Üçüncü bir yol yok ki

19.11.2016
178
Üçüncü bir yol yok ki

Üçüncü bir yol yok ki

human46-1Merhaba Ali Hocam, Allahın bereketi, selamı üzerinize olsun.Her gün yazacak oluyorum size, fakat yetersiz hissediyorum. Namazlarıma, sağ devrine, verdiğiniz duaya devam ediyorum. Kuranı Türkçeden okuyorum. Yine de yetersiz gibi çabalarım. Yapmam gereken başka şeyler de var da, haberim yok sanki. Ya da yapmamam gereken şeyler var da, yapıyorum mu acaba. Bilinçlendirilmiş maddeyiz. Hocam, bu 72.000 perde insanlar arasında da var gibi, ulaşılmazlar, uzaklar bir birine.

Yeterli işareti göremiyorum henüz hocam. Rüyalarımın birinde yattığım yerden kalktım, sanki uyumuyorum, evden çıkıp araba ile ilerliyorum. Hızlı gidiyorum, gece olmasına rağmen ışıklar ve insanlar da var. Bildiğim yollardan gittim. Fakat bir baktım, yol dik ve yukarıya doğru, araba çıkmıyor. İndim. Dik ve bem beyaz karlı dağmış burası. Tırmanıyorum, ter içinde. Bir bakmışım, tutunmak için demirler var, dağa sırtım dönük tırmandım. İki tane köpek vardı yine, biri açık renk, diğeri koyu. Onlardan korkunca daha da hızlandım. Aşağıda kaldılar. En tepede karların içinde bir kulübe vardı, içinde masa, kitaplar, bir de sanki müzik aleti vardı. Bir an merak ettim acaba insanlar buraya neden geliyor diye, ipe tutunarak sallandım, diğer tepelere vs. Eve gitme zamanı gelmiş, aşağıdaki iki köpekten korktuğumdan inmek istemiyorum, o sırada iki adam görüyorum, onlarla birlikte köpeklerden emin olarak iniyorum.

Rüyalarımın birinde kızımı da uçmaya öğrettim, hem de sırtımda, kuş gibi, komik ama rüyamda komik değildi. acayip güzel yeşillik vardı, çiçekler vardı o rüyada. Güzeldi. Bunların dışında önemli bir rüyam yok sanırım. Seğirmelerim olduğunda yazılarınızdan yararlanıyorum.

Hocam, işyerimde biri var, farklı dallarda birkaç yüksek eğitimi var, çok zeki olduğunu biliyordum. Bugün konuştuk da, çok güzel şeyler anlattı. Mucize değilmiş gibi. Birkaç sene önce isyan noktalarına gelmiş, Allah’a dua etmiş, bana bir ispat gönder diye. Üç ay gibi bir süre sonra bir adam konuşmaya başlıyor. Sen dua etmiştin ya, geldim işte, diyor… Annenin ömrü uzatılmış, diyor. Ve diyor ki, Hızırla iki kez görüştürüldün, bir kez daha görüşeceksin. Ölümünün nedenini bile haber ediyor v.s. Bir sürü şey var bunun dışında. İsterim ki, kendisi yazsın her şeyi. Dün akşam sürekli hayatında tersliklerden bahseden arkadaşım bu. Nedir bu? Neden böyle oluyor? Öyle aksilikler ki, insanı şaşırtıyor. ..

Hocam, Allah isterse tabi ki karşılaştırır, ama ben sizin de bu arkadaşımla yazışmanızı gönülden istiyorum. Arınma duasından kısaca bahsettim. İsterim ki namazlarına başlasın, okusun, celalden uzaklaşsın… Aslında her şeyi önceden bilen, rüyalarında söylenenlerle amel eden biri, namaz kılmaması da şaşırtıcı. Benim istememle olmaz tabi, umarım o da yazılarınızdan ve tavsiyelerinizden yararlananlardan olur.

Hocam, ben aynı duama devam edeyim mi? Selam ve dualarımla.

