Geceleri aynaya bakma,sabah sol yanından kalk

Geceleri aynaya bakma,sabah sol yanından kalk

Selam es selame sevgili hocam bir rüyamı paylaşmak istiyorum. Müsait olduğunuzda yorumlamanızı isterim.
Hocam uzun bir zaman kendimi sürekli ya kuddusün ya Tahir ya latifun ya latif zikrine verdim.
Çoğu kez kendimi kirlettim. Bu yüzden uzun sürdü.
Beyaz bir poşet içinde kuranı kerim aldım sağımdan ve sağ elime.
Sayfanızda idrak ettiğim kadarıyla 2. zikrime geçtim ya rabbim ilmimizi anlayışımızı ve imanımızı attır diye. Az bir zaman sonra ya müheyminün ya rabbim ilmimizi anlayışımızı ve imanımızı arttır ya hu diye devam ettim. Arada ey rabbimiz, nurumuzu tamamla, bizi bağışla, muhakkak ki sen her şeye kadirsin diye dua ettim.
 
Geçen gün tam hatırlamıyorum rüyayı. Eksik veya fazlasından Rabbime sığınırım. Yeni işe, bayan kıyafet mağazasında başlıyordum. Epey lükstü, maaşım 5bin veya 5milyon kadardı. Kırmızı, dikkat çekici bayan kıyafeti gördüm, manken üzerinde. Kesik ara ara rüyalar diyebileceğim, aynı günün devamındaki rüyamda; sağımda, sağ elime doğru, masanın üzerinde, dosyanın içinde beyaz kâğıt gördüm. Bir şeyler yazıyordu ama ne yazdığını bilmiyorum. Devamında içimden bir cüce çıktı. Ve boğazıma, gırtlağıma vururken ‘’ya Gaffur zamanın az kaldı, ya da az bir zamandan sonra gidicisin’’ gibisinden bir şeyler söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.
Benim için önemli olduğunu düşünüyorum.
Hürmetle ellerinizden öperim. Saygı değer büyüğüm, Selametle.
Hocam aklıma gelmişken rüyamda o çıkan cücenin cin olduğunu düşündüm.
*Sevgili hocam Cebrail As. Konuşan bir öğrencinizle sohbet ettim. Konuştuklarımızı gönderiyorum. Bilinmesi gerekenleri Zülfikar kardeşlerimize bildirirsiniz belki.
Deniz… le konuşmalarım hocam
 
*Selam es selame Zülfikarlarda paylaşılan, çay üzerine 7gun 7 kere Euzü besmele ile sigara bırakma tarifi size mi ilham olmuştu.
 
-Selam es selame. Evet, ben bana söyleneni söylemiştim… Tabi niyet önemli, ameller niyetlere göreymiş…7.gün sigarayla beraber o üzerine Euzü besmele çekilen çay içilecekti.
 
*Anladım sağ olun. Peki, birkaç soru daha sorabilir miyim? Cevap alırsak, hayatımın bazı yönlerinden kolaylık sağlamış olurum, yardımcı olur musunuz?
1.Bazen ani bir ses ve hareketle panik oluyorum, ürküp korkuyorum. Çevrem bile şaşırıyor ne yapmam gerek.
2. Kendimde olduğum o ışıklı özgüvenli hayatımı tekrar nasıl yakalarım. İnsanı Kâmil olmam için ne yapmam gerek. Sabit olarak insanı Kâmil olarak kalmak için neler öneriliyor. Samimiyetle bunları cevaplarsanız çok memnun kalırım. Bir de siz deneyip sonuç aldınız mı, sigara bırakma tarifini.
3.S on olarak da sizde olduğu gibi, benimle de sürekli sorularıma cevap verecek, sizdeki gibi bir ilimi nasıl elde edebilirim. Yardımcı olursan sevinirim ablacım. Size ilham olan Cebrail’le konuşmanız, bende nasıl olabilir. Ben nasıl konuşabilirim. Sürekli sizin gibi, sorar mısınız? İçimizdeki konuştuğunuz meleğe. Bu benim için önemli, yardımcı olursanız sevinirim.
 
-Tamam sorarım.
 
*Sürekli konuşmak istiyorum, takıldığım soruları veya yapmak istediklerimi nasıl yapmam gerektiğini. Sürekli irtibatta olmamız için bende nasıl tecelli edebilir, kendisi. Rica ediyorum ablacım. Selam es selame
 
-Selam es selam kardeşim. Elbette soracağım, bakalım ne diyecek. Yazarım ama bu gece cevap bekleme olur mu, hayırlı geceler.
 
*Tabii tekrar özür dilerim, yanlışlıkla görüntülü arama oldu. Gece saati rahatsız ettiğim içinde özür dilerim. Lütfen kusura bakmayın hayırlı geceler.
 
-Önemli değil, Allah’a emanet olun. Ortam sessizse, yorumlarda bir kardeşimizin paylaştığı hu zikri var. İkinci olan inanılmaz huzur verici. Rabbimizden dileyerek onu dinlemeni tavsiye ederim. Çok rahatlatıcı.
 
*Hürmetle selamlıyorum, hayırlı geceler ablacım. Haberinizi de bekliyor olacağım.
 
-Selam es selam. İyi akşamlar kardeşim. Daha zamanın var, sürekli tecelli için. Şimdilik ara ara sadece hissediliyorsun. Ve aslında o anı sen fark ediyorsun. O an da bir selam versen, zamanı daha erkene çekebilirsin.
 
*Selam es selame. Benim için önemliydi, sağ olun var olun. Dualarınız da tüm kulların kurtuluşunu dilemeyi eksik etmeyin lütfen. Anladığım kadarıyla disiplinli olmam gerek. Dün gece maşallah diyen Cebrail As. Mıydı? Peki, ablacım kusura bakmayın, rahatsız etmiyorum sizi değil mi. Oysa ne için maşallah demişti, yanlış anlamayın, saygı değer bir insansınız, yaşadıklarınız herkesin harcı değil. Ben de tecellisi için dua isteyebilir miyim sizden?
 
-Selam es selam kardeşim. Senin için şuan erken olmasının elbette sebepleri var. Lakin bu disiplinli olmak değil. Sebebe gelince: öncelikle fazla genç olduğun için, dışarıdan bakan insanlar, zaman zaman seni kendi kendine konuşuyor olarak her an görebilirler. Anlatsan da anlamazlar ki. Anlatmak yasaklanıyor. Ama insanın içi içine sığmıyor ve anlatmak istiyor. Ben en doğrusunu yapıp hacı ali hocama anlattım, nefsime yetti. Böyle bir durumda yine karşına iki ayrı yol geliyor. İnsanlar seni büyülendi ve ya aklını oynattı diye değerlendirebilirler. Bu yüzden koruma altındasın. İkincisi daha bu yaşta bir ilmin var diye kapını aşındırırlar. Medyum ilan ederler ki bu da amacına ters ve günah. Bunun için korunuyorsun. Zaten gizli tutman emrediliyor. İlk konuşmada buna uyman gerekiyor. Evet, sana selam veriliyor ve için titriyor, işte o anlara dikkat et.
Ve bütün bunlara uyacaksan da yine Allah’a dua ederken, dilini Allah’a emanet et öncelikle ve berat gecesinde gönülden dua et. Rabbim sana hizmet etmek için istiyorum diye ve sözüne sadık kal. Ve Allah’tan isterken karşılıksız ver, Rabbim diye iste. İnan bir yıla kalmaz kabul edilirsin, inşAllah. Allah gönlünün en güzel isteğini versin…
 
*Âmin
 
-Geceleri aynaya bakma. Yatarken sağında yatıyorsun, sabah kalkarken de sağından kalkıyorsun. Bu seni biraz sinirli, her konuda sabırsız yapıyor. İşlerin ters gitmesine sebep oluyor. Böyle yapma.
 
*Sağ olun. İnanın bu konuşma benim için çok iyi oldu. Arada soluma yatıp, solumdan kalkmam gerekiyor yani, doğru mu?
-İlk yattığında sağına yat ama sabah solundan kalk ve cık yataktan. Sol tarafından çıkmak için yatağın buna müsait değilse yerini değiştir. Arada değil hep böyle yap. Yüzüstü yatma, bak hayatın anında nasıl değişiyor. Ben bunu hocama yazıcam. Ona demiştim; küçük sırlar varmış hocam diye. Onları yaz diyor melek. Ben bunları hocamın tavsiyesi ile daha önceden yapmaya ve kendiliğimden düşünüp başlamıştım. Bu da geldi ve söylendi. Bunları yazınca hocamız paylaşır zaten. Bana söylenenleri yazmasam bende sıkıntı olacak… Bir türlü fırsat bulamadım. Bunlar tüm insanlık için önemliymiş.
 
*Evet, insanlığa gerçekten Rabbimizin lütfu, var olun. Allah size de gönlünüzün en güzel isteğini versin. Birkaç şey daha sorabilir miyim?
 
Sende sinir diye birey kalmayacak bununla. Ve hayatı öyle bir seveceksin ki Allah’ın rızası için yasamayı seveceksin ve mutluluk sana kendi gelecek. Şuan konuşuyoruz. Elbette sor, senin için konuşuyoruz.
 
*Hayatim şuan nasıl, ne yapmam ve ne yapmamam gerek, dosdoğru sadık kul nasıl olabilirim.
 
-Zaten doğru, dosdoğru, diyor. Bunları yapsın, sabah solundan çıksın yataktan, huzuru görecek, diyor. Tabi kalkınca yeni günün güzelliği için 51 Euzü besmeleyi hemen çekiversen herşey daha güzel olur. Evde büyüklerinden biri senin için üzülüyor, iş problemin mi var.
 
*Evet, sebat etmemi istiyor, iş konusunda.51 kere Euzü besmele doğru mu?
 
-Sıkıntı etme her şeyin bi zamanı var. Burada bulunan herkesin ağır yükleri var diyor. Bu iş için de çok değil birazcık sebat etsin, Serkan kardeşimizin sınavları ağır olmayacak diyor.
 
*Cennetlik miyiz peki ben ve ailem.
 
-Çok şanslısın ki ağır sınavları sen bu genç yasta vermişsin. Neler yaşamışsın öyle. İçin ağlamasın. Sadece sevin, Allah ve dostları seni seviyor.
 
*Bende onları seviyorum ve sizi de ablacım.
 
-Yolundan dönmezsen, saptırmazlarsa, nefsine uymazsan, yedi sülaleni cennete taşırsın, inşAllah. Bize de dua et olur mu?
 
*Olur ablam. Müsait misiniz biraz daha konuşabilir miyaz.
 
-Elbette, yalnız kimseye bahsetme ki herkes bir şey sormasın olur mu?
 
*Tabi ablacığım. Yeni tanıştığım kız arkadaşımla sadık olacak mıyız, güzel günler geçirecek miyiz?
 
-Senden rica edicem, sağına dönüp sessizce bir selam verir misin? Geldiğinden beri senden selam bekliyor.
 
*Bu biraz yanlış soru oldu gibi ona cevap gelmez.
 
-Fal bakar gibi olduk, bu da ters.
 
*Selam verdim ablacığım. Estağfurullah. Anladım hoş değil, farkına vardım.
 
-Bu bizi sorduğumuz anda günaha sokar.
 
*Konuşurken öğrenmiş oluyoruz. Kusura bakmayın lütfen, farkında olamadım. Amel defterim ne durumda, geçmişimden temizlendim mi?
 
-Yok, benim için önemli değil sadece günaha girmeyelim. Allah sana en güzelini en merhametlisini en iyisini eş etsin.
 
*Âmin ecmain. Amel defterim ne durumda Geçmişimden temizlendim mi?
 
-Eğer o geçmişine, sana Allah’ı buldurduğu için hamd ediyorsan ne ala… İyi ki onları yaşamışım ki seni bulmuşum Rabbim, diyebiliyorsan ne mutlu sana. Gönülden böyle düşün ve de tabi ki demişsin bunu ama yarım yamalak olmuş. Bunu hissederek böylece de. Hem rahatlarsın hem o geçmişin dediğin sevap hanene geçecek. Eksiyken artı olacak yani. O geçmişin olmasaydı sen burada olmazdın. Allah aklına bile gelmeyebilirdi dünya hayatından. Hamd olsun ki o geçmişlerimiz var. Elhamdülillah.,
 
nşAllah. Evet, hocamız der. Alkol ve kötü alışkanlıkları nasıl bırakabilirim, bıraktım ama arada canım istiyor ve canımı sıkıyor bu durum.
 
-İşte o zaman Eûzü besmele çek. Çünkü sen alkol alırken farkında olmadan besmeleyle başlıyorsun. O da aşırı sarhoş edip, seni allak bullak ediyor. Kötü alışkanlıklarda da bu durum böyle.
 
*Nasıl yardımcı olduğunuzun siz de farkındasınız. Rabbimiz razı olsun. İsteklerinizi karşılaşın lütfuyla. Vücudumu bazen garip hissediyorum yüz ifadem hoşlanmadığım şekilde değişiyor sebebi ve şifası nedir
 
-Zaten solundan kalkınca alkol almak istemeyeceksin, hayatın düzene girecek. Bir de 51 Eûzü besmele çekersen, düşünsene kim dokunabilir ki sana. Şeytan bile yanına gelemez, Allah’ın izniyle. Gece istemsizce farkında olmadan aynaya bakma…
 
*Çok sevindirdiniz, ayna geceleri rahatsız ediyor demek ki tüm sebebi bu mu rahatsızlıklarımızın. Âmin Rabbime sizin de isteklerinizi en cemalinden karşılasın, celalini uzak eylesin üzerimizden ve cümle muhammed ümmetinin üzerinden âmin.
Aynen, evet. Geceleri aynaya bakmayacakmışız. Gecen gece söyledi ve şaşırmıştım önce.
 
*Âmin ecmain teyit için tekrar sormak istiyorum. Yatarken sağ omuz yanımıza yatacağız, kalkarken sol omuz yatakta kalıp öyle doğrulup soldan çıkacağız. Peki, gece uyurken sağdan mı girmemiz gerekmektedir yatağa. Kafam karışık oluyor, bazen doğru en doğru hangi düşüncemiz, nasıl dinleyebiliriz. Elhamdülillah anlıyorum ama karışıklık rahatsız ediyor.
 
-Evet, aynen böyle. Solumuzdan kalkarken, hocamızın dediği gibi celali hapsediyoruz, dikkat et. Ama tabi gece uyurken sağ sol dönülür, o önemli değil. Sabah uyandın baktın solundasın, öylece kalk. Tekrar sağına dönüp sonra soluna dönmene gerek yok. Sağında veya düz haldeysen, soluna dön, yataktan çık. Yalnız gece yattığında sol elini vücudunun hiçbir yerine koyma, yatağa koy. Çünkü nerene koyarsan bir müddet sonra o bölge hastalanır. Bak bu da çok önemli. Mesela çeneye doğru koyarsan diş ağrısından duramazsın, başına koyarsan sol elini, ertesi gün şiddetli baş ağrısı olur… Bunun gibi…
Bir müddet müheymin esmasını çek.
Google den de bak, sana gerçekleri gösterir, gün gibi karşına çıkarır ve elbette önce hocamızın verdiği zikir arkasından onu çek.
Kız arkadaşınla ilgili de dile, dua et. Sana doğru olarak gösterir eğer evleneceğin kişi o değilse evleneceğin kişiyi de çıkarır, her şeyi Allah’tan dosdoğru istemekle orantılı. Umarım faydalı olmuşumdur. Şimdi uyumam gerek izninle. Bunları siliyorum ve sende asla kimseye bahsetme.
 
*Anlıyorum, sizi rahatsız ettiysem kusura bakmayın. Rabbimiz yar ve yardımcınız olsun. Geleceğinizi geçmişiniz den hayırlı eylesin, isteklerinize tez zamanda kavuştursun. Hocamız a göndere bilimiyim, konuşmayı… Faydalanan olur belki. Biliyorsun yasaklıyız ve sadece birbirimize diyebileceğimiz ve de bunu esasen sayfada yazılıp paylaşıla bilinecek şeyler.
 
-Zaten yazacaktım ben bunları hocamıza özel. Niye görüştünüz diye kızarsa… Tabi herkese uygun değil. Nefis karışmasın, şeytan rahatsız etmesin. Onun dediğinden ayrı birey yapmak istemiyorum. Aslında bana rabbinle sıkı fıkı ol demişti. Kendin ulaşmaya bak gibisinden. Ben size ulaşmak istemiştim. Hocama sordum ama dayanamadım ya da aklımdan çıktı. Uygun bir dille kardeşimle konuştuk. İnsanlığa da yararı olduğunu düşünüyorum, sizinle paylaşmak istedim, derseniz. Uygun görür belki. Harici bir şeyde hatalı olan ben olurum, siz değil. Rahat olun, hiç istemem tatbiki hocamızı kızdırmak. Sen bir müddet hocamızın zikrinin yanında ya müheymin esmasını çek. Çok daha güzel bilgiler vereceksin inşAllah nasipse. Sana da kızmasın bana da kızmasın. Rahatsız etmek istemem Rabbimiz yar ve yardımcınız olsun tatbiki uygun bir dille söylemeniz daha iyi olur.
 
*Gönlü güzel insansın ablacım. Dünyada ve ahirette tüm sülalenle cenneti yaşarsınız, inşAllah. Rabbimiz hayırlı isteklerinize tez zamanda versin. ????
 
-Âmin kardeşim âmin. Hepimizin inşAllah. İyi geceler şimdilik. Eğer bunları bu gece içinde tutabilirsen mutluluklarını tutmayı öğrenip sırların daha erken gelmesine adım atacaksın. Ama çok huzur ve mutluluk verici başkası için konuşmak bile. Allah hepinizi sağlıklı huzurlu mutlu ve birlik beraberlik içinde tutsun.
 
*Sağ olun yardımcı oldunuz. Hayatımızda önemli konular bunlar. Âmin ecmain. Selam es selame
 
-Selam es selame… Uykum gelmiş hep yanlış yazıyorum????
 
*Lütfen rica ediyorum, önemi yok, rahatsız ettiğim için özür dilerim, Mahcup olmak istemem.
 
-Rahatsız olmadım. Oldukça güzeldi. Senden de Allah razı olsun.
 
*Tatlı uykular hayırlı geceler ablacım.
 
-Böyle bir kardeşin var ne zaman ve ne yapabilirsem yardıma hazırım.
 
*Sağ ol ablacım görüşmek üzere..Selametle.
 
*******************************************
 
Selam es selame. Serkancan… Bunca yazıyı okumak bile bir mesele. Yüzlerce soru. Serkan üniversiteye sorsan ekip kursalar sana cevap bir ayda gelirdi. Allah hayırlar agelsin. Bu ihtiyara merhametin yok mu ki bu kadar çok soru ile beni görevlendirdin.
 
*Estağfirullah hocam Ayşe ablayla konuştum. Hesap deniz olarak kayıtlı. Ordaki yapmamız gereken güzellikler, rabbinizin Lütfü toparlayıp kısa ve öz yazarım, sizde isterseniz paylaşırsınız hocam müsaitseniz rüyamı yorumlamanızı isterim. Rabbimizden işlerinizin kolaylığını istiyorum Selametle sevgili hocam sağlıcakla kalın ????
 
-Serkan Ayşe ablanla yaptığın görüşmeyi dikkatle bir daha oku. Dediklerini hayatına aktar. Sabırlı ol. Sürekli dua eden bir kul olmalısın. Müheymin esmasını zikirin arkasından çok çok oku.<Rabbim hakkımda hayırlı olan her güzelliği senden dillerim, hayatıma zarar verecek her şeyden sana sığınırım ve rızanı dilerim demeyi ihmal etme.
 
*Tamam, hocam. Yüreği güzel hocam. Seviyorum sizi…

eller eller

sol elini koyma sen asla yüze kaşa
keder üretir,şeyatîni toplar başa.

soluna yatarken elin yüzünde olmasın..
vücuduna bile mümkünse konmasın.

nerene koyarsan orası olur kesin hasta.
yatakta bir yerlere koy şeytan kalsın yasta

dikkat et sol eliyle kimseler seni sevmesin
baban ya annen bile olsa yine razı olma

birine bir şeyler verirken sol elinle ver
alanlar sağ eliyle alsın, rızaya değer

Hikmette solun dert üretir sağın daimi şifa
Sebebi cehalettir her derdin devası dua’

Bir mesaj yaz…
Paylaş

Geceleri aynaya bakma,sabah sol yanından kalk” için bir yorum

  • 19 Kasım 2018 tarihinde, saat 01:05
    Permalink

    Solak insanlar ne yapacak ya can hocam?????????????
    Ben de solak biriyim dikkat ediyorum ama sola alışık insan zorlanıyor.. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah en iyisi o Allah a sığınmak…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir