Birçok Aslan Bir Postta Oturmaz

12.11.2020
111
Birçok Aslan Bir Postta Oturmaz

Birçok Aslan Bir Postta Oturmaz

*Selam es selame hocam. Sizi meşgul etmek istemiyorum ama ilminize ihtiyacım var. *Benim kafam allak bullak oldu, gruptaki çekişmeler den. *Bir grup kardeşimiz şeriat diye tutturuyor. Şeriat bir gemidir, hakikat deniz. Yunus Emre’nin tabiriyle şeriata takılıp kalırsak hakikati göremeyiz.

*Hepimiz çeşitli zorluk ve sıkıntılarla uyandırılıp seçildik. *Ben açık bir öğretmenim. Ben Allah yoluna, namazdan bir haberken, kadir gecesi namaz kılayım dedim, secdede Kâbe-i Muazzama gösterildi, bu yola girdim. *Allah dilerse sizi perçeminizden tutup getiririm demez mi kuranda.

*O zaman hepimizin tesettürlü olanlarımızdan seçmez miydi, yüce rabbimiz. Biz bilmeyiz o bilir. *Ayrıca peygamber efendimizi kendi tekeline almış gibi davranan kardeşlerim bilmezler mi ki hepimiz hakikati muhammed ’iye ruhundan yaratıldık. *Hadis, kuran hepimizin rehberi ama bilmiyor muyuz efendimiz birbirinizi sevmedikçe mümin olmazsınız hadisini. *Ben bu grupta bazılarınızı seviyorum, bazılarınızı hiç sevmiyorum sözlerini okudum.

*Kadınları ikinci plana atmaları, üstelik ayette inanan kadınlar ve inanan erkekler birbirinin dostudur derken. *Önceleri keşfim yok diye üzülürdüm, şimdi şükrediyorum. *Hocam size söylemiştim 4 yıl üveys zikri yaptım. Orada da birileri birilerini yüceltip diğerlerini ezerdi. *Ben de de o zamanlar keşif açıktı. *Ben buradan şunu anlıyorum; celalde keşifler hızla geliyor 1 ay bile celali zikir yapanlar keşif sahibi oluyor. *Cemal de ilerleme yavaş fakat emin adımlarla geliyor. *Hatta celali keşifler insanların ruh sağlığını da bozuyor. Nefsi şişiriyor sürekli.

*Bildiklerimizi bilmemek en doğrusu gibi geliyor bana. Sonuçta kuranı bile kendi kapasitemiz kadar anlayabiliyoruz. Başınızı ağrıttım. Sizin ilminize muhtacız hepimiz.. Selam es selame

-00:43 Selam es selame azizem. Maşaallah barikallah, ne yazsam da bu gruptaki celali kişileri ikna edebilsem, edebe, akla, insafa, vicdana davet edebilsem dediğimde, aklıma gelen cümlelerin bir çoğunu rabbim sana yazdırmış maşaallah. Biz aklımızca üniversite eğitimi vermeye çalışıyoruz ama ilkokul şiirlerini, hikayelerini ezberinden sık sık söyleyenler dersleri bozuyor.Ortaokulda öğrendiklerini bize öğretmek isteyenler, liselilerle çatışıyor, sabrımız zorlanıyor.

*Rabbim sizden razı olsun hocam, yorumlara yazmak istedim ama sizden onay almadan gönlüm razı olmadı. Kalbim yaz yaz diye tutturdu.

-Dikkat ! Zülfikarlar bu cümle her birinize . Kendinizi artık yetişmiş buluyorsanız gruptan ayrılın ve kendi tekkenizi kurarak hizmete başlayın.

*Çok haklısınız hocam. Her bildiğimizi unutmamız lazım. Aslında, gemiyle uğraşmaktan denizin tadına varamadık

-Celalın derdi de bizi yolumuzdan alıkoymak mesailerimizi boşa götürmek. Lütfen ayrılın gidin açın bir okul İster fisebilillah hizmet edin, isterseniz özel okul açın pahalı muskalar yazın. Nasılsa satılacak kadar bir şeyleriniz var biliyorsunuz. Bu grubun bir efesi var ,o da benim, dememi beklemeyin. Burası sizlere fikriniz sorulan yer değil. Verilen dersi almanız istenen yerdir. Sınıfın müfredatını götüremeyenlere, dersi kendi bildikleri ile kaynatanlara, sınıfın disiplini bozanlara, akılları sık sık karıştıranlara, açıkça fitne çıkaranlara, bazılarını Allah’la veya peygamberle aldatanlara kapımız ardına kadar açık.

Gruba giriş seçimle, çıkış serbest biliyorsunuz. Bize inancınız, güvenciniz kalmamışsa ne kendiniz ne bizi yormayın. Asla bir zırnık yararlanamazsınız. Şeriatına sıkı sıkı bağlanan Musa olduysanız, geminin neden delindiğini anlamadıysanız hızır’ı hemen terk edin. Sonunda anladım ki çok kişi yetiştirmeye kalkışmak bu edebin unutulduğu zamanda akla ziyan bir işmiş.

*Bizim önce ahlakımızı düzeltmemiz lazım Gelmez mi. İslam ahlak dini değil mi hocam. Ahlak ve merhamet timsali bir resulümüz var önümüzde.

-Atasına saygı duymayanlardan, eşinin hakkını koruyamayanlardan, Allah’ın edebine uzak olanlardan, hocasının hakkını sayması beklenmezmiş.

*Çok haklısınız hocam, benliğimizden sıyrılmadıkça işimiz çok zor bizim.

-Peygamberi kendi tekeline aldı herkesi tehdit ediyor, Aziz kardeşimiz İmam Muhammed. Her Zülfikar’a bir şeyler dikte ediyor, sayfalar dolusu yazıyor ve tefekkür yerine sitres üretiyor. Dur durak bilmiyor, uyarılara kulak asmıyor. Ehlibeyte sevmeyen bu grupta ne işi var. Bir tek sen mi ehlibeytsin bu grupta azizim.

Ehlibeyt olmayanları Allah divanına alıyor mu bu çağda. Burası seçilmişlerin yeri değil mi. Sen defalarca yazmadın mı her kulda eşit derecede Allah ve resulü ve evren mevcuttur ve bizim işimiz bunun farkına varmak vardırmaktır. Hiçbir şey yok sadece ben varım. Allah benim diye yazmadın mı? Ben de sana her varda var senin gibi diye yazmadım mı. Yani taklidi olarak Allah bir demenin ilmen tahkiki iman ile kabulünü temin etmektir.

Yani her birinizi gerçekten tevhit ehli yapmaktır, biiznillah. Diyoruz ki eğer nur görmeye başladınız ise kendinize giden yolun kapısı açılmış demektir. Allah’a yol almanız kolaylaşmış demektir. Ancak tehlikeler kol geziyor, her dediğiniz oluyor. Diline sahip misin, değilsen her olumsuz kelime gelecekte sende tecelli edecek. Eğer birine şerefsiz dediysen şerefin eksilecek.

*İnşallah o mertebeye geliriz hocam, siz üzülmeyin. Rabbim bizi nerelerden çekti getirdi, elbet doğru yolu da gösterir. Çok söylediniz hocam bu sözleri herkes de biliyor ama içselleştirmek kolay değil.

-Her gördüğünü Allah’ın gölgesi gibi düşün demiş velinin birisi öğrencisine.. Her gördüğün o diyememiş, aklı yetmez diye. Nefisler burada canavarlaşıyor. Madem her dediğim olacak öyleyse bana üç kadın daha ver diyor. Servet ver ev ve araba ver diyor, verirse de dini terk ediyor. Zekat vermiyor, silah zoru ile alınıyor.

*Bir bilsek aslında karşımızdakindeki sevmediğimiz her şey bizim karşıya yansımamızın olduğunu

-Hikmet dileyen yok anlaşılan, hepsi yunus maşallah. Ben buğday isterim diye tutturuyor. Nefes isteyen yok gibi… Hocam aylardır yağmur yağmıyor diyen yok. Hocam bu Ayasofya nasıl açıldı bu Karabağ nasıl alındı. Kafirlerin dişini kim söktü, bu bir zamanların aslanları nasıl kedileşti diye soran yok. Kırk yıl oldu kaynatırım kaynamaz… diyor ya şair. Kaz kaldırmış başın bakar.

*İlerlerken insanın nefsi de kabarıyor sanırım kibre giriyoruz.

-Selam es selame diyelim… Uzun olmasın muhabbet. okunması zorlaşmasın. Denizler mürekkep olsa Allah’ın kelamı bitmez. der kuran-ı Azimüşşan. selam es selame

*Üzmeyin kendinizi hocam. Mevla’m neylerse güzel eyler. Bize düşen gayret ve edep. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. ... dedi ki:

    Pirim sen üzülme lütfen sen sadece sev… Sev ki gönüller sevmeyi öğrensin. Gerçek ibadetin sevgiyle bir olduğunu bilmemek imanı zedeliyor. Unutuyor kişiler severek bakmayı… Allah hepimizin yar ve yardımdısı olsun… Şu kritik zamanda sizler bir olunki iman savaşı herdaim muzaffer olsun nur çağı devam etsin inşallah….