Selam es selame,

faviconBilmukabele..Selam ve bereket senin ve cümle müminlerin üzerine de olsun…Gelmiş geçmiş bütün peygamberlerle birlikte efendimizin, ashabının ve ehli beytinin de üzerine olsun..Ve efendimizden sonra gelen (insanı kamil-imamı zamanların) vekillerin, velilerin, abidlerin, alimlerin, şehitlerin ve cümle salihlerin de üzerine olsun inşaallah..

Yetmişikibin perdenin aralıkları kademe kademe kullarla dopdolu olmalı..Kimsenin kimseden derece bakımından haberinin olmadığı,kamil akılların sürekli secdeye vardığı bir çetin sıralama sebebiyle kişi ancak kendisine nispeten yakın,diğer alemelerin cümlesine, her şeye uzak yaşar,ölür..Kendimizi bile tanımaktan aciz olduğumuz bu alemde bir başkası hakkında söylediğimiz her şey ya iyi zan, yahut kötü zandan ibarettir..Dünkü ben bugünkü ben değildir,yarınki ben de bugünkü ben olmayacak… her an bir şendeyizdir, gelecekte de öyle olacağız..Öğrenmeyi,denemeyi,acıları ve sevinçleri sınamayı sürdüreceğiz..En son öğreneceğimiz şey, ölümün nasıl yaşandığını,deneyerek, yaşayarak öğrenmek olacak…Esasen var olanın,yaşayan ve yaşatanın sadece O olduğunun farkında olmaktır,kemalde olmak….

Rüyalarınız okuduklarınızdan ziyadesiyle faydalandığınızı anlatıyor…okumayı sürdürün lütfen..Bu yolculuğun ezelden ebede sürgit bir serüven olduğunu,eğer ezeli nasiplilerden olup Allah’a yolculuğunuz tamam olsa, hemen Allah’ta yolculuğun başlayacağını bilmemiz gerekiyor..

Allahın rızasına yaşamaktan vazgeçsek,yine Allah’ın cezasına yani şeytaniyete hizmetle yaşayacağımız bir gerçeklik..O’ndan başaka yaşayan ve yaşatan yok..ya rızasına doğru cemalde yol alırız yahut gazabını artıracak celalına serüvenimizi sürdürürüz …bir üçüncü yol yoktur..

O kardeşimizin nasibi var ise bize uğrar,tavsiyelerinize gönlü evet der..yoksa da ’’ben bana yeterim’’ der gider..hayırlısı olsun inşaallah…

Kuranı kerimin mealini ilimde, irfanda ilerlemek üzere okuyalım inşaallah..arapçasını da sevabının kamilen tecellisi için okumayı sürdürelim..hiç bir çeviri asıl manayı tam ifade edemez..kuranın her harfinde bilip bilemediğimiz özel hikmetler olduğundan ve kelimelerde kast edilen mana ayetin kendi içinde şifrelendiğinden arapça okunması, dua mertebesinde şarttır..Allah tealanın muradının ne olduğunu anlamaya çalışırken de tercümelerinden yararlanmalıyız..o nedenle zikir ve şer-i ibadetlerimizin yanında kurandan asla kopmamalıyız..akıllar sürekli kura-niii ayara muhtaç,özellikle günümüzde..

İman edenlerin mümin mertebesine ulaşanların da imtihanları süreklidir..hatta bazı yönlerden küfür ehlinden daha çetindir..İnandık deyince sınanmayacağınızı mı sanıyorsunuz mealinde ayetler var biliyorsunuz..

O arkadaşımız da siz de bizde ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz inşaallah..
Zıdların dünyasında savaş bitmez..Cennete davet eden meleki güçlerle cehenneme davet eden şeytani güçler arasında sündürülür dururuz..Acı deniz ile tatlı denizin dalgaları küçük kayıklar misali kulları oradan oraya savurur da bize sürekli yaratılış gayemize uygun düşen kaderimize uygun düşen kişiye özel kolaylaştırılmış kürekleri çekipdurmak düşer..

Allah yar ve yardımcınız olsun..selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Mavi dedi ki:

    Selam es selame.Çok etkilendim bu yazilanlardan ne kadar yürekten bir dua edilmiş cevap hemen gelmiş.Darısı başımıza inşallah hocam.