Melek; ‘’Rabbinin ihsanını anlat da anlat’’dedi.

15.10.2018
15
Melek; ‘’Rabbinin ihsanını anlat da anlat’’dedi.

Euzü billahi mineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

Selam es selame babacığım. Şimdi tevbe için dua ettim. Size de dua ettim. Kolum yukarı kalkıyor, Rabbim ne tövbemi kabul ediyor ne de size yaptığım duayı. Tavsiyeniz üzerine ısrarcı olamadım. Tevvaburrahim ve Şafi ismini birkaç defa söyledim, kolum hep yukarı kalkınca bıraktım sonra salavatla bitirdim.

Süfliler için olan duayı okuyorum. Bir de sol kolumun iç tarafı dua ederken ve zikir sırasında seğiriyor. Savunmaya başladım. Ancak namazları her zaman ilk vaktine denk getiremiyorum.

Sol kolunun iç tarafı hangi duada ihtilaç ediyorsa onu bir süreliğine yapma. Duada hata var demektir. Namazın vakti beş on dakika hatta biraz daha fazla ilerleyebilir. İnsanlık hali.

*Ya latifun zikrinde de oluyor bazen

-O sırada düşündüklerine, dağınık, dikkatsiz davranmana da uyarı olabilir. Hassas bir haber yeridir

*Evet. Bu olabilir. Hacı Ali Bayram babanın tavsiyelerine uymayı nasip et dedim, yine yukarı kalkıyor

Rabbimizle bağlantıda kopukluk yapıldığında uyarıldığımız oldu. Tecrübe ile yazdım yazdıklarımı. Duanın içinde hatalı bir kelime olduğunda veya niyette hata olduğunda da rabbimiz uyarır. Bak araya beni koyman razı değil mevlam. Süreklilik diliyorsun. Kalbine güvenmeli rabbimize bana dua etmeyi rızanı kazanmayı nasip et demelisin. Ben sadece rehberlik ediyorum. Her kulun bağlanacağı mercii rabbimizdir. Rabbimizden başkasına teslimiyet hak asla değildir. Rabbim sana şah damarından yakın olduğu halde başkasına yönelmen hatadır. Rabbimiz buna elbette hata ediyorsun diyecek

*Benim bağlantımda kopukluk oldu, etrafımla meşgulken kendimi ona yönelme konusunda çok başarısız buldum. Evet, şimdi tekrar dünden itibaren daha iyi yönelebiliyorum

-Şimdi ben dediğim için değil. İhtiyaç oluşundan ve rabbimizin rızası için yeniden tövbe et. Durumu test et. ’’rabbim beni zatından başkasına inandırma. Kalbim senin nazargahıdır. Beni bir an bile nefsimle baş başa bırakma. Zatı alana sığınırım’’ diye dua ile tövbeni yenile.

*O zaman yönelme konusuna dikkat ederek ilerlemeye çalışayım. Allah razı olsun. Babacığım.

Dualarında diline geleni söyle, aklınla değil gönlünle ilişki kur, ilişkide daim ol. Bütün samimiyetinle rabbimizi tam karşında tahayyül ederek seni dinlediğini izlediğini bilerek dua et. Doğallığından taviz verme o seni kâmilen görüp bilmekte, kalbinden geçenleri bile senden daha önceden ve bilinçli olarak bilmektedir.

*Tamam inşaallah,

-Öyleyse ondan nasıl ne gizlenebilir. İkiyüzlülükten, gafletten, rabbimize ihanetten, rahman rahim, din gününün sahibi mevlamız sığınırız. Rabbim ümmetin milletin günahları ile birlikte günahlarımız affet. Sen affetmeyi seversin. Aczimiz, eksiklerimiz, cehlimiz sana malumdur. Rabbimiz bizi Kuddus Tahir isimlerinle anamızdan doğduğumuz gibi tertemiz et. Senin herşey gücün yeter. Bilip bilmeden ettiğimiz hataları, günahları bu seher nurları hürmetine affet.

*Tamam, inşaallah, haklısınız. Böyle dua etmeliyim. Allah razı olsun babacığım. Selam es selame.

Sen bizim Mevla’mızsın. Senden başka gidilecek bir kapımız yok. Sen bize Fettah isminle başarı kapılarını ardına kadar aç ve zatına yakınlık nasip et. Birliğine, diriliğine, tekliğine, kudret ve kuvvetine olan inancımızı kesinleştir, ilme dönüştür. Şeytanların insanların ve bütün yaratılmışların saptırmasından her türlü fitne ve fesadından bizleri ümmeti Muhammedi, yaşayanlarını ve doğacaklarını koru. Rabbim geçmiş nesillerimizi, atalarımızı, ana babalarımızı da affet. Âmin. Selam es selame. 30 EYLÜL 01:03

-Selam es selame Elifcan. Nasılsın seni merak ediyorum… Neden uzun zamandır yazmaz oldun. Umarım iyisindir. Rabbim seninle, sen rabbimizlesindir. Hayırlı geceler.

30 EYLÜL 20:42

*Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.

Selam es selame canım babam, iyiyim çok şükür, rabbime hamd olsun, şimdi herşey daha sakin gidiyor, öğreniyorum yavaş yavaş. Ben bir çöplükmüşüm, haberim yokmuş. Sizi takip ediyorum düzenli olarak. Zikirlerime de devam ediyorum, çok gelişme var ancak korkuyorum anlatmaya, benliğimi devreye soktuğum için Celali tecelliler geliyor. Bu sıkmadan bahsetmişsiniz o çok var, inşallah öğrendikçe ve zikirlere devam ettikçe daha da rahatlar. Rabbime hamd olsun. Benliğim biraz ezilsin belki o zaman rahatça anlatabilirim… Ellerinizden öperim Rabbim dualarınızı bereketlendirsin. Maddi manevi bol şifalar versin. Selam es selame…

-Selam es selame Elifcan’ım kızım. Ne iyi ettin yazdın. Beni meraktan kurtardın. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

*Âmin babacığım,

-Bir keşfi açık, büyü sihir bozan arkadaşım var. Sana dua eden Allah’a yakın iki öğrencin geldiler karşımdalar dedi. Seni bana çok övdü.

*Benim üzerimde süfliler varmış, içimde tepiniyor zikir sırasında, kaç taneler bilmiyorum, 5 veya 6 tanesi gitti. Hala tepiniyor… Belki bana da faydası olur… Allah ebeden razı olsun onlardan

İkisi de harikalar ama küçüğü, evli olanı bir başka dedi… Diğer kardeşin bekâr olunca kolayca senden bahsettiği kalbime geldi. Ve dedi ki bu kızımıza yedirilmiş büyü var. Söyle ona yarım çay bardağı üzüm sirkesinin üzerini su ile doldursun sabahleyin aç karnına içsin. Ve boğazına parmaklarını sokarak kussun, istifra etsin dedi.

*Birisi bana hadimleri ile bakmıştı o da büyü var demişti

-Ve bunu aralıksız on gün yapsın kurtulur Allah’ın izniyle dedi. Yani senin içinde süflilerin olduğunu bu cümleleri ile ifşa etmiş oldu. Bu kusma işini yapmazsa çok uğraştırırlar sizi, hocam, dedi.

*Yarın başlayayım inşallah. Yaparım Allah’ın izniyle babam

Bu gecenin sabahında başla. Allah’ın izniyle ve beni haberdar et. Bu sabah yaptım kustum dersin. Bir leğene veya kapalı lavaboya yaparak çıkardıklarını gözlemle. Allah’ın izniyle senden güzel gelişmeler bekliyorum. Rabbimiz, rahman rahiym mevlamız yar ve yardımcımız olsun.

*Tamam inşallah. Âmin.

-Tez zamanda tertemiz olarak yolculuğumuza devam edebilelim inşaallah

*İnşallah

-Hayırlı geceler. Bu gece tövbe namazı kıl ve bu süflilerden kurtar beni rabbim diye niyaz et inşaallah.

*Tamam, inşaallah Rabbim tez zamanda kurtarır inşaallah. Allah razı olsun, babacığım selam es selame…

-Rabbimize emanetimsin selam es selame

1 EKİM 06:02

Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

Selam es selame babacığım, sirkeli suyu içtim ve kustum. Çıkanlar krem renk bir sıvı, sarımsı köpüklü üst tabaka ve içinde kahverengiye çalan kırmızı minik parçalardan ibaretti. Allah’a emanet olun. Selam es selame. 1 EKİM 07:31

-Maşaallah barikallah. Aferin sana. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Yarın sabah ve dokuz sabah daha bunu yapacaksın Allah’ın izniyle. Selam es selame. 2 EKİM 10:40

*Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.

Selam es selame babacığım, bu sabah da kustum, koyu kahverengi parça miktarı daha fazlaydı, dokuz günün içinde farklı bir gelişme olursa haber veririm inşaallah, rüyasını da gördüm, evden gidiyordu… Ama ev haraptı, babam da çok hastaydı. Allah’a emanet olun. Selam es selame. 2 EKİM 13:44

-Güzel. Özenle devam et. Selam es selam. PZR 09:53

*Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

Selam es selame babam, Allah’tan sağlık afiyet dilerim sizin için, dualarınızın bereketini arttırsın, iki cihanda yüzünüzü güldürsün Rabbim. Bugün (sirke su karışımı içme) 11 gün doldu. İçimden çıkanlar hep aynıydı. Kahverengi pıhtı gibi şeyler bitene kadar içmeye devam etsem diyorum. Diğer gelişmeler şöyle oldu. Zikir sırasında her yer Nur oluyor pırıl, pırıl. Sıkışmalar azaldı. Dua ve zikir sırasında elimi harekete geçiriyor Rabbim. Elim namazda dizimdeyken de hareket etmeye başladı, özellikle bir dileğim olunca. Sağ kulağımda çınlama artışı var. Seğirmeler sürekli oluyor, o değişmedi. Gözümü odaklamayı fark ettim. Duygu diye bir şey kalmıyor o anda, sanki komut bekleyen robot gibi hissettim. Melek konuşuyor, şeytanla onu nasıl ayıracağımı anlattı. Şeytanın hayale attığını, görüntü ile meşgul ettiğini dikkati böyle dağıttığını anlattı. Örnek verdi, namaz sırasında. Doğrudan net bir konuşma. Hiç övmüyor, iyisin demiyor, çok günahkârsın diyor, bazen emrediyor. Nasihat ediyor. Dua ve zikir sırasında sağ tarafımda bacağımın yanında ciddi silme temizleme var. Bende bilgiden ve çokbilmişlikten kaynaklı, (daha bir sürü sebep de vardır ancak şimdilik görebildiğim bu) kibir varmış. Melek bana daha önce yaptığım dünyalık işlerin ve başarıların ücretlerini insanların övgüleri vasıtasıyla aldığımı ve onların bana ahirette hiç faydasının olmayacağını bildirdi. Gösterişten sakındırıyorlar. Süfli göz odaklanınca çok kıpırdayamıyor. Elimin hareketlerini daha iyi okuyorum artık, bir de bir ara suret ve sırret ile ilgili bir yazınız vardı, o yazıdaki gerçeklerle ilgili bir açılım oldu. Kudret elinin her şeyde işleyişini daha net görebilmeyi nasip etsin Rabbim. Sürekli farkındalığım artıyor, yani öyle gibi geliyor. Her düşüncenin, hayalin ya bir Melek ya da bir şeytandan bir enerji vasıtasıyla ulaştığı fikri oluştu bende. Nefsin durumu, sözler, hisler, anlık düşünceler, davranışlar bu enerjileri çekiyor veya itiyor. Yani zikirle mesafe alınıyor ancak nefis terbiye edilmezse, onun azgınlıklarından dolayı negatif enerjilerin tekrar gelme olasılığı çok fazla… Bu da hata ihtimalini artırıyor ve olumsuz tecelliye davet çıkarıyor sanırım. Bugün ya latifun zikrinde ikinci 40 gün doldu. Ancak rüya görmedim, sizin tavsiyeniz doğrultusunda devam ederim, inşaallah. Allah’a emanet olun. Selam es selam. PZR 16:23

*Babacığım Melek yalancı olduğumu söyledi, bana ‘günahkârsın’ değil de ‘çok günah işledin’ dediğini bildirdi. Siz de hakkınızı helal edin yanlış yaptım yine. Çok çabalamam lazım, bataklık gibi içim. Selam es selam. PZR 21:56

-Sevgili elifcan kızım. Selam bereket yardım ve dualarına icabet inşaallah seninle olsun. Şimdi gidilecek hedeften çok, katettiğin mesafeyi görme zamanı. Harika gelişmeler yaşadın. Artık nurlar içindesin. Melekle temas kurup sırlar alabiliyorsun. Rabbim senin ellerin kollarınla ihtilaçların ve hislerinle seni doğruya yönlendiriyor. Yardımın bu kadar çeşitlisini herkes alır sanmayasın. Sirkeyi ondört güne tamamla. Yeniden yaz. Bugün 14 günü tamamladım durum budur diye yaz. Ya latıfün zikrini de devam ettir. Haftanın birkaç gününü oruçlu geçir. Eğer imkanın varsa aralıksız 21 günlük veya 41 günlük oruç tut. Nefsin direncini oruç kırar. Orucun nefise kazandırdığını hiç ama hiç bir ibadet kazandıramaz. Durmak yok; yola biraz daha azim ve kararlılıkla devam inşaallah. Kendine bir tedavi uyguladığını varsay. Hemen her gün tövbe namazı kıl. Namaz arkasından rabbine yöneldiğinde kalbine gelen her kusurun için ayrı ayrı tövbe et. Ve kesinlikle ve adeta tiksinti ile o hatandan kesin dönüş yap ve bir daha bu hatayı izninle yapmayacağım rabbim beni bu azmim konusunda desteklemeni dilerim de ve sil zihninden o alışkanlığını nefsinin karakterini. Gelecek güzel gelecek merak etme. Rabbime emanetimsin. Duaların için teşekkür ederim. Allah teâlâ yar ve yardımcın olsun. Selam es selame

17:06

*Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

selam es selame babacığım, Rabbimin merhameti bereketi üzerinize olsun. Dualarınızın bereketini yarattığı Zerrelerin milyon kere milyon adedince ve kat be kat çoğaltsın.  Rabbim rehberliğinizle sevgisini gönlümüze nakşetsin. Bugün 14. Gün. 3 gün boyunca şu şekilde oldu. 1. Gün sütlü kahverenginde bir pıhtı vardı. 2. Gün pıhtı yok gibiydi. Beyaz parçalar gördüm. Ancak sıvının rengi pembeydi. Sirkenin rengiydi yani. 3. gün yine pembe sirke çıktı, fakat koyu renk pıhtılar biraz yine geldi.

Eşimden izin aldım, oruç için. Yarın başlamaya niyetlendim 21 gün. Tövbe namazı ve duaya devam ediyorum. Şu anda daha düzenli gibi herşey. Eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum, olumsuz tecellilerden rabbime sığınırım. Dün bir açılma daha oldu. Ruh halim değişti, formatlanma gibi. İnşallah bunu yazdım diye başıma bir şey gelmez, tecelliler sıkışmalar ağırlaşıyor, benlik, çer çöp çok ya bende.

Bir de yardımın çeşitlisinden bahsetmiştiniz, onunla ilgili bana hatırlatılan iki duam var. Sizinle paylaşmama onay verdi Melek, ‘’ Rabbinin ihsanını anlat da anlat’’ dedi (Herşey anlatmak istiyorum, ama fahri çok kapıldığımdan olmuyor, şimdi de benliği zıplatan cümleleri siliyorum, ya da değiştiriyorum). Dualarım şu şekilde, “Allah’ım! senin her türlü lütfuna, he türlü nimetine ve her türlü yardımına muhtacım. Bunları bana nasip et.’’ İkincisi de abdest almaya başlamadan önce ” Rabbim!her türlü hayrı ve bereketi senden isterim, her türlü şerden ve bereketsizlikten sana sığınırım.”  Bu duaların neticesi olduğunu anlayınca başka duaya başladım. “Rabbim verdiğin lütufları, yardımları, destekleri ve nimetleri algılamayı ve doğru anlamayı nasip et. Şükrünü eda edebilmeyi nasip et.”

Bu duadan sonra da başka açılım oldu, bana yönelen bir sürü davranışın rabbimin cemalinden geldiği hissettirildi. Sabra teşvik oldu.  Ya latifun zikrine devam ediyorum, el hareketlerimde değişmeler oluyor, tevbe duaları sırasında da sanki bu ikinci 40 tan sonra bir kalkan oluştu. Üzerimde büyünün etkisinden galiba, o kadar çok negatifler var ki temizlemek vakit alıyor. Onlar galiba büyünün etkisi azalınca açığa çıktılar. Çünkü daha önce böyle değildi. Onlar temizlenirler sanki onları o Kalkan’ın dışına kovuyormuş gibi oluyor, kalkan da sürekli sırlanıyor, salavat ve istiğfar sırasında. Babacığım şimdilik bu kadar gelişmeler, ellerinizden öperim selam es selame.

Ya latifun zikri sırasında da sırlama oluyor, ancak salavat sırasındaki hareketler bazen biraz daha farklı oluyor.

-Maşaallah barikallah. Sana yedirilmek sureti ile büyü yapıldığı, temizlenirken çıkardıklarından anlaşıldı, temizlendin inşaallah. Rabbimin izniyle yolun kıyasen daha açık, daha temiz ve hızlı yol almaya uygun hale geldi. İnşaallah. İşte bu millet birbirini böyle yedirerek, içirerek ve bin bir türlü haram dualarla sihir ve büyülerle zehirlediler. Bu deccaliyetin bir saldırısıdır.

*Babacığım Melek bana söyledi büyü yapanı. Bana sordu ‘’Sana bunu yapandan nefret mi edeceksin’ ’dedi? Ben de ‘’hayır ben herkese hakkımı helal ettim’’ dedim. O zaman söyledi kimin yaptığını, sonra da büyüyü yapana karşı şefkatli olmamı, ona iyi davranmamı, güler yüz göstermemi tembih etti, merhamet et, İhsan’da bulun dedi.

-Bütün ümmet millet ve insanlıktan yavaş yavaş bu pislikler temizleniyor. Zikir ehli olanlar ilk temizlenenler olacaklar elbet. Her temizlenip namaza başlayan mümin inananlara dua etmeye de başladığından, giderek ivmelenecek bu arınma işi. Allah vaat ettiği üzere nurunu tamamlayacak ve yaşayanlar görecekler inşaallah.

*Yani bu türden cümleler kurdu Melek..Âmin ya rabbi, âmin inşaallah.

-Yaşadıklarını anlat buyurmuş ya melek. Rabbimizin merhameti senin vasıtanla başaklarına da ulaşacak inşaallah. Hidayetlerine, namaza ve zikre başlamalarına, dua etmenin önemini kavramalarına, düşmanımıza bile beddua etmeyip ihsanlarda bulunmamıza vesile olacak.

*Yapan kayınvalidemmiş, kocasına da yapmış. İnşaallah.  Ben onu çoktan affettim, Rabbim pişman olup bol tevbe etmeyi nasip etsin. Ona şimdi daha bir merhametle bakıyorum ne tuhaf…

-O kaynanan da Allah’ın kulu ve kaderini yaşayan bir aciz kişilik. Hepimiz rabbimiz tecellileri karşısında rüzgâr önündeki yaprak gibi savruluyoruz. Allah affetsin. Hidayet versin. Elbette merhametle bakmak rabbimizin lütfudur. Cahil olmasa, yaptığını yapar mıydı? Asla yapmazdı. Öyleyse acımak ve hayır dua etmek hidayetine vesile olmak lazımdır ki bir daha şeytanın aleti askeri olmasın.

Onun eza cefa çekmesinden ancak şeytan haz alır. Melekler o kula merhametle muamele esinler ki şeytan üzülsün, rabbimiz sevinsin.

*Melek bana herkesin rabbimizin isimlerini tecelli ettiren araçlar olduğunu, insanların her davranışında rabbimizin tecelli eden isimlerini görmemeniz gerektiğini, kalp kırmanın Rabbimizin muhteşem sanatına kötü davranmak ve cezaya müstahak olmak olduğunu aynı cümlelerle olmasa da benzer cümleler ile bildirdi.

-Maşaallah. Aynen öyledir. Her birimiz bir esma terkibinin halifeleriyiz. Kusurlarımız birbirimize göredir. Görecelidir. Kulu kınayan rabbimizin esma terkibini kınamış olur ki bu büyük kusurdur. İstiğfar bu nedenle çok çok yapılmalı… Bizler de birilerinin nefretini cezbedecek kadar ezdat (zıt) nurlara sahip değil miyiz? Kontrast renkler olmasaydı bu mucizevi evren yaratılabilir, iki cihanda hayat olur muydu?

*Bir de ‘’bunu sana yaptıysa, senin nefsin bunu hak etmiştir, başına gelen kötülük senin nefsindendir, onu değil kendini sorgula’’ türünden uyarılarda bulundu. Çünkü şeytan iki kere geldi, kontrol benim elimdeymiş gibi davranmam için beni kışkırtmaya çalıştı. Melek ise rabbime dönmem gerektiğini hemen dua etmem ve tevekküle sarılmam gerektiğini bildirdi. Çünkü bir harekette bulunursam zaten beni sevmeyen bu insanda la Celali tecelliler oluşmasına ve benim de benliğimin hortlamasına neden olabileceğimi söyledi. Yani bu minval üzerinde ifadeler. Evet, kimi çekiyor kimi itiyor renk cümbüşü…Hortlamasına derken nefsim zaten çok kabarık ya, her an aktifleşmek istiyor.

-Allah teâlâ kemalini önce iki kutba ayırdı. Tıpkı ilk tek hücrenin iki hücreye bölünerek dönüşmesi gibi. Bu iki sıfat cemal ve celal idi. Cennet ve cehennem. İyi ve kötü… Güzel ve çirkin, kadın ve erkek zıtlıkları oluştu. Her birinde kemali gizlenmekle birlikte bir yüzü pasif kaldı bir yüzü açıldıkça açıldı.       Her kadında bir miktar erkeklik kaldı. Gizlendi. Her erkekte bir miktar kadınlık kaldı, pasifleşti. Erkeklik hormonu kadında, kadınlık hormonu erkekte azınlık halinde bekledi. Ve kemali takviye etti. Her varda bu gerçeklik kesin olarak vardır. Hiç bir şey yüzde yüz değildir. En azından yüzde bir tam zıddını içinde barındırır. O nedenle kimseden ümit kesilmez. Cani de bile merhamet bakidir, ancak zayıf derecededir. Birilerini öldürerek sevdiklerine merhamet eder. Hayvanı avlar bebesine et yedirmek için.Örneği genişlet lütfen.

Eğer bizim nefisimiz terbiyesi bir büyü ile dara düşmek ise bir kul bunu yapar. Hidayeti bulunca affetmek kemalin mükemmel insan olmanın şartıdır. Nefisimize zulmederiz. İmtihanı hak ederiz. Cezalar da kul eliyle gelir, müjdeler de. <Allah’ın parmağı var da gözüne mi sokacak> der atalarımız.

İşte halin işte falın der falcı bile.

*Eşimde de aynısı olmuştu, ben anlatınca o anlayacak sanıyordum.Mesnevinin 3. Cildine başladım, bence bu kitap izinle okunuyor, bu aşamaya kadar ne kadar niyet etsem de bir türlü olmamıştı, şimdi ise su gibi gidiyor maşallah. Ben yol gösteririm anlatırım onlar da anlarlar hemen değişirler filan, çünkü bu zamana kadar Rabbim benlik oluşumunu güçlendiren bu etkileri yaratmış, nasıl bir tuzak nasıl bir göz bağlama hayran oluyor insan.

-Yılanın başını ölünceye kadar ezmek gerekir. Düşmanı yarı canlı bırakmak gaflettir. O nedenle durmak yok yola devam inşaallah.

*Şimdi ise tevekkül geldi, hoş geldi çok hoş geldi… Rabbime çok Hamd-ü senalar olsun, Melek ‘’dua et bekle’’ diyor, ‘’dua et bekle’’. Mesela dayımla bir benzer şey oldu, hakkını helal etmesini isteyecektim, rabbim o gün istetmedi, ertesi hafta annem bize gelmek istedi, dayımın da o gün geleceği tuttu. Annem onu da bize çağırdı. Dayımla yılar önce bir anlaşmazlığımız olmuştu, beni. İçimde ukdeydi. O akşam hizmet ettim dayıma. Bizde yattı, giderken de helalleştik, ama bir hafta boyunca öncesinde helallik isteyemedim diye içim içimi yemişti. Tevekkülü bilemiyordum o zaman. Şimdi inşallah biraz değişiyor, hemen frene basmak icap ediyor, sonra rahatlama ve beklerken olanları seyretme. Böyle olmaya başladı, inşallah böyle güzel güzel gider.

Melek ‘’eşine hayır dua edebilirsin’’ dedi. ’Ara ara’’ etmeliymişim.

-Maşaallah barikallah… Rabbim dua etmeyi, edilen duayı kabul ederek eşine hidayeti nasip etsin. Ne güzel. Kendini kurtaran eşini de kurtarır inşaallah ve hadisi şerifin gerekliği zahiren görülür.<karı koca birbirini cennete götürür veya cehenneme götürür. öyleyse sabır sebat ve duadan kalmamak, kötülüğe bile iyilikle muamele etmek esas olmalıdır.

*İnşallah, babacığım. Benim de dağ gibi kabahatlerim var, inşallah Rabbim hayırlısını versin. Ben bu şekilde devam ederim, rabbimin izniyle. Rabbim sağlık afiyet versin. İki cihanda aziz kılsın sizi. Selam es selame.

-Görüşmek üzere selam es selame

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Nefise dedi ki:

  Okudukca hayran kalmamak elde degıl.

 2. Nefise dedi ki:

  Okudukca hayran kalmamak elde degıl.

 3. Zeynep1 dedi ki:

  Selam es selame hocam,size ulaştıran Rabbime hamd olsun.Hocam 4 aydır sitenizi takip ediyorum,Rabbime bana bir yol göstermesi için çok dua ettim 1-2 gün sonra tesadüfen sitenize rastladım,doğru zikir adabi ile zikire başladım.Suan allahumme ehated minel envari min külli canibin zikrinin 40.günündeyim.Beni etkileyen bazi ruyalar ve bir olay yasadim,sürekli yazilarinizi takip edip yanlislarimi duzeltmeye ve cevremede aktarmaya calisiyorum.Hocam sizden rica etsem bana da yol gosterirmisiniz?Allah yardımcınız olsun,selam ve sevgiler…

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   maşaallah başlamışsın.yazılarımız yol göstermek üzere yayınlanıyor.ille benimle bağlantı kurmanız gerekmez.sırası ile zikri alıp çeken birinin zikirlerini akırkar gün okusanız aynı sonuçlara ulaşırsınız..rabbimyar ve yardımcınız olsun..ilk zikir olan ya latıfün zikrini çektiniz mi.
   selam es selame

