Niyet Hayır

Niyet Hayır

Allah’ım, senin indinde din islamdır. Okuduğumuz Kuranı kerimin cemal kemalinin ve sevginin zaferi olmak üzere on sekiz bin âlemde tecellisini ve Nurun tamamlanmasını dilerim. Âmin

Hocaammmm selam es selame. Nasılsınız. Diliyorum ki iyi olasınız. Boynunuzu kütletmeye uğraşmamanız gerekiyormuş. Size yazmak istediklerim var.
           Dün 40 yıllık arkadaşımın babası amcam dediğim bir büyümüz vefat etti. Bu vesile ile yaşadıklarımı hemen paylaşmak istiyorum.
Vefat haberini alır almaz koşup gittik ailece. Tabii herkes üzgün, hepimiz öyleydik. Arkadaşımın eşi bana ‘’yarın eşim sana emanet’’ dedi. ‘’Sabah erkenden hazırlan ben seni alacağım’’ dedi. Bende tabii ne demek dedim.
Sabah oldu gittim arkadaşımın yanına. Cenazemiz yıkanmış pürü pak olmuş. Arkadaşım tutturdu babamı göreceğim diye, yanında bende girdim. Babasına dokundu, son konuşmasını yaptı, vedalaştı Hocam. Sonra bir baktım ki burnundan hala kan geliyor, pamuk tıkamışlardı çaktırmadım. Namazı kılındı, sonra defnettik. Bu arada beni arkadaşımın vefat eden babasının arabasına bindirdiler giderken. Arkadaşım da kardeşleri ve annesiyle bir öndeki araçtalardı. Giderken bir ses, Erdal amcamın sesi bana ” söyle onlara onlar benim Canlarım’’ dedi. TM söylerim, dedim. Hocam defnettik eve döndük. Akşam çalıştığım yerde program olduğu için saat 17:00 da ayrıldım. Eve geldim duşumu alıp hazırlandım işe gittim. Ama o kadar yorgundum ki anlatamam. İşe gittiğimde herkes halimi görünce beni bir oda var oraya aldılar, kapıyı kapattım koltuğa uzunca oturup gözlerimi kapattım. O an geriye döndü zaman. Kabrin içini görüyordum artık. O geriye gidiş sesi hala  kulaklarımda. Kabirde Erdal amca kefeniyle yatıyor. Bir beyaz cübbeli Hoca kabrin içinde namaz kılıyordu. Bu arada defnettikten sonra kabrinin başından herkes çekildiğinde ben kalmak istedim, biraz beni bekleyin diye rica ettim tamam dediler. Sağ el parmaklarımı baş kısmına toprağa gömdüm resmen, Kadir suresi okudum. O an gözlerim kapandı yeşil nurlar gördüm. Rabb’ime emanet ettim dualarımı ettim kalktım topraktan. Hocam sonra gece yatarken inşirah süresi okutuldu, sevabını göndermem istendi, yaptım. ‘’Ben iyiyim, ben iyiyim.’’ Sürekli bu ses var kulaklarımda. ‘’Ne yapıyorsan devam et, ne yapıyorsan devam et ne yapıyorsan devam et’’ Bir de bu. Bu ses namazdayken geliyor. Bu kadar Hocam.
 
 
-selam es selame Minikcan. Rabbimin selamı hem sana hem Erdal amcaya ve benzer Allah dostlarına olsun. Bir de bu keşiflerini okuyacak olan nasipliler üzerine olsun.
 
 
*Âmin Hocam âmin
 
 
-Rabbimizin merhameti, kerameti umulur ki birilerinin imanını artırır, şekten şüpheden arındırır. Mesele bir Erdal amcadan ibaret değil. Bu keremi sana bize bahşeden rabbimiz birilerinin daha uyanmasını, Allah’a yönelmesini amaçlıyor olabilir. Bana özel olarak, boynumu kütletmesin uyarısına ilave edecek birkaç cümlen daha var mı? Önü arkası desteklenirse bir anlam taşımış olacak bence. Sen rabbimin gülü, dilerim Allah seni lalenim içine koyar, sarar sarmalar, dünyanı ahiretini cennete çevirir. Övüncümsün. Sevincimsin. Yar ve yardımcımsın, elhamdülillah. Seni bana yar eden mevlama hamd ve senalar olsun.
 
 
*Hocam bu aslında genele mesaj. Herhangi bir uzuvumuzu kütletmememizi istiyor. Rabb’im,<programımı bozuyorsunuz> diyor. Beni size talebe eden Rabb’ime her vakitte şükürler ediyorum.
 
 
-Bak maşallah şimdi daha genişledi keramet hikmeti ile beraber şifaya dönüştü. Şimdi bizdeki kütlemelerin sebebini çözdük sanırım.
 
 
*Aynen Hocam.
 
 
-Hatta sırrına vakıf olduk. Daha çok el parmaklarımda oluşan sıkıntı ile kütletme ihtiyacı duyuyordum. Yapmayayım inşaallah.
 
 
*Ben size yazmıştım, bedensel engellerim ortadan kalkıyor diye. Bizleri ilk yarattığı, programladığı şekle dönüştürüyor Hocam. Kütlemelerin sırrı bu.
 
 
-Bende o kadar çok engelleme var ki bazen yürüyemeyecek kadar, pozisyon değiştiremeyecek kadar şiddetli oluyor.
 
 
*Bazen omurgasız gibi sürünüyoruz Hocam.
 
 
-Özellikle zikir öncesi ve zikirin bitimine kadar işkencelere uğruyorum. Bıraktırmak için tonlarca ağırlık yükleniyorum.
 
 
*Hocam yaptırılan hareketleri günlük yaşantımızda istesek yapamayız.
 
 
-Ayaklarımın bacaklarımın şişi inmeden yeni zikire geçmek sorunda kalıyorum.
 
 
*Hocam siz bir de yerde kılabilseniz. O çene hareketleri size yaptırılsa tüm yüklerinizden kurtulmuşçasına hafifleyeceksiniz. Hocam benim canım Hocam. Uykusuz gecelerinizin yeşeren tohumu olmaktan gurur duyuyorum. Kendimle değil yanlış anlaşılmasın gururum Sizsiniz Hocam.
 
 
-Bu davaya hizmetin çok oldu Allah’ın izniyle. Şeriat kapısı cebrail efali ile hatimler yaptın ya. Nelere vesile oldu bilsen. Sen yapınca rabbim beni on beş yıldır her ramazanda yaptığım o zor işten affetmiş başka efaller yapmama fırsat vermişti. Bütün bunları dünya kelamı ile anlatmak zor, cennete gittiğinde anlarsın inşaallah. Yahut keremi sonsuz mevlam bir şekilde sana gösterir. İnşaallah kalan ömründe o efali her ramazanda yapmayı rabbim sana nasip etsin.
 
 
*Hocam hepsi sayenizde. Sizin sayenizde uykudan uyananlardanım. Ben sizin eserinizim.
 
 
-Öğrencilerin olsun onlara da öğret, el ver. Kıyamete kadar şeriat ilk indiği zaman gibi taptaze yeşersin büyüsün. Sürekli olarak hidayet nurlarını insanlığa kesintisiz indirsin inşaallah.
 
 
*Ben hiç bir şey yapmadım, Siz kendi kendinize yaptınız Hocam. Öğreten siz uygulayan ben oldum sadece. Yani demem o ki yaptığınız her iyilik her öğreti tekrar büyüyerek size geri dönüyor. Sizi çok seviyorum. Öğrencim olmasını çok isterim inşaAllah Hocam
 
 
-Bu güzellikleri yaşayan çok kişi yok haberin olsun. İnşaallah güven veren kardeşlerine öğreteceğim. El vereceğim sır vereceğim, ağ yücelere ağ denildiğinde gözüm arkada kalmadan ağacağım. Sevgilim söz verdi biliyorsun, cennetin kapısında bizatihi karşılayacak ve bu sürgün huzura ermemiz le sona erecek. Geride kimleri bıraktın sorusunun cevabı ‘’çok’’ olacak inşaallah. Çok vekil bırakmış olacağım. Görüşmek üzere hayırlı geceler. Bu hikmetli görüşmeyi de temizleyip yayınlamalıyım. Selam es selame.
 
 
*Öpüyorum ellerinizden. Selam es selame. Yüce gönüllü Hocam.
Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir