Su uyur düşman uyumaz

Su uyur düşman uyumaz

human46-1Hocam günaydın, Ben ilginç bir rüya gördüm.

Rüyamda baraj ya da gölet gibi bir yerin üzerinden geçiyoruz, muhtemelen uçakla, içimden bilimsel araştırma için iyi bir yer olabilir diyorum ve dikkatlice izlemeye başlıyorum

Bir de bakıyorum ki o göletin üzerinde ufak adalar var. Hareket ediyorlar oradan oraya. Sonra daha da dikkatli baktığımda su sanki üç ayrı şekilde hareket ediyor, böylelikle bir su döngüsü oluşuyor ve su kirlenmiyormuş. Ben de şuna bak, su bile kendi etrafında dönerek Allah’ı zikrediyor diyorum.

Sonra araziye iniyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turgut Özal ve bir önemli siyasi isim daha Türkiye için önemli konuları konuşmak üzere bir balonun sepetine binip havalanıyorlar; yukarısı daha güvenli oluyormuş, zaten hep böyle yaparlarmış.

Sonra arazide gezerken Aslan, kaplan gibi vahşi hayvanlar görüyorum. Yanımdaki biri ileri gidiyor ne yapıyorsun diyorum. Yerde bir aslan midesi var kocaman içi dolu çuval gibi. Bir elinde bıçak: aslanın midesini ortadan kesiyor. İçi hep yiyecekle dolu üzerimi kaplıyor baştan ayağa.

Niye yaptın bunu diye bağırıyorum. Seni korumak için, böyle olunca aslanlar saldırmıyor, güvende oluyorsun diyor.

Rüyamın ilerleyen kısımlarında aynı şekilde bir kaplan midesi yarıyor, onun içinde olanlar üzerime sıçradı. Uzun yazdım hocam kusura bakmayın lütfen.

İş arayan bir yandan da ilimle uğraşmaya çalışan ve Allah yolunda olmak için çabalayan biri olarak rüyalarım önem taşıyor

Ellerinizden öpüyorum. Allah a emanetsiniz

faviconSelam es selame, Uçmak, baraj, göl veya deniz güzel işaretler, hayat ve ilimdir…

Adalar haydın içinde halletmen gereken sorunlarını veya mutlak yapman gereken görevlerini, işlerini temsildir. Zihnin meselelerin her biri arasında mekik dokuyor. Kuş bakışı görecek, hepsinin hakkından gelecek yetenektesin inşaallah.

Her varlık veya olay, iş ve mücadeleler bütünün bir parçası ve ibadettir.”Biz insanları ve cinleri ibadet etsinler diye yarattık” hükmünce herkes ibadet ve zikir halindedir. Kimi cemaline, kemaline hizmet eder, allaha ibadet etti deriz. Kim de celaline itaat eder, şeytana tabi oldu deriz… Özde herkes ve her şey mutlak muhtar allah’a itaat, yani ibadet etmektedir.

Cumhurbaşkanımız Tayyib Erdoğan ve rahmetli Turgut Özal âli büyük ruhlar olarak teali halindeler, Allah rızasında olarak beraberlerinde Türkiye’yi ve islam dünyasını da teali ettirmekteler. Yukarısının güvenli olması demek melekler tarafından destekleniyor, korunuyorlar, yer halkı duaları ile onları destekliyor demektir.

Aslan kaplan gibi vahşi hayvanlar hayatın düşmansız ve tehlikesiz olmadığını simgeler. Sürekli uyanık kalmayı gerektiren bir imtihan dünyasındayız, yardımcılarımız da var elbet. Hiç kimse düşmansız değildir. ‘’Su uyur düşman uyumaz’’

Mümin olsan kâfir senin düşmanındır. Kâfir olanların ise müminler düşmanıdır. İyilere kötüler düşmandır, kötülere iyiler.

human46-1İçinde bulunduğum durumu ne güzel tasvir ettiniz hocam. Sizi çok seviyorum ben, hem de çok.

faviconO aslanların ve kaplanların midesinde çok kişinin hayatın yem olmuş. Aman dikkat demiş. O mideleri deşen melek. Seni korumak için uyarıyorum, sakın gaflet etme… Bir yanı imar ederken diğer yerleri ihmal etme, demiş. Zirvelere doğru yol aldıkça ortalık tenhalaşır, herkes oralara çıkamaz. Ancak aşk ehli can feda der, masivadan geçer de ulu divana varmadan pes etmez… Rabbimiz en doğrusunu bilir. Selam es selam e

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir