Fetullah Gülen’i gördüm

16.11.2016
349
Fetullah Gülen’i gördüm

Fetullah Gülen’i gördüm

Melekler robotik varlıklardır.

Kendilerine mahsus iradeleri yoktur.

human46-1Selam esselame hocam; Size bi rüyamdan bahsedeceğim.

Fetullah Gülen’i gördüm. Elinde bir kitap salon gibi bir yerde sohbet edecekmiş. Ailem de var. Lakin ben onlarla dalga geçiyorum. Salonun kapısına içeri kısma oturdum, af dersiniz büyük abdest/gaita bıraktım. Dalga geçtim ve öyle büyük abdest bıraktım diye bana çok kızdılar. Terbiyesizlikle, edepsizlikle suçladılar. Kızdılar, öfkelendiler. Aynı şeyi sanırım salonun dış kapısına da bıraktım.

Bu arada küçük bir çocuk geldi yanıma. 5–6 yaşlarında, erkek. Bu çocuk evliyaymış. Öyle şeyler anlattı ki… Uyanınca unuttum ne dediğini. Sanırım beni destekleyen ifadeler de kullandı. Ailem de salondaydı. Bana kızıyorlardı. Gülen herkesi büyülemiş gibiydi. Bir tek ben ve o evliya vardık etkisinde olmayan. O evliyanın anlattıklarına kulak ermediler, çocuk diye. Zaten evliya olduğuna sadece ben anladım, inandım. Ama neler anlattığını uyanınca maalesef unuttum. Gönlüme gelen, ben fetö karşıtı olduğum için beni allah ve dostlarının desteklediği.

Şeyh dervişten hal istiyor
Derviş Hakk’tan mal istiyor
Hakk dervişten can istiyor
Canını Hakk’a veren gelsin…

faviconSelam es selame Elif. Rüyan hayırdır inşaallah. Bu kadar şey ortaya çıktığı halde, halen faaliyetlerini sıkı bir disiplinle yapıp ettiğine, kendisine inananların çok olduğuna işaret ediyor… Ve senin allah’ın yardımı ile (çocuk evliya sayesinde) gerçeklerin farkında olduğuna, beklediğin umduğun gibi inşaallah işine dönüp yeniden para kazanacağına işaret ediyor inşaallah…

O, (FETÖ) bir büyücü deccaldır. Ona inananlar da büyülenmiş, basireti bağlı belki iyi niyetli şaşkınlardır. Efendimiz s.a.v. bu günleri ve onun faaliyetlerini vakti zamanında bir bir anlatmış, ”O’nun cennet dediği yerde cehennem, cehennem dediği yerde de cennet olacak” buyurmuştur.

Yani o gün geldiğinde din adına her şey ters yüz edilmiş olacak demek istemiştir.

Nitekim gören gözlere apaçık görünmektedir ki o (bir ortak) küfrün elemanı, ajan provaketör, din taciri haindir.

Hainliği bize göredir. O aslında kendi dinine(Yahudi) tıynetine ve milletine(bir yaniyle ermeni) hizmet etmekte, Müslümanları ALLAH İLE ALDATARAK islamı top yekûn yeryüzünden kaldırmak isteyen Vatikan’a hizmet etmektedir. Ancak; efendimiz aynı dönemde Allah tealanın yardımının hz Mehdi vasıtası ile ümmete yetişeceğini, sonunda zaferin hidayetten yana tecelli edeceğini,

Allah tealanın Kur’anda vaadi olan NURUN TAMAMLANACAĞINI,

bütün dünyanın adalet ve hidayetle dolacağını müjdelemiştir.

O çağ bu çağdır…

Ben buna efendimizin çağımızı anlattığına inandığım müjdelerinden ve gözlemlerimden çıkarım yaparak inanıyor, yazıyorum. İki bin yılından buyana dünyada gerçekleşen olaylara ve süregelen mücadelelere alıcı gözle bakan her mümin kalp bunu görür. Kâfiler iki yüz yıladır yaşamadıkları sıkıntıları yaşıyor, islam âlemi ise adım adım, fert fert uyanıyor.

Türkiye belki son beş yüz yılın kalkınmasını bütün engellemelere rağmen yapıyor.

Birçok Avrupa ülkesinden daha çok eğitime, yatırıma ve fakir fukaraya yatırım yapıyor.

Aynı zamanda bütün küffar karşı(terör başlığı altında-haçlı) vekâlet savaşları veriyor. İçimizdeki her olumsuz olayda kâfirin aklı, parası ve ajanları ile bizden devşirdikleri işbirlikçileri vardır… Kürt, alevi, Sünni vs. adlarla fitne çıkarmaya çalıştılar. Cehaletimizden yoksulluğumuz ile teknolojik yetersizliğimizden faydalandılar.

Ancak inşaallah devir değişti. Dünyanın ekseni de değişti.

Bundan böyle güneş yeniden, doğudan doğacaktır. Yeter ki uyananlar çoğalsın.

