içim çok acıyor, çok acıyor, çok acıyor.

09.09.2018
39
içim çok acıyor, çok acıyor, çok acıyor.

içim çok acıyor, çok acıyor, çok acıyor.

Merhaba hocam, Öncelikle yurtdışında yasadığım için Türkçe’min iyi olmadığını yazmak isterim.

Anlatmak istediğimi anlatmakta zorluk çekiyorum.

İnternette bu siteyi buldum. Safiye’nin birkaç bölümünü okudum. Gerçek bir hikâyemi acaba, yoksa benim hayatım mı anlatılıyor orada? Okudukça çok korktum, okuyamadım zaten hepsini, yapamadım. İçim çok acıyor. 30 yasındayım ve bir sene oldu tövbe edeli. 4 sene o kötü hayati yaşadım. Eski eşim götürüp getiriyordu beni yabancı erkeklere. Yetim ve sahipsiz büyüdüm, bu yasıma kadar hiç kimse sahip çıkmadı,

Evlendiğim kişide mahvetti beni. Çok kez intiharı denedim, ilaç içtim, köprülerden atladım, astım kendimi, 3ncu kattan atladım, Hiç bir şey olmadı bana, ayağım bile kırılmadı. Öldürmeyen Allah öldürmüyor iste. Şuan düşünüyorum da iyi ki yaşıyorum, iyi ki tövbe etmişim. Gece gündüz Allah’ıma yalvarırdım beni kurtarsın diye, bana bir kurtarıcı göndersin diye. Sesimi duydu kurban olduğum Allah’ım. Bana bir melek gönderdi. Türkiye’den bir melek gönderdi, benim için. Beni kurtarmak için. İlk tanıştığımızda ona herşey anlattım, bütün geçmişimi. 8gun sonrada imam nikâhıyla evlendim onunla. Eski eşimden boşanmadım daha, mahkeme sürüyor. Beni mahvetmek için çok uğraştı ama başaramadı. Dört kez ondan kaçmak, bizi rahatsız etmemesi için tasındık. Şuan çok mutlu ve çok huzurluyum.

ağlıEski esimden olan 2 çocuğum var. 2 çocuğuma da babalık ediyor yeni eşim. O kadar iyi bir insan, iyi bir eş ve iyi bir baba ki. 30 senede kimseden alamadığım sevgiyi ondan aldım. Tövbeliyim şuan, 5vakit namazımı kılıyorum, kapandım, küçüklüğümden beri turban sevgisi vardı içimde ve artık türbanlıyım ve çok mutluyum. Kuran kursuna gidiyorum, kuranı kerimi öğreniyorum. Dini sohbetlere katılıyorum. Ama yinele çok korkuyorum, gece gündüz ağlıyorum, içim çok acıyor, çok acıyor, çok acıyor. Utanıyorum kendimden. Acaba Allah benim tövbemi kabul etmiş mi. Dört sene yaptığım o iş için cehennemde cezalandıracak mı beni acaba. Cehennem ateşinden çok korkuyorum. Ergün binlerce kez dua ediyorum Allah’ıma beni affetsin diye. Acaba affetmiş mi beni yoksa o dört seneyi cehennemde mi geçireceğim.

Sizi bu mesajla rahatsız ettiysem eğer çok ama çok özür dilerim. Böyle bir niyetim yok. Allah’a emanet olun, ellerinizden öpüyorum. Melek

Tarih:08 Şubat 2010 Pazartesi 15:34:17

-Allah’ın selamı üzerine olsun Melek kızım; Bismillahirrahmanirrahiym…

Esselatü vesselamü ala resulüne salâvat. Yazdıklarını Türkçe açısından yeterli bulduğumu söyleyerek başlamak isterim… Safiye mektupları kurgu değil. Tamamen gerçekleri en samimi biçimde anlatıyor. Şu anda seninle başlayan iletişimimiz gibi başladı. Anlık, içten gelen sorulara yine anlık cevaplardan oluştu. Safiye ismi de benim kendisine verdiğim bir isim… Eğer vaktin varsa o mektupları baştan başlamak üzere sırasıyla okumanı dilerim. En aşağılara yuvarlanmış kimsesiz bir kızımızın, dokuz yıl yaşadığı cehennemden Allah’ın izniyle nasıl kurtulduğunun yaşanmış hikâyesidir. Bu mektupları yayınlamamızın amacı da Safiye gibi, sizin gibi benzer kaderi paylaşmış kızlarımıza, kadınlarımıza kurtuluşun mümkün olduğunu, biraz gayret ederlerse analarından yeni doğmuş gibi temizlenebileceklerini, yepyeni bir hayata başlayabileceklerini göstermekti.

Sizden önce de bu vesile ile bize ulaşanlar oldu. Bazıları hikâyelerinin yayınlanmasını istedi yayınladık. Bazıları istemedi bizde saklı kaldı hikâyeleri. Ama Âlemlerin Yaratanı Rahman ve Rahiym, bevvap ve gafur mevlamız hemen hepsini de küçücük yol göstermelerimizle, birazcık teveccüh ile yaptığımız dualarımızı katında kabul buyurarak temizledi, yeni ve inançlı bir hayata girmeleriyle huzura kavuştular…

İnsan hataya açık, günaha meyyal ve kabiliyetli yaratılmıştır… Kur’an’da ’’eğer sizler kusursuz olsaydınız sizi yok eder sizin gibi yeni bir soy yaratırdık’ ’mealinde ayetler vardır. Bununla bizi mevlamız hür iradeli yarattığını, olumluya da olumsuza da kabiliyeti olan hür varlıklar olduğumuzu, merakımız veya zaaflarımız nedeniyle, cehaletimizin veya aczimizin de etkisiyle dünya ahiret canımızı yakacak günahları işleyebileceğimizi anlatır. Ancak kıyamete kadar tövbe kapısının açık olduğunu, Rabbe sığınıp tevbe ederek ibadet ve takatler ile çaba sarf ettiğimiz takdirde temizlenerek Allah’ın en sevgili kulları arasına dâhil olabileceğimizi bildirir. Nitekim bak kendi hayatında bunu yaşayarak öğrenmişsin. Tevbe ettiğin için hem geçmişinden nispeten kurtulmuş hem yeni bir hayat kurmuşsun. ’’Günahlarınız denizin köpükleri kadar bile olsa tevbe ederek ananızdan doğduğunuz gibi temizlenebilirsiniz’’ buyuran efendimizin sözünü gerçeğe dönüştürmüşsünüz. Seni en samimi duygularla tebrik ederim. Allah yar ve yardımcın olsun… İnşaallah daha güzel günler seni bekliyordur…

Geçmişinin vicdan azabından ve dünyevi etkilerinden kurtulmak için sana bir dua öneririm. Mademki namaz kılmaya başladın senin için hiçte zor olamayan bir iş bu. Biz namaza yaklaşmaktan korkan, utanan kızlarımızı bu duayı okumaları için ikna etmeye çalışırken en çok namaza başlamada zorlandık… Namaza başlamalarını istedik çünkü bu duanın kabulünde namazın hem temizleme özelliğinden hem de düzenli dua kabul zamanları olmasından istifade etmek istedik.

Duanın kabulü için bazı şartlar olduğunu biliyoruz. Bunlardan birisi de duanın ret olunmayıp kabul edilme vakitlerinin olmasıdır. Duaya niyet ederiz, amacımıza uygun bir tertip ve düzenle yalvarırız, belli hareketleri yaparak dua ederiz ve belli zamanlarda ederiz.

Mesela abdest alırız,

Beddua değil de rahmet ve merhameti celp edecek kelimeleri seçeriz,

Seherde,

Kutsal günler ve gecelerde,

Yağmur yağarken, namazların ardından dua etmek gibi, eşref saatlerini kollayarak dua ederiz.

Mesela cuma günleri öğle ezanının hemen ardından edilen dua gibi…

Benim sana önerdiğim dua her namazdan sonra, sağ eline tespihi alarak, her bir tespihi sağ el şehadet parmağınla çekerek okunacak bir duadır. Burada da işaret parmağının hareketi önemli. Sağ el işaret parmağın düzenli hareket edecek. Vaktinin yettiği kadar 33 kere veya 99 kere veya daha fazla okumak suretiyle kırk bir gün devam edilecek… Ara verilmeyecek… Eğer zamanın yetmezse az da olsa her namazdan sonra okunacak.33 e vaktin yoksa 3 veya 9 kere olsun okunacak. Vakit bulunca eksik tamamlanabilir. İnşaallah o kırk günün ardından kalbine öyle bir emniyet gelecek ki asla geçmişine dair bir iz kalmayacak. Ne kalbi ne de beşeri bir sebeple bir daha rahatsızlık duymayacaksın.

Çünkü geçmişine dair bütün hataların defterinden silinmiş, affedilmiş olacak. Biliyorsun hepimizin her salisemiz hata – sevap kiramken kâtiplerince yazılmaktadır. Günahlarımız tövbe etmedikçe silinmez ve hesabı hemen devreye sokulur. Dünyada karşılığını görmeye başlarız. Eğer tövbe etmezsek ayrıca ahirette de kalan cezaları çekme ihtimalimiz vardır. Sevapları günahlarından çok olmayanlar maalesef cehenneme uğrayacak, yaptıkları kadar cezalanacaklar. İmanı olmayanlar ebedi kalacaklar, imanlılar ise sevap / günah muhasebesinin karşılığını ödedikten sonra cennetle şerefleneceklerdir.

Mektubun uzun olduğunu biliyorum ama sana mutlaka kurtuluş mümkün, hemen Hakk teâlâya müracaat etmelisin, demek istiyorum. Bu dua daha önce defalarca denenerek neticesi alınmış bir duadır… Safiye ye önerdiğimde ona da anlattım.

Kendim de okudum sıkıntılarımın ve vicdani yakınmalarımın geçtiğini bizzat gördüm.

’’Ya rabbi okuyacağım duanın hakkı için geçmişteki ve gelecekteki kusurlarımın affını dilerim’’ diyerek niyet et… Ve ’’ Ya latıfün ya latiyf. Bi lutfikel hafiyyü bil kudretilletiy. İsteveytü biha alel arş…’’ Cümlesini yukarıda söylediğim gibi okuyabildiğin kadar oku… Kendine yapabileceğin bir sayı tayin et.33 le başla... İleride daha çok okuyabileceğini anlarsan 99 a çıkar… Gittikçe daha çok okumak isteği verir zaten mevlam. O merhametlilerin merhametlisidir. Samimi ol. Allah sen hatırlasan da hatırlamasan da sana şah damarından daha yakındır. Sen o kusurları yaparken de sana aynı şekilde yakındı. Şimdi de öyle. Umarım rüyanda kitabını sağ ön tarafından verildiğini görürsün. Yani affedildiği açıkça sana müjdelenir. Bunu birçok kızımız yaşayarak gördüler. Senin de dualarla yardımcın olacağım inşaallah.

Allah sana bana merhamet etsin, dostlarından olarak kayda geçirip efendimizin bayrağı altında toplananlardan olalım. Seni sıkıntılarından çekip olan eşine de dua edeceğim. Bana yazamaya devam etmeni beklerim. Baba kız gibi… Göreceğin rüyaları bana yazarsan aldığın mesafeyi anlar, sana başka katkılarda yapmaya çalışırız. Beni aradığın ve tanışmamıza neden olduğun için teşekkür ederim. Gece gündüz ne zaman istersen bana yazabilirsin. Sevgiyle kal sevgili kal.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.