ESKİ BEN VE YENİ BEN.

ESKİ BEN VE YENİ BEN

 
*Eûzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enle ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasûluhu.
Selem es seleme can hocam,
 
*Bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Her saniyesini Rabbimin izniyle idrak ederek izleyerek yaşadım.3 aydır eşim işe çağırırlarsa gidiyor. Toplasanız 10 yâda 15 gün ancak gitmiştir. Son 1aydır hiç gitmiyor. Çağırmıyorlar çünkü. Kendisini daha da alkole verdi. Benim elimden ise Rabbime dua etmekten başka hiç birşey gelmiyor. Belimin rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum. Bir tek Rabbimin bana vermiş olduğu beyaz meleğim, oğlum, engelli olan, o çalışıyor. Faturalarımızı o yatırıyor. Eşim nasıp edip bir şekilde evimizin ihtiyaçlarını gideriyor. Hamd olsun. Uzun zamandır internetimiz kesik, komşumun internetinden bağlanıyorum. Rabbim ondan razı olsun.
*Bugün yine alkollü geldi. Annemlerdeydim. Ablam hadi karını al, biraz gezdir dedi. Daha önce eşim teklif etmişti, ben yok gitmeyelim demiştim. Şimdi birşey diyemedim, ailemin yanında tatsızlık çıkarmasından korktum. Çünkü alkollü olarak dışarı çıktığımızda hep bir tatsızlık çıkarıyordu. Belki bende karşısında susmadığım için olabilir. Hiç istemesem de gittik. Babamın eski bir şarjlı motoru var onunla. İçimden dua etmeye başladım. Niyetimizin istimdat bölümünü okudum ve salavat çekmeye başladım. Beni ekmek arası yenilen bir yere götürdü. Ben yemiycem, niye buraya geldik dedim. Bana baktı, neden dedi. Yemeyelim paramız cebimizde kalsın olmaz mı dedim. Tekrar baktı ve ben sustum. Siparişimiz geldi, sessizce yedim. Eşimi gözlemliyorum, bakışlarım sevgi dolu oldu. Kendi az yiyip bana yedirdi sürekli eliyle ve gözlerimin içine bakarak. Seni seviyorum Rabbim dedim içimden. Ben tatsızlık çıkaracak diye beklerken Rabbime tam bir inançla dua ettim ve sonuç daha bi merhametim arttı eşime karşı.
 
*Yemeğimiz bitti bana bakarak doydun mu ister misin bir daha dedi. Elhamdülillah yeter Rabbim sana sağlık, kesene bereket versin dedim. O da sürekli çok şükür ya rabbi deyip durdu. Annemlere geri geldik. Evimize gidiyorduk küçük oğlum babasını o şekilde gördüğünde ona kin besliyor. Babasına kin beslemesin diye tatlı sözlerle dikkatini dağıtmaya çalıştım. Rabbime dua ettim; Rabbim n’olur kocamın evladının yanında küçük düşmesine izin verme diye. İstimdatları yine söyleyip salavata devam ettim. Evimize kadar hiç sorun çıkmadan geldik. Ben olanları düşünüyordum namazımı gözyaşları ile kıldım. Eşim için çok dua ettim. Özünde çok iyi bir insan. Rabbim uyanması için yardım etsin âmin. Hocam eskiden olsa bu durum karşısında eşimle çok kavga ederdim. Ama şimdi sadece susup onu izliyorum ve dua ediyorum. Benim gerçeği görmemi sağladığınız için Rabbim sizden gani gani razı olsun, evinizde huzurunuz daim olsun, her kolaylığı önünüze sersin. Sizi ve kardeşlerimi çok seviyorum. Hayırlı geceler. Selem es seleme ????????
 
????????????Sevgi ve zaman her derdin çaresidir, hele ki dua ile süslenirse. Rabbim yar ve yardımcınız olsun azizem. Eşinin hali kendi imtihanı olmakla birlikte ortaklığınız kadar etkilenecek sen de imtihan edileceksindir. Öyleyse dua etmek ne kadar akıllıcadır bir düşün. Kavga dövüş kime çare olmuş da sana olacak.
♥️EŞİNİ KRAL YAPAN KADIN KRALİÇELİĞE YÜKSELİR,
DEĞİL Mİ.
♥️EŞİNi KRALİÇE GİBİ HİSSETTİREN ERKEK DE KRAL OLUR.
♥️NE DE OLSA İLTİFAT ETTİĞİMİZ,SEVİNDİRDİĞİMİZ
EŞLERİMİZİN GERİ PLANINDA
ŞAH DAMARIMIZDAN YAKIN ALLAH VAR,
DEĞİL Mİ.
Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir