Güya ŞEYH

27.11.2016
600
Güya ŞEYH

Güya ŞEYH

human46-1Hocam ben 53 yaşında mütedeyyin bir insanım.

Okuduğum kitaplar ve kendimce değişik esmalarla dua ediyorum.

Mesela Ya Latif Ya Kâfi Ya vekil vs. Ancak sizin yazılarınızı okuyunca bunu bilinçsiz yaptığımı anladım. Sizin gözetiminizde zikre başlamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.

faviconHoş geldiniz. İnşaallah o zikirlerin de faydasını görmüşsün ki bize ulaştın.

İnşaallah bu sebeple yazıyoruz. Günlük on saatten fazla zamanımızı makine başında geçiriyor, insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Çevrenizi de sayfalarımıza yönlendiriniz inşaallah. Çok zikir ehline ihtiyaç var. Gökler değişmedikçe yerler değişmez. Göklerin değişmesi ise doğru zikirledir. Yani biz dileyeceğiz ki rabbimiz versin.

http://www.hacialibayram.com/sizin-icin-sectiklerimiz/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi.html

human46-1Allah razı olsun hocam. Hayırlı günler.

faviconGörüşmek dileğiyle. allah sizden de razı olsun. Selam es selame…

human46-1Selamın aleyküm hocam; Haşır suresi son üç ayetteki isimleri bir bütün olarak zikir şeklinde okuyabilir miyiz? Bilgi verirseniz memnun olurum. Hayırlı akşamlar.

faviconSize gönderdiğim yazıdaki ya latıfün zikrine devam edin. Kırk günü bulduğunuzda haber verin, başka şeyler okumayın. Bu okuduğunuz tecelli ettikten sonra değiştireceğiz inşaallah.

human46-1Hocam. Mesajı yazdıktan sonra düşündüm. Acele ettiğimi anladım. Mesajı silmeye çalıştım. Haklısınız. Sabretmek lazım. Allaha emanet olun.

faviconAcele haber alanda şeytandandır da, hikmet işinde asla yeri yoktur…

Bu okuduğunu tarif edildiği şekilde kırk gün okuyacaksın. inşaallah bir şeylerin yavaş yavaş değiştiğini bambaşka bir insan olmaya başladığını fark edeceksin. Sonrası kolay. Önce temiz bir sayfa açabilmek önemli. Geçmişin hesapları yolları keser. Bir nevi cehennemdir, yaşadığımız sıkıntılar, dertler… Affedilince bilmediğimiz cennete geçeriz de geçmişimiz hayal gibi gelir. Selam es selame

human46-1Aleykümselâm hocam. Yazdıklarınız için Allah razı olsun.

Selam es selame, hocam. Dün gece zikirlerimi ve sağ devrini yapıp yattım.(Zikrin 12.günündeyim) Sabaha karşı şöyle bir rüya gördüm. Elbiselerim kirlenmiş. Kirli elbiseleri çıkarıyorum. Sonra telaşla elbise dolabında temiz elbiseler bulmaya çalışıyorum. Hanıma seslenip. Temiz çamaşırlarım nerede diyorum. Sonra uyandım. Bu rüyanın anlamı nedir sizce hocam. Selam es selame.

faviconMaşaallah temizlik başlamış çetin kardeş… Gözün aydın. Durmak yok. Sayıyı artırarak devem selam es seleme 

human46-1Allah razı olsun hocam. Dualarınızı beklerim. Selam es selam.

Selam es selame hocam. Ya Kuddüsün Ya Latıfün… Zikrine başlayalı 25 gün oldu. Bugün sabaha karşı şöyle bir rüya gördüm.

Büyük bir odada kuran okuyan ve zikir çeken insanlar vardı. Ben de bir köşede oturmuş kendimce zikir ve dua ediyordum. Sonra bir ses duydum.‘ Delailül hayrat oku ‘ dedi.

Delailül sesi tekrarlandı. Uyandım. Kısa bir süre sonra sabah ezanı okundu.

Hocam arz etsem yorumlar mısınız? Selam es selame

faviconSelam esselame Çetin Bey, maşaallah barikallah en güzel esmaları okumaya başlamışsınız… Bu sizi kutsayacak her kirden, her günahtan, her eksikten arındıracak bir sıfattır, ‘’ Esma ul hüsnadır.’’ Okumayı sürdürüm.

Esmaların yahut tümden ‘’duaların ilk kabul işareti 21 günden sonra fark edilir.’’

Ancak ‘’kırk güne tamamlamadan da köklü değişim olmaz.’’ Mutlaka kırk güne eksikliğe meydan vermeden tamamlamaya çalışın, inşallah. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Her konuda kendinizi bilgilendirmeye çalışırken ‘’dala ili hayrattan’’ da faydalanın.

Ancak içindeki ‘’celali esmaları, heveslenerek çekmeye kalkışmayın.’’

Zikrinizi tamamlayınca bize yazın, yeni bir kademeli ilerleme esması verelim inşaallah.

Adım adım gidilmesi gerekir ki, bu beşeri ilimlerde olduğu gibi kademeli gidilmesi gereken bir durumdur. Bir alt dersi almadan ilerlemeye çalışmak ileride tıkanıklığa sebep olur veya geri düşüş getirir. Mana âleminde de fiziki âlemdeki gibi her yanlış adım pahalıya malolur ki maddedeki düşün asıl sebebi manevi alandaki düşüşlerdir

Zikir konusunda en büyük yanlışlardan birisi celal esmalarla başlamak ise ikincisi hazmedilemeyecek zikirlerin erkene alınmasıdır…Doğrulan ‘’La ilahe illallah’’ veya ‘’ALLAH’’ zikirleri gibi…Keşke Esma ül Hüsna hakkındaki bilgilerimiz biraz olsun derin olsaydı…Kuranda  ‘Esma ül Hüsna’’ mı zikredin diye özel uyarıldığımız halde lafza-i celal okutuluyor, okunuyor…Allah teala kuranda bizi kendisinden sakındırır…Celalımdan sakının cemalime gelin derAma adam güya ŞEYH, ilk zikir talep edeni lafza-i celalın eline teslim eder..Ya yansın çıksın ya ebedi kalsın der gibi…

Talip /mürit bir bebek titizliği ile ilerletilmelidir. Sütle beslenmesi gerekene bal vermek gibi zararlı sonuçlar yaratılmamalıdır.

Çektiğiniz zikirin faydalarını yazmak istesek bir kitap olurdu. Sizi kutluyorum. Durmak yok. Selam es selame…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Suna tunç dedi ki:

  Hocam bende esmaları okuyorum ya fettah ya musavvir ya nur ya hay ya basir ya basit vs.hergun okuyorum bugüne kadar yanlismi yapmışım nasıl okumam lazim lütfen yardımcı olun esma okumayı çok seviyorum huzur veriyor bana

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   https://www.hacialibayram.com/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi/….selam es selame bu linkteki yazımızı okuyun lütfen.

 2. nadtun dedi ki:

  Aleykümselâm hocam ben evli kırk yaşında bir çocugu olan çalışan bir bayanım esmai hüsnalar ile ilgili bilgi almaya okumaya başladım. Esmalarla ilgili edindiğim kendimce bilgilerden günlük okunacak hangi gün hangi vakit kaç adet şeklinde esmai hüsnaların bir listesini yaptım ve genelde sabah namazı arkasından okumak nasip oluyor. yazılarınızda allah zikrini tek başına çekmeyin demişsiniz ya hu ya allah şeklinde çekmek doğrumudur. doğrusu nedir hangi esma ile zikire başlayabilirim hocam yardımlarınızı bekliyorum sellametle inşallh

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ZİKRE İLK ADIM ADLI YAZIMIZI OKUYARAK başla.selam es selame