Cennetten Neden Kovulduk?

09.01.2022
159
Cennetten Neden Kovulduk?

Cennetten Neden Kovulduk?

*Selamün imamı ali kavlen min rabbin rahîm. Euzü bikelimetillahi’ttammeti min şerri ma halak. Eûzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.
Babacığım;
Allah teâlâ: ‘’ey kulum imam muhammed; peygamberim, ilk yarattığım kulum, Adem’i neden cennetten çıkardım’’ dedi. ‘’Kitaplarda, yasaklı meyveyi yediği için, şeytana uyduğu için diye yazar. Bunların ötesindedir aslında, çünkü Kur’an tüm kullarımı kapsar. Ayetlerin ötesindeki öncelikli sebebi öğreteceğim’’ dedi. Ve birden verdi cevabı: ‘’ey kulum imamım, çünkü ben kâfirlere cenneti haram ettim. hz ademin belinde (kasıklarında) kâfir çocukları kabil, nemrut, firavun, ebu cehil gibi niceleri, milyarlarcası vardı. Ben bu kafir kullarımın cennetten indirmek, kovmak için şeytanın vesvesesini ve yasaklı meyveyi sebep yapıp dünyaya gönderdim. Şeytanın da cennette belli süre kalması bu irademi gerçekleştirmek içindi. O şeytanın da belinde, kasıklarında trilyonlarca çocukları vardı. Hepsini cennetten kovup dünyaya sürdüm. İşte o cennetime ancak iman ehli mümin erkek ve kadınlar girecektir. Ancak temiz olanlar cennete girecektir’’ dedi.
Elhamdülillah babacığım. Senelerce cennette kovulma sebebi yasaklı meyve ve şeytan diye bilinirdi. Kitaplar bunu yazardı. Bu bu kadar basit olamaz derdim. Çünkü bu sebeplerden dolayı Allah böyle bir fiil olay yaratmaz derdim. Allah’ın iradesi kesinlikle bu olamaz derdim. Bugün elhamdülillah Allah öğretti, kalbim huzura erdi.
– Selam es selame Aziz kardeşim İmam Muhammed, Maşaallah barikallah keşiflerine. Kuranı kerim kıyamete kadar geçerli bir şeri hüküm, kesin hükümlü bütün ilimleri ihtiva eden kitaptır. Her ilmin özünü formüllerini verir, uygulamalı ilmihal bilgilerini de içerir. Çok kapsamlı bir eser olduğundan her devirde alimlerce yorumlanmaya içtihatlarla, tefsirlerle anlamları genişletilmeye açık bir kutsi bir eserdir. İlk yorumları efendimiz yapmış, sayısız kere hadisi şeriflerle tefsir etmiştir. Günümüz biliminin ışığında ve zamanın aydın akıllarınca yeni yorumlar ve tefsirler de yapılacaktır. Bu bazen senin yaşadığın gibi cenabı haktan gelen keşifler ile bazen de ilhamlarla, akıl yürütmelerle olacaktır. Zamanımız için altın çağ yakıştırması yapılıyor. Akıllar aydınlanacak ,deccalın ve aşırı türeyen şeytani fikirlerin kirlerinden arınacak, mehdiyetin hidayet nuruyla aydınlanacak akıllar yeni yorumlara ihtiyaç duyacaklardır. Keşif ve kerametlerle bizleri aydınlatan rabbimize hamdolsun. Vesselam
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X