Sen zikirlerle nurlarla uyanmış bir kalp ile onlara karşı çıktın. Ancak henüz daha çok zayıfız. Bu fakir de çalışmalarımızla, sen ve senin gibi kardeşlerimize doğru zikir yapmayı öğretmek isterken, geleceğin dua erlerinin yetişmesini arzuladığımdan, ailemin bazı işlerini bile ikinci plana atarak, günlük on onbeş saat makine başında insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Gördüğün rüya bize bunları yazdırdı. Demek ki vakti gelmiş. Bu millet İslamiyetten tam üçyüz yıldır uzaklaşıyordu… Her şey ifsat edilmiş, namaz borçmuş gibi gösterilmiş beş vakte indirilmiş. Borç ödense de olur ödenmese de demeye getirilmiş. Gelsin icra etsin o görünmeyen tanrı denilmek istenmiştir. Önce tanrı demişler sonra emirlerini terketmişler.

human46-1Anladım hocam teşekkür ederim. Bir yorum olarak da benim manen temize çıktığım, madden de inşaAllah temize çıkıp görevime iade olunacağım yorumu çıkar mı?

faviconHâlbuki namaz bir dua aracıdır. Kul sürekli duaya muhtaçtır. Doğduğu andan itibaren muhtaçlığı başlar. Önce rahiymin,( allah’ın) simgesi anne rahmetine ihtiyaç duyar, şiddetle. Sonra sonra Rahman’a (allah’ın sıfatına muhatap)simge baba şefkatini ister. Ve İrşat makamı olan rüştünü ispatlayınca da kendi duasını fiili ve sözlü yaparak hayatını idame ettirir.

Yani namaz duanın kabul şartlarını içinde barındıran karmaşık, hikmetlerle mücehhez MÜMİNin MİRACIDIR.(rabbine yükselten merdivenidir) Sürekli dualarda (namazda-işte) olarak geleceğimizi oluşturmakla mükellef yaratılmışız.

Nefsinizin ürünüdür, yaşadıklarınız.

İkramlar, özellikle toplumun, yaşadığımız çevrenin (yani allah tealanın) ikramıdır, hatalar fert fert nefislerin oluşturduğu mahsuldür.

Gökler değişmedikçe kişinin hali değişmez. ‘’Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.’’

Ancak göklerin değişmesi de yerden yükselecek dualarladır. Yani ‘’yerler değişmedikçe gökler değişmez.’’ <Siz kendinizi değiştirmedikçe allah sizi değiştirecek değildir.>

Devri daim allahın sıfatlarından birsidir.

Yumurta tavuktan çıkar, tavuk yumurtadan çıkar. Beşeri akıl bunu zor anladığından altı bin dört yüze yakın ayetten oluşan kuran bu âlemin çalışma sistemini anlatmaya çabalar.

Kuran bir formüller kitabı( dır) gibidir. Okuyup anlaşılmak ve uygulanmak üzere lütfedilmiş bir keremullahtır. Muska kitabı olmadığı gibi kadife keselerle duvarlara asılacak kutsal bir obje,tablo, totem de değildir.

human46-1Sağolun hocam, Allah razı olsun.

faviconOturup okumayan, mesajını algılayıp uygulamayan kimseye bir fayda vermez. O işlevini OL emrini verirsek yapan bir sistemin programıdır.

Oku emri o yüzden ilk emirdir.

Okumazsan işlevini yapamaz. İsterse Allah kelamı, isterse resul nasihati olsun.

Söz söylenecek ki emir meleki âlemi harekete geçirecek.

Melekler robotik varlıklardır. Kendilerine mahsus iradeleri yoktur.

Sen nasıl telefonu açmayınca kapalı kalıyorsa o da sen emir vermedikçe (yok) kapalı durur. Ol dersen hemen oldurur, öl dersin öldürür. Çünkü sen allah’ın halifesisin ve o sana secde(itaat) etmiş konumdadır. Şeytan hariç… Unutma…

O yüzden yanlış zikir yapıyoruz diye çırpınıyoruz.

Okuduğun esmayı yeterince zikretmezsen yeterince ürün vermez. Yani bir bakıma meleğin sarjı yeterli olmalıdır… Senin zikirin ona güç kaynağıdır.

Dua (geniş anlamı ile hayat boyu) devamlı yapılandır.

Efendimiz; ‘’ibadetin(duanın) az da olsa devamlı olanı makbuldür’’ buyurmuştur.

Bir oluşumdan şikâyetimiz varsa, onun zıddı olan bir esmayı, duayı okuyarak değiştirmeye çabalarız. Köklü değişim için o emrin, duanın en az 21 gün düzenli zikredilmesi gerekir. 21 gün en azıdır. Marifetullah sahipleri tecrübelerle bilirler ki gerçek köklü-radikal değişim 41 günde sağlanır. Hatta bazı köklü meseleler vardır ki kırk gün de yetmez, 300 gün okumayı gerektirir. Bu da bazı ağır meselelere yetmediğinden 700 lere gidildiği olur.

Üçler, yediler kırklar, üçyüzler, yedi yüzler demek okuma süreleridir. Hayali şeyler değil. Geçmişte din adına ne gerçek varsa şeytan çarpıtmış.

‘’Kuran göbekten aşağı azalar hareket ederken okunmaz(devamlı okunmaz-zikir edilmez) sözünü, kuran göbekten aşağıda tutulmaz’a dönüştürmüşler.

Bu kitaba temiz olmayanlar yaklaşamazlar ayetini, abdestsiz kuran okunmaz ‘a çevirmişler.

Hafızlara ne olacak dememişler. Kuran adamların beyninde, onlar tuvalete girmeyecek, hamama gitmeyecekler mi. Çarpıldılar mı, kalplerinde, dillerinde, akıllarında kuran olduğu için.

Dert büyük, sayfa küçük, insanın okuma kapasitesi kısa. Sözü okutabilmek için mecbur, kısa tutmak zorundayız. Unutma millet cik. cik. Cik. cik okuyor, konuşuyor…

140 karakteri geçen yazılar, cennetin anahtarını anlatsa dahi okutamazsın, çaban faydasızdır. Evet, yukarıda anlattım, o yorumlar da var rüyanda. İşe döneceksin inşaallah. Rüyan bunu müjdeliyor. Her şeyin en doğrusunu allah bilir.selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.