Narı da hakk Nuru da hakk

Narı da hakk Nuru da hakk

human46-1Selam es selame sayın hocam;Hürmet ederim hayırlı geceler,

Biliyorum geç oldu lakin az önce bir yazınızı okudum, üveysi zikri çekip seğirmeler almış bir okurunuzla ilgili. Estağfurullah el Aziym baslıklı yazı.

Üveysi zikri nedir bilmiyorum, araştıracağım lakin sorum şu; Rastgele zikir yapılmaz biliyorum, Ben arada bir ‘’Hasbiyallahu ve niğmel vekil diyordum, la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin’’ diyordum, az da olsa, tamamen terk edeyim mi bunları?

Bir de ya latiften baska düzenli zikirim yok. Yalnız bir tanıdığım var ona bir kuran kursu hocası hanim, günlük 100 la ilahe illallah,100 salâvat, 100 estagfirullah el aziym herkes çekmeli demiş, bu garibim de çekiyor her gun. El aziym esması 9 dan dan fazla herkes kaldıramaz demişsiniz bu yakınımı nasil uyarayım. Belki zarar goruyor olabilir diye düşündüm. Beni kısaca bilgilendirirseniz sevinirim. Fatma 01.52

  • Selam es selame; ”Ben arada bir Hasbiyallahu ve niğmel vekil diyordum, la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin diyordum az da olsa, tamamen terk edeyim mi bunları?”

faviconBiz arada bir söylenen ayet, sure ve esmaları kastetmedik. Zikir haline getirerek sayısal ve gün olarak çok okunanlardan bahsettik. Siz bunları yeri geldikçe söylemeye devam edin.

İleride bunları size zikir olarak da veririz inşaallah. Estağfirullah estağfirullah estağfirulla elazımün, el keriym, subhanallahu ve bi hamdihi subhanallahul azym estağfirullah’’.tespihi efendimizin bundan üstün tespih olmaz betimlemesi ile tavsiye ettiği bir istiğfardır. Efendimiz bunu günlük yetmiş defa söylediğini veya bazı rivayetlerde yüz defa okuduğunu buyurmuş. Binlercesini her yiğit kaldıramaz dedik. Allahın azametti nurlarla meleklerle ve beşeri tecellilerle üzerine gelir tahammül mümkün olmaz.  Allah korusun akıla da ruha da zarar gelir… Meczuplar hep yanlış zikirin ürünü insanlardır. Ve siz günde en az yedi defa zikire oturuyorsunuz her seferinde dokuz kere okusanız yeter dedik.

”la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin” ayetini secdelerde üçer kere okuyun. Bu geçmiş kusurlarımızı affettirmek için kabul edileceği vaade edilen bir ayettir. Yanlış zikir çeken milyonlar var. Dilerseniz sayfamızı, yazılarımızı ona referans vererek, kısaca bahsedin ama kendinizi yıprattırmayın… Israr yok. Tebliğ var. Sünnetullah ve sünneti resulullaha uygunluk böyledir.. Tebliğ edilir zorlanmaz. Herkesin dilediği şekilde davranma hürriyeti bakidir. Narı da hak nuru da hak… Dileyen narına koşar, dileyen nurunu arzular. Cehennem ve cennet cinlerle ve insanlarla doldurulacaktır. Bu allah vaadidir. Selam es selame

SEVİYORUM SEVDİĞİM

Ant’olsun,
Güven olsun.
Huzurda kal sevdiğim.
Sen benim vazgeçilmez gayemsin;
Yaşama sevincimsin.
Anlatamaz duygularımı asla;
O, sihirli sözcük ”sevgilim”.

Ben bende olmaktan öteyim.
Tanışalı beri;
Sen’im,
Seninim.

İlle o sözcüğü duyup doymaksa dileğin;
Bin kere, onbin kere diyeyim.
Sevgilim… Sevgilim… Sevgilim…

Birlikteliğimizde;
Az biraz kırmalarım var ya;
Hani…
Küçük küçük üzmelerim, ihmallerim…
Asla incitmek değil kastım.
Hepsi nazım.
Hepsi çalım.

Hükmedemeyince fırtınalarına aşkın,
Bir çeşit sığınması nefsimin;
O, sakin, cennet koyuna.
Demir atmadır, yanaşmadır.
Senin için seninle dolaşmadır, oynaşmadır.
Deli gönlümce güya kaynaşmadır.

Üzdümse eğer,
Bilmeden…
Lütfen gücenme küsme.
Seven böyle yapmaz,
Sevdiğim sevmiyor deme.

Seviyorum… Seviyorum… Seviyorum…
Seni ben çok…
Çoktan da çok seviyorum.

Nasıl anlatabilirim ki daha.
Görmüyor musun halimi…
Senin dışındaki her şeyden geçmişim.
Gönül sarayıma sevgini, Sultan seçmişim.

Paylaş

Narı da hakk Nuru da hakk” için bir yorum

  • 18 Mart 2018 tarihinde, saat 23:13
    Permalink

    Şiirdeki duygunuz çok etkileyici Hocam.Kalbinize sağlık olsun..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir