Humâ kuşu

12.10.2018
41
Humâ kuşu

Kıymetli hocam sizinle en son görüşmemiz üzerine 2.tur ya latifun zikrine devam ettim ve ikinci 41 de bitti. Hocam beni de zülfikârlar gurubuna dâhil etmiştiniz. Yüce rabbim sizden razı olsun. Hocam her gece nurlar eşliğindeyim. Sadece gece değil gündüz bile çay içtiğim bardağın içinde etrafında elimdeki yüzüğün üstünde küçük elmaslar şeklinde görüyorum. Gece ayrıca bedenimden özellikle zikir çekerken, nefes alıp verirken, beyaz ve yeşil renklerde nurlar ışık kordonları gibi uzayıp gidiyor. Odayı arada sadece yeşil lazer ışıkları gibi sarıyorlar, devamlı titreşim halindeler. Bir de bazen gözümün önüne saydam bir perde geliyor ve perde çekildiğinde birden pervane gibi çok hızlı dönen nurlar görüyorum.          Hocam her an ayrı şekillerde farklı titreşimlerde görüyorum ve onları selamlıyorum.

*Hocam bu arada bir kaç rüya gördüm. Bunları sizinle paylaşmak isterim. Rüyamda sesle hitap edildi hocam albatros diye duydum çok net ne olduğunu bilmiyordum internette araştırdım. Çok büyük bir kuşmuş,  hiç durmadan uçarmış,  bir sürü özelliği var. Daha sonra Pascal adında bir isim söylendi. gene internete baktım var oluşu araştıran, her şeyi akılla çözmeye çalışmış, dahi olarak bilinen bir felsefeci. Ama bir yere kadar akılla gitmiş, sonunda aklı onu çıkmaz yollara saplamış. Akıl buhranları geçirmiş. bunu da necip fazıl Kısakürek yazmış. Kendisi de bir dönem böyle bir zaman geçirmiş.  Sadece aklın yetmediği,  hatta aklını uçurma noktasına gelmiş ama o tam böyle bir zamanda bir mürşit-i kâmile intisap etmiş. Bu durumdan kurtuluyor ve hayatının dönüm noktası burada başlıyor.  O zatın rehberliği ile maddi ilimlerden çıkış yapıp sonsuz mana ilimlerine bir kuş gibi uçuyor.                                                                                                                        Yani hocam bir nevi kendi yaşantımıza benzettim. Siz de bizim rehberimiz oldunuz. Sizin sayenizde bizde yavaş yavaş bu yolda ilerliyoruz.  Sizinle bizi bir araya getiren rabbime şükürler olsun.

*Hocam gene rüyamdan bir sesle uyandım. Bu seferde rabbimin adl ismi söylendi. Yakın zamanda da Hüma kuşu söylendi.  Çok net duydum. Bu kuşta cennet kuşuymuş ve de hükümdar olacak kişilerin başına konarmış. Evet, kıymetli hocam yorumları size bırakıyorum.  Çok merak ediyorum, almam gereken mesajları sizden dinlemek istiyorum kıymetli hocam. Hocam bir de yeni zikrimi verirseniz bu akşam başlamak isterim. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selame. Hocam bir yerde nurların şekilleri hakkında küçük elmalar şeklinde görüyorum yazmışım, eksik yazmışım elmas taşları gibi olacak pırıl ışık saçıyorlar, hocam.

23:52

Selam es selame. Maşaallah barikallah. Rabbim emeklerinin karşılığını seni irşad ederek düzenli veriyor. Zamanla hislerin de açılır inşaallah. Nurların keşfini, rüyaların ve keşiflerde verilen şifreli (vahiy nitelikli) haberlerin açılımını da lütfeder inşaallah. İlmi ledün, rabbin katından kişiye özel verilen ilim anlamını da içerir. Gizliliği ise umuma açılmasında bir faydanın olmadığı, herkesin kavrayamayacağı, kişiye özel, derinlikli hizmet bilimi olması anlamlarını da taşır.

Hiç konmadan uçan kuş, ömrünce alacağın marifete dair vahiy nitelikli haberleri simgeliyor olabilir mi. Akılla anlamak için sürekli sorgulamaya devam edersen bu seni geçmişte birileri gibi çıkmazlara götürür, ”sorgulama verilen talimatları uygula” demiş olabilir mi?

Humâ kuşu makamını yükselteceğiz, yeter ki sen uygun eğitimi kabullen demek olur mu?

Yeni zikriniz <Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen> olsun. İlim irfan idrak ve sağlam iman talep edelim. Bilinmeze yolculuk gabya iman ile olur. O her an bir şendedir. Akıl bir yere kadardır. Yeşil perdenin önünde kalır. Ama gönül, ruh perdeleri yırtar geçer de akıl hayretten öte bir devinim gösteremez. Hayret ettim, der. Aklım durdu, der.

Hz. Mevlana’ya göre nur ile desteklenmeyen beşeri akıl hikmetler karşısında kendini bile kurtarmayan çamura sağlanmış eşek gibidir. Selam es selame

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    ????