Temiz Olmayan Kalpte Benim Ne İşim Olur

10.11.2020
83
Temiz Olmayan Kalpte Benim Ne İşim Olur

Temiz Olmayan Kalpte Benim Ne İşim Olur

*Selam es selame hocam. *Euzü bi kelimatillahit-tammati min şerri ma halak. Hocam son yazdırılanlardan başlıyorum inşallah.

*’’Tüm kötü huylarından kurtulmak için itaat şart. Sana, eşe itaat bana itaattir dedim. Ama ısrar ve inatla (muhalefetle) ondan nefret edip zıtlaşıyorsun, benim sözümü dinlemiyorsun. Sözümü birçok yerde dinlemiyorsun. Sözlerime uy, bana itaat et ki bende kötü huylarını alıp kalbini güzelleştirmek üzere, yerine güzel huylarımı koyayım.

*Beni dinlemelisin, bu yol itaat ile gidilir. İtiraz eden kendine eder. Bak Muhammet, hocana itaatsizlikten zor durumda kaldı. Herkesin ona buğz etmesine sebep oldu. Böyle devam ederse benim de celalimle karşılaşacak. Onu kaç kez uyardığımız halde anlamıyor. Israrla benim dediğimi, benim kuranımın hakkını savunduğunu iddia ediyor. Ali’mi kötü duruma düşünüyor. Ali’mi bekadan sevdiğimi bilmiyormuş gibi davranıyor.

*Ali’m benim göz bebeğim, AŞKIM. Ona bunu yapmasına daha fazla katlanmayacağım. Böyle devam ederse onu hak ettiğine kavuşturacağım. Makam da benim mevki de benim. Size verdiklerimin değerini bilmeyip “ benlik” derdine düzerseniz en sonunda, AMA ben senin KURANINI ayetlerini savunuyordum, bu nasıl olur, deyip ağlarsınız.

*Sadece ibadetle yol alacağını sananlar kıyamet günü neye uğradığını şaşıracaklar. *Ayetlerimi çok iyi bildiğini iddia edenler; kalpleriniz, dilleriniz, düşünceleriniz temiz değilken dosdoğru yol üzere olduğunuzu mu sanırsınız? *Ayetleri ve hadisleri dört dörtlük bilseniz de kalbinizdeki kirden arınmadan bana yakin olabileceğinizi mi zannediyorsunuz? *En fazla alim olursunuz, ondan da daha ileri gidemezsiniz.

*Ben kulumda önce kalp temizliği, merhamet ve vicdan ararım. *Temiz olmayan kalpte benim ne işim olur? *Ben Davud’a “ ey Davut ! Bana kalp evini temizle de orada bulunayım. Gökler ve yer beni içine almazken mümin kulumun temiz kalbi beni içine aldı” buyurmuştum. *Siz sadece Hz. Muhammed’e mi iman ediyorsunuz. Ondan önceki peygamberlerimi red mi ediyorsunuz?

*Hadisleri çok iyi bilenler – mümine lanet etmek onu öldürmek gibidir.  sıddıka lanetçi olması yakışmaz. lanetçiler kıyamet günü ne şefaatçi ne de şahit olurlar. *Bunları hadisten saymıyor musunuz? *Yoksa sadece işinize geleni mi alıyorsunuz? *Peygamberimiz düşmana bile beddua etmemişken siz kim oluyorsunuz da müslümanlara beddua ediyorsunuz.

*Artık sabrımı zorluyorsunuz. Bu sınavda çoğunuz ayrılacak, kalanlara selam olsun. *Makamdan dolayı gizli şirkte olanlara geçmiş olsun, kendileri bile durumun farkında değiller. *10 gün sonra çoğunuz nasıl olduğunu anlayamayacaksınız “ben hiç namazımı terk etmedim, Kuran’a hadise hep uydum “ diye itiraz edeceksiniz, ancak şimdi anlamayan o günde neden olduğunu anlamayacak, “ ben kaybetmedim onlar kaybetti” deyip duracak kıyamete kadar. O gün geldiğinde ise esas şoku yaşayacak.

Herkese geçmiş olsun. 30 Ekim 2020 de yazdırılanlar bu kadar hocam

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.