Dua edin icabet edeyim

12.10.2021
1.149
Dua edin icabet edeyim

Dua edin icabet edeyim

Selam es selame sayın hocam.

Meşguliyetinizi bildiğimden sık rahatsız etmemeye çalışıyorum. Bir rüya gördüm, yorumunuzu rica edebilir miyim? Öncelikle gebe olduğumu belirteyim. Rüyamda bebeğim yeni doğmuş ve ben onu emziriyorum. Önce sol sonra sağ göğsüme alıyorum. Sağa almadan önce hafif bastırıyorum. Acaba süt var mı diye ilk beyaz sütümü görüyorum. Sonra emiyor yavrum. Rüyam buraya kadar. Ayrıca bir müşkülüm var canim hocam. Size özel durumlar yazmak istemiyorum ama çok dardayım ben. Dediklerinizi uyguladım eşimle aram düzeldi. Şimdi işimle sınav oluyorum.

Ben açığa alındım ne kadar üzgünüm anlatamam. Ne olur bana duanızda yer verin. Ya Latifun zikrimde 30 günden sonra tam temizlendiğime dair rüyalar nurlar görüyordum ki, Ya latif zikrimin sayısında düşüşe uğradım, bazı namazları kaçırdım. Tamamen zikir yapmadığım günüm olmadı ama galiba başa döneceğim.

Bana müşkül durumum için önerebileceğiniz dua var mı? Cevşenul kebir, kenzül arş duası gibi dualar var, fakat sizden icazet almadan ben zikir yapmıyorum artik. Lakin nefesim daralıyor. Rabbim biliyor ne kadar vatanıma düşkün olmanın şerefiyle yaşadım.

Bu karalama beni çok incitti. Bu rezil cemaatle asla bağım olmadı. Ben masumiyetimin anlaşılması için bu hamile halimle nasıl dayanacağımı bilmiyorum. Nefesim daralıyor, namazlarda çarpıntım oluyor. Ne olur bana duanızda yer verin. Masumiyetimin görülmesi için suizandan kurtulmam için ne olur bana okumamı tavsiye ettiğiniz dua varsa lütuf buyurun. Selam es selame.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam es selame Fatma Hanım, rüyanızda yaptığınız doğum içinde bulunduğunuz tecellileri simgeliyor. Hayatınızda yeni bir dönem oluşmuş, bu bebek halindeki tecelli öncelikle (sol göğüsten)celalden besleniyor. Son damlasına kadar emzirdiğinize ve kontrol edip sağ göğsünüze aldığınıza göre bundan böyle giderek cemale geçeceksiniz, işler latif bir nezaketle giderek beklentilerinize cevap verecektir. Sabır ve sebat ile siz ibadet ve zikirlerinize devam ediniz. O bebeği kendinizin doğurup beslemeniz gösterir, oluşan size göre iftira veya zulüm olan bu tecelli de kendi geçmiş kusurunuzdandır. Her insan gibi siz de ileride neyin nasıl karşımıza çıkacağını bilmeden açık yahut gizli kusurlar işlediniz. Kusurların bilerek yahut bilmeyerek işlenmiş olması o suçun cezasız kalmasını gerektirmez.

Hikmetullah’ta mutlak olarak her hata, günah, haram veya sevap değerlendirmeye girer. Kuran kerim zerre miktar günah veya sevabın işlem dışı olmadığını ayet olarak net belirler. Herkes gibi sizinde hesabınız hatasız karşınıza çıkarılır. Ahiret dediğimiz gelecek demektir. Ölüm sonrası değil. Kısas kıyamete kalmaz. Herkes hatalarının karşılığını, sevaplarının karşılığını aldığı gibi alır. Öyleyse olup bitene gücenip darılarak değil hemen tövbe ve istiğfarla karşılamalıyız. Ya latıfun zikrini bizden her yardım isteyene veriyoruz ki geçmişini bağışlatarak işe başlatalım… Önce hürriyet demek isteriz. Çünkü geçmişimiz bu günümüzü ve geleceğimizi ipotek altına alır. Siz de bu ya latıfun zikrini hakkiyle tamamlayın, sorumluluklarından kurtulmuşluk beratınız alın inşaallah. Rüyanızda veya açık keşifte sağ önünüzden bir kitap, kuran yahut A4 temiz kâğıt alıncaya kadar çok sıkı zikredin.

Kendinizi bir kampa almış gibi her şeyin önüne namaz ve zikrinizi alarak devam edin. Başkaları başardığına göre siz de mutlak başaracaksınız inşaallah. Allah affetmeyi sever. Uzun yazmak okunma şansına zarar verir kuralına uyarak selam ve dualarla sözlerime son veriyorum. Selam es selame.

Haklisiniz basımıza gelenler kendi elimizle yapıp ettiklerimizdendir. Ayeti kerimeyle sabit elbet. Hep doğru yol üzere olmaya çalıştım ama elbet günahlarım ya da kırdıklarımın bedelini ödüyorum biliyorum. Ben bu tecelliden en yara almadan çıkabileceğim gün için Rabbime yalvarıyorum. O elbet En iyi adalet koyucudur. Duaları kabul edendir. Bana da makbul olacak, hoşnut olacağı duaları etmeyi nasip eylesin. Sözlerinizin her harfi benim için kıymetlidir sayın hocam sayfalar dolusu olsa bile bir solukta okurum ama sizi meşgul etmekten imtina ederim. Ya latif zikrinden başka sitenizden öğrendiğim kadarıyla sağ ayak başparmağıyla Allahumme la zararı ve la terörü ve la suizanni seklinde esma tertibi okusam sakıncası var mıdır? Aralarda Cevşenul Kebir ve diğer dualarımı okusam karışıklığa mahal vermiş olur muyum? Namazlarımda Allaha veliyyüllezine amenu yühricühüm minez zulumati ilen nur okuyorum. Allah’a hamdolsun, binlerce kez sizden razı olsun doğru yol üzere olmama yardımcı olduğunuz için. Bu çabamdan asla vazgeçmeyeceğim inşallah. Selam es selame.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Fazla şeyler okumak tedavi olurken diyet dışı yiyecekler yemeye benzer. Lütfen acele etmeyin. Marifetullah’ta aceleye yer yoktur. Allah’ın bağışlanma kapısında yeni şeyler isteme. Bağışlandıktan, divana yeniden kabul edildikten sonra nazlan diğer ihtiyaçlar için. Unutma Allah’a muhtaçlığımız bitmez. Nefsimiz istemekten vazgeçmez. Nimetlere doymayan nefisimiz, rabbimizin çok severek yarattığı huyumuzdur. ‘’Dua edin icabet edeyim’’ diye adeta yakarır mevlamız. Ancak helali ve güzeli istemeliyiz. Hazmedeceğimiz kadarını isteyelim. Selam es selame

Yayınlanma tarihi: 25 Ara 2016, 19:34

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X