Size selam getirdim; güllerin sultanından…

08.09.2018
64
Size selam getirdim; güllerin sultanından…

Size selam getirdim; güllerin sultanından…

Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun değerli büyüğüm,

Size selam getirdim; güllerin sultanından…
Dün gece defalarca ‘’DERBEYAN_I KUTUP’’ u okudum .

EY NEBİ
En güzel rehbersin,Kalbime doğan güneş
Malihülya derdimse dermanı da sendedir
Evliyaların başı,yok ziyanı boğan eş
Özlemin dağlarken de gözyaşlarım tendedir

ülkü bahçesi ve bunu yazdım o an.. Sonra dedim ki niyetle, Rabbim bana efendimizi öyle meth eden, onunla insanların sinesinde çırağ yakan şiirler yazmayı, kendine has kul, ona layık ümmet olmayı nasip eyle.. Bu yazıyı yazanın ruhundan bana ilim hikmet aktar, verene de aktar..

Ve efendimiz kızım; ‘’o duayı yazan da veren de sen de dualara garkoldunuz.. Selam olsun hepinize diyordu .’’’.

Dün gündüz çok halsizdim.. Bir anda ayakta buldum kendimi.. Kalbimdeki sancı azaldı. Bazen oluyor, nefes aldırmayan o acı, ağrı geçmişti..

Allah’a emanet olun..
Selam ve dua ile..AZİZE

Tarih:15 Mart 2010 Pazartesi 01:48:17
RE:Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun

Sevgili Azize kardeşim..
Selam; öncelikle senin şahsında,efendimize,aile efradına,aziz arkadaşlarına,izzeti ve şerefi yeri göğü kaplayan bütün mümin ve müslimlerin erkeklerine, dişilerine, dağlara taşlara,kurtlara kuşlara ve derece derece hakk ettikleri şekilde bütün yaratılmışa olsun…

Aleykümselam,aleykümselam,aleykümselam,başım gözüm üstüne…

Bütün yaratılmışlar adına aldık kabul ettik…
Biliriz ve bildiririz ki 
O’dan ve dostlarından asla ayrımız gayrımız yoktur 
elhamdülillah..
Her anımız O’nunla,
Ümmetinin derdiyle dertliyiz,
geleceğinden ümitliyiz,
muhabbetiyle dopdoluyuz…
Niyazdayız,nazdayız,intizardayız…

Anmakta gecikirsek tedirginiz,
huzursuzuz,
anar anmaz tanımlanamaz ölçülerle hazdayız.

”EY NEBİ
En güzel rehbersin,Kalbime doğan güneş
Malihülya derdimse dermanı da sendedir
Evliyaların başı,yok ziyanı boğan eş
Özlemin dağlarken de gözyaşlarım tendedir”

Pek güzel bir şiir olmuş..
Allah razı olsun..
Kaleminize hükmeden,
ilham eden Allah’a hamdolsun..

”Kızım;
o duayı yazan da 
veren de 
sen de dualara garkoldunuz.. 
selam olsun hepinize” 

Bu kutsi cümledeki ”duayı yazan” şanı yüce bir tevhit ehli,hocam’ın hocası Hafız Hüseyin Kemal Sertyeşilışık ;
yazmış olduğu kitabıyla hizmet ürettiğim,son dünya haritasının mimarıdır.Kendisiyle rüya aleminde tanışmıştım..Selam Üzerine olsun..Kitaplar dolusu hakkında mersiyeler yazsam yeridir..Hakikat ilminde, Efendimizden sonra ikinci insandır..Türk milletine ve insanlığa hizmeti bir ömür anlatılsa bitmez bir ‘’aziz ZAT EVLİYASI’’ insandır.

Hocam rahmetli Onun kitabını rehber edinerek kur’an’a,milletimize ve insanlığa otuz sene hizmet etmiş,bizi ölçüsüz emeklerle yetiştirmiştir.Allah herbirinden ayrı ayrı razı olsun..

Bize de size de şefaatleri nasip olur inşaallah..amin.

Alemleri en şereflisi,rahmetellil alemin efendimizin mübarek dudaklarından dökülen o;
”veren de ” kelimesiyle bu fakirini de dualarına katmasından dolayı ne kadar sevindiğimi anlatamam…Bunu en büyük müjde kabul ettim…Bize bu iltifatın ulaşmasına vesile oldunuz..Allah razı olsun..

Bu küçük iltifatı sizin vasıtanızla yapmasını dilemiştim..Daha iki gün önce Rabbim aklıma düşürmüştü de ben acizde utana sıkıla bunu dilemiştim..Hamdolsun…Sayısız,sınırsız ölçülerle hamdolsun..

Sana gelince maşaAllah gıpta edilecek şekilde O’nunla münasebettesin zaten..Seni de kutlarım ..Mübarek olsun…En kısa sürede iyileşmeni diliyorum..

Sana daha başka şiirler ve sırları bu muhteşem kitaptan aktarmak isterim.Bu arada sık sık ümmetin ihtiyaçları için sana dua vermeyi düşürür oldu gönlüme,mevlam..Ancak hele bir iyileş.

En derin sevgi ve saygılarla selamlarımı yolluyorum..
Günlerin ve gecelerin sağlık afiyet içinde huzur ve güvenle verimli geçsin inşaallah..
Kardeşiniz, Hacı Ali Bayram

Tarih:15 Mart 2010 Pazartesi 03:32:56
RE:RE:Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun

*Aleykümselam Allah razı olsun değerli büyüğüm doktora gidip geldim şükür nefes almamdaki sorun gitgide iyileşiyor astımdan dolayı.Yarında gideceğim inşaallah .Ameliyat için de bekliyorum. doktorum öne alınmasını istedi. inşaallah haber gelir oradan da hayırlısıyla.
Daima Allah ve Resulünü anmak ne güzel değil mi, değerli büyüğüm..Türkiye de öğretmenlerim var. hala ararım onları. izine gidince de ziyaret etmiştim..Dün bana verdiğiniz DERBEYAN_I KUTUP ‘u yarısına dek okudum.. yarısında dedi ki ‘’kızım her zerrem yanar gibi oldu, yarısını da sonra okur musun’’ bir daha ki aradığında’’ dedi.
Önce benim yazdıklarımı da okumuştum. Allah ve efendimize yazdıklarımı dinler ..Bana ‘’Allah ve habibi için çarpan kalbinin yazdıklarını,dilinden dökülen incileri dinledim,’’ der.Kendisi de yazar ,ama hat yazıyormuş bu ara..Devamlı Kuranda okur.. rubai yazar çok defa.ben onun yazdıklarına harika öğretmenim, derken; yok kızım, senin yazdıkların harika der, iltifatla..Allah hepinizden Razı olsun..

O dayanamadı DERBEYAN-I KUTUP a düşüne düşüne ben 4 defa okudum. her okuyuşta ufkum doldu. aktar, yaklaş demeye başladım.. bir anda haddim olmadan, aczimi bilmeden bu cürmümle..O anda kalbim dağa döndü.. sandım cismimden ayrı o dağ Allah’a; ‘’yaklaştır rabbim kendine’’ diye inledi. Sonra; ‘’bundaki sırlara vakıf et’’ demeye.. Sonra da dua ettim efendimizin ruhaniyetinden yardım diledim.. yazandan, sizlerden, dine hizmet edenlerden.. dilimde; yaklaştır, aktar kalbime, ruhuma cümleleri…

İyileşmem için ettiğiniz dua ve dilekleriniz için Allah razı olsun..

YALAN DÜNYA!!!
Şiirin Hikayesi

Dünyadan umut kesmiş
Özlerken maşuğunu
Canan ol derde düşer
Ruhum kuş olup uçar..

——————————————————————————–

Kime kalmış yalan dünya!
Kimler gelmiş kimler geçmiş.
Her nefesten hesap sormuş!
Bakiye açılınca gözler. 

… Bahçesi son eklediğim şiirim.. 4lükler yazmak çok hoş aslında …

Bugün resim yapmak için tuval, boya, fırçalar da aldım. okuldayken yapardım. Başarılıydım da ..Bunaldıkça manzaralar çizerim, boyarım diye düşündüm…

Duamdasınız.. sizlerinde dualarında olduğumu biliyorum..Arada bakıyorum.. o kadar anlamlı şiirler var ki nette.. ama her zaman denk gelmiyor .

Allah’a emanet olunuz …Selam ve dua ile.

*************

Allah’ın selamı üzerinize olsun,Azize bacı;

Madem ki bu kadar etkilendiniz,sevdiniz feyz aldınız,o halde bir Hakk dostunun sorduğu soruya cevap olarak kaleme aldığımız yazı ile birlikte,Sırra erenlerin en kamillerinden olan Hafız Hüseyin Kemal’in (g.a.s.) sırlar kapısını aralayan açıklamalarından bir bölümü daha görüşlerinize arz etmek geldi içimden..Umarım yararlanır,seversiniz.

Selam es selame

. soru-cevaplar-2
4/15/2009———————————————
Merhaba Hocam,
Ben yıllardır hep aynı oyunları yaşıyorum.Etrafımdaki bazı kötü insanlar ile bir olan iblis ve soyu(hepsinin görevi gereği)hep aynı oyunları oynuyor.,beni oyuna getirebilmek için.Sizce bu ne zaman biter? 20 yıl oldu.İlk zamanlar çok zorlandım.Ama şimdi kolaylaştı,fakat yine de zorlanıyorum.Bu durum ne kadar sürer hocam.Galip taraf belli olacak mı?Selam ve sevgimle…

Tarih:16 Nisan 2009 Perşembe 01:31:37
RE:SELAM

Bu dediğiniz süre boyunca Nefsin aynı makamındasınızdır,.

Zikrinizi artırır,nefsinizi bir üst makama tefi ettirirseniz oyunun türü ve oyuncuları hemen değişir.Şeytan size de o yeni makamın yeni sahnesinde, yeni oyundaki yeni rolüyle karşılık verir,şeytanın ve askerlerinin oyunları son nefese kadar bitmez.

Terfi ettiğiniz her makamda belli bir süre keşif yapar eğlenirsiniz.Oyalanıp kalmaz seyrinize,zikrinize devam ederseniz bir üst makama çıkarsınız… ve böylece sülukunuzu tamamlar,ömrünüz vefa ederse rabbinize bu dünyada iken kavuşursunuz..
Yani miracınız gerçekleşir.Nur-u tevhide mazhar olursunuz.

Geri iade edilirseniz, yeniden ümmeti Muhammet için,insanlığın gelişmesi adına, şeytanla ( Allah’ın celal sıfatıyla) savaşmaya yeniden başlar,devam edersiniz….

Dönüşünüzdeki (şeytanla-celalle) savaşınız başlangıcınızdan daha şiddetlidir.Ancak bu seferinizde tevhit (nur-u Muhammed’le) ve ilm-i ledün bilgisiyle mücehhez olduğunuzdan, her defasında şeytanı külli olarak yenilgilere uğratırsınız…

Bu başarılı velilerin hikayesidir.

Her gidip dönen başarılı olmamıştır…Bunun misali islam ülkelerinin içinde bulunduğu zillet,küffarın yaşadığı izzet halidir. Bu demektir ki islam velileri,maalesef şeytanın oyununa gelmişler,islama hizmet ediyorum zannıyla nefislerinin etkisinde çoğunlukla küffara hizmet etmişlerdir. Yani yaptıkları her dua,göklerde yanlış bazı kapıları açmış, o kapılardan gelen melekler doğaları gereği celale(küffara) yardım etmişlerdir.

Allah miraca çıkan kuluna mülkünde dilediği gibi tasarruf garantisi vermiştir.Saniğ kudret (Adetullah)ezelden böyle kurulmuştur.

Hangi sıfata hizmet edeceği kulun tabiatına,vicdanına,bilgisine ,iradesine göre değişir.Yani nur-u tevhide ulaşanlar tam muhtardırlar.Üstelik yaptıklarından ne dünyada ne ahirette sorumlu da değillerdir.Yani onlardan hesap soracak bir merci makam yoktur.Allah’ta fena fillah olmuşlardır.Okudukları esmaullah,yaptıkları efaller efalullahtır.

Nefsine yenik düşenler olduğu gibi, tevhidin yani miracın anlamını kavramayanlar da olmuş.Tevhitte yaşadıkları vahdeti reddetmişler,hayallerinin ilahını aramayı sürdürmüşlerdir.Yani şeytanın oyununa gelmişler,celalın oyuncağı olmuşlardır…

Dikkatli olmayanlar,yanıltıldıklarından dolayı,ya meleki hizmet(cemale) zannıyla şeytani hizmet edebilir, ya da şeytanın bir desisesi ile hayatlarından edilerek, bütün emekleri, murat alamadan,ümmeti Muhammed’e hizmet edemeden,vaktinden önce(kazaen)ahireti boylarlar.

Arkalarından yetişen görevi devralacak yeni kutuplar ise henüz hayrette olduklarından zaten hataya açıktırlar..

Yahya,İsa,Zekeriya as.lar gibi veya Nesimi,Hallac-ı Mansur,Sems-i Tebrizi gibi,hatalarını hayatlarıyla öderler.

Velhasıl azizim;

Şeytanla savaş bitmez.Savaşın şekli, mertebesi, makamı değişir. Şeytan dediğimiz Cenabı hakkın celal sıfatıdır…Evreni var eden gücün,konturas gücü, antisidir. Saniğ kudretin yok edici sıfatlarıdır.Her şey var edici güç ile yok edici gücün dengesi içinde olup biter.

Bir sıfatın diğerini tümden yok etmesinin engellenmesine,savaşın belli bir sınır dahilinde devamına hayat diyoruz. Bir sıfatın yokluğu onu yok eden sıfatında mahvını gerektirdiğinden bu savaş devam ettikçe hayat devam eder.

O halde şeytanın varlığına ihtiyaç vardır.
Ona verilen mühlet keyfi değil, ihtiyaçtandır.

Şeytana müstakil bir güç vehmetmek şirktir.Şeytanın gücü ve kudreti Allah’ın gücü ve kudretidir.Allah’ın Celal efal ve esmalarının tecellisinden ibarettir. Şeytana özel bir muhtariyet,kudret ve kuvvet isnat edenler şirke bulaşırlar.

Arifler,’’rabbim senden sana sığınırız’’ diye dua ederler.’’Rabbim beni nefsimle başbaşa bırakma,’’derler.

Şeytan insanın da sıfatıdır..Kanımızda sürekli dolaşır…Hararettir.Hararetimizin azıcık düşmesi de birkaç derece artması da ölüm nedenimiz olur.O nedenle sırat-ı müstakim (orta yola) mecbur yaratıklarızdır.Bilimsellikten uzak sağa ve sola kaymalarımızın bedelini çok acı bir şekilde öderiz.

Nefsimiz, cehli ve (eksikli-cüzi) yaratılışı nedeniyle ruhumuzdan çok şeytana yakındır..
Onu eğittiğimiz taktirde kemale erdikçe ruha yoldaş olur.Marifetullah bilgisinden,kur’an ahlakından mahrum kalan her kul şeytanın askeri (oyuncağı) olmaktan kurtulamaz..

Şeytan onları akıllarından çeker götürür, istediği hatayı yaptırır.Gönülle desteklenmeyen,aydınlanmayan akıl,bilinmezler denizinde yüzer,sürekli beklemediği dalgalarla boğuşur,hata eder,bedel öder..

Gönlünü devreye sokamayanlar, aklın füluğ ışımasını aydınlık sanırlar…

’Aşkın delice oku 
Ehline dokunur ancak
Yanmamış ateşten ne anlayacak’’

İman nuruyla aydınlananlar,Allah’ın ENNUR ismini yeterince talim edenler, şeytanı ancak tanımaya ve kendilerine ulaşan sürekli meleki uyarılarla sakınmaya muktedir olabilirler.

Meleki bağlantıyı koparmamak,şeytana fırsat vermemek için de namazlarını düzenli kılarak, çok zikir yaparak Allah’tan yardım dilenirler,biteviye..

Sırra erenlerden biri buyuruyor ki;

Yıllardır beklediğim muradım kabul oldu 
Bu fakr canım cananı nur-u tevhitte buldu

Önceleri sır idi o anda herşey nur oldu
İçim dışım nur, varım nura gark oldu

Gördüğüm can / can idi aynadaki biçimde
Canım cananını buldu sıfatullah nur içinde

Görür görmez cananı besmeleyi zikrettim
Yok olunca kendimde birliğimi farkettim

zühre idi evkatım na mekandı mekanım 
İçim dışım nur idi yeşil nur / nur içinde

Cananı sardı canım ’’ölmeden evvel öldüm’’
Mirat-ı Mücellada rabbimi güzel gördüm

Cümle arifin bu sırra ilm-i ledün dediler
İşlenen sırrı efalleri Hikmetullah bildiler

Tecelli zahire zuhur eder adı hakikat olur
Yapılanlar devreder feleği gider yerini bulur

İsra-i Muhammet’ten tecelli şeriat oldu
Görülen nurun vahyen işareti kuran oldu
Nur-u tevhit sıfatullah vücudunu hıfz etti
Levh-i mahfuz ol nebinin nurdan vücudu oldu

Azizim sakın ola hayrette istifrak olma
Hakikat bil bu sırrı gayrinde ilah arama
Hikmetullah sırrı budur başka Allah arama
Nur-u tevhitten murat mümin’lere et yardımı

Efali cemali işle alemlere rahmet ol
Efal bilgin kamil olsun yenilmez pehlivan ol

Olmazsa marifetin sarpa sarar cümle yollar
Bu sırrı bilmeyenler ahireti erken boylar

Efal yapar esma okur aktap dualar eder
Tecellide o dualar insan beynine gider

O esmanın nuru akılları aydınlatır,ikna eder
Beyinlerde hüküm süren sıfat-ı cebrail’dir

Vehminde doğan korku sıfat-ı Azrail’dir
Makbul olan cemali, reddedilen celalidir 
Tecelli ederse her iki sıfat kemalidir 
Meleki kudret varı külliyen ihata eder 

Umumi tecelliler zat efalinden olur
Attığı ok şaşmaz gider hedefini bulur
Devreder çarkı bir gün gelir eder zuhur
Tevhittesin sebat et çalış başka ilah yok

Bu sırrı ilahinin ismi kudretullah oldu
Tevhit olmak kolay değil ten sarardı hem soldu 
Tevhit sırrında aktaplar hakk makamını buldu
Varılacak son makamdır bundan âlâ makam yok

Hafız Hüseyin Kemal (g.a.s.)hz

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.