Kuranı kerim kokar mı babam

30.10.2018
16
Kuranı kerim kokar mı babam

Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enle ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

*Babam! Canım babam… Dünden beri bütün namazların ardından çektiğim zikirleri artık dilim çekmiyor. Dilimi kıpırdatamıyorum. Dilimin yerine kalbim çekiyor zikirlerimi. Babam, normal mi, bu olur mu? Babam dil söylemezse zikir çekilmiş sayılır mı?

*Babam! canım babam. Namazlarımı kılarken ve zikrimi çekerken kalbime hükmedemiyorum, yerinden çıkacak gibi. Dilim artık zikir çekemiyor, duruyor, kalbim çekiyor. Çok hasta oldum, ama durmak yok yola devam. Kendi kendime rabbimle konuşmaya başladım. Bir de sizinle konuşuyorum, babam.
Dün gece saat 2. de şükür namazımı ve gece namazımı kıldım, zikrimi çektim, salat selam getirerek yattım. İki kürek kemiğimin arasında bir şeyler oldu. Uyuşma gibi, karıncalanma gibi, depreşme gibi… Bilemedim babam… Sonra bir uğultu sesi, sonra çıtırtı sesi duydum. Bu arada salavat çekmeye devam ediyordum; eşim uykusunda konuşmaya başladı… ama anlamadım ne konuştuğunu. Ben çok kötü öksürüyordum o sırada…bu arada saat 3.30 oldu. Sonra nasıl uyuduğumu bilmiyorum babam.00:05

*Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enle ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.
Babam, bu gün bana öğle namazını kıldırdın, elhamdülillah yine beraberdik. Rabbimize şükürler olsun, namaz kılarken ‘’aferin’’ dedin bana. ‘’çok yavaş kıl ve duaları tane tane oku’ ’diye ekledin. Ben gülünce ‘’gülme’’ dedin. Namazımı kıldım, bana bir tane elma verdin babam. Yatsı namazını da beraber kıldık; sen öndeydin ben arkada. Sonra babam, sana bir soru sordum. Bu soruyu iki gün önce yazacaktım yazamamıştım. Yatsı namazının sonunda sordum babam, dedim ki ‘’burnuma Kuran ı Kerim koyuyor, Kuran ı Kerim Kokar mı’’ baba dedim. Sen de ‘’kokar tabii cennet kokusudur o’’ dedin.05:50

Selam es selame. Artık zikirlerini kalbin çekiyorsa, biiznillah rabbimizle birlikte çekiyorsun demektir. Nefsinle değil ruhunla çekiyorsun. Maşaallah, barikallah… İşte böyle Azize’m. Beşer aklı hakkın mucizeleri karşısından şaşar(hayrette) kalır. Zaten mucize demek aklın kavrayamadığı olaylardır. 
Kur’an kokar. Allah’ın izniyle, yüzlerce kilometre uzaktaki hocan sana imam olur, namaz kıldırır, sorularını cevaplar, elma hediye eder. Çünkü hakikatte uzaklık yoktur, Allah teâlâ her mekanda her zamanda her anda mevcuttur… 
O zamandan mekândan münezzehtir. 
Bunlar rabbimizin sana Lütfü ve keremidir. Bunlar kelimelere dökülmez, anlatmakla anlaşılmaz. Ancak allah dostlarınca yaşanır. Yaşadığın her şey rabbimizin sana keremidir. Bir hocanın milyon öğrencisi olsa, milyonuyla da senin yaşadıklarını aynı anda yaşatır mevlamız. Nasıl ki milyarlarca mümin içinden samimi olanlar aynı gece efendimizi rüyasında veya keşif(zuhurat)halinde görür… 
O elma da sana sevginin, muhabbetin, Allah’a olan Aşk’ının sembolü olarak ikram edildi…
Rabbimiz seni çok seviyor. Efendimiz çok seviyor, bu fakir seni çok seviyor. Bunları sana, bana, Zülfikar kardeşlerimize yaşatan rabbimize hamdolsun.
Hamd o’na mahsus, şükür o’na mahsustur huuuu, huuuu, huuuu. Gruptaki yazıları okumayı ihmal etme inşaallah. Gözlerinden öpüyor, seni rabbimize emanet ediyorum. 
Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Can hocama dedi ki:

    MaşaAllah ❣️