım. İçime daraltı oluşmuştu. Bu hal servise binmek için gittiğim durağa kadar devam etti. İçimi iyiden iyiye sıkıntı basmış idi. Kalbime ilham gelerek, yeni bir hale girdim… Selame es selame, es selame, es selame diye kalbim zikretmeye başladı. Duygulu bir hale girdim. Zikrettikçe içimi huzur kapladı.
Huzur oldukça su ilham ettirildi; selame verdikçe hem huzura hem eminliğe erdim. Ben selam verdikçe insanlardaki vehim ve kötü enerjiler rahatsız olmaya başladı. Onların kalbinin de esenlikle dolduğu his olarak bildirildi. Ne kadar selamı Allah rızası için verirsek, bütün kalplere tesir ediyor. Selamı hep alışkanlık haline getirmemiz gerektiği idrak ettirildi.
Selame es selame olsun alemlere, rahmet nuruna ve sizlere prim Ali’m benim, gizli yanım. Zülfikâr kardeşlerime cemi cümleye, selame ve muhabbet üzerinize olsun. Amin ecmain…
Diğer yasadığım olay: yatsı namazımda ya latifun zikrini eda ederken, el hadi el hadi el hadi derken Barış Manço belirdi, surete büründü sanırım, prim 💖 Ellerinizden öperim prim, gönüllerde ki o nura emanetimsiniz 💖
-Selam es selame Aziz kardeşimiz Rifatcan.. Selam, selam, selam.
Alemlerin rabbi Allah’ın selamı öncelikle efendimizin ve ehlibeyt ile ashabı kiram ile cümle ümmeti muhammedin üzerine olsun. Gelmiş geçmiş alimlerin, şehitlerin, gazilerin ve anne babaların cümlesinin üzerine olsun. Sonra da müslim ve mümin cümle alemlerin üzerine olsun ki iki cihan selamette olsun…Keşiflerine, hislerine, tespitlerine ve yazdıklarına maşaallah, barikallah. Her cümlesini kalben onaylıyor altına imzamı atıyorum. Selam vermek hem selamı verenin hem de alanın kalbine ferahlık verdiği gibi işlerinin düzene gitmesine de sebep olur. Her türden dertlerin şifa bulmasına yol açar. Selam vermek sünnet almak farzdır.
Bu güzel ifadelerini kardeşlerimizle paylaşıyorum biiznillah.
Bir kere daha Selam es selame ..Allah yar ve yardımcımız olsun. Dünyanın bu dönemde zor zamanları yaşadığını bilmeyen, hissetmeyen iman sahibi olmasa gerektir. Hem ümmet ve millet için hem cümle insanlık için çok tövbe istiğfar etmeli , salavat okumalı, zikirlerimizi titizlikle yerine getirmeliyiz.
İletişim ve ulaşımın yaygınlığı sayesinde küçük bir köy gibi, her köşesinden düzenli haberler aldığımız, acılarını hissedip sevinçlerini içtenlikle paylaştığımız insanlık adına çok dua etmeliyiz.
Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için yaşıyoruz. Bütün canlılık olarak ve insanlık olarak bir nevi uzay gemisi sayılan dünya gemisinde yaşıyoruz… hayırlar ortak şerler ortak kaderimizi etkilemektedir.
Zalimin ve kafirin şerrinden Allah’a sığınırken, bedduanın her türünden uzak durmalıyız. Çünkü dua ve beddua iki tarafı keskin bir kılıç gibidir. Önce duayı edene (mercine) döner. Bir başkasına dua eden aynı zamanda kendine de dua etmiş sayılır. Hikmetullah böyledir, sani kudret binayı böyle kurmuş. Bu duygu ve düşüncelerle cümlenize selametler dilerim. selam es selame
“Hacı Ali Bayram” kişisel hesabından mesaj gönderiyorsun
Rifat … yaz
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Katre dedi ki:

    Selam es selame. Hocam Allah lafzi LGBT ambleminin üstünde olmuş.

tr Turkish
X