İnsan Nankördür

25.10.2020
96
İnsan Nankördür

İnsan Nankördür

*Babacığım, tekrar geldi Resulullah. Bu sefer beni ikaz ile, ‘’ey imam Muhammed velev ki benim Kur’an’ımı ve sahih olan hadislerimi bildirmezsen, benim yaşattığım gibi dini yasamazsan, iyiliği emredip kötülükten men etmezsen, sana hakkım helal değil. Hayatın merkezine Allah ve Resulünü koyacaksın,’’ dedi.

*’’Velev ki insanlardan korkup söylemekten çekinirsen ayetlerimizi, hadislerimizi, Allah ve Resulullah olarak seni bırakırız’’ diyor.

*<Ya Resulullah benim derdim Allah rızası. Başka gayem yok,> dedim. ‘’Duyur herkese’’ dedi. *Evet, dedi. ’’Bana yaptıkları gibi sana düşman olacaklar, kötü sözlerle, fiillerle seni üzecekler, senden hoşlanmayacaklar, seni terk edecekler ama Allah ve Resulullah ve imamı Ali seninle olacak. Biz sana yeteriz, Allah ve Resulü ve imamı Ali olarak’’ dediler.

*’’Tüm insanlar sizi terk etse İmamı Ali, imamı Muhammed Allah ve Resulü sizinle olduktan sonra onlar size zarar veremez. Ancak Allah’tan korkun. Ancak resulünden korkun’’ dedi.

*’’ Dünyada ikiniz kalsanız, Allah yine sizin dualarınızı kabul eder, yine galip gelirsiniz. İsyan edenler, elbette cebbar ismi ile size itaat eder.’’ dedi.

*’’Yine konuşmaya başladı: ‘’imamı Ali çokluğa, kişilerin kalabalığına bakmasın’’ dedi. *Önemli olan öğrencilerin çok olması değil, 313 sayısı değil oğlum imamı Ali. Sana Allah’a teslim olmuş hakiki erler verecek. Bak evladım Alim bu ayete; Allah bana bu ayeti gönderdiğinde ne acılar çektim. Sen O zaman benim kasıklarımda idin. Nesilden nesile temiz genlerim ta babana geldi, işte o zaman sen doğdun. Allah’ımız Bu ayeti gönderdiğinde ben rahatlamıştım, oğlum sen de rahatla. ENFAL 65, 66 65﴿ Ey peygamber! Müminleri savaşa teşvik et! Eğer sizden sabırlı yirmi kişi bulunursa inkâr edenlerden iki yüz kişiyi yener, sizden yüz kişi olursa bin kişiyi yener; çünkü onlar yaptıklarının bilincinde olmayan bir topluluktur. ﴾66﴿ Allah sizde bir zayıflık olduğunu bildi de şu andan itibaren yükünüzü hafifletti. Artık sizden sabırlı yüz kişi olursa Allah’ın izniyle iki yüz kişiyi yener, sizden bin kişi olursa iki bin kişiyi yener. Allah sabredenlerle beraberdir.

*Oğlum, canım, kanım, gaye hakiki iman, sadık yiğit Zülfikar’ı ortaya çıkarmak. Bunun ölçüsü ise Allah’ın ve Kuran’ın, hadislerin hükmünü kabul etmeleridir. Ben seni seviyorum, sen benden uzaklaşıyorsun. Neden bunu bana yaparsın ey oğlum, canım, kanım, neslim. Bilmez misin baban Hz Ali neden öldü. Kur’an’a ve hadislere ters davranan yanlış içtihat edenlere direndiği için. Baban direnmese idi, bu ilim, kuran ve hadislerim sana ulaşmazdı. Ben razıyım onlardan. İyi ki savaş açtı Ali. Savaş açmasa idi Kur’an ortadan kalkacaktı. Hadislerim ortadan kalkacaktı. Namaz ortadan kalkacaktı. Seni seviyorum. Gel evladım gel seni bağrıma basayım. Ben seni canımdan bile çok severken, can cazım benim kuranımı hadislerimi yükselt. Hiç bir Zülfikar’ın keşfine değişme. Bırak öğrensinler ayet ve hadisimi. Belki içinden bir ayeti bir hadisi hayatına tatbik Edip daha güzel yerlere gelirler. Ey oğlum, sen okuyor mu zannedersin onları, okumuyorlar. Kur’an ve hadis, akait ilimleri yok, cahiller. Senin verdiğin zikirleri bile birçoğu okumuyor.

-Allah ve resulünün rızasından başka, kuranı kerimin hükümlerinin yenilenmesinden, dünyanın Nurullah ile dolup taşmasından, hidayetin ve adaletin tam olarak tecellisinden islam aleminin üzerindeki celalın vesayetinin kalkmasından başka bir isteğim niyetim olmadı ya resulullah. Ey beni benden iyi bilenim şahit ol, şahit ol, şahit ol ki bu yazdıklarımdan başka bir gayem olmadı. Bundan böyle de olacak değildir, inşaallah. Bütün ömrüm boyunca kuran hadis ve ilmin dışında rehber edinmedim. Bu günlere nasıl gelindiği Allah’ın ve resulü ile tarihin bilgisi dahilindedir. Bildiğini gibi efendim, İlmi ledün Marifetullah sırları dahilinde ki bütün gelişmeler kuranın hükümlerinin ömrümce zikredilerek zahire zuhurunun sonucudur. Ömrümce kuranı ve hadisleri yüceltmek için çalıştım ya resulullah. Kuran duvarlarda asılı idi, kuran öğrenmek, selam vermek bile dolaylı yasak idi. Ve din insanlığın gündeminden çıkmıştı, bu fakirin hizmete başlamadan önce. İzninle rehberliğinle bu günlere gelindi. Gerisi de geldi, gelecek biliyorsun. Selam üzerine olsun ya resulullah. Ve üzerimize olsun inşaallah. Ehlibeytin ve ashabı kiramın üzerine olsun, cümle mürsellerin ve nebilerin üzerine olsun.

*Okuyanları ortaya çıkaracağız. Kimisi senden korkuyor. Kimisi seni sever, kimisi sana bugz eder. Kimin ne olduğunu biliyorum. İşte hiç üzülme. İman dairesinde kalsınlar diye fazla merhamet etme. Bu din, kuran, hadis, iman, islam, eleştiriye kapalıdır. Dileyen kabul etsin dileyen inkâr etsin. İşte o günler neden oluştu Oğlum; Çünkü Kur’an’a sırt çevirdiler, hadisime sırt çevirdiler. O yüzden Allah kalplerini kâfirlere benzetti. Çünkü Kur’an ve hadisler, İslam nefislere zor gelir, kabul etmez. Kahrolası insan ne nankördür diye ayet indirmişti Allah teâlâ. Elbette ahir Zamanda islamın onda birini yapanlar kurtulur diye bir hadis var ama bu değildir ki amel ibadetlerinde gevşeklik yapsınlar. Kişi tevhid makamında Evliyada olsa şeraite uymak zorundadır. O yüzden birçok keşif celali, şeytanidir. Celali şeytani olanlar Kur’an’a ve hadislere terstir, artık idare etme… İnsanlar kaçacak diye endişelenme. Hakkı İslam kuran hadis ne derse onu de. (devam edecek…)

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.