Ya gitmeli ya gütmeli

11.10.2018
52
Ya gitmeli ya gütmeli

Selam es selame hocam

Şey dicektim. Ben ya latifun zikrine devam mı etmeliyim.41 gün oldu ama hastalandığım sıra hastane işi falan araya girince 2 gün namaz kılamamıştım. Zaman bozulmuş mu oluyor 40 günlük süreç?

Bu zikrin bir şartı var. Beratını almak. Rüyada veya keşif halinde sağ elinize önünüzden verilecek bir kitap veya temiz defter kâğıt almalısın. O yüzden bu belgeyi alıncaya kadar devam inşaallah.

*Tamam. Evet, hocam doğru bu kısmı vardı

<Kitabı önünden verilenler kurtuluşa erenlerdir.> ayet. Geçmişinden kurtulmalısın. Bütün davalar düşmeli, cezalar affedilmeli. Salıverilmelisin.  Yepyeni bir dünyaya, şimdiki akılla devam etmenin başka yolu yok.

*İnşallah bu sayede hatalarımı görmüş oluyorum. İnsan yaşadıklarına sitem ederse sonucu hayatını mahvetmek oluyor. Bunu anladım bu süreçte.

Sen neyi hakk ettiysen onunlasın. Çevreyi değiştirmek elinde değilse de kendini değiştirmek iraden dâhilindedir. Başkalarını suçlayarak bin ömür geçirsen bir adım ilerleyemezsin. Karşındaki gerçekten kötü ise ona mahkûm değilsin. Buraya kadar arkadaş demeyi bilmelisin. Yok, biraz taviz vermekle o sana on adım gelecekse neden ilk adımı atmıyorsun.

*Evet, önce kendimiz, zararı çok bu düşüncenin. Bu dönem tokat gibi geldi bana. Hiç bu kadar acı çekmemiştim. On adım giden hep ben oluyorsam.

Suç senin. Gitme. Yahut şikâyet etme. Bu deveyi Allah için güdeceğim ama asla şikâyet etmeyeceğim de. Hayat kar zarar muhasebesiyle yürümeli.

*Gitmiyorum artık????.Ama sitemde etmeyi bıraktım. İnsan sevdiğine darılır derler ya. O da yanlış. Aynen öyle. Ben yine yardıma koşacağım ama sonrasında samimiyete gerek yok. Doğru mu düşünüyorum?

Gidişata bakmalı. Ya çekmeli ya gitmeli. Sürekli fasit dairede mutsuzluk oyunu oynamayı bırakmalı değil mi?

*Bazı dediklerinizi çözemiyorum ????.Gizemli gibi bazı söyledikleriniz.

Belki de haksızlık ediyorsun, karşıdan elinden gelmeyeni istiyorsun. ‘dikkat et. Haksızlık ediyorsun, bende olmayanı istiyorsun” beytini yazdığımda yirmili yaşlardaydım. Karşındakinin elinden gelmeyen bir şeyi istemen çift taraflı zulümdür. Hem kendine hem muhatabına zulümdür.

*Güçsüz insanlara karşı gücüm kalmadı. İstiyorum ki kendileri de güçlü olmayı bilsinler. Benden aldıkça bende kalmadığını hissettim. Bura da benim hangi hatam var, anlamaya çalışıyorum. Evet kesinlikle. Benim ne yapmam gerekir onu bilmiyorum. O kişi de ben senin gibi değilim demişti zaten. Ben nasıl doğruyu yaparım o kısımdayım.

 

Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Nefise dedi ki:

    Sozleriniz öyle net öyle içten ki anlayacak idrak ve muhabbet lazım…

    1. .... dedi ki:

      İdrak edebilmek için, acı çekmek gerekir yaşamak gerekir,selam es selame????