 4. ec0000 dedi ki:

  Allahın selamı üzerinize olsun öncelikle sizlere hürmetlerimi iletiyorum. Sizi bulabilmiş olmam bir tesadüf değil üzerimde kısmet bağlama dair negatif enerjiler var. Yıllardır beni ikna edecek bi çözüm bulamıyorum ben de zikirlerinize başlamak istiyorum nasıl bi yol izlemeliyim? Allah size hayırlı ömürler versin

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..ZİKRE İLK ADIM yazımız oku ve hayata geçir.selam es selame

 5. Zeynep1 dedi ki:

  Evet çektim hocam 43 gün boyunca,günde 2 kez sağ devir yapıyorum, 5 vakit namaz +2 defa nafile namaz kılıyorum, bazen istisna sabah namazlarını kaçırıyorum.muhakkak kazasını yapiyorum,arada oruç tuttuğum zamanlarda oluyor.ya latifun zikrinı çekerken rüyamda önceleri kırmızı elbise giydim, daha sonralari beyaz çarşaf, yorgan,masa gibi şeyler gordum daha sonra bir kağıt ama önünde yazılar vardı 43 gün sonra el kuddusun et tahirun zikrinı okudum 41 günu tamamlayıp şuan 3.zikrin 40.günündeyim elhamdülillah,sakın bir mizacım var ama zikirler imin kişiliğimi değiştirdiğinin farkındayım,bazen seccade de belli belirsiz parlakliklar görüyorum ama göz yanilgisidir dedim,genellikle rüyamda parlak cakil taşı gibi taşlar gördüm. Vaktinizi aldım hocam çok teşekkür ederim.Rabbi zidni ilmen zikrine geçeyim mi?yoksa başka bir zikir mi verirsiniz?Allah sizden razı olsun,iyi akşamlar.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   maşallah barikallah..şimdi ilim irfan ve tahkiki iman dile. oku..istiğfar ve salavatı olabildiğince artır inşaallah.
   selam es selame

 6. Zeynep1 dedi ki:

  Selam es selame…mesajiniz alınmıştır, dualarimdasiniz hocam…selam es selame.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame

 7. leylafatma dedi ki:

  Allah’ın ve Rasulü’nün selam ve bereketi üzerinize olsun.
  Hocam Ya latifun zikrine başladım 42. gündeyim. Aslında 5 yıldır üveys zikrini yapıyordum. Ama 2 yıldan beridir bende bir gaflet hali başladı yapmadığım asla yapmayacağım şeyleri yapmaya ya da düşünmeye başladım. Sanki zikirden faydalanmak yerine zararlanıyordum. Ben de Üveys zikrini bıraktım ama ben ibadetsiz yaşayamam hayata adapte olamıyorum işte çalışamıyorum aklımda hep Rabbim beni kapısından huzurundan kovdu mu gibi düşünceler cirit atıyor. Sonra Rabbim aklıma sizi düşürdü. Sitenizi yaklaşık bir yıl önce keşfetmiştim ama başlamamıştım. Belkide nasip şimdidir.

  Biliyorum çok fazla talep var hepimiz sevgiye açız belki kendinize ayırdığınız bir zamanınız bile yoktur. Allah sizlerden razı olsun Rabbim sayınızı arttırsın.Hocam izlemem gereken adımlarla alakalı yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

  Saygı ve hürmetlerimle,

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame azizem..beratını alıncaya kadar bu zikrde kal devam et..yazıyı iyi oku.üveys zikri çekenler çok celal okuduğu için biraz geç temizleniyor..sıkı çalış.allah yar ve yardımcın olsun. gelişmeleri yaz.selam es selame

 8. leylafatma dedi ki:

  Allah razı olsun hocam yazdıklarınızı aynen uygulayacağım inşallah.
  Gelişmeleri yaz demişsiniz ya hocam nereden yazmam gerekiyor.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   BURAYA YAZ..veya MSN den yaz.selam es selame