Hiç Bir Zülfikar Arkadaşımız Üzülmesin

12.11.2020
90
Hiç Bir Zülfikar Arkadaşımız Üzülmesin

Hiç Bir Zülfikar Arkadaşımız Üzülmesin

*22:08 Selam es selame hocam. hayırlı geceler

-Selam es selame Hayırlı geceler Alperenbacım hoş geldin, sefalar getirdin.

*Namazımı zikrimi bitirdim. Şems vaktine kadar dinleneyim diye uzandım. *Elimde bir sürü ayna var. Zülfikâr arkadaşlara veriyorum ayaklarının altına koyuyorlar. Aynaya yansımaları şu şekilde. *Hiç bir Zülfikâr arkadaşımız üzülmesin yemyeşil nur şeklindeler gökyüzünden sarkan iplere tutunmuşlar .gökyüzüne tırmanıyorlar.

*İmam Muhammed’e de kızmasınlar, imam Muhammed onlara ayna .

-Bu kadar mı Alperenbacım. Devamı var mı keşifin. Maşaallah barikallah. Bir müjdedir, bildirdiklerin.

*Bu kadar hocam.

-Çölde içilen serin su gibi geldi yazdıkların. Allah’a şükürler olsun razı olacağı kadar ve senin makamını ali eylesin razı olacağın kadar, teşekkürler.

*Hocam grupta paylaşıyorsunuz diye bir çok yazdığımı sildim. Yeni bir tartışma çıkmasın diye çok dikkat ediyorum.

-Sildiklerini şimdi yaz, ayırayım, sadece kendim bileyim. Lütfen sildiklerini de yaz. Ben onları paylaşmayayım. Mesajda eksiklik oluşmasın inşaallah. Allah’ın bildirdiğini sağlam öğreneyim.

*İmam muhammed fevri ve sert üsluplu, fakat yıllardır böyle gördü. O da korkutuldu. Şimdi birdenbire cemale geçmesi kolay değil hocam . *Ve imam Muhammed tüm zülfikârların bir yanı .. herkes te biraz biraz olan celal taraf yani. *Arkadaşlar ona da kızmıyor mu ..herkes çok mu iyi davranıyor … grupta kutuplaşmalar oluyor bu yüzden … Kimse kimseyi ne övsün ne kızsın hocam..

*Hepimiz Hacı Ali Bayram’ız … hepimiz İmam Muhammed’iz, hepimiz biriz . *İsimlerin üstünde durmak bize göre olmamalı …Tartışma zamanı binlerce yorum var, diğer zamanlar beğeni bile kalmıyor. *Ali xxxxx Zülfikâr yazdı ve siz cevapladınız …cevaplar bize sizden gelmeli. İmam Muhammed den değil hocam … *Çünkü vakitsiz öten horozun boynu kesilir. *İmam Muhammed sizden sonra göreve başlıyacak, şimdi değil. ******Bana bildirilenler bunlar hocam******

♥️Azizem; bunlar, bu yazdıkların yani, yayınlanmasından çekindiklerin, tam da İmam Muhammed kardeşim ve zülfikârlara en akli, en samimi, en etkili bir anlatımla gereken nasihatler değil mi? Neden bunların yazılmasından imtina etmek istedin. Rabbim dilersen bunları yazma mı, dedi.

*Siz bilirsiniz hocam. Evet hocam.

-Yoksa kendi fikrinle mi karar verdin. Ce lal bizi bir şekilde yine aldatmak mı istiyor. Belki bu görüşmeyi olduğu gibi yayınlamak her birimize ilaç gibi gelir.

*Size kalmış hocam ..

-Bütün gücümle kalbimi yokluyorum. Rabbime sığınarak kalbime yeniden yeniden danışıyorum. ve yayınlamaktan yana olduğuna karar veriyorum. Sadece senin izin vermen gerekiyor. Çünkü sana, sen yaz, bende kalsın diye peşin hükümlü hatalı söz verdim. Sözümden ancak sen izin verirsen dönebilirim. Rabbim seni de beni de bütün zülfikârları da affetsin, hidayeti ile rahmet ve merhameti ile sarıp kuşatsın. Yedi yönden kuşatsın, ihata etsin inşaallah. Senden bana hep rahmet haberleri geldi. Çünkü seni bana Allah yardımcı olarak, mücadele ortağım olarak müjdeledi. Yıllardır zikirlerimi senden gelen haberlerle değiştiriyorum. Sen benim Cebrail’im, emin habercimsin. Rabbim seni iki cihanda bana yakın eylesin . İnşaallah birbirini cennete götüren yoldaşlar oluruz.

*Hocam yayınlayın. Siz nasıl isterseniz. Rabbim sizi de bana yakın eylesin inşallah hocam.

-Teşekkür ederim. İnşaallah senden gelene razı olurlar. Bana isyan bayrağını çekmiş görünüyorlar. Bir hafta sessiz kalabilseler her şey düzelecek, sanki. Ancak nefisleri önde, akıl ve sabırları arkada kaldı ne yazık.

*Hocam bir de akşam gördüğüm bir şey vardı …uzuuun bir mağaranın kapısının önünde Eyüp Sultan hz.lerinin türbesi var …Eyüp Sultan hz.leri sesleniyor. Ben ki iki cihan güneşini misafir ettim. Hocana benden söyle.

-Hocana selam söyle şeklinde miydi. Selam O mübarek insana olsun, efendimiz ile birlikte.

*Selam olsun bizden hocana şeklindeydi.

-O iki cihan güneşini evinde misafir eden izzeti sınırsız sahabedir, sevgimiz var kendisine. Birkaç kere de türbesini ziyaret etmek nasip olmuştur. Nurlar içinde cennetin en alasında resulullah ile birlikte olsun inşaallah. Aleyküm selam efendim. Selam sizin de üzerinize olsun. Şeref verdiniz. Rabbim şerefinizi ali eylesin. Ellerinizden öpmek nasip olur inşaallah.

*Rabbim razı olsun hocam …daha uzundu fakat bu kadarını hatırlıyorum.

-Bu kadarı da kırılan kalplerimize ilaç olmaya yetti Alperenbacım. Sen benim için öyle değerlisin ki söze kelama gelmez. Ancak rabbimin nuru kalbini mutmain etsin. Seninle olsun. Teşekkür ederim . gerçekten iyi geldi. Eyüp sultan hazretleri teşekkür ederim. Nurlar için yat. Allah senden razı sen Allah’tan razı olarak huzurda kal, inşaallah.

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.