AMİN CANIM HOCAM yıkılsın bu düzen

15.04.2018
9
AMİN CANIM HOCAM yıkılsın bu düzen

AMİN CANIM HOCAM yıkılsın bu düzen

Ya latıfün ya latif, cemalinle, merhametinle bedenlerimizi, ruhaniyetimizi kutsa. Her turlu fesattan hastalıktan tertemiz eyle. Dertlerimize sebep olan Günahlarımıza tevbe ediyoruz.

*Hocam gerçekten de ben varlık duygusunu kapılmışım. Ben varım, benim işte, işte bedenim, kişiliğim, iradem demişim. Ayni şeytan misali yani. Şeytan da ben varım dedi, ben farklıyım dedi, senden ayrığım, sen sensin sen, ben de benim dedi. Benim yaşadığım sizi tanımadan önce şeytanlıkmış bunu anladım.

*Meğerki ben celali tercih ederek ikilik çıkardım. Allah’tan gayri olduğumu zannederdim. Bir allah var, kullar var, bir yaratan var, bir de yaratılmış mahlûk… Hayır, hayır, hayır böyle değilmiş… Yaratan da o, mahlûk da o, her şey oymuş.

*Hocam şimdi kendime bakıyorum. Rab’mış, rahmanmış, celali isimleri tercih ederseniz ikilik çıkıyor. Bir tarafı Allah’ın bölünüyor, temsili olarak. Ama cemal dersen, rahman, o bedende. O vücuda, ruhta kalıyor, cemal olarak.

-Sağlık ve afiyeti milletimize ve ümmeti Muhammed’e cümleten istiyoruz. Sen rahmetinle, mucip sıfatınla kabul et arşından.
.Ey rabbimiz, mevlamız! İlmimizi çokça artır, bizi sev ve sevdir. Kalplerimizden kini nefreti çıkar. Huzur, emniyet, sevgi ve aşk nuruyla doldur.
.Ey vermeyi, affetmeyi seven, her şeye kadir olan rabbimiz! İstemeyi akil edemediğimiz güzellikleri de ver, sen vahhab olan rabsın âmin.

*Bu evliyalar yanlış içtihatta bulunarak zorlaştırmışlar işi… O uçsuz bucaksızdır, sadece benim gibi olanlar ulaşır, sen bana köle ol, aman maneviyata bulaşma demişler; kendileri bal kaymak içinde, müritler rezil kepaze…

*Çok basit. Niye kıskandılar acaba, bunları Allah hesaba çekecek eminim.

-Anlat bize rabbimiz zati âlânı, öğret bize, anlayacağımız dil ile bizi.

*Verdim, her şeyi verdim ben sana ey benim aynadaki yansımam görüntüm. Herşey bizde, içimizde… Rahman, rahim, vasi, âlim… Sadece kendimize yöneldik mi herşey ortada. Kendimizde, içimizde, ilim aşk, sevgi, mal, mülk, herşey… Seğirmelere bak rahman kendi içinde yolculuk ediyor.

*Hocam demiyor mu rahman kuranda ben âdeme her şeyi öğrettim. Vücuduna, bedenine, kalbine yerleştirdim. Kişi sadece kendi içine yönelerek o ilmi, sevgiyi, mali mülkü, gücü, saltanatı, afiyeti bulur zaten. Hepsi hazır içimizde.

*BAKARA-31 için 40 meal bulundu. 2/BAKARA-31: Allah, Âdem’e her şeyin ismini öğretti. Sonra onları meleklere sunup: “Dedikleriniz doğruysa, haydi bu şeylerin isimlerini bana söyleyin bakalım” dedi.) //BAKARA-31: Allah, Âdem’e bütün isimleri öğretti. Sonra o varlıkları ve nesneleri meleklerin karşısına çıkarıp “Görüşünüzde doğru iseniz, bunların adlarını bana söyleyiniz” dedi.)

*Delilim de bu ayet. Her şeyi verdim diyor ayette. Herşey içimizde sır saklı derinlerde. Onu bulmak herkesin görevi. Dikkat et her âdemoğluna, kızına verdim diyor. Bu demek ki Üstün bir sınıf yok herkese vermiş Allah. Günümüz âlimleri insani bir sırdan mahrum etti… Tabi ki kendileri bal kaymak yesin, çocukları ailesi, diğer insanlar ona köle olsun…

*Yok, öyle yağma zamanın sahibi Ali mülklerini saltanatlarını yıktı. Otellerden geldi, siz de yapabilirsiniz, onlar yapıyorsa sende yaparsın dedi.Onlar kendi menfaatleri için kullandı ben o ilmi size açıklıyorum her şeyi,dedi…
Soruyorum size ey kardeşlerim, herkes köleydi bu âlimlere, benden olmaz, ben evliya olamam, allah benimle konuşmaz, diyordu. Neden baştaki büyükler bunu istemiyordu. Gelsin paralar, mülk saltanat, herkes onlara hürmet, biz ise köle. Biz açlıktan geberirken onlar hayatını yaşıyor. Onların evinde her şey var. Biz de yok bunu yıktı hocam Ali Bayram… Seni seviyorum hocam, gözümüzü açtınız…

*Kendileri en iyi araba ev yiyecek içecek giyecek giyerler bize de sabredin derler. Sesinizi çıkarmayın neden sesinizi çıkarırsanız saltanatları paraları evleri gidecek o yüzden
Nerde Resulullah’ın sünneti, nerede kuran bunu mu öğretti. Hayır din kardeşi muhtaçlık içinde, bunların dediği sabret. Aman diyeyim bunlar ne ilim öğretir ne maneviyat. Nede miracı, ne de keşfi… Ne de para kazanmayı. Kendilerini ve yandaşlarını zengin ederler, müritleri ise 2 sınıf işlerde hizmetinde çalışsın.

*Allah aşkına resulullah’a bakıyorum birde bunu varisi olduklarına resulullah din kardeşi ön plandaydı ilk önce onlar mutlu olsun sevinçli olsun zengin olsun diyordu bunlar ise ben zengin olayım ev araba olsun müritlerin öğrenciler rezil kepaze olsun bana hürmet etsin, yıkılsın bu düzen…

-Aminn azizim âmin…
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Cengaver dedi ki:

    Hakiki Allâh dostları birer büyük rehber yol aydınlatıcıdırlar. Sahteleri yüzünden asıllarını imha edemeyiz. Hakiki alimler peygamberlerin varisleridirler.