Hakikatin şehri Gizlidir

0
44 views

Hakikatin şehri Gizlidir

*Eûzû Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

Selam es selame babacım. Size sormam istendi, ‘’hakikatin şerhi gizlidir, bu sende yok’’ denildi. ‘’Hacı Ali Bayram Hoca’na sor’’ denildi. Peygamberimiz mi, dedim. Hayır denildi. Sevgi mi dedim. Hayır denildi. selam es selame, babacığım.

*Çok şey yaşıyorum, size yazamıyorum, neden bilemiyorum. Sağımın ve solumun konuştuklarını duyuyorum. Yere yatırıldığımda, yarı uyanık yarı uykulu hal ile konuşmalara şahit oluyorum. Bu sefer sol taraftan ” Allah birdir ve tektir Hz. Muhammed Mustafa onun kulu ve elçisidir “denildi. İman ettiler yani. (maşaallah barikallah.)

*<Rahman ve Rahim olan Allah ın adıyla. Elif lam mim ra. Bunlar kuran ayetleri dir. Ey iman edenler, sizler eşlerinizle birbirinize helal kılındınız. Lakin helali harama düşüren hallerden sakının. Allah’ın dilediği şekilde birbirinizle olun.>

*Rahman ve Rahim olan Allah ın adıyla. Elif lam mim ra. Bunlar kuran ayetleridir. Kuran’ın hakikat denizi sizlerin bildiklerinizin de ötesindedir. Sizlerin yapması gereken sevgiyle ibadetlerinize devam edip Allah’ın huzurunda daima kalmanızdır. Bu hal kalben Allah’ı zikretmekle olur. Allah’ın sizden uzak olmadığını, bütün kullarının onunla aynı anda bir olduğunu idrak’a varın. Rabbinizi tekleyin. Allah her şeye kadirdir. O ne yüce ilahtır, eşi benzeri olmayan yegâne yaratan O’dur. Mevlamız sizlere verdiği değerden dolayıdır ki bütün kâinat sizlere O gözle bakar.

Bizlerden sizlere selam olsun eyyy erenler, sizlerden bizlere selam yok mudur? Allah’ın selamı ve bereketi üzerlerinize olsun. Selam ve dua ile…>.

*Babacım selam sizeymiş, ilettinmi selamımızı Hacı Ali’ye denildi.

*RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA HACI ALİ BAYRAM, SELAMÜN ALEYKÜM.

-Rahman ve rahiym olan Allah’ın adıyla erenler aleyküm selam, aleykümselam ve Selamün aleyküm efendim. İlk fırsatta yazacağım Zeynepcan. Hem de paylaşacağım inşaallah. 

-Selam es selame, Zeynepcan, Allah’ın selamı hem sana ve sana yardım eden meleki âlemin erenlerine olsun, hem de cümle resullere, nebilere, velilere ve başta efendimiz Muhammed Mustafa as. Olmak üzere hiyerarşinin bütün katmanlarına olsun. Ehli beyte, ashabı kirama, arşı ve kürsü ayakta tutan cümle meleklere olsun. Hocalarıma, gelmiş geçmiş bütün müminlerle birlikte ceddimize, anne babalarımızdan başlayarak âdem atamıza kadar soyumuzun cümlesine olsun. On sekiz bin alem üzere olsun ki, bütün alemlerde yaşayanlar ancak rabbimizin nefsi ve ruhunun tecellisini yaşarlar. Bu nedenle selam dolaylı selamlarımızın muhatabı allemlerin tek hakimi ve yaratanı Allah Teâlâ’yadır. Hamd ve şükür nasıl ona mahsus ise selam da ona mahsustur. Ondan ona selam olsun. Bizlere de ondan geldiğimizi, onunla olduğumuzu ve ona döneceğimizi asla ve asla unutturmasın, erhamerrahimiyn olan mevlamız.

‘’Hakikatin şerhi gizlidir’’ hükmünden sonra onu şerh etmenin gücümüz yetse bile yasak veya imkânsız olduğu anlaşılır değil mi. Hakikat bir adı Hakk olan Allah’tır. Bir ve tek olan Allah’tır. O ekberdir, ancak izin verdiği kadarı ile kişisel olarak yaşanır, bilinir. Hakkal yakine ermektir. Hakikat ki Allah’ın, izin verdiği kadar mümkündür. Hiçbir kul Allah’ı yeterince tespih edemez. O ezeli ve ebedidir. İnsana o’nu kâmilen tespih etme güç ve kudretinin verildiğini zannetmiyorum. Eğer bu mümkün olsaydı ceddim Resulü Kibriya efendim Muhammed Mustafa bunu başarır , seni hakkıyla tespih edemedim rabbim, bağışla beni, demezdi. O bu cümleyi kurduysa beni de rabbim şu mesele hakkında söz söylemeye cesaret ettiğim için affetsin. O subhanallah’dır. Kul hiçlikle ancak onu yaşar. Hiçliğe ermek bile bir insan ömrüne bazen sığmıyor. İnsana yüklenen yük o kadar, o kadar büyük ki kelimelerim yetmez anlatmaya. Eğer rabbimizin rahmeti af ve mağfireti yetişmese imdadımıza, kimse canını cehennemden kurtaramazdı. Rabbimin rızası için sizleri seviyorum. Sizleri o’na ulaşmaya davet ediyor, heveslendirmek istiyorum. Bu uğurda yetersiz kalarak sizi hayal kırklığına uğratmaktan Allah’a sığınırım. Ve derim ki rabbimin kudreti karşısında sizlerden daha aciz ve muhtacım, hakikatin daimi öğrencisiyim. Üzerine aldığım vazifelerim olmasaydı, düzenli ders çalışmak, hakikati keşfetmekle ömrümü geçirmek isterdim. Verilen bilgilerin ve makamların değerini bilmeye, daha çok gayrete sizleri rabbimin izniyle davet ediyorum.

Yorgunluktan dün gelen bu mesajı ancak bugünün gece yarısına yakın cevaplayabildim. Rabbimize emanet ederek her birinizi, selam es selame. Hoşça kalın, vesselam, hem yer ehline, hem gök ehline hudutsuz selam olsun. selam es selame.
